» »

teamgroup tccd rami..

teamgroup tccd rami..

mihamedo ::

Lep pozdrav...

Ok imam opterona 170 ccbbe stepping preizkušeno deluje pri 3100mhz prime in occt stabilno...

zdaj sem kupil rame teamgrou extreme hermes ddr500 tccd čipi in sem oboje skupaj vrgu v dfi ultra-d modano v sli...

za rame mi kolega garantira da jih je spravil na 310 3 4 4 8 stabilno...

jst jih ne morem spravt niti na tovarniško 2.5 4 4 7 ddr500 ..
prime vrze vn v parih sekundah in isto occt... windowsi na novo namontirani .. itd
biosov sm sprobal malo morje vendar skoraj ni vidne razlike.. napajalnik je dovolj močan saj je pred tem fural isto konfiguracijo le da so bili rami bh5 pri 2.2.2.5 stabilno ddr500 pri 3.6V ...

jst sm ze obupal... a mi zna kdo svetovati kje bi lahko bil problem in kako ga odpraviti..
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

Good Guy ::

za tccd rame je značilno da laufajo na visokem fsb-ju, pod 3v in na velikih latencah...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

rk7254 ::

Sam imam nf4 ut expert plosco in nevem ali ima ultra-d v biosu tudi drive strenght in data drive strenght (mislim da ima).... ta dva parametra sta ZELO pomembna pri nastavljanju ramov (govorim iz lastnih izkusenj)....

Pravis, da ti ne dela na stock DDR500 (predpostavljam, da so rami delujoci):

Rame daj v oranzne slote! (vsaj na expertu je tako...)
Nastavi stock voltazo, stock latence in stock fsb (razmerje 1:1, vse vpisi, ne pusti na auto) in spreminjaj ta dva parametra (enega po enega in reset ter test, tako da sprobas vse kombinacije).... ce ne bo slo z uradnim biosom (kar bi moralo it) poisci kaksen bios ki je prirejen za tccd cipe...

Mislim pa da je na slo-techu ze odprta kaksna tema na to zadevo (glej stare teme)...
Lep Pozdrav...

bluefish ::

da se malo vrinem v temo. Kako točno se imenujejo nastvaitve pri DFI ploščah, kjer določiš latence ramov (štiri)?

mihamedo ::

ok veliki dodatek h temi...
probal sem več al manj vse latence naredu mem test , z eno po eno palčko rama, prime je z eno palčko rama stabilen ko skala obe palčki se posamezno obneseta čist ok, vendar jih v DC še zmer ne morem spravt h delovanju... BSOD in podobne stvari
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

rk7254 ::

Teste izvajaj pri nenavitem procu (znizaj mnozilnik in nastavi fsb na 250) in stestiraj rame v dual se na kateri drugi plosci.... Probaj ce je v 2T nacinu kaj boljse...

Link:
http://www.xtremesystems.org/forums/sho...
Lep Pozdrav...

JIM22 ::

Katero maš pa plato? Upam da maš dfi ultra-d ali neki v tem smislu.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

mihamedo ::

Ja mam dfi ultra-d.. cpu ni tezava... fora je da sm stestiral rame nenga po enega in oba posamično spravil na ddr600 pri 2.5 3 3 8 prez problema errorjev ali nestabilniosti.. takoj ko jih dam skupaj je problem pri vseh frekvencah.. tudi pri stock .. pojma nimam več.. nevem kaj naj še probam...
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

JIM22 ::

kaj pa ostali timingi? Jih je kar ogromno na dfi. Poglej mal tle po slo-tech kak je mel folk nastavleno za te rame.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

rk7254 ::

Ali si pred tem imel bh5 rame v DC nacinu ? Napisi, kaksne komponente imas in kaksen napajalnik uporabljas...

edit: Pri kaksni napetosti furas rame?
Lep Pozdrav...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rk7254 ()

mihamedo ::

ja pred tem sem imel bh5 v dc načinu.. timinge sm sprobal več al manj use možne... prepisoval nastavitve z neta in prubu narest karkoli vendar brez uspeha... zanimivo sm poizkusil dat rame v drugo kišto (abit nf7-s, barton mobile) in zgodi se isto... single channel ok DC problemi... rame laufam od 2.7 do 2.9 kot pise..
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

GaS ::

Pa ti je kolega garantiral ustno, ali ti je zraven "prilozil" kaksen dejanski dokaz da jih je fural DC stabilno@300+ ? Katero plato je imel?

JIM22 ::

Nej ti res kolega pokaže slike kak jih je gnau v DC na 300fsb, ker kot zgleda se rama med sabo tepeta.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

rk7254 ::

Ce rami ne delujejo v DC se na ostalih ploscah, verjetno nista uparjena rama (kit), ampak je bil kupljen vsak posebaj (preveri oznake na cipih, ce je ista serija), lahko pa da je kaj narobe z samimi rami (malo verjetno, ker vsak za sebe dela OK)... res pa je, da so nekatere plosce kar zbircne kar se tice rama...
Lep Pozdrav...

mihamedo ::

kolega mi je poslal print screen z dokazi da rami laufajo pri 310 prime stabilno.... neizpodbitno...Rame sem nesel v garancijo in čakam na info...
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

JIM22 ::

Garancija ti bo veljala samo če sta bla kupljena v kitu(DC), če sta bla kuplena vsak posebaj, bi znal srat.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

mihamedo ::

ma sej sta kupljena v kit kompletu.. teamgroupxtreme sploh ne mors dobitv ne kitu
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

JIM22 ::

Boš vido kaj bodo rekl. Da pa pr njih ne bo ram delo čist uredu.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

mihamedo ::

ok pol jim bon nesu pa mojo kišto tja pa naj zrihtajo če upajo:)
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

Husqvarna ::

Ne vem no, samo a si pomislu, da je mogoče kej s tvojim memkontrolerjem narobe?

rk7254 ::

Mem kontorler v procu je verjetno vredu, saj pravi da je fural bh5 rame v dual pri ddr500... Vsekakor pa porocaj kaj je bilo narobe... Upam da je res ram in ti ga bodo menjali pod garancijo...
Lep Pozdrav...

raynox ::

A si probal kakšen drug BIOS ?Namreč jaz sem mel podobne probleme z mojimi BH5 dokler nisem naložil optimiziran BIOS za bh5.
Mal po netu poglej, obstaja bios optimizerani za TCCD čipe.

LP!
Intel e6400 @ 3700Mhz 1.48V ; ASUS P5B Deluxe ; 2x1Gb ; 8800GTS @ 710/1110

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raynox ()

mihamedo ::

ja sm ja
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DFI NF 4 & Twinmos Speed Premium novosti (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Navijanje
75842637 (18314) sirotka
»

TeamGroup Xtreem PC4000 BH-5

Oddelek: Navijanje
483146 (1813) _ALF_
»

dfi lanparty in htt?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
603597 (3157) gfighter
»

DDR ram z Samsung TCCD chipi! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61134530 (18948) Tilen
»

TCCD pri nas (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1479182 (5797) OZZY

Več podobnih tem