» »

GRAFIČNA KARTICA!

GRAFIČNA KARTICA!

condor2002 ::

Zanima me ali je grafična kartica KYRO 2 64MB AGP - Hercules 3D Prophet 4500 Retail po vašem mnenju dobra?
Kaj pomeni RETAIL? Ali bi mi grafična kartica normalno delovala z procesorjem celeron 366?

ChiefThunder ::

kyro 2 je kot tak čist solidna kartica, vendar rabi veliko procesorske moči da to pokaže, tko, da ob tvojem zdajšnem procesorju ne priporočam nakupa. retail pomeni, da kartico dobiš v lični embalaži + programska oprema...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

rap3r ::

Za ta tvoj procesor si raj ubod mx-a, lahk ti ga tud jz prodam! Je mx 400! Ma pa najhitrejši ram pr mx-ih! Kontakt na:Klik
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

o ::

celeron 366 je prepocasen tako za mx kot za kyro 2 tko da ti mx ne bo cisto nic bolj pohitril sistema kot pa kyro2,za mx moras imet najmanj 700mhz procesor kar imas tudi napisano v testu mxa na slo-tech strani:
"Sicer je za vse grafične kartice, , ki bazirajo na MX GPUju značilno, da jim manjka pomnilniške prepustnosti, vendar bo kartica ob primernem procesorju (700 MHZ+) ter s pomočjo navijanja kos vsem zahtevnim dandanašnjim igram"

Na taksenem procesorju pa je kyro2 dalec hitrejsi in kvalitetnejsi od kateregakoli mx.
Torej je nakup kyra bolj smiseln.

Sumo ::

Kolikor jaz vem je Kyro mnogo bolj odvisen od procesorja kot pa geforce. Krivca sta:
-TBR (tile based rendering), ki uporablja osrednji procesor za izracun tega, katere ploskve so vidne in katere ne,
-odsotnost t&l enote, ki bi (vsaj v igrah ki to podpirajo) razbremenila osrednji procesor.

Tako da ti nakup Kyrota pri tvojem procesorju odsvetujem. (pomoje je za tvoj procesor se najboljsi voodoo3 <- pa ne se smejat :)

Senitel ::

Jest mam MX-a na P2 266 >:D...

o ::

sumo in kaj tocno si mislil s tem da je kyro 2 mnogo bolj odvisen od procesorja, tukaj mislim v praksi
a si mogoce s tem mislil,da je recimo duron 800 s kyrom2 pocasnejsi od celerona 500 z mx

senitel in kam tocno namigujes s tem svojim odgovorom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: o ()

Senitel ::

Na dejstvo, da če ti dosežeš en X framerate na 640x480x16bpp vse na low, potem boš na GeForce-u desegel ta X framerate na višjih resulucijah in pri večjih detajlih. Tako se da zelo hitro ugotovit, če je za počasne špile kriv procesor...

condor2002 ::

Pol mi pa odsvetujete nakup te grafične kartice! Zanima me še samo to! Ali mi bo kartica delovala pri igrah, pa čeprav počasi???

o ::

seveda ti bo delovala in to dobro,ce pa bos se nadgradil procesor bo pa se bolje

senitel:se vedno nevem kam meris,s kaksno graficno naj bi dosegel prvi x framerate da bo ta isti framerate geforce mx dosegel pri visjih resolucijah in z visjimi detajli
senitel ce lahko mi povej koliko fpsjev dosežeš s svojim mx in svojim procesorjem v quake3 timedemo1 vse detajle na max v 1024*768 32 bitnih barvah

rap3r ::

No uglavnem jz sm z mojim mx-om pr celeronu 400 dosegu 1800 pik v 3d mark2001, tko da ne se kregat a se da lepo današne, tud najnovejše špile poganja!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Senitel ::

Ja če maš recimo Voodoo 3, pa ti nardi v enem špilu 30fps na 640x480x16bpp, lahko z GeForcem 2 MX v tem istem špilu pričakuješ 30fps na višjih resulucijah in večjih detajlih...

Timedemo mi pa nardi 1346 fremov v 39,5 sekundah torej 34,1 fps...

JanezH ::

Prej sem imel TNT2, zdaj sem si pa nabavil 3D Prophet 4500 32 TV out in imam procesor celeron 400.
Razlike v hitrosti med karticama skoraj NI. Je pa VELIKA razlika v kvaliteti slike, ki je pri kyru občutno lepša (3D). Pa tudi kvaliteta slike v 2D je pri kyru opazno boljša kot pri prejšnji TNT2. 8-O

Senitel ::

Seveda to, kar sem povedal malo prej ne drži za arhitekture, ki potrebujejo precej ekstra dela na geometriji.:\

sheep ::

Heh jest se strinjam z unimi da KYRO2 64MB rab zelo mocn procesor ker sam procesor od KYROTA nepremore hitro delovanje na procesorjih pod 700MHZ tko da KYRO2 64MB dela full pocas v procesorjiih pod 700MHz sploh pa Celeroni! Ce vam poaga ta test: // ABIT SA6 ,CII 700MHZ , 256MB CAS2 , KYRO2 64MB ---Q3A 1024-768,32BIT.LIGHTMAP,HIGH- 73FPS // ELITE, XP+1600,256DDR,KYRO2 64MB ----Q3A 1024-768,32BIT,LIGHTMAP,HIGH+ANTILISING 2X - 150FPS !!! Tko da kot je reku SUmo ti predlagam na celeronu 366 V3 3000 in bos srecen!!! Najcenejs vrjanta! hehhe |O8-O:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kyro2 32MB?

Oddelek: Kaj kupiti
211334 (1039) Senitel
»

GF1 nice price :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
574949 (4254) Shadowman-x
»

Kyro II nima več smisla!

Oddelek: Zvok in slika
241748 (1078) o
»

Geforce 2 MX ali Kyro II?

Oddelek: Kaj kupiti
371666 (1267) Lyu
»

grafična kartica !

Oddelek: Zvok in slika
311863 (1422) ABX

Več podobnih tem