» »

SiOL ZELO poizveduje za T-2jevci ! Jim teče voda v grlo? :)

SiOL ZELO poizveduje za T-2jevci ! Jim teče voda v grlo? :)

1 2
3
4

sese12 ::

Naj mi T-2 da svoj paket, pa bom potem rekel, da mi je to dal T-2 in da je boljši od SiOL-a, do takrat pa tega nikakor ne morem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sese12 ()

Medica ::

sese12:D je vse uredu z tvojim razvezanim siolom? ;)

Brane2 ::

Naj mi T-2 da svoj paket, pa bom potem rekel, da mi je to dal T-2 in da je boljši od SiOL-a, do takrat pa tega nikakor ne morem.


No, jaz to lahko rečem. Vsakomur svoje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Javon ::

Kdaj bo SIOL ali katerikoli drugi ISP ponudil VDSL2?
Smoke em if you got em!

Loki ::

zakon, to pomeni, da bo siol nizal cene. upam.
I left my wallet in El Segundo

Fury ::

volja ma VDSL2 in HSDSL ce se ne motim.

iration ::

kolikor vem volji "povezavo zagotavlja telekom", tako da nima.

Wox ::

Ne. Volja je multipraktik. Ima nekaj lastnih kolokacij. Kjer jih nima, uporablja one od Telekoma.
Commodore 64

Constantine ::

Volja je zdej od TUŠa. Še mal pa se bomo lahko tuširal prek neta :D

Medica, ti kr štopaj kolk časa podo pokrivali Ljubljano in potem primerjaj z 11 leti,ki jih je rabil Telekom da nam je priklopil telefon, pravtako v Ljubljani ;) Vsi pozabljate kolk časa je rabil Siol par let nazaj da je priklopil uporabnika? Pa ni imel nobenega da bi ga oviral :D

Jasno je da T&S igrata na ziher. Vejo, da imajo infrastukturo do uporabnikov zanič in so zato igrali varno igro z ADSLom. Koliko časa bi še vztrajal če nebi dobili kokurence?

Zakaj zaboga bi moral SiOL imeta tako intezivno reklamno akcijo če bi bil prepričan, da je folk zadovoljen z njimi? Kr naenkrat nižanje naročnine, šenkanje naročnine, šenkanje kamer, še mal pa bo avto da bodo privabil še več povprečnih slovenčkov:D Prej pa 4 leta zatišje in afera z ISDNom kjer so zaslužili miljarde? To ste tud že vsi pozabili očitno, kako so nategnili nacijo :D

Saj ni treba da se zbudite, potrebno je samo malo odpreti oči in pogledati naokoli ;)

Malkec ::

"Uprava Telekoma Slovenije je predstavila nadzornemu svetu družbe poslovne rezultate Skupine Telekom Slovenije za prvo devetmesečje letos. Skupina Telekom Slovenije je ustvarila za 128,2 milijarde tolarjev poslovnih prihodkov, kar je za pet odstotkov več kot v enakem obdobju lani. Dobiček iz poslovanja (EBIT) je znašal 24,1 milijarde tolarjev, čisti poslovni izid pa 17,6 milijarde tolarjev. " < -kopirano iz racunalniske-novice.com

Eto jih. Lepo molzejo folk. Ampak mislim da se bo to počasi nehalo.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

alienalien ::

Teli kabli bodo v roku dveh let v LJ in še marsikje drugod dokončani a TK pa še migati ni začel oziroma tudi tam, kjer miga, miga iz bakrom. Razlika med T2 in Siol je pa v tem, da nam T2 ponuja sodobno tehnologijo in omrežje medtem ko Siol molze to kar se še izmolsti da. V glavnem lahko si zatiskate oči pred katastrofo, ki jih bo doletela v kratkem, samo je neizogibna pa še to zaradi njihove lenobe in požrtnosti. Visoke hitrosti so danes nuja in ne nad standard. Ni samo p2p tukaj je TV, ki rabi široko pasovno širino za dva ali več sprejemnikov, da ne omenimo HDTV tehnike, ki se tudi čedalje bolje približuje in tukaj bo TK iz svojim bakrom počepnil pa če vam bo prav ali ne in mu tudi razni kodeki več ne bodo pomagali, ker se enostavno zadeva ne bo dala tako stisniti, da bi nemoteno delovala na bakru.

NavadniNimda ::

Nekateri HDTV programi T-2 so v špicah široki do 25 mbps. In to kljub temu, da so v MPEG-4. T-2 ima HDTV najvišje kakovosti v Evropi!:O

So stvari, ki jih državni naci-operater NE more posnemati, pa če se na glave postavijo, pa odskakljajo na Šmarno goro ter z nogami ploskajo v ritmu "aj, kolika je Jahorina planinaaaaa...".:|

cryptozaver ::

Telekom vzame providerju za naprimer 1M/256K okol +/-4KSIT. Vse kar placamo manj za priklop je zavestna izguba dohodka s strani alternativnih ponudnikov. Pravzaprav me to kot uporabnika niti ne zanima, upam pa da bodo te dump cene ostale nespremenjene tudi vnaprej ;)

Zgodovina sprememb…

NavadniNimda ::

Telekom vzame provajderju 3000 na mesec za parico z DDV, za polno razvezan dostop. 940 na mesec pa je za skupno razvezan dostop. Ti ceni sta NEODVISNI od pasovne širine prenosa. To seveda velja le tam, kjer imajo provajderji svoje kolokacije. Tam kjer je pa telekomov partnerski program, je pa druga zgodba...

Matheeew ::

Nekateri HDTV programi T-2 so v špicah široki do 25 mbps. In to kljub temu, da so v MPEG-4.

To pa ti težko verjamem...od kdaj pa kodira T-2 programe v MPEG-4?

NavadniNimda ::

Sej jih ne kodira - vsi programi se pošiljajo v mrežo "as is"!;)

Zheegec ::

SiOL bo imel 2Mbps "HD" MPEG-4 sliko, torej pri enakem bitrate kot ima trenutno navaden signal.

Mogoče bodo pa izboljšali kompresijo za 500% >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

'FireSTORM' ::

Constantine, potem takem kot ti govoriš da siol šenka naročnino da si prido bi stranke
a amis tega ne dela?
kaj pa tist 4 mesce zastojn?
za t2 pa reklame sploh ne čujem

Medica...pejd spat...pa ne sanjaj stoje

glede vlaken, sploh veste kolko folka je kontra temu?
"ja bom jim že dal kopat po moji zemli, jih raje postrelam" in take izjave čujem
čez par let bo pa: "ja zakaj hudiča mi pa tega takrat niste nardil?"
tko da folk je zlo zlo proti vlaknam, in ne zarad kabla samega, ampak ker jim je težko gledat kak jim nekdo zemlo mal prekopa
ko pa jim vodna cev poči pa še sami kopajo in se nihče nič ne vpraša kak bojo popravl...

naj kr naredjo vlakna, jaz jih komaj čakam...
samo takrat ko bodo vlakna v naših krajih sem prepričan da bo siol že tudi na vlaknih...
oblubleno nam je čez 2 leti
pravtako nam je avtocesta bla oblublena 1.jan.2007 pa še nič ne zgleda dokončano, razen en kratek odsek ki tako že stoji lep čas

tko da, kdo je prvi al kdo bo zadni pri vlaknah mi je vseeno ker nebom ne pri enem pa ne drugem dobil prej, ker vlaken tu še ne bo:D
čeprav se nebi branil zdaj takoj vlaken
evo če bi pred tremi štirimi mesci bla že vlakna bi 100% šel na t2
ampak na žalost to ni blo in še lep čas nebo
kdaj bo še le potem optika na "bregih":\
Those penguins.... They sure aint normal....

Poldi112 ::

Medica:
>no k je glih en dau za primerjavo :D
>pr T2 je :
>10 Mbps / 10 Mbps 14.000 SIT - Poln razvezan dostop
>pri Siolu:
>Paket Trio 9.800 sit + nadgradnja na 10 Mb je 4.300 sit = 14100 sit.
>torej koliko je že razlike? :D


Razlike je za 9.2M uploada, ki ga namerno ignoriras. Ker sem sel gledat cenik Siol-a in njihov upload ne prileze cez 800k.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Wox ::

'FireSTORM', kaj si iz Sobote?
Commodore 64

alienalien ::

"za t2 pa reklame sploh ne čujem"
Dobro blago se samo hvali ne potrebuje reklame.

Medica...pejd spat...pa ne sanjaj stoje (stavek leta:D )

OZZY ::

@ PAJO:
Tista Siol-ova slikica je po mojem ze zastarela, ker ce zeli Siol ves TV in internet signal prensest za potrebe, recimo stajerskega konca, mu je 622Mbit premalo, tu rabi za trnutni traffic vsaj 5Gbit, po mojem, glede na to, da pa vse mecejo na Ethernet, pa je verjetno najbolj smiselno kar 10Gbit, tak da tista slikica je po mojem ze out. Je pa res glupo zakaj nima Siol se kake backup povezave iz Mb.



Oni po mojem speljejo samo en signal po programu do centrale..če vzamemo da je povprečno 5.5Mbit po programu in če jih je 100 potem je to 550 Mbit potrebe za tv...Glede na to, da ljudje gledajo samo določene programe...recimo da samo 40 od teh programov zanimivih in se jih gleda (sam jih nisem nikol spremljal več kot 25 - ostali se mi zdijo brezvezni in nepotrebni) potem to znese 220Mbit potrebe... če pa smo mogoče malo konzervativni in rečem o da se jih gleda 50 istočasno potem je to 275Mbit potrebne hitrosti do centrale...Ampak po mojem je ta vsota manjša...Edino ko folk matra firbec in šaltajo skoz da najdejo kaj pametnega...
Odcentrale do uporabnika pa je tko al tko bakrena žica, kar je neodvisno..

kok pa je tukaj še pasovne širine za net je pa drugo vprašanje...
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

PaJo ::

Itak, da je samo en signal na kanal do centrale, od tam naprej pa vsak posameznik dobi sliko na svoj prikljucek. Blem je samo v tem da mora biti pipica, da sploh spravijo celoten tv signal ze dovolj velika. Sicera pa si isto pipico tv deli tudi z ostalim IP prometom (internet, telefon), zato pravim da je 622mbit povezava med mb in lj ze preteklost, tu je potrebno min 5Gbit, ce ne vec. Pa racunat moras se na vecje stranke, katere majo najete linije in podobne zadeve in zahtevajo svojo pasovno sirino, da je na voljo zmeraj.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Zheegec ::

OZZY - stream za en program je 2Mbit/s (ja, malo), torej cca 200Mbit za 100 različnih programov, ampak če prišteješ še net (ne pozabi na ADSL2+), je pa res tista linija na slikci občutno prešvoh.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Spc ::

No ta slikica siol omrežja je bila objavljena nekje februarja 2006 tako, da če mene vprašate je to še kar nova slikica.
:)

Edino če so v večeru uporabili zastarelo slikico ker druge niso imeli.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

PaJo ::

No tisto je 100% zastarelo, sicer pa ves glavni traffic za siol leti preko telekomovih zadev in kolko je meni znano je Telekom, kake pol leta nazaj, saltal med lj in mb 10Gbit ethernet, tako da verjetno zdaj furajo zadevo tam preko, vsaj logicno bi bilo:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

PaX_MaN ::

Nimajo baš blazne povezavo, afaik. Arnes naj bi imel 2x10Gb v tujino, afaik.Veliko isp-jev ma kable preko ELES-a.
No, vsaj kake pol leta nazaj jih je imelo, ko je mel še vsak zaselek svojega ponudnika.:D

Mccloud ::

Mah Siola ziher T-2 ne mora mučit, T-2 lahko komot samo kandidira za najbolj mimo operaterja. Sem pol leta pri T-2 in so ena velika žalost, sem bil prej 4 leta pri Siolu in so razlike ogromne. Tudi če je že mogoče Siol kaj dražji pa vsaj njihove stvari bistveno boljše delujejo in se vsaj probajo potrudit napako odpravit, od česa je T-2 svetlobna leta odaljen. No o.k saj je T-2 tudi po enem,...... mesecu :).
Če že kaj Siol zajebava pa so sami krivi z cenovno politiko, katero pa je tud bistveno lažje spremenit kot ne sposobnost ljudi.

jlpktnst ::

erm kolikor vem je za HDTV potrebna ogromna pasovna širina ja.

2Mbit/s je malo bolano nizko.

še za navadni iptv ne vem če je to dost. 250 kB/s... pri MPEG2; recimo ma 4,5 giga, 2 ure filma, dvd bandwidth - 600 kB/s.

Če gledamo MPEG4 je mogoče HDTV realen pri ~ 10Mbit/s liniji. Seveda dosti govorim na pamet en malo pa od tega kar sem prebral (po spominu). Točnih cifer nisem našel na žalost. Kolk RAW bandwidtha rabi HDTV pa računajte sami :P 1920x1080x32x(kolk frejmov na sekundo bo že mel, mogoče 25/30/50/60?)... 1,582Gbit/s. tj. ~200MB/s razmerja kompresije naprej pa so variabilna.

Siol ni nobena angelska firma:
Kolega iz LJ ma čez cesto centralo pa nima dosti dobre linije za trio paket. Toliko o trio paketu ki ne deluje sredi ljubljane. To da ga seveda plačuje normalno se razume (ja?). Upam da je do zdej že uredil.

Za t-2 se itak ve da so težave. Prav tako se pa tudi ve kje so težave. Slabo bakreno omrežje (teži oba siol in t-2). Medtem ko je mel t-2 še druge probleme ki so sedaj upam odpravljeni.

Siolu ne teče voda v grlo. Če bi jim tekla voda v grlo bi cene bolj znižali. Definitivno pa ne mislijo pustit prevelikega tržnega deleža.

So prednosti in slabosti obeh ponudnikov. Zato se pač vsak sam odloči, ker se pač lahko.

ps. ARNES optika požre vse ostale ponudnike. 1k sit za 100mbit :P Škoda da ne morš bit študent zelo dolgo.

krho ::

1920x1080x32x wrong.
1920x1080x16 video se ponavadi kodira v YUV color-space.

Hint za MBit/s
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Spc ::

Čisto odvisno je od kvalitete videa.
Jaz recimo lahko encodeam MPEG-2 video pri 2Mbit/s lahko pa grem vse do 15Mbit/s.
Čisto odvisno kolko si video engeneer misli, da je "dobro".

:D
 

Zheegec ::

Mi je sedaj nekdo drug rekel, da je najbrž prejšnja informacija bila na način: "If you know nothing, say something that might not make sense" >:D
Ja, 2Mbit nikakor ni OK za HD signal, če bo pa dovolj za en skompresiran MPEG4 signal dobre kvalitete bomo pa kmalu videli :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Ginginova ::

Za spodobno kvaliteto HDTV rabiš VSAJ 12 Mbps in to pri uporabi najnaprednejšega H.264 kodeka. V principu se za kakšne športne evente priporoča še par Mbps več. Skratka, za par HDTV kanalov spelat v bajto, rabiš al orenk močen VDSL signal ali pa najbolje kar optiko.

Ogo

Cokolesnik ::

Klasični tv signal za eno televizijo prek T-2: do 8 mbitov
HDTV prek T-2: priporočajo okoli 20 mbitov

Če imaš linijo, kot jaz (44/15), potem ti ničesar od omenjenega ne uide.:)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Sergio ::

Cokolesnik: Mas Amino130? Ti dela kul?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Cokolesnik ::

Sergijo: imam 110. HDTV aparata še nimam a razmišljam o nakupu. A nič ne de, imam dovolj dela z ugotavljanjem zmrzovanja slike pri obstoječih tv sprejemnikih vsake toliko časa.:) Internet (1/1) in tel. mi dela brez težav.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

medjugorje-si ::

No če ne veste v tk centralah so ponekod že montirane škatle za VDSL2....
www.medjugorje-si.org

NavadniNimda ::

Vemo tudi v katerih.;)

Senitel ::

In? Cena bo pa 20K+, jaz bom pa še zmer na WiFi-ju... Torej meni in še marsikomu drugemu to čisto nič ne pomaga.

NavadniNimda ::

Ne, cena bo ista (odnosno primerljiva), kot so paketi sedaj na trgu, s tem da bo več ljudi v širšem krogu od centrale imelo dostop do njih. Če mene kdo vpraša, je to čisto v redu!8-)

Valjda kdo ne misli, da si bo recimo telekom upal postaviti dosti višjo ceno kot 29.000 za 40/15 linijo?! Tudi linija 20/20 ne bo smela biti dosti več kot 13.500, posebej ne tam, kjer je že ali bo v kratkem na voljo Gratelova optika FTTH. Torej bodo morali telekomovci biti cenovno konkurenčni. Le vezati se bo treba za kakšni 2 leti - ampak za to bo pa vsak dobil kamero vredno 350 SIT!:D

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Komi čakam da vidim, kaj lahko VDSL-2 naredi za moje hitrosti, ki so trneutno nekje na 14/0.5 :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Ja, tudi to sem slišal.

Baje da isti modem laufa na VDSL-2. Pri stranki se torje ne menja nič, le na DSLAMovi strani...
On the journey of life, I chose the psycho path.

NavadniNimda ::

Na dveh KM imaš lahko (marsikje) 1 mbps v uploadu. To je že jasno po testiranjih VDSL-2 s terena...:|

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Se pravi, razlike ne bodo ravno vesoljske ?

No, še vedno _VELIKO_ bolje kot nič, sploh glede na to kolk me bo to stalo... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

BTW: Zakaj tak kisel nasmeh ? ZAradi nestalnosti in nepredvivljivosti rezultatov na terenu ? :\
On the journey of life, I chose the psycho path.

NavadniNimda ::

VDSL-2 je povsem jasen kot standard. Tehnično-teoretično je zadeva našponana do konca, da bi se po mojem celo Heisenberg čudil, kaj se vse da determinirati na kvantnem nivoju...

Drži pa, da implementacija vedno šepa za teorijo. V praksi je vse preveč različnih inputov, da bi se (vsaj zaenkrat) VDSL-2 pokazal za dobrega v splošnem. Potrebno bo še precej testiranj in prilagajanja softwarea, da bo vse skup stabilno in predvidljivo (glej prvi odstavek). To velja tudi za ECI, ki prodaja svojo na pol narejeno parafernalijo telekomu za drage pare...:D

Zgodovina sprememb…

sznn ::

Mimogrede, Matica in ostali, ki tako zelo branite Siol, a lahko na strani APEK preverite, kako Siolu pada tržni delež.

Januar 2006: Siol 91%, ostali ponudniki 9%
http://www.apek.si/si/content.cp2?nid=64&linkid=3 ,
glej Slovenski telekomunikacijski trg v prvem četrtletju 2006 točka 4 dostop do interneta.
V isti točki lahko vidiš, da je konec marca tržni delež padel z 91% na 89%, prikazan je tudi T-2, ki ima 3%. isto kot Voljatel.

Če greš gledat na isti strani Slovenski trg elektronskih komunikacij v prvem polletju 2006 in odpreš polletno poročilo zadnja verzija 17.10.2006, http://www.apek.si/cache/bin?bin.svc=obj&bin.id=779, lahko na strani 7 prebereš, da ima T-2 52% tržni delež Voip telefonije, torej je prvi v Sloveniji.
Na strani 12 lahko vidiš tržni delež ponudnikov širokopasovnega interneta na dan 30.6.2006.
Siol: 56%, Telemach 9%, Arnes 7%, Amis 6%, T-2 ima 5%.

Nisem našel številke priključkov, samo vsota ozko in širokopasovnih priključkov, ki je 436.170 (se pravi klicni + širokopasovni).

Me zanima kakšna je slika na koncu 3 četrtletja 2006, če je v treh mesecih zgubil 33% svojih naročnikov.

Siol se bo moral potruditi, da ne bo zgubljal svojih naročnikov.
Meni T-2 deluje 10 mesecev brez problema. (Internet, TV in telefon)

LP

Looooooka ::

t-2 je v prednosti le pri višjih downloadih/uploadih,ampak za navadne uporabnike to nima velikega pomena.


no tle si pa fajn falil.ta izjava je bla na mestu 5 let nazaj.dons pa na zalost uporabnik RABI hitre hitrosti.Why?

Zato ker bo HDTV pocasi tud k nam prsu(v bistvu ze par let zamuja).Klasicno telefonijo bo zamenjala IP telefonija.Video telefonijo je telekom in siol ze 5 let nazaj oblublju in ce sam sestejes vse te faktorje bos vidu da je pac potreba po hitrejsih povezavah ze tuki.

Kar se pa siola tice lahka pa cim prej pocrka...in pol naj propade se telekom.
Keri drugi dve podjetji bi si se dovolili poslat svoje monterje da grejo v center potegnit vn varovalke svoji konkurenci? ... ja to dela telekom T-2ju ze neki mescev.Tisti izpadi sred belga dne so telekomovo maslo.
Kj tazga je blo v drugih drzavah mozno sam se v casu komunizma.Ce bi si to kje drugje privoscil bi padale miljonske tozbe...ampak pr nas k smo zgleda se zmer 10 let za cajtom je to ocitno se mozno.

Siol se je pa itak sam zastihu...sli so na zihr in se odlocil za tehnologijo,ki jim bo vlekla v vsako vas...so pac zgubil velik narocnikov iz mest in krajev kjer JE moznost vecje povezave in je na zalost ADSL2 ne omogoca v obe smeri.V Ljubljani jim bojo sle pa stvari sam se na slabs...se posebi ko bo tale optika koncana in bo zacel T-2 ponujat HDTV internet pa se telefonijo.In cist prou jim je.

Matko ::

Januar 2006: Siol 91%, ostali ponudniki 9%
http://www.apek.si/si/content.cp2?nid=6... ,
glej Slovenski telekomunikacijski trg v prvem četrtletju 2006 točka 4 dostop do interneta.
V isti točki lahko vidiš, da je konec marca tržni delež padel z 91% na 89%, prikazan je tudi T-2, ki ima 3%. isto kot Voljatel.

Me zanima kakšna je slika na koncu 3 četrtletja 2006, če je v treh mesecih zgubil 33% svojih naročnikov.


Tole pa ne bo držalo, ker mešaš jabolka in hruške >:D

SIOL je imel marca 89% delež med xDSL uporabniki, glede na podatek, da je bilo xDSL uporabnikov 76%, je njegov delež skupno 0.89 * 0.76 = 67.64%

Cokolesnik ::

Voda pa kar dre v grlo tudi Telekomu samemu...

Danes sem se za eno od strank poskušal s tehniki na Telekomovi centrali dogovoriti za priklop PSTN linije. Pravzaprav so si z obrazložitvijo, zakaj ne morejo zadeve urediti v željenem času ampak v nekaj dneh kar sami definirali trenutno stanje. Imajo namreč (bojda) polne roke dela s prenašanjem številk in izklapljanjem oz. Preklapljanjem, gora nalogov za omenjene spremembe, kot pravijo.

In seveda ni potrebno omenjati, da potekajo poti naročnikov po enosmerni cesti. 8-)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SIOL TV VS. T-2 TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
559355 (8167) antireal
»

Telekom goes Vdsl2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
729487 (5229) Ejsi_Disi
»

Siol je ponovno pod okriljem Telekoma Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
558760 (6437) Bistri007
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036519 (15926) Primoz78
»

SiOL ponudil ADSL2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7610843 (6817) Dragi

Več podobnih tem