» »

SiOL ZELO poizveduje za T-2jevci ! Jim teče voda v grlo? :)

SiOL ZELO poizveduje za T-2jevci ! Jim teče voda v grlo? :)

1 2 3
4
»

fizolcek ::

sznn: pozabljaš na rast skupnega števila uporabnikov. Tudi če ima Siol manjši tržni delež, ne pomeni, da ima številčno manj naročnikov. AFAIK še število še vedno povečuje, seveda ne toliko kot se bi brez T-2. tisto o izbugi 33% naročnikov je čisti nonsens.

sznn ::

Malo daljši zapis.
Se strinjam z obema, da bi morali dobiti število naročnikov zdaj in pred tem, da dobimo realno sliko.

Pa si oglejmo izračun Matka v polletnem poročilu, klicne dostope ne štejem, čeprav jih ima verjetno siol še vedno največ.

Siol je imel 56%, xDSL priključkov je bilo 69%, število xDSL priključkov je bilo okoli 195.000 (govorim približno, kot kaže slika s strani 13 polletnega poročila), torej:
vseh priključkov je 195.000 / 0,69 = cca 282.600 vseh priključkov širokopasovnega interneta. Siol jih ima od tega 56% = cca 158.000 xDSL priključkov.
T2 ima %5 se pravi 14.100 naročnikov.

Januarja je imel Siol 91% xDSL priključkov, od cca 170.000, se pravi cca 154.700 uporabnikov.

Siol je torej pridobil okoli 4000 naročnikov od januarja do konca junija.
Moram pa priznati, da v poročilu za 1 četrtletje navaja APEK, da je bilo xDSL povezav 129.281, če pa pogledamo sliko 12 (na strani 13) s polletnega poročila, pa se krivulja ustavi pri približno 170.000 naročnikih.
Zato sem v zgornjem izračunu upošteval sliko s polletnega poročila.

Ali se je APEK zmotil v četrtletnem poročilu ali polletnem poročilu??

Jaz sem šel s Siola zaradi preprostega vzroka: prej je žena gledala TV in ko sem samo preveril maile, se je pojavilo kup kockic na ekranu. Klical sem njihovo servisno službo in problema nismo mogli odpraviti več kot dve leti. Imel pa sem paket 2mbps/384kbps torej je ostalo 6mbps za TV in bi moral delati brez problema.
Na T2 lahko telefoniram, zraven gledam TV in na PCju lahko fino srfam, pa s sliko ni nobenega problema. Seveda za manj denarja kot prej.
Ja enkrat je bil problem, ko mi je internet kar nehal delovati in po vseh testiranjih ni bilo možno odkriti napake. Ko sta tehnika prišla k meni ni bilo nič narobe pri nas doma, ne v omarici (razen seveda da TK varovalke niso bile odstranjene). Preostal je le pregled povezave direktno v telekomovi centrali. Upsi, ravno moja povezava je fizično odstopila, le kako je to možno???
Ko sta jo na novo zalotala, je vse skupaj začelo spet delovati in od takrat še nisem imel minute izpada (cca 10 mesecev). Toliko o vzdrževanju telekomove infrastrukture.

Vmes sem prepričal našo službo, da smo prešči s Siola na T2, dva strica, pri enem tudi v službi, teto, dva soseda....
Nihče od njih se ne pritožuje, na začetku malo traja, da zadevo vzpostavijo, ko pa deluje, deluje ves čas. Bil sem eden zgodnejših naročnikov Siola in sem tudi pri Siolu na začetku čakal po deset dni, da so se obrnili naokoli. T2 deluje malo več kot eno leto in je tako šteilo naročnikov kar lepo za prvo leto.

LP

cryptozaver ::

A kdo ve kaksen je 'ping' telih T-2 jevcev? Jest sem jim poslal podpisano pogodbo ze kasn mesec nazaj pa se ne zgodi nc. Mislm, TTL pr men pa tut ni vecen...

Senitel ::

Veste kaj mi je še posebej všeč pri Telekomu in Siolu? "They live in denial!" >:D
V petek spet za foro naročil ADSL, v ponedeljek me kličejo in izpolnimo naročilo, pol ure nazaj me pa vržejo pokonci, da me pridejo v soboto priklopit...
Kolk me bojo pa priklopil pa sporočim v soboto. >:D Če odgovor še ni jasen. :\

NavadniNimda ::

Zanimivo, da v RUO z dne 6.11. piše, da je MINIMALNI čas za priklop 10 delovnih dni od naročila. Torej telekom (kot smo vajeni), spet favorizira SiOL. Apek pa seveda nič...

Slovenija, moja (pravna :8)) država!:D

cryptozaver ::

Sem vprasal T-2 zakaj je prislo do delay-a pa pravijo takole. Ja verjetno zato ker ste oddaljeni vec kot 900m ni slo naprej. Pika. A je to kaksen odgovor? A se koga kaj obvesti? Ko smo se pogovarjali zadnjic (in ne edinic) so mi rekli da sem 1084m stran in da mi tezko zagotovijo neko silno kapaciteto, ampak internet naj bi pa delal. A si kar sprot zmisljujejo pravila? No so rekl, zdej bo slo pa tole naprej. Pravim ja in? Kaj ja in, ja poklicte naslednji teden pa boste ze zvedl 8-O 8-O mislm kaksna zajebancija! Ja pi.da sej ne mors verjet.

D-PaX ::

Izi

Če bi T-2 obstajal tolko let, kot Siol bi T-2 imel v tem času že celo Slovenijo pokrito. :)
Poglej malo kaj je T-2 naredo v 1 LETU. :)
Pa oni, ko čakate 1leto že na T-2 se znajdite pa začnite podpise zbirat pa pošljite na T-2,
to sem jaz naredo in sem dobo v roku 8-mesecev centralo in vsi, ki so se podpisali imajo zdaj T-2 :) večina jih je šlo vstran od SIOLA. :) Aja pa to kaj zdaj siol ponuja ta paket za malo manjše uporabnike z kamero vred, naj si to Siol vtakne globoko v rit, tako kamero jaz dobim za 300sit :D.:D
Paxy

NavadniNimda ::

D-Pax, prosim, da ne zavajaš bralcev Slo-techa. Taka kamera je 360 SIT, saj moraš prišteti še DDV!:O

skype ::

Za 300 oz. 360 SIT, kje?

ELEKTROLJUB ::

Shitol ma tolk rezerve, da bi lahko računalnike talal. :D :D :D
LED svetloba je prihodnost...

Pesimist ::

Ti je ze prislo na misel da se je kdo norca delo in da ni bil Siol?
Drugace se pa vsaki teden vsej po pesica uporabnikov vraca iz T2 nazaj na siol iz razlicnih vzrokov kot dolgotrajna priklaplanja, nedelovanje interneta, napacne informacije T2ja... Vsak teden.

Sicer pa bogu hvala za konkurenco ampak kaj ce mas take sosede ko ne dajo podpisov za izgradnjo optike

Telekom polaga optiko do stanovanj ampak taki kot jaz bom zelo hvalezen ce bodo se usmilili in potegnili do naselja glede na glupe sosede pac.
T2 bo pa samo reko eh sorry ne dovolijo bye bye. Telekom bo pa izbral alternativo.
Sicer pa Triera in Telekom tudi optiko polagata pa se nikjer ne govori tak kot za Gratelj na trznicah pac.

alienalien ::

Sawyer pokaži mi eno stanovanje kamor je telekom napeljal optiko:D Mogoče ti mešaš gospodinjstvo z podjetjem.

amigo_no1 ::

Senitel
Kaj je zdaj z siolom ? Adsl pri tebi že dela ?

wishmaster ::

Tisto telekomovo glasilo, naj si kdo prebere izpred 2 ali 3 mesecev. Kjer je bilo lepo razlozeno, da optike do his ne bo. Ampak bo optika do omaric ob cesti. Pa tud okvirne cene so bile napisane. In marsikje imamo ze to nekaj let, le da ni v uporabi. Predstavljajte si ce bo preko tega ponujen VDSL2 pri Telekomu. 50 metrov optike ali bakra, se pa sploh ne pozna po hitrosti.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Sergio ::

Bleep, wrong. Še kako se pozna.

Razmišljaj za naprej, zaboga. Čez 10 let boš ti ZAHTEVAL giga/giga doma.

VDSL2 ti tega ne bo zmožen nuditi. Na optiki boš pa lahko vzel nadstrandard 10 gbit/s. Ker omejitev praktično ni.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Senitel ::

jeje997: Ma kaki... 256/96 se poveže, stručkoti na unih 080 linijah pa pravijo ja za 2Mbps ni problema... :\

wishmaster: In misliš da je ceneje postavljat DSLAM-e v teh omarcah, kot pa še 50m optiko vlečt, kjer pol ene 10km ne rabiš nobene opreme več? Nabijanje tehnologije v tri krasne.

wishmaster ::

Sergio, se strinjam. Ampak ti imas 1x optiko do omarice. In ni potrebno zbirat nobenih soglasij in podobno. Jaz bom recimo hotel imeti dostop preko optike. Pa mi bodo na mojo zeljo potegnili po cevi, do hise kjer je ze telefonski kabel. Kdor bo hotel imet, bo pac imel, kdor pac ne pac ne. Ne pa da se dogaja da zaradi enega nastrada cela vas. Tudi ce imas 50 metrov bakra do hise, lahko kamot dosegas 1 Gigabit. Seveda je pa boljse, da imas optiko do hise.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Zgodovina sprememb…

Sergio ::

Ce imas 50 metrov KOAKSA do hise, ne bos dosegel 1 gbit, kamo li bakra. :)

Lej, stvar je v tem. Lahko bi sli potegovat optiko do koncnega uporabnika, lahko pa ne bi. In so se odlocili, da ne. IMO je to zelo slaba odlocitev.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Brane2 ::

Precej bedna. Iz več vzrokov.
Eden je recimo ta, da imaš ti lahko še tako hiter hipotetični VDSL-3, a modem je še vedno modem.

Ima svojo latenco in svoje muhe. Če bo sosed začel nekaj švasat, bo tebi prenos drastično upadel. Če bo kje v bližini usekala strela, ti motnja zlahka zaglupi modem, če že ne skuri kaj in če bo tudi sosed hotel isto, bosta vajini parici na poti do DSLAM-a lahko fino motili druga drugo.



Not good, sploh če hočeš recimo imeti hosting ali kaj podobnega.

Vlakno je zakon.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Kar se problematike zbiranja soglasij tiče, ta na globalni ravni počasi ne bo več problem.

Folk je pogruntal, kaj pomeni vlakno in tu ni več takih problemov.

Edini štos so sedaj roki.

In v vmesnem času dokler Gratel ne potegne do mene vlakna, se mogoče ne bi branil TKjeve kratke hitre parice, potem pa bi zagotovo prešaltal na optiko, verjetno po nižji ceni kot sicer zaradi konkurence.
On the journey of life, I chose the psycho path.

dolenska ::

sem se z enm od t-2 pogovarjal pa je reku sledeče:
- gradijo optiko po ljubljani, novem mestu, kopru. v kranju je optika baje zgrajena.
- drug let spomlad naj bi prisel vdsl2
- neke zanimive nove storitve bojo uvedel

menim, da je t2 veliko naredu v tem letu. pridobil je okoli 22.000uporabnikov.
tv ima 150 programov, med katerimi so programi hdtv in prostorski zvok 5.1 vrjetn siol tega nima?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenska ()

wishmaster ::

Telekomu je interes pokriti cim vec drzave. Za Gratel in T-2 so pa zanimiva samo mesta (Optika). Nisem proti ne T-2ju, in ne Telekomu. Sel bom pac k tistemu najprej, ki mi bo ponudil storitev najprej in tudi ce placam kaksen euro vec.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Senitel ::

Telekomu je interes pokriti čim več države? Yeah right, zakaj se pa potem najde toliko žepov, kjer ADSL ni mogoč, da glava peče... Pa to ne samo v perifernih krajih kot pri meni (celih 30km iz Ljubljane) ampak že v sami Ljubljani in bližni okolici? 97% pokritost my ass... :\

NavadniNimda ::

Wishmaster, Senitel - T-2 bo pokril celo državo. Ampak je potrebno iti postopoma. Sedaj je v poizvedbi še 108 dodatnih central, kjer bo možen dostop do T-2 storitev v krogu 2.000 fizične parice. Ko bo poleti 2007 možen VDSL-2, se bo ta krog povečal na 2.435 metrov, ali celo več!;)

Želja je, da VSAKA SLOVENSKA BAJTA dobi spodobne telekomunikacije za spodobno ceno. Eno drži - tega ni moč narediti čez noč. Dokaz za to je nacionaloperater, ki "trdo dela na tem" že eno pošteno desetletje.:|

Sergio ::

2.435? :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

NavadniNimda ::

Točne cifre ne smem napisati, da ne bodo špijuni nacional-paradajzarskega operaterja preveč dobro obveščeni. Že zdaj so reveži čist zmedeni, saj jih tudi njihovi zalagajo s povsem nasprotujočimi-si podatki o lastnih projektih, ki da so v testiranju, izgradnji ali celo izvozu v Kazahstan!:D

G-man ::

Sentinel:

97% pokritost mest (podeželje, kjer je ostalih 50% prebivalstva bodo pokrili z WiMax).

Senitel ::

G-man:
V bistvu sem se zmotil za 2% navzgor... Ampak tukaj ni nikjer kakšnega drobnega tiska, da je 95% pokritost samo v mestih. Pišejo kar "Danes je z omrežjem, ki zagotavlja širokopasovni dostop pokrito že 95 odstotkov Slovenije." :\ Glede na dosedanje izkušnje s Telekomom si pa tudi za WiMAX ne bi upal zadrževat diha (beri: preden bo tistih njihovih "5%", ki ne omogoča širokopasovnega dostopa pokrito z WiMAX-om bo trajalo precej dlje kot 3 leta).

Spc ::

Če mogoče kdo ve bi me zanimalo kakšno opremo uporablja T-2 za backbone-e oz. 10GbE ?

Glimer Glass ?!?
Foundy Networks?
Extreme Networks?
Cisco systems?
Broadcom?
Allied Telesyn?
3com ?

:)
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

G-man ::

Er, pardon, tisto prejšnje sem mislil v šali.

NavadniNimda ::

SPC - :D

Spc ::

Glimmer Glass-a in Foundry networks-a pomojem nimajo.
:P

Foundry Networks - NetIRON
Foundry Networks - BigIRON
:D
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Brane2 ::

A ni blo neki govora o SkyNet ? :\

>:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Predlog za T-2:

Mogoče ne bi blo slabo, če bi najeli v kakem BodyBulidling klubu kakega prikladno grdega vendar ogromnega in nabitega tipa, da bi se v kaki visokokubaturni kripi, po možnosti z luknjami od šrapnelov, pa brez kake šajbe, seveda ob kultnih cvikerjih, kratko frizuro, kožnjaku in odžagano šibrovko raznašal oranžne pakete po mestu.

Po moje bi ga naveličane gospodinje klicale že samo zaradi "inštalacije"... >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

cryptozaver ::

Al pa kak neuslišan šlager pevač...

wishmaster ::

Wishmaster, Senitel - T-2 bo pokril celo državo.

Daj mi to bolj pojasni prosim ?
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

NavadniNimda ::

A ti po angleško povem?8-)

monocit ::

Vi se tuki vsaj lahko prepirate h kateremu ponudniku it. Jaz pa 3 km stran od centrale pa 400 metrov od kabla za telefonijo ( cela vas kakih 20 hiš čakamo že od leta 1996), pa me v 10 letih telekom še vedno ni uspel priklopit na omrežje. Tak da lahko sam sanjam o netu doma. Pa nisem v nekih rovtah doma ( 226 metrov nadmorske višine). Vse kar pošlje telekom je da drugo leto bo pa kao res, češ da tečejo postopki........( pol pa svizec zavije...)

Tak da niti dial up še ni do mene prišel...kamoli kaki ADSL T2 in podobna znanstvena fantastika za nekatere.

LP

Poldi112 ::

Offtopic, ampak zanima me, katero območje nadmorske višine je tisto, ki definira rovte?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

thramos ::

Heh, enostavno, vse nad in pod 298m :\.

Ibex ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()

pizdindim ::

@thramos:
Če nisi klošar, ki spi na kateri od klopc ob Ljubljanici, si sigurno iz rovt. 298 metrov je samo tam čisto ob vodi. Že Mestni trg je ene 2 metra višje.
Na kratko: rovtar = not klošar
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SIOL TV VS. T-2 TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
559355 (8167) antireal
»

Telekom goes Vdsl2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
729487 (5229) Ejsi_Disi
»

Siol je ponovno pod okriljem Telekoma Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
558760 (6437) Bistri007
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036519 (15926) Primoz78
»

SiOL ponudil ADSL2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7610843 (6817) Dragi

Več podobnih tem