» »

Osnove robotike

Osnove robotike

MihaFirst ::

Ok, za izziv sem si postavil zgraditi preprostega robota - na štirih kolesih in prenosrno kamero... samo to, tak na izy... ga pa nočem nadzorovati preko radijskega daljinca ampak preko uporabniškega vmesnika na kompu. kako napisati softwear za tako stvar in kje dobiti dele, iz katerih bi lahko potem sestavil nekaj podobnega "avtu na daljinca". v bistvu bi pa še najbolj potreboval nekaj literature na to temo.

tnx
www.gamma.si

TEDY ::

Misli, da boš tukaj našel dost takih stvari, ki jih rabiš: Projekt univerze Cornell.

[Skrajšal besedilo, ki kaže na link, v izogib nepotrebnemu raztezanju širine teme, moderator]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Azrael ::

Še starejša tema za malo več informacij: Robotika.
Nekoč je bil Slo-tech.

Loki ::

:)) v cem ga bos pa sprogramiral?
Mcgraw Hill, Pic Robotics A Beginners Guide To Robotics Projects Using The Pic Micro
Robotics And Automation Handbook
Introduction.to.Robotics,.Mechanics.and.Control.JOHN.J.CRAIG
najdi jih pa sam. :8)
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

snow ::

Osnove raznih elementov, ki se uporabljajo za igradnjo robotov + nekaj napotkov.

En velik kup amaterskih robotov.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

snow ::

Elektronska knjiga o programinanju pic mikrokontrolerjev : tukaj.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

ql000 ::

Moj predlog je, da začneš z majhnimi koraki. Najprej se nauči prižigati ledice z mikrokontrolerjem, potem se loti PWM-jev (pulse with modulation), modulacija dolžine pulzov, zadeva s katero boš poganjal motorje,... itd. Predlagam, da si pogledaš nekaj Aplication notes-ov na microchipovi strani, s tem, da opozarjam, da ne delam reklame za micrichip. V AN-ih imaš zelo veliko vezav, problemi so res do potankosti predebatirani,...

Jaz sem predčasom delal prototip enega robota, tako, da ti lahko dam shemo vezave in tiskano vezje v PDF-ju, plato si boš moral narest sam. Zadeva je narejena za PIC18F452, 458, 16F877, 16F877A pač kar imaš pri roki, pa da je 40 pinc. Če nimaš robe se bo pri meni kaj našlo. Z plato lahko poganjaš dva DC motorja, ki jih lahko stakneš v Conradu (jaz sem nabavil dva z reduktorjem za 15E komad), s tem, da tiu ostane malo morje pinov za vse ostalo.

Imaš pa tudi članek izdelave robotov v Svetu elektronike. Tudi tisto preglej!

LP

Jure_M ::

Poglej si na:

Klik

v okno za iskanje vtipkaj Robopic

Članki so - ne boš verjel, napisani v slovenščini.

Lp
Jure

Jackal ::

Glede programiranja PIC-ov tale knjiga za začetnika bolj sux... Saj teoretične stvari dokaj dobro razloži, samo potem ko pride pa do primerov pa zakomplicira totalno.

Pri mojih začetkih mi je bila veliko bolj všeč ta literatura.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med pic in dspic

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
332186 (1735) tonic
»

Zelo pocasno utripanje LED diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
508382 (7587) a13misko
»

Kako diy binarna ura

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
213286 (2940) Mikron
»

PIC 16f84

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101997 (1859) Azrael
»

mikrokontrolerji, programatorji, c/asm ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
292849 (2468) snow

Več podobnih tem