» »

Katero WiFi kartico za Linux AP?

Katero WiFi kartico za Linux AP?

Matek ::

Namesto namenskega wireless routerja/access pointa nameravam v ta namen uporabiti eno starejso kisto z namescenim linuxom. Za ta namen potrebujem brezzicno mrezno kartico, ki podpira master mode/access point mode/infrastructure mode/kakrsenkoli pac pravi naziv je. Ker mi je bilo receno, da tega ne podpirajo vse kartice, sem rahlo v dilemi, kaj naj kupim. Googlanje ni prevec pomagalo, saj pogosto obstaja kup revizij ene kartice, ki so opremljene z razlicnimi cipi, tako da se posledicno ne morem vedno zanesti na dolocen model. Proizvajalci tega podatka prav tako ne navajajo ravno pogosto na svojih spletnih straneh, tako da sedaj ne vem, kaj naj kupim.

Seveda bi rad cimcenejso resitev, gre za enostavno omrezje stirih racunalnikov v studentskem stanovanju, nic posebnega, predlagajte modele kartic, za katere veste, da so primerni za tovrstno pocetje in dobavljivi pri nas.

Hvala ze vnaprej!
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

mile ::

shock ::

Matek:

Glej kartice z atheros chipsetom. Jaz uporabljam netgearovo WG311T pci kartico z madwifi driverji v linuxu.

borchi ::

sem že pozabil kateri dve kartici imam jaz v dveh kištah (delata z madwifi in hostap) in sem prelen, da bi pogledal. sem pa že enkrat v eni podobni temi povedal točna modela. poišči na slo-techu.
l'jga

blue ::

Sam imam enak problem..
Ampak iščem USB kartico ( bo bolj začasen AP )..

Sem opazail, da madwifi driverji ne podpirajo USB kartic :( :(

shock ::

No če gledaš usb in pci kartica sta isti rang (okoli 8k). Je res, da je usb bolj praktična (prenoslijva) zadevca.

K0K0 ::

A bi bla tale vredu ?
Matek če boš uporabil ipcopa imaš tuki addon za wlan.

t909 ::

>Glej kartice z atheros chipsetom.

Matek ::

Mja, glede atheros chipseta vse vem, ampak problem je, da do sedaj nisem nasel podatka o uporabljenem cipu na straneh proizvajalca in da se lahko razlikuje glede na revizijo kartice (ki je prodajalci prakticno nikoli ne navajajo). Ravno zato sprasujem po specificnih modelih, s katerimi imate izkusnje.

EDIT: AAaa, K0K0 je lepo svetoval, tista TP-Link zadeva ima Atheros gor. Grem googlat.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

shock ::

BTW tudi netgear wg311t ima gor atheros, wg311 pa je odvisno od revizije.

Mavrik ::

WG311 ma samo v1 gor Atherosa, v2 ma nekaj od Texas Instruments, v3 pa Marvell čipset.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako narediti wireless router it PC-ja

Oddelek: Omrežja in internet
213856 (2596) All
»

Kateri USB ali PCI wireless adapter?

Oddelek: Kaj kupiti
101384 (1249) Skankulja
»

Wireless in racunalnik kot server

Oddelek: Omrežja in internet
101098 (995) shock
»

Varnost! Koliko je varna moja WiFi omrežje?

Oddelek: Omrežja in internet
252670 (1352) JamesBond
»

LINUX SUSE 10 in brežično omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
51104 (1064) shock

Več podobnih tem