» »

SiOL ZELO poizveduje za T-2jevci ! Jim teče voda v grlo? :)

SiOL ZELO poizveduje za T-2jevci ! Jim teče voda v grlo? :)

1
2
3 4

Senitel ::

Medica,
Optika do central in optika do hiš sta dva drastično različna koncepta... Da Telekom polaga optiko do hiš bom verjel ko bom videl. Dejstvo je da ima Telekom v veliko primerih katastrofalno razvodno omrežje (to je od central do končnih uporabnikov), kar v primerih VDSL povzroča velike probleme (in sem ziher, da bi jih tudi na ADSL pri malo višjih hitrostih od 1024/256). 1Mbps ADSL ti lahko povežejo tudi 9km stran od centrale, če imaš srečo in si na kvalitetni parici in imaš primere, ko še na 6km stvar ne deluje...

Tle pri meni gre Telekomova optika 100m od hiše, pa misliš da imam lahko ADSL? Pač pri VDSL moraš bit dovolj blizu centrali in na dovolj kvalitetni parici. In ko T-2 kakšnega razjarjenega potencialnega uporabnika preusmeri na Telekom, da bi ga na boljso parico probal spravit? To je pa že kriza... Osebno sem poskušal pri pri Siol, Amis in Volja. Povsod sem dobil pogodbo v kateri mi veselo obljubljajo da me bodo priključili v 30 dneh or something in potem, ko se ni v tem času zgodilo nič so me lepo vsi poslali na Telekom.

Toliko o tem, kako resen je Telekom in kašen odnos imajo. Od T-2 sem pač dobil čisto logičen odgovor: predaleč od centrale.

Medica ::

brezveze da jaz karkoli govorim glede ali bo do hiš ali do centrale, ker bi potem to na pamet govorila. ;) Žal bo potem treba počakati da dejansko telekom naredi tisto kar načrtuje. torej uporabniki morajo čičkat pa čakat kdo bo torej ponuju boljši internet in se zavezat.

glede tvoje oddaljenosti od centrale je pa tako, da lahko zaprosiš da te na drugo centralo priklopijo, vendar tukaj je pa razkiran podvig saj stane in ti noben ne more obljubiti ali bo na tisti centrali kaj prostora ali ne. in bi te v najslabšem primeru priklopili na mesto kjer je možen opet samo navadni telefonski priključek brez ADSLa...kar je spet strošek...

Senitel ::

Definiraj navaden telefonski priključek... >:D Od ene 100+ telefonskih priključkov v vasi jih ene 12 izpolnjuje "splošni akt o hitrosti primerni za funkcionalen dostop do interneta" (28800bps). In verjemi da hudičevo dobro poznam situacijo tle v mojem kraju in ni problem v preveliki oddaljenosti od centrale ampak ena komplikacija na bakrenem razvodnem omrežju, zaradi katerega bo Telekom moral najprej tu postaviti centralo in praktično na novo zgradit razvodno omrežje.

Kar hočem povedat je to: tu se govori o odnosu T-2 do potencialnih strank... In ti, ki se bunijo, da ne morejo na T-2, se po mojem v 90% bunijo iz ADSL priključka. Kar je logično, pri T-2 je dosti več ljudi na kritični meji. In o odnosu do teh se tukaj pogovarjamo (right?).
Če te zanima pa odnos Telekoma pri za njih kritičnih uporabnikih, sem ga pe že povedal, ker sem eden izmed njih. S to razliko, da se večina nas niti ne more bunit, ker nima možnosti "funkcionalno dostopati do interneta". Ja, jaz se tudi bunim iz ADSL-ja, ki se nahaja na naslovu 3.5km stran od mene (WiFi). :\

amigo_no1 ::

A ni minimalna hitrost, ki jo TK zagotavlja 14400 bps ?
Kdaj so jo dvignili na 28800 bps ?

Senitel ::

Klik... Veljavno torej od 28.10.2006.

'FireSTORM' ::

@Cokolesnik: 8 od 10 na t2 od siol
delam v teletrgovini, na dan mam najmanj 5 pogodb za adsl
izključitev mogoče 1 na teden, in to samo jaz, kje so še pa sodelavci
če bi siolu tekla voda v grlo bi ziher nekaj naredli...ali mislite da bi lepo sedeli križem rok in čakali kaj se bo zgodlo?
pač majo neke akcije, webcam je webcam...jebi ga...si vsaj delajo reklamo
tu pa tam še vidim kje reklamo za amis, ja kje pa sta volja in t2?
da ne govorim o sinfoniki in adamslon, sploh zato nisem slišal dokler nisem prišel sem...
kak še bo nek čist običen nezahteven uporabnik slišal za to?
potem...siol ma poslovalnice, tu, tam...vsepovsod
kaj pa t2? volja?
samo na netu...kaj pa kdo še do sedaj sploh nima neta? kak bo slišal za njih
ni reklame, ni poslovalnice...hmm...malo težko kajne?
sploh taki ki jim poveš adsl in si misli da je to par klobas in ne internet

Medica: na drugo centralo? kam? če je ni...kam čejo te vklopit? v luft? al ti tel. kabl zvežejo gor na 220V?
če si preveč oddaljen napišeš par pritožb in upaš da ti kdaj zgradijo centralo bliže tebi(čakalna doba...zelo dolga)

vsak operater ma svoje finte...
npr. volja in njihova superprimerjalna tabela
za pakete 256 in 512 download
cena 2k in 2,5k proti siolovim 4 in 5k
WAU! SUPER KAK POCENI!
no pa bereš malo nižje...ja to so pa polovične cene
in kaj ugotoviš? da je skoraj isto s***je(tolar gor dol)

t2...ok...nizke cene, pri višjih paketih...SUPER! za tiste kateri to potrebujejo
mislite da so vsi takšni "h4x0ri" in zahtevni uporabniki v sloveniji kot smo mi tukaj?
spet...par tolarčkov gor dol

prijaznost siolovcev...ne morem rečt da so nesramni, so kar fajn prijazni, nisem še mel nobenega konflikta z njimi, pa sem jih že dost krat klical
meniš se lahko z njimi skoraj kot z kolegom
logično če nekoga pokličeš in začneš se zdirat, to meni ne dela, kaj si vi mislite, pa kaj vam je, jaz vam tolko pa tolko plačujem pa mi to ne dela, kak si upate
mislim...kak bi vi odreagirali na to? hm?

nimam izkušenj glede tega z drugimi operaterji
sem pa klical na t2...HELO!
pa kaj ste zmešani? 3 ure čakaš pa še plačljiva linija, pa saj če bi čakal na njih in še se menil z njimi bi tak mel 50k računa za mobitel
siol...ok čakaš...ampak je free številka...
spet prednost siola
kvaliteta, čujem pohvale tu in tam, isto tak graje

jaz sem zadovoljen z siolom, nič izpadov, dela kot mora, in baje...poudarim BAJE je VDSL majn stabilen...
glede drugih nimam izkušenj, razen kabl(kar tukaj ne spada zraven)

torej moj glas gre siolu
moje mnenje je, siolu ne teče voda v grlo
in je zelo dober kvaliteten ponudnik internetnih storitev
tisti kerim ni všeč...ok...pač ti ni všeč, tak kot meni ni všeč telemach...pa kaj?
to je samo moje mnenje...
Those penguins.... They sure aint normal....

iration ::

upam si naredit eno predpostavko, namreč da je bila vsaj plovica sedanjih naročnikov T-2-ja bila prej na Siolu. po boh ve kolk starih podatkih ima T-2 20.000 naročnikov, deluje pa eno leto (malo več, ampak priklapljajo eno leto), in če 10000 delimo z 365 dobimo cca 27, toliko jih je povprečno na dan v času enega leta odpovedalo Siol. Odstopanje je veliko, nisem se pa zmotil za 188 na teden (7x27-1 naročnik, kolikor praviš da jih odpove na teden).

ni slabo za T-2, za Siol pa še kar :)

Brane2 ::

Že to, o kom poizvedujejo, kaže na to, da ostalih ne vidijo kot resno konkurenco.

Njim uzde drži Telekom, ki je itak tesno povezan s SiOLom.

Valjda SiOLu ne morejo resno konkurirat "Volja" "Amis" itd ker so odvisni od TK parice...
On the journey of life, I chose the psycho path.

McHregec ::

'FireSTORM' v kateri teletrgovini pa delaš? Mogoče smo vas že kdaj servisiral ;)
Destroyer Of The Worlds.

iration ::

če še malo ocenjujemo (!) naprej, plačuje povprečen uporabnik Siola cca 5000 na mesec, to je 60.000 na leto. to krat število domnevnih prestopnikov k T-2-ju (10.000) je 600.000.000 sit na leto. to pa je že cifra, ki da odgovornim na Siolu malo vetra. realno je po moje številka še višja.

Brane2 ::

Da ne govorimo tem, koliko so SiOL-ovi paketi zgubili na ceni odkar se je pojavil T-2...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Medica ::

jojooj kera matematika ej |O pa kaj mislte da je T2 tak super in fajn? ko bi vi vedl koliko povratnikov je iz T2 na Siol, bi se za glavo držal... večina jih pride nazaj oz. tako kot je prodajalc reku 8 od 10 jih pride nazaj. zakaj? zato k na siolu jim je vse delal na T2 pa ništa. pol pa k jim operaterji povejo cene pa pizdijo:\

pa tehnična pomoč je zato tako zasedena, ker dobiš enega in ga maš na liniji tudi po pol ure ali več in še vedno ne kapira da se da zelenim kabl v zeleno vtičnico in ne v rdečo :\ pol pa še po vsej verjetnosti "barvno" slep pa si v peezdi :(

Brane2 ::

Če bi blo to res, potem SiOL ne bi delal tovrstnih poizvedb.

Zakaj se zaj*, če bodo itak vse stranke prišle skesane nazaj ? :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, da cen paketov ne omenjamo.

Če bi bil T-2 tolk neresen, ne bi predstavljal za ostale nobene grožnje in ne bi jim bilo treba poceniti paketov 2x ali celo še več.


Slepiš se...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Sergio ::

Medica: Po mojem mnenju navajaš totalne bullshit podatke, zato bi te lepo prosil za kredibilen link.

Prav neverjetno je, da, ko takole na hitro preletim ta thread, vidim Velikega Agitatorja Medico, ki na vse pretege brani navezo Siol-Telekom.

Pa ne da je s tem karkoli narobe, ampak sirjenje FUDa pa res ni potrebno, ker znizuje nivo debate. Resnicni podatki, prosim no. To, da 8/10 ljudi, ki preklopi na T2 iz Siola, potem bezi nazaj, je IMHO totalna neresnica, ki ne drzi vode.

Razen ce mi lahko dokazes nasprotno. A slucajno delas za Telekom oziroma Siol?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Medica ::

Ne niso neresnični podatki. To kako da ti dokažem, ti žal ne morem, ker tega ni na internetu. Dejstvo je da je veliko povratnikov iz T2 na Siol in na ostale ponudnike, drži kot pribito, saj poznam ljudi iz klicnih centrov, in marsikatero zanimivo stvar povejo, in moj vir je zanesljiv. če ti ne verjameš ali katerikoli drug, je pač to vaš problem. Pač prave ljudi poznam, ampak tudi vem da Siol ni ravno nedolžna ovčka in imajo tudi nezadovoljne stranke. tako kot vsak ponudnik in ali podjetje.

siska ::

Mi sam navijimo da bo še Telekom začel z optiko. Pol bojo šele cene padale. Al bo pa za isto ceno več in bolje :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: siska ()

Medica ::

no k je glih en dau za primerjavo :D

pr T2 je :

10 Mbps / 10 Mbps 14.000 SIT - Poln razvezan dostop

pri Siolu:

Paket Trio 9.800 sit + nadgradnja na 10 Mb je 4.300 sit = 14100 sit.

torej koliko je že razlike? :D

Brane2 ::

In preden sem šel k T-2, sme klical SiOL, če mi mislijo še vedno zaračunavat 23kSIT za 4/0.5 paket, pa so me poslali nekam.

No, sedaj pa imajo 10/10 samo 100 SIT dražje od T-2.

Kako to, če stranke "bežijo od T-2" ? :D >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, pa tistih SiOLovih 10 M najbrž ni 10/10 ampak kvečjemu 10/0.75 , kar je _VELIKA_ razlika.
On the journey of life, I chose the psycho path.

OldSkul ::

Se strinjam... upload je veliko večji na T-2... tako, da tvoje primerjava ne vzdrži.

SepoX ::

Ne, je celo 13.419,84. Ampak si pa naredu primerjavo... 10/768 proti 10/10, mislim haha.

Constantine ::

Ta tema je polhna smeha :D

Primerjat DRŽAVNO podjetje ( dajem Telekom & SiOL pod isto streho ;) ), ki je z nakradenim denarjem naredilo omrežje, ki se sedaj sesuva v prah in odpiralo teletrgovine s pomočjo države, ki so čudežno spreminjale lastnika čez noč s podjetjem, ki je odprlo svoja vrata pred dobrim letom??? Tuki sm se res nasmeju :D

Da ima SiOL brezplačno številko? To je pa za SiOL res znanost in uspeh :D

Kje in koga priklaplja Telekom na optiko? Dokazi, slike, članki, intervjuji...?

Odhod in prihod naročnikov...tukaj itak vsi tolčete prazno slamo, ker nima noben konkretnih številk. Pisanje v stilu " poznam folk k tm dela...delam na centru...imam zanesljiv vir" je vse brez podlage in pravih dejstev. Goli bull shit!

Kdo si je uspel pogledati omarico od Telekoma na hiši od znotraj? Jaz sem si jo konkretno ogledal in nisem vedel ali naj bi se jokal ali smejal. Res odlično vzdrževano iz strani Telekoma.

Golo dejstvo je, da je Telekom&Siol DOBIL pravo konkurenco in so vidne spremembe, ki prej nikoli niso bile prisotne. Ko sem bi prej 4 leta na SiOLu ni imel toliko akcij prej kot sedaj v enem letu...razlog? Tako intenzivna reklamna kampanja ni za prazen nič. In še nekaj, primerjave reklamiranja med SiOLom ( denrnica brez dna..beri "državni proračun" ) in ostalim ponudnikom je prav tako utopično. Imamo kakšnega ekonomista med nami, da nam to potrdi? :D

Slišati je razne pritožbe na nestabilnost VDSLja in da si T2 v tem času ne more privoščiti take nezanesljivosti in da so neizkušeni. Zakaj potem ADSL2 v centru ne more potegniti več kot 4mb? Pa ima SiOL leta in leta izkušenj?

In smo pri zaključku, ki ste ga podali že vsi, na obeh straneh imamo zadovoljne in nezadovoljne stranke. Kaj pa zdaj?:))

Pšenični ::

Pozdravljeni
Raziskava ,ki jo opravlja siol ima svoj namen in sicer je to marketinška raziskava trga.Na podlagi rezultatov se potem vlečejo poteze, ki v podjetju ne bodo priljubljene(korito premajhno -prašičkov peveč).Siolova konkurenca pa ni samo t-2 ampak tudi majhni ponudniki ,ki vstrajno večajo svoj delež in si režejo vedno večjo finančno pogačo.Dejstvo je da siol verjetno ne bo nikoli propadel, čeprav mu to mnogi želijo, med drugim tud..... Sem na amisu, sem zadovoljen pa imam tamali paket.Zame je zadosti.
Dejstvo je da je siol po domače povedano dolgo molzel svoje stranke tud mene, ko sem bil na dial -up.Zato v bodoče glede na izkušnjo , ki jih imam z njimi in telekomom sem rajši brez kot da bi bil še kdaj preko njih priključen na telefon ali internet.Dober glas v deveto vas, heh heh

svecka ::

Prav je tako, da se Siol boji, jaz poznam dosti ljudi ki so po izteku pogodbe odšli k drugemu ponudniku, prav tako sam odsvetujem uporabo Siola, predvsem tam kjer ni težav z drugimi internet ponudniki in njihovimi storitvami. Konkurenca ima neprimerno cenejše cene, saj po domače rečeno tisti ki so na pogodbah izpred dveh let jih Siol lepo cuza dokler more, ko pa se izteče pogodba pa trepetajo ker jih odhaja čedalje več, predvsem po zaslugi Silovih oderuških cen. Čas je da se resno prekine monopol Siola in se končno ustvari konkurenčni trg, kjer bomo največ odnesli seveda kupci!

Spc ::

Mislim, da SiOL-u nebo nikoli voda tekla v grlo zaradi hostinga in drugih večjih storitev, ki jih ponujajo.
Poglejte samo kolko podjetij ima hosting točno na siolu.. večer,24ur,delo,novice... itd itd itd...
Ko pa SiOLu pade tujina pa je vse v temi (vsaj bilo je tako ko še niso peerali z six-om).

:|

Še slikica hecnega siolovega omrežja:


Torej tistih 100mbit je za dobrih 10 uporabnikov.
:)

Pa še to..
Nebi bilo boljše če bi link v tujino imeli iz Maribora?
Bi prišlarali na dolžini in še hitrejšo odzivnost bi imeli.
Plus tega pa imajo peering samo preko uta.at kar se mi zdi velika bedarija.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

kaktuss ::

Na našem koncu TELEKOM že pol leta koplje razbija vglavnem pred vsako bajto postavlja svoje omarice na novo vleče kable na začetku je bilo rečeno da naj bi bila optika sedaj pa dejansko vlečejo bakrene parice ko sem jih vprašal zakaj so rekli da zadostujejo zato ker so spremenili celo strukturo in bla bla bla in da bojo optiko enkrat v prihodnosti ko če bo potrebna :S vglavnem to se dogaja v bežigradu vse od konca verovškove glinškova .... do WTC ja imajo vse prekopan ..... toliko o tem da telekom vleče optiko ...

Brane2 ::

Ja,s e mi zdi, da sem enkrat viddel neke napovedi TK, da mislijo vpeljati VDSL/VDSL-2, vendar tako, da bo šel ta samo do posebnih razdelilnih omaric, od tam naprej pa optika, kar se mi zdi rahlo bedasto.

Mogoče je bilo bolj smiselno leto ali dve nazaj, ampake sedaj je malo mimo. Če ža koplješ, položi vlakno zaboga.
Zakaj se zaj* z žicami ? :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

PaJo ::

Tocno tako, ce bi Telekom zelel delati dobro omrezje, bi sedaj moral polagat se samo optiko, baker je po mojem mnenju in mnenju mnogih iz "mode". Ok mogoce je uporaben za zadnjih 500m, na kateri razdalji lahko potem komot furas vse xDSL tehnologije, ampak to je pac smisleno samo tam kjer ni dosti strank, drugace pa je definitivno smisleno polagat le se optiko.
Kar se pa tice Siol-ove ponudbe napram ostalim, pa ne ponuja nic novega, le stranke veze vedno bolj in bolj na sebe, seveda je to lahko delat ce si hcerinska druzba nacionalnega operaterja in imas dovolje dobre prodajne kanale ter dovolj kesa za promocijo. Pa tudi ni tezko vecino folka "napizdit" preko telekomovih delavcev na nacin: "Ja ce bi imeli Siol bi pa vse delalo!" To je stavek, ki sem ga ze velikokrat slisal in ga verjetno se bom. Potem pa naj nekdo rece da nimajo prednost in da Telekom ne zavira konkurence.
Vsaka cast pa gre T2-ju, ceprav so se mogoce malo prevec zanasali na zastarelo Telekomovo omrezje, ampak so dodobra prevetrili ponudbo storitev v nasi kokoski. Pa tudi znajo iskati ta prave tehnologije, kakor je to sedaj optika in samo v tem je prava prihodnost.
Primerjat Siol-ov 10Mbit paket in T2-jev pa je nesmisleno, ker nista primerljiva, mogoce bosta takrat, ko bo obojim uspel prehod na VDSL2, do takrat pa je T2 zagotovo zmagovalec, tudi zaradi tega, kar je Brane2 omenil, da je cenovna politika Siol-a v zadnjem casu zelo padla in super je tako. Tudi drugi, kakor je to Amis, Volja in ostali ne spijo. In temu lahko koncno recemo konkurenca na trziscu, cesar pred dobrim letom dni nismo mogli.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PaJo ()

alienalien ::

PaJo pravilno povedano.

No pa da samo še o nenormalnem vračanju strank od T-2 k Siolu. To je kriva propaganda in nič drugega. Lahko povem imam 25 znancev vključno z mano (prijatelji,sodelavci), ki so prešli iz Siola na T-2 pa še enemu ni prišlo na misel, da bi se vračal, prav nasprotno še 5 jih čaka v vrsti na priklop in odhod iz Siola.

Ejsi_Disi ::

Poleg tega se moraš pri Siolu vezat za 2 leti, pri T-2 pa lahko prekineš kadar hočeš.

Evo jo slikco:

Spc ::

Ta slikica je od arnesa.
Kaj si hotel z to sliko povedat ?

Jaz sem hotel z tisto od siola to, da imajo samo 155Mbit linke do nekaterih mest in da je to premalo za današnje razmere.
:)

Če pogledaš T-2:


Tako se dela omrežja.
:)
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

PaJo ::

Tista Siol-ova slikica je po mojem ze zastarela, ker ce zeli Siol ves TV in internet signal prensest za potrebe, recimo stajerskega konca, mu je 622Mbit premalo, tu rabi za trnutni traffic vsaj 5Gbit, po mojem, glede na to, da pa vse mecejo na Ethernet, pa je verjetno najbolj smiselno kar 10Gbit, tak da tista slikica je po mojem ze out. Je pa res glupo zakaj nima Siol se kake backup povezave iz Mb.
Slikica od Arnesa, pa je lahko le dobra referenca ostalim, kako se lepo gradi opticno omrezje, se lepsi primer je seveda T2, kateremu, pa se bo pocasi, ze splacalo graditi lastne povezave med glavnimi tockmi, glede na to, da sedaj Telekomu, kar mastno placuje za najem njegove optike:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

roscha ::

T-2 bo gradil lastno hrbtenico. Nič bat.
Tudi načrti so že, pa soglasja obstajajo in se še pridobivajo.

Problem je le da se vse naenkrat enostavno ne da.

Poglej avtoceste. Packamo jih že 15+ let z veliko večjimi ekipami pa še vedno ni nič končano.

Po kilometrih položene optike pa je Gratel/T-2 že zdavnaj prehitel dolžino avtocest...


Malo blesava primerjava sicer, ampak naj vseeno bo, za razmislek...

Medica ::

ja ja kako lahko ti primerjaš kable pa avtoceste? res je blesava primerjava ja :D tukaj se popolnoma strinjam s tabo. in tudi Telekom bo delal optične kable vendar pri tem mora tudi poskrbeti za trenutne uporabnike. :P

NavadniNimda ::

Ne bo držalo glede telekoma!:O

Oni imajo samo dve stvari v mislih - friziranje bilanc in plesanje po Borznem parketu. Fantje bi radi na brzino zaslužili in odrokomavhali milijončke na Južno morje. Ne jim nasedat!;)

alienalien ::

Telekom večjih ambicij nima več, ker se bo prodal. Bo se začelo razvijat ko bo nov lastnik pred tem pa lahko samo pred oknom stojiš in moliš da ti baker ne pozeleni:D

Sergio ::

Medica :)

Kar Telekom dela, je zapisano v strateškem načrtu vlade, in se niti pod razno ne izvaja as-we-speak.

Med tem časom je Gratel položil optiko po (naštevam samo najpomembnejše):
Kranju (50.000 prebivalcev).
Kopru (25.000 prebivalcev).
Šiški (30.000 prebivalcev).

Kako je z Mariborom (115.000), Novim mestom (40.000), in ostalim delom Ljubljane (250.000), se lahko pozanimaš sama. :))

Tvoje trditve, ki sem jih do sedaj imel čast zaslediti v tvojih prispevkih v tej temi, so mnogokrat popolnoma napačne (optika) in zavajujoče (primerjava cen).

Daj, opiraj se na dejstva, ker večina bralcev Slo-Techa čez prodajalce bullshita spregleda v prvi minuti pa pol.

Hvala.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

iration ::

Tako kot je Sergio reku :)

Drugače pa take buče kot Medica redno valijo na siolovem forumu, in tudi sama Medica je pritekla iz tam, sem 100%.

amigo_no1 ::

Če bo novi lastnik Deutsche Telekom (DT) potem se zna situacija obrniti še na slabše.
Na Hrvaškem praviju DTju tudi Hitler Telekom - razlog so cene in paketi, ki so na razpolago (flatrate paket ni tam noben standard (kot pri nas), ampak imajo paketi omejitve pri količini podatkov, obstaja pa seveda tudi flatrate paket za višjo ceno).

Če koga zanima:
http://www.t-com.hr/privatni/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Senitel ::

A na Telekomu sploh še kaj delajo? Imam bolj občutek da vegetirajo dokler jih nekdo ne kupi. >:D

xy! ::

Denar štejejo, tega jim še vedno ne manjka.

NavadniNimda ::

Da! In kupujejo drage "integrirane rešitve". Pregrešno drage, ampak njih boliqwita, saj gre za državni denar. Aja, pa še provizije se kar dobro talajo zadnje cajte v državnem delu telekomunikacijskega prostora. Precej višje so kot v prostituciji, mamilaštvu, orožarski industriji in loan-sharkingu!;( Samo tukaj je razlog, da vztrajajo na tako visokih cenah storitev!:|

Zgodovina sprememb…

'FireSTORM' ::

McHregec: Murska sobota

Medica: kolk povprečnih uporabnikov ki na dan pregledajo e-mail in plačajo kako položnico na kliku, rabijo 10Mbps povezavo? hm?
pa 10/10 t2 14k je sam net brez tv
trio je z tv
torej..vzemi solo...
6,9k poln razvezan + 4,3k 10Mbps = 11,2k
torej tvoj vir je zelo...nebi rad bil vulgaren in bom rekel...tvoj vir je zelo netočen...

Constantine: ni nobena znanost in uspeh na siolu brezplačna številka
poglej primer
ti in jaz kličema, jaz siol, ti t2
oba čakama pol ure na zvezo in se eno uro menima
kolk je tebe to stalo? kar nekaj dnarcev in čas
mene? čas...jebi ga
zakaj ni mel akcij siol? ker ni mel potrebe, kdo bi mu konkuriral? volja z klicnim dostopom?
pa to ti je logično...

maš prav, so tu in tam zadovoljne in nezadovoljne stranke
ampak da siol da vun par akcij in nekaj poizveduje jim že voda teče v grlo?

mislite da t2 in ostali ne poizvedujejo za siolom in ostalimi ponudniki? o ja pa še kak!
siol niti nam na telekomu ne sporoči vsebine akcije pred zadnjim dnevom začetka akcije
zakaj? konkurenca ki ima ušesa povsod


telekom vleče optiko...ampak ne do uporabnikov, samo med centralami...za enkrat...

zakaj bi migal telekom? kam boste pa šli? net preko mobitela? vsi klici preko mobitelov? satelitsko? kabelsko(v mestu ja...kaj pa v bregih?)?
saj pa so vsi preko telekoma...
vsi grejo po njihovih kablih
in to t2, volja, amis in ostala druščina mastno plačuje za te kable
zakaj bi dt kupil naš telekom? ko jim pa gre kr fajn...
al bo zdaj kdo rekel da t2 gre ko kdo naroči in mu potegne nov svež kabl do bajte?

mislim...če se postavim v njihovo kožo...zakaj bi si jaz delal stroške če pa nihče ne more k ostalim?
isto tak je bil siol prej
zakaj bi dali nižje pakete če so bli edini ponudnik?
zdaj je seveda drugače, nižje cene drugih ponudnikov, logično da so znižali, ampak ne zarad straha, zarad konkurenčnosti

naj t2 da 500sit za 1mb SUPER
bom vsaj na siolu mel nižjo naročnino
optika ali ne optika, ko bo čas za to bo tudi siol za to poskrbel...sem 100% prepričan...
nevem zakaj nebi...ker bi blo enako kot če bi bmw še vedno vztrajal z frgazerji(primerjava)
Those penguins.... They sure aint normal....

Brane2 ::

zakaj bi migal telekom? kam boste pa šli? net preko mobitela? vsi klici preko mobitelov? satelitsko? kabelsko(v mestu ja...kaj pa v bregih?)?


Zato, ker mu bomo ušli recimo na optiko. Saj če tako sešteješ WiFi, kabel, vlakno in mogoče sedaj še net po štromu, dobiš prav fino zamenjavo za parico.

Telekom dolga leta ni hotel dojet, da mora nekaj vlagat v razvoj in je stalno spal in zažigal denar.
Sedaj, ko ga je konkurenca dohitela in prehitela pa bluzi nekaj o "integriranih rešitvah".

Včasih je bil Telekom edina rešitev za vse, sedaj pa že velike stranke ( banke itd) jemljejo namesto njegovih glavobolno dragih storitev vlakna drugje...

To, da ima parica še neko vlogo, je sedaj samo še kratkotrajen pojav. Par let bo mimo kot i mignil in takrt bo edina prava rešitev fiber na vsak dom. Pravzaprav je nekje že danes. Če se TK-1 ne bo prav na hitro zjajcal s svojim vlaknom s privlačnimi paketi, bo zamudil še ta vlak.


in to t2, volja, amis in ostala druščina mastno plačuje za te kable
zakaj bi dt kupil naš telekom? ko jim pa gre kr fajn...


ODKOD TI TO ? T-1 celo na _SVOJIH_ konferencah ins eminarjih javka, da se krog storitev, ki bi jih on lahko zaračunal in ki bi jih folk bil priprvljen kupiti, zožuje. Včasih je imel monopol nad vsem in do pred kratkim vsaj na žično telefonijo.
Kaj od vsega mu je ostalo danes ? Telefon ? Vsi okrog ga ponujajo v vseh oblikah !!! Navadni smrtniki tuhtajo ali telefon sploh še rabijo ob GSMu ! Da o ostalih Skype variantah niti ne govorimo.

T-1 je ostala predvsem še tista parica do posameznih smrtnikov. Dokler se vlakno ne razpase, jo lahko zaračunava (tistih 1kSIT/mes za "vzdrževanje" bakra) in to je to. Pa še to samo tam, kjer ni poceni ali zastonj WiFIja, kabla itd.
O.K. SiOL lahko računa za net, ampak tu je že konkurenca in cene paketov so nizke.

KO pa se bo vlakno razpaslo, se bo razpaslo OBILNO, ker se pač ne splača vleči enega vlakna do bajte X, do sosodnje pa ne. In ko že polagaš tunele, lahko čeznje potegneš kar nekaj vlaken, čeprav mogoče rabiš samo eno...

al bo zdaj kdo rekel da t2 gre ko kdo naroči in mu potegne nov svež kabl do bajte?

zdaj je seveda drugače, nižje cene drugih ponudnikov, logično da so znižali, ampak ne zarad straha, zarad konkurenčnosti



In to ti jasno kaže, koliko je SiOLu prinesla moč večjega brata prevlade nad konkurenco. Z njo je lahko počel, kar je hotel.
Ko tega ni več, hopla, naenkrat so cene zgrmele navzdol.

Kdorkoli tako zelo poceni svojo robo naenkrat in pri tem izgubi še vsaj nekaj strank, je v resnih težavah.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

FireSTORM> zakaj bi migal telekom? kam boste pa šli? net preko mobitela? vsi klici preko mobitelov? satelitsko? kabelsko(v mestu ja...kaj pa v bregih?)

V "bregih" smo reveži še vedno prisiljeni plačevati dražje in manj kvalitetne storitve Telekoma, jebiga.

Ampak, ko bo šlo, bomo takoj pobegnili. In enkrat bo moralo jit.

Medica ::

hja zakaj bi primerjala solo paket in 10 mb? če dobiš pri trio paketu toliko več za isto ceno? :D jaz sem napisala te cene so resnične in nikakor na zavajujoče... mal posurfajte po www.siol.net pa boste vidl kaj vas kaj košta.. peezda vi sam na ceno gledate... seveda da ma siol svoje napake, ma pa ke mislte da T2 nima? d je perfekten?

se strinjam da je siol drag vendar če bi jaz imela možnost poln razvezan dostop, paket trio.. sploh ne bi razmišlala... internet,telefon, tv 1 mb... sploh ne rabim več.

kaj dela telekom pa me baš boli qurac po domač povedan :P glavno d se mi splača čez pridet s tem kar bi mela. tukaj pa pri meni cena ni na prvem mestu ;)

sese12 ::

Lahko se prerekate, ko pa imate možnost izbire.

Na SiOL-u sem že sedem let in k meni na vas sem dobil tudi TRIO paket z razvezanim dostopom. Seveda sem se vezal za dve leti.

Nobeden od drugih operaterjevT-2, Voljatel, AMIS) mi ni mogel dati razvezanega dostopa in ga tudi dve naslednji leti verjetno ne bo, ker za njih na vasi nismo zanimivi oz. je premalo interesentov. Za Siol pa vseeno smo.

Brane2 ::

V bistvu ti je ta paket dal posredno T-2.

Če njega ne bi bilo, tudi teh paketov ne bi bilo, vsekakor ne po teh cenah.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Medica ::

Brane2 dj ne seri no :\ a gremo štopat koliko časa bo T2 rabu da potegne kable po ljubljani? kje je še ostala slovenija?
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SIOL TV VS. T-2 TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
559356 (8168) antireal
»

Telekom goes Vdsl2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
729488 (5230) Ejsi_Disi
»

Siol je ponovno pod okriljem Telekoma Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
558760 (6437) Bistri007
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036527 (15934) Primoz78
»

SiOL ponudil ADSL2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7610846 (6820) Dragi

Več podobnih tem