» »

7900GTO

7900GTO

«
1
2 3

PEK- ::

Dober nakup ce mene prasas... :) Evo danes kupil pa malo stestiral, seveda bo slo vam navijalcem se tolk bols ;) Rami grejo vrjetno lahko se velik višje


http://www3.shrani.si/o.php?image198974...
http://www3.shrani.si/o.php?image298974...

Dobra graficna za 65-70k :o
  • spremenil: PEK- ()

PEK- ::

Ma to kako slikce prlepte nam pa nikol vedu... Mogoce kak admin lah poprav? :8)

Veron ::

[-brez teh minusov-st.slika link-do-slike]

edit: drgač pa tkole pride

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

asus ::

RC14 ::

PEK-:

Katero imaš to, MSI?

Pa kje si jo nabavu, te MSI 7900GTO grafe, naj bi se dale flashat v GTX, torej da rami delujejo na 800Mhz (1600), namesto 660 (1320).

Js tud pravim, da je to zelo dober nakup, saj za tak denar dobiš trenutno eno najzmogljivejših kartic in lahko lepo služi kakšno leto, potem pa prodaš in kupiš DX10 grafo in visto seveda:D , saj se bo do takrat nabralo že kar nekaj iger, ki bodo izkoriščale vse te nove dobrote, ki prihajajo v DX10. Do takrat pa uživaš v igrah in z vsemi nastavitvami na max.

Za okoli 65k je to za moje pojme best buy.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

IVo ::

Kje sta oz. si jo nabavil?

PEK- ::

Hvala Veron za prileplene slikce.

RC14 sj lahko mislim da dam rame na 1600, saj jih ze zdj laufam na 1500mhz BP. Ja je MSI 7900GTO kupil pa sm v e-misija. Ce kdo misli kupit pa mora pohtet, dobil so jih včeraj zjutraj 20, ko sem kupil jas okoli 2.ure pa so jih imel le še 6 ;)

LP

Kato ::

Dej povej kok je pa glasen tale hladilnik. A si jo že probal flashat v GTX?

PEK- ::

Ventilator je cist tih... vrti se pomoje na manj kot 500rpm. Nisem se probal fleshat

RC14 ::

Kakšna je res dejanska razlika med GTO in GTX, ali je samo v voltažah in da je pač GTO downclockana GTX?
Rami naj bi bili isti kot pri GTX , torej 1.1ns, je kdo že imel možnost se prepričat na lastne oči, če so res 1.1ns rami gor?

Cenejša je od 7900GT, zakon.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Da man ::

Zanima me koliko je ta kartica dejansko boljša od 7800gt?
Bi bila razlika v špilih očitna al bi blo sam par fps-jev več?

Kato ::

Evo je že doma , zelo lepa grafična(če je to sploh možno) , danes na žalost še ne bo šla v comp ker imam danes preveč dela , tako da jutri bom objavil razultate , če pa kdo najde bios za fleshat naj ga prosim prilepi sem.

l.p.

RC14 ::

Da man:

Koliko je ta GTO hitrejša od 7800GT je odvisno na kakšni resoluciji igraš in odvisno od posamezne igre. Je pa ta 7900GTO kr precej hitrejša od 7800GT, še posebno če igraš na recimo 1280x1024 z vklopljenim 4xAA. Razlika je vsekakor več kot par fpsjev.

Recimo 7800GT je v določenih novejših igrah lih na meji igralnosti (40 fps-jev), ta GTO oz GTX pa lepo deluje nad 60 FPS-jev.
Pa te GTO kartice se baje z lahkoto navijejo na GTX ki velja trenutno za najhitrejšo kartico od nvidie, izvzamemo 7950 GX2, ki pa ima dva gpuja.

Če ti vse igre lepo tekoče delujejo na 7800GT, se ti ne splača it v menjavo. je pa ta GTO vsekakor trenutno en izmed najboljših nakupov kar se tiče grafičnih kartic.



Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Da man ::

Hvala RC14.Ja drugače igram na 1280x1024 pa mi gre na k ker recmo pr codu 2 ne morm imet uklopljenega dx9 vsaj pri tej resuluciji ne.

PEK- ::

Tele MSI so res kul... tut 700/1600 dela BP.

Kato ::

Pizda ne gre notr, hladilnik za chipset je v napoto ;((

Kato ::

Imam že dreml v roki

Kato ::

Evo kurba je notr, v končni fazi je bil problem pri screwless sistemu za vstavljanje kartic.

RC14 ::

Kato:

Kiro plato pa maš?

Dejte mal navit, pa da vidimo, kako kaj vam letijo, pa kak 3dmark, fear....
Kolk so kaj glasne te karte in kolk se grejejo? Mal se razpišite.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Kato ::

-Plata je A8N SLI (s pasivnim hladilnikom za čipovje), grafa je vstavljena v spodnji PCI express slot)
-Grafa je neverjetno tiha , prej sem imel notri pasivno grafo pa ni velike razlike v jakosti zvoka.
-Ne vem kok se kaj grejejo ,ker nimajo vgrajenega toplotnega senzorja
-Lahko pa BP deluje na GTX frekvencah

Razultati so pa porazni, niti ne vem zaradi česa je takšno odstopanje v številu pik, res je da imam kar konkretno slabši procesor(3200 Athlon) ampak vseeno , razlika ne bi smela biti tako velika, tako da jutri gre grafa nazaj. Če pa imate kakšen predlog potem pa prosim kar:
Aja napajanje kartice ni direktno preko napajalnega kabla ,ampak najprej gre iz molexa v nekakšen pretvornik in pol v grafo.

No tu so ti porazni razultati:





Igre pa niti nimam nobene prave inštalirane , pa po pravici povedano me je po teh razultatih kar minilo.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

AndrewSmith ::

To po moje ni kartica kriva.
Kako je z driverji?
Valjda si zbrisal stare,pocistu
z driver cleanerjem ter nato
instaliral nove...
Mogoce je problem ker je v spodnjem
slotu
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

asus ::

tle ni cool,k jst mam z 7600gt 1000pik več.a imaš image setings na high performance,k če maš na high quality pol je to to

IVo ::

Ja pomoje bi jo mogel vrnit. Najpametnejša odločitev....:\ ;)

Kato ::

Po moje je tudi problem z driverji. Driver cleanerja nisem uporabil (sploh nisem vedel ,da to obstaja), bom probal.

Klemzz ::

tole je res mal pik ja, če jst dobim s svojo 5400 pa ni nevem kaj grafa >:D

miwche ::

kaj ne dela spodnji PCix slot na 8x, zgornji pa na 16x?
probaj jo dat v zgornji slot.
~ there are more alpha males than beta testers ~

MEDENA ::

rofl folk neumen prodaja na veliko 7800gt/gtx in 7900gt.....OMG8-O

Klemzz ::

navili narod :P sicer nevem zakaj jih kr so kr spodobne grafe če mene uprašate :\ zanima me kera grafa jo bo nadomestila :D

PEK- ::

Ja daj v zgornji slot. Mislim da je to edin problem ;)

Glede testov pa .. na 700/1600 da v 3dmark01 26300pik. 05/06 pa se nisem utegnil dol potegnt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PEK- ()

AndrewSmith ::

1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

Mirč ::

kje se te videl dajat karto v spodnji slot.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

Gaber ::

Problem je vrjetno sink na čipsetu, zato v zgornjega ne gre... Mam enako plato z zalmanovim sinkom in v planu nabavt enako kartico, tko da če najdeš kakšno rešitev [razn ponovne inštalacije nadležnega ventilatorčka] prosim sporoči

Kato ::

Ja jaz sem mislil dat gor tale hladilnik pa ga porezat nekako na pol, trenutno imam gor tega in bi ga že danes začel rezat ampak nimam nič termalne paste doma. Če pa mogoče razmišljaš o tem , ja bi šel gor ampak ti zablokera en PCI Express Slot( po moje ni neka velika tragedija)

Vesoljc ::

@kato

ampak bos zgubu garancijo ce bos porezu tega zalmana :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Kato ::

A me ti malo zezaš , garancija na kos pleha :D

Andrei15 ::

Katera je po vašem mnenju boljša x1900xt 256mb al 7900gto

RC14 ::

Bom kr prilepu svoj post, ki sem ga že napisu v eni temi.:) da dobiš odgovor z moje strani.

nekje je X1900XT hitrejša, ponekod pa 7900GTO. Pa Ati ima samo 256MB rama, GTO ga ima 512. Da o glasnosti in porabi X1900XT raje ne govorimo.
Da ne bo pomote, X1900XT je zelo huda kartica, sam trenutno je GTO vsekakor boljša izbira saj je to u bistvu 7900GTX ( Je dosti tišja, manj štroma porabi in je v povprečju približno enako hitra , kot X1900XT 512MB.
Best buy v tem cenovnem razredu.
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Type-R ::

in Kato si zrihtal zaj grafo da dela normalno?

cole-22 ::

Kato zdej pa reč, da maš CPU na default? Ker če imaš na default ni čudno, da so slabi rezultati (čeprav še zmeraj preveč nizki)!
Če pa je navit CPU potam probaj kar so ti že drugi rekli... Drivercleaner + kaki drugi driverji.
Pa navijaj v Riva Tunerju.

Kato ::

Nisem še nisem niti mel tok cajta , sem ene parkrat driver cleaner pognal ,ampak nobene spremembe.
Zdej mam v planu , enkrat čez vikend najprej goast narest potem pa na novo vspostavt sistem, mogoče bo to deloval.

CPU imam na 2300 , naprej ne gre mogoče zato ,ker imam nenavijalske komponente(namreč to plato pa 2x1 Gb Geil Value ram), pa še prvi ventilator na ohišju se vrti na 600 rpm zadnji pa na 900 rpm .

Zdele je bil poštar pri meni in mi prinesel nov hladilnik, mislim ,da bo kr taprav za porezat.Zalman ZM-NB47J.

cole-22 ::

Ja 2300MHz je mal premal za tako grafo...
Samo še zmeraj je score full premajhen. Da nimaš slučajno rame na 2T? Pa skor zihr bi mogu proc nad 2300MHz. Sej ni treba laufat 1:1 z rami. Navij samo CPU.

MEDENA ::

To te absolutno bremza CPU....ti rabiš vsaj enega OPTERONA 146 na 2.8-2.9 ne pa enega 3200+ na 2300...Lepo te prosim 8-O

Kato ::

Nisem vedel ,da je cpu tak faktor.Zgleda bom moral nadgraditi, baje se bodo konec meseca opteroni pocenili. Tako ali pa tako edina igra ,ki me trenutno mika je Gothic3 (mimogrede danes je išla) , čeprav trenutno še vedno dodatek dvojke preigravam .

Kupi kdo grafo? Ponudbe na ZS

PS:
Tale hladilniček je prava rešitev , pribljižno pol sem ga porezal tako da lepo paše pod grafo, sicer ga nisem montiral ampak sem zmeril razdalje in ni problem , zgleda pa nekako takole.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

sparklyslo ::

Tvoji rezultati 3dmark2006 so čisto normalni. Procesor nič ne bremza, res pa je, da iz grafe ne iztisneš MAX.

Sem samo na TOM's najdu kolk dobi na 7900gtx (vem, da ga eni ne marajo, ampak na hitro sem šel tja pogledat, ker ima vključen 3dmark2006)

Pazi on dobi na 1024*768 no AA, trilinear filtering score: 3127.
Pa testira na bistveno boljšem procesorju kot ti, resolucija pa je pri tebi višja.

Sicer si pa sam poglej klik

Tvoja grafa mora v igrah "razturat", tako da grafa je dobra in je ne prodajaj kar tako .... probaj raje kakšno novejšo igro.
Pa velik sreče.

cole-22 ::

Pa zakaj se najdejo zmeraj eni nOObi, in svetujejo neumnosti?

EDIT:
On dobi v 3DM03 okoli 6-7k pik PREMALO, v 05 okoli 4-5k, v 06 2-3k

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()

sparklyslo ::

Ej cole, ker je tole verjetno name letel:

Če je tvoj hobi navijanje procesorjev in grafičnih kartic, ter ob tem doživljanje orgazmov, ko se vidiš na lestvici top 20, potem naj bo tako.
Samo tvoj ego raje obdrži zase, pa mal lepše se obnašaj, ker za tipkovnico je marsikoga lahko zmerjat, iz v oči v oči pa je zadeva drugačna.
Navij si še malo možgane, modra bodo pridobili malo na kulturi obnašanja, ki ti očitno primankuje...zdej pa dost besed o tebi, jih še tolk škoda.

Jaz sem Katou dal link do rezultov, ki jih dobi Tom's hardware. Eni ga sicer obtožujejo pristranskosti pa vseeno. Rezultati, ki jih dobi Kato so podobni kot tisti ki jih dobijo pri Tomu.

Kato se je odločil, da proda kartico s katero verjetno ni nič narobe, samo zato ker se eni navijalski prepotentneži (seveda ne vsi) ne morejo vzdržati bolanih komantarjev. In on bo sedaj sigurno zgubil nekaj denarja, čisto po nepotrebnem.

Tko cole-22 zdej pa hitro spet en bench spustit, da se ti samozavest zopet malo dvigne.

cole-22 ::

Lej lahko se takoj zdele dobiva iz oči v oči, ni nobenga problema!!! Glede na to, da ti pojma nimaš je pa druga stvar! Če tebe ne zanima navijanje ti to noben ne očita... Samo glede na to, da si rekel da so to normalni rezultati pove vse o tvojem hardwarskem znanju in njihovih zmožnostih! Te rezultati na Tomu so napačni... Pač poglej preostalih 99% testov pa boš videl! In ko si že toliko navijal resolucijo...DEFAULT resolucija za 3DM06 je 1280×1024! Jaz nisem omenjal, da bi moral on navijati komponente v extreme ampak, da bi moral take rezultate dobiti na default!!! Ker 13k v 03 dobi 6800GT ali 7600GT ne pa 7900GTX!

Kato ::

Ti razultati na Toms Hardware so malo čudni tu so čisto drugačni.

cole-22 ::

Ja tukaj so normalni rezultati...

RC14 ::

sparklyslo:

Ne bi ti škodilo, da bi se malo lepše izražal.


Cole-22 ima čist prav. Premalo pik je to, okoli 12000 pik se dobi z 6800GT. Toliko sem dobil jaz na bartonu 2500+@2200Mhz.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SAPPHIRE X1950 PRO VS MSI 7900 GTO

Oddelek: Kaj kupiti
412484 (1442) SavoKovac
»

Geforce 7950GT

Oddelek: Navijanje
191365 (1055) asus
»

Ima GeForce 7900 GTO veliko prostora za navijanje?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
284210 (2894) Primoz78
»

Sapphire Radeon X1900XT 256MB na testu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19710936 (6959) tiborrr
»

7900GT v aciji (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Navijanje
44329232 (14310) Primoz78

Več podobnih tem