» »

Amd Case temperature

Amd Case temperature

Chevap ::

Mene zanima kaj pomeni case temperature. Za mojga 950mhz Athlona je 90 stopinj celzija. Kaj to pravzaprav pomeni. Predstavljam si da to pomeni temperaturo jedra brez kakršnegakoli hlajenja.

ChiefThunder ::

case temperature je temperatura ohišja. Če ti kaže 90 stopinj za procesor, je tu nekaj narobe, drugače procesor ne bi več dihal...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Neo32 ::

Tocno tako, to je temperatura ohisja, in ce bi jo ti imel 90°C ne bi v tvojem racunalniku nic vec delal. Moznosti sta dve zakaj ti kaze tako visoko temperaturo, in sicer:

- senzor za odcitavanje je zanic

- al pa ti kaze temperaturo v faranhajtih (ameriska enota za temperaturo)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neo32 ()

tha_man ::

Chevap, case temp mislim da je temperatura ki jo procesor še zdrži preden se definitivno sesuje (in je zelo blizu da se začne taliti).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

_Mortal_ ::

Case - Ohišje
Temperature - temperatura (ni umetnost)
Neki od tega kar je Neo32 reku al fahreti al sfukan senzor
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

roscha ::

_mortal_: Saj prav razmišljaš, samo na žalost v napačno smer :)
Case je tu mišljeno ohišje chipa in ne PC-a. Prav je povedal tha_man. To je zadnja temperatura, ki jo AMDjev proc (merjeno na njegovem ohišju) še zdrži brez škode.

Čeprav sem opazil, da AMD rajši uporablja DIE temperature. Se pravi temperaturo na sami Si ploščici.

by!

_Mortal_ ::

A pol se prov da bi lahk non-stop špilu dokler je temp 80 C. Ko pa pride ko 90 je pa konc. Ker proc preživi do 90 C svaka mu čast
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Neo32 ::

sam je res, damm it;(( _mortal_ zajebala sva. Case temperature je temperaturno obmocje delovanja procesorja (npr.: 0°C - 70°C) A, kva mors clovk se cel zivljene uci.:D

tha_man ::

tha_man knows :D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Chevap ::

nene zanimalo me je samo kaj to pomeni. To je tojre temparatura pri kater se procesor skuri. To sem si tudi mislil. Temparatura mojega amd athlona 905@1000 je 40 v idle in 44-45 pod največjo obremenitvijo>:D

Neo32 ::

Ja to je zadnja meja ki jo procesor se zdrzi, je pa tko jest na tvojmu mestu ne bi poizkusal, ker, kaj pa ves kva se luhko zgodi:D.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovna temperatura procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
474667 (2809) kitara8
»

Hlajenje Jeder

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6844 (844) sebi7
»

hlajenje ohišja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301559 (1200) AndrewSmith
»

Temperatura T-Birda??

Oddelek: Navijanje
201182 (900) Neo32
»

Voltaža dovoljena prek Voltage moda!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
11796 (687) ChiefThunder

Več podobnih tem