» »

Gericom Hollywood advance 52160- Hofer

Gericom Hollywood advance 52160- Hofer

1
2
»

Loksorr ::

Hja jst imam della in do zdaj nisem imel prav nobene težave z njim. OK zdaj je res že predcej staar, sam to se pač zgodi pri zadevi, ki dela že 6 let brez problemov. Do sedaj sem menjal le baterijo pa pri napajalniku se mi je kabel sfukal.

Tako da dellu zaupam.

Pri tem leptopu iz Hofferja me moti predvsem to, da ne podpira PCMCIA. Drugače bi ga takoj kupil, samo rabim pcmcia za net.
Živi in pusti umreti

zcetrt ::

NHC in P4

p4 nima pol tiča opcij za nastavljati v tovrstnih napravah. Zamenjali so mi AMD 2600+ za P4 3G. Athlona sem imel na 1.15V in 800MHz, ventilator se sploh ni vklopil, P4 pa se ne da nastavljati niti frekvence niti napetosti. Argh! To res ni za v prenosnik...
4.

moat ::

Pozdravljeni!

Tema je sicer že malce stara. Osvežil bi jo samo zaradi tega, ker se 15.11.2007 v Sl. Gradcu odpira nova trgovina Hofer. In akcijska ponudba (samo v Hofer Sl. Gradec) je Gericom prenosni računalnik Hollywood advance 52160 po akcijski ceni "499 €" (prej 917 € ali prejšnjih 220.000 SIT, ko je tema nastajala). Pocenitev prenosnika za 45%!
Kaj pravite na to? Vsaj tisti, ki ste ga že prej kupili in ste ga do sedaj že dodobra preiskusili. Je še potrebno razmišljati ali ga je potrebno kupiti brez razmišljanja (obvezen nakup)?

LP, moat

traktor ::

Glede Hoferjevih prenosnikov imam zelo dobro izkušnjo, prenosnika sem nabavil pred dobrim letom (Gericom), pa mi je udarla strela vanj. Potem sem za foro poklical na servis, kjer mi je prijazna gospa naročila naj prenosnik zapakiram in naslednji dan je na dom prišel poštar. Čez teden dni pa dobim popravljen prenosnik (Šla mi je matična plošča). Nisem mogel verjeti, pri nas čakaš več kot en mesec pa še to se moraš skor skregat.
Še bom kupil v Hoferju.

fosil ::

Kar se tiče -45% je to seveda čisti nateg in bila zadeva zrela za inšpekcijo, ki je ravno zdaj vzela pod drobnogled razne trgovske "akcije".
V računalništvu ne moreš primerjat cene s tistimi pred enim letom, še posebej ne pri prenosnikih ki so se v zadnjem letu res zelo pocenili.
Jaz bi reku da je tole dejansko znižano za kakšnih 15%.
Največji problem pri temu prenosku bi pa reku da je ganracija, ki je očitno samo 1 leto, kar je pri relativno ceneni firmi (torej nižje kvalitete) precej tvegano.
Tako je!

moat ::

Hvala obema za vajino mnenje.

Namreč Gericom prenosnik sem izpostavil zato, ker imam namen kupiti nekaj čisto drugega, kjer bo prioriteta zanesljivost, mi je pa slednji pritegnil pozornost prav zaradi niske cene.

No, prenosnik, kot sem že v drugi temi izpostavil, sicer kupujem za svojo hči, ki ga bo uporabljala za potrebe študija in ogled kakšnega filmčka, tu pa tam kakšna igrca (The Sims 2 ipd.), ničesar zahtevnega.

Ciljam na prenosnik IBM Lenovo 3000 N200 naslednjih karakteristik:

Tehnične podrobnosti Opis:
model Lenovo 3000 N200 1,46GHz
zaslon 15,4" WXGA (1280 x 800) VibrantView
procesor Intel Core Duo T2310, 1,46GHz
pomnilnik 1 GB (2x512 MB) DDRII 667MHz, max. 2 GB
trdi disk 120 GB 5400 obratov / minuto SATA
grafična kartica Intel X3100 do 256 MB deljeno
optična enota DVD+/-RW DL
zvočna kartica, modem, mrežna kartica 10/100, bluetooth
brezžično omrežje Intel 802.11a/b/g
št. USB priključkov 4
št. firewire priključkov 1
TV izhod, čitalec kartic, VGA, mikrofon, slušalke, čitalec prstnih odtisov
operacijski sistem DOS licenca
baterija 6 celična
masa 2,8 kg

Ker sicer odgovora od tistih, ki so že lastniki Lenova, nisem dobil, pač še enkrat izkoriščam prostor na Slo_Techu (ne mi zamerit), za morebitno mnenje forumašev, ki si lastijo dotični oz. podobni prenosnik znamke Lenovo, da napišejo, kako so z njim zadovoljni. Za informacije se zahvaljujem.
LP, moat

mspiller ::

A kdo od vas pozna kaksen soliden laptop (poz moznosti hp, lenovo), ki bi imel tudi DVI izhod. Namrec doma bi imel priklopljeno zadevo na lcd, ki pa ima opazno grso sliko na vga. Sem ze gledal, vendar nisem nasel. Recmo DVI izhod potem pa zraven converter na navaden VGA...

Šimpanz ::

Fosil Gericom ima dve leti garancije na notesnike in ne eno leto.

Zheegec ::

v EU je garancija na stvarne napake tako in tako 2 leti... zato pa tudi takšne cene...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

fosil ::

Garancija in uveljavljanje stvarne napake seveda ni isto.
Če ima gericom pri kakšnih drugih modelih 2 leti garancije, to še ne pomeni da je tako tudi tukaj. Tole je posebna akcija in čiščenje starih zalog. Dejstvo je da trgovci nikol ne pozabijo napisat če je slučajno garancije višja od zakonske. Tud v hoferju je vedno napisano če je več od enega leta. Tako da močno dvomim da bi tokrat pozabil.

Alien ne vem pa kaj si hotel povedat s tem, da so zato takšne cene? Verjetno nisi mislu, da je 917€ realna cena za tale prenosnik?
Tako je!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916255 (7216) Seb4
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
527417 (5901) Jan987
»

nakup notebooka (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515995 (5147) nodes
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517459 (9635) Utk
»

nekaj bi vprašal...s čem se hladijo prenosniki?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121622 (1225) Caligula

Več podobnih tem