» »

Wireless in racunalnik kot server

Wireless in racunalnik kot server

Gorči ::

Torej imam en osebni računalnik na kateremu je gor Linux. Imam se 3 prenosnike, kateri so trenutno wireless povezani na router. Ker je ta router slab bi rad iz stacionarnega računalnika naredil kot router:)

Torej, zanima me ali se to da, in sicer tudi to, na stacionarnem računalniku trenutno se nimam wireless kartice, zanima me, katero mi priporočate da kupim, ki bi omogočala dober domet, hiter prenos in stabilnost pri veliko povezavah z internetom ( torrenti ,... )

Hvala, LP

blue ::

A nebi bilo bolj preprosto, če linux mašini dodaš funkcijo routerja,
na wlan routerju izklopiš router (zadeva postane access point) ??

Gorči ::

Glede na to da je ta router od Siola , torej Sagem F@ast 3344, glih na njemu ne morm velik stimat, tako ali tako bom pa sedaj dobil nov router od Siola, ker sem se odlocil za VDSL, vseeno pa bi jaz rad to imel postavljeno na linuxih, prebral sem si tudi en dober clanek glede postavljanje takega omrezja : http://www.oreillynet.com/pub/a/wireles...
vendar mene predvsem zanima a je vseeno kaksno kartico kupim in je pomembna le antena, katero bi dokupil ( več decibelov ).

Gorči ::

Pa še to: kako mocno anteno ( kok db naj ojaca) rabim kupit glede na to da sta prenosnika v prvem nadstropju, linux comp je pa v pretlicju, hisa je zidana kar pomeni da je velika ovira med nadstopjema??

shock ::

Gorči:

No jaz imam tako uštimano. Drugače ti priporočam, da si kupiš pci kartico s atheros chipsetom, ki ima dobro podporo s strani linuxa, kot je npr Netgear wg311t.

M-XXXX ::

Tako mimogrede ta kartica je meni salbo vlekla- prekinjalo je,... (laptopi pa imajo vseskozi 75% signal)

shock ::

natoxt:
Jaz imam 2 serverja tako narejena pa mi delata kot špica.

M-XXXX ::

Mišljeno je bilo le na signal/moč signala na Netgear wg311 kartici (saj pri meni je bil katastrofalno slab)

it's_me ::

wireless kartica z atheros chipsetom zadeva je kr super... v linux-ih (konkretno v mikrotik softwaru) se jo lahko navijev na 400 mW

tukaj pa najdeš različne wi-fi antence

Gorči ::

hvala vsem :)

shock ::

natoxt: jaz sem rekel wg311T ne pa navadna wg311


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako narediti wireless router it PC-ja

Oddelek: Omrežja in internet
213855 (2595) All
»

Katero WiFi kartico za Linux AP?

Oddelek: Omrežja in internet
101184 (985) Mavrik
»

Zanesljivost delovanja wireless omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
211572 (1257) b
»

Varnost! Koliko je varna moja WiFi omrežje?

Oddelek: Omrežja in internet
252670 (1352) JamesBond
»

LINUX SUSE 10 in brežično omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
51104 (1064) shock

Več podobnih tem