» »

Windows 2003 server standard za delovno postajo - vaše mnenje ?

Windows 2003 server standard za delovno postajo - vaše mnenje ?

Cokolesnik ::

Izkušenemu uporabniku ni težko opaziti (na številnih forumih dejansko zaznati) mnogih prednosti, ki jih MS namenja operacijskemu sistemu Windows 2000 server saj slednjih ne vključuje v isti meri oz. obliki v ostale operacijske sisteme. Mnogi zato v mislih nemalokrat iščejo prednosti in slabosti uporabe novih in malo manj novih MS produktov ter tako ali drugače previdno spremljajo oglaševalske pritiske softwerskih gigantov.

Zato me zanima vaše mnenje za prednosti/slabosti (navajajte po alinejah in ločujte primerjalne sklope pri primerjanju z XP, Linux, Vista).

Za orientacijo in v smeri čimvečje aktualnosti naj bo delovna postaja namenjena domači in poslovni rabi: internet, e-pošta, urejevalnik besedil / tabel / prezentacij, AutoCAD, Photoshop, P2P programi, spremljanje audio/video vsebin ter najrazličnejša manjša orodja, ki se lahko namestijo na večino OS-jev.

Pustimo tokrat ob strani ceno (najcenejši potolče vso konkurenco - Linux) in se posvetimo dilemi, kako čimbolje izkoristiti potencial našega mlinčka ob navedenemu programju.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

nonenone ::

To je dober sistem, nevem zakaj iščeš primerjave oziroma pomankljivosti, vsak sistem ima svoje dobre in slabe stvari. naša firma ima windows server za 300 zaposlenih in najmanj 300 računalnikov, pošto itd, in vse lepo dela, Potem bo verjetno več kot dober za domačo rabo, lp

krneki0001 ::

Kako narediti workstation iz win2003 serverja.

Mislim da tole vse pove.

Pa še malo mojih opažanj, ker server 2003 laufam že kar nekaj časa na svoji mašini.
- izvajanje programov je na isti mašini z win2003 hitrejše kot v xp,
- poraba rama je mnogo manjša (za štart potrebuje okol 68Mb, medtem ko so xp požrli še enkrat tok),
- skoraj vsi programi delujejo, probleme sem imel z nekaterimi antivirusnimi programi, ki na tej platformi kao ne delujejo
- multimedija je enaka kot na xp(driverji od XP delujejo tudi tukaj)
- Pa sedaj so že kar nekaj časa na mašini in se še nikoli ni pojavil blue screen

jan01 ::

Res, eni programi ob installaciji zatežijo, da ne podpirajo windows 2003 in da moraš imeti (veliko dražjo, a enako zmogljivo) server edition.
Če imaš msi installer, lahko dobiš preprosto vbs scripto, ki ti odstrani pogoj v installerju. Če je exe, ga lahko(velikokrat, če je pravega tipa) s npr 7-zip odpakiraš in dobiš .msi... Tak program potem dela bp.

Spc ::

Ja to proizvajalci zanalašč delajo in vstavijo stavek, ki preverja kakšne windowse ima user.
Windows server je bolj zanesljiv, hiter in varen kot Windows xp.
So pa tudi razlike med različicami Windows server 2003 kajti web, standard in enterprise imajo noter dosti driverjev in par servisov katerih datacenter edition nima in zato je datacenter edition hitrejši.

Datacenter edition je najhitrejši in to lahko potrdim ker sem delal teste z isto mašino in istimi driverji.
:)
 

NavadniNimda ::

Jaz bi dodal le to, da je Win 2003 namenjen server-jem, torej je time-slice procesorja nekoliko debelejši (20 mili ali več) in so posledično front-running aplikacije manj odzivne. Teh fines je še kar nekaj, un link od Forumaša "nebivedu", ki ga je navedu, je pravi.

Windows 2003 server (server-optimized operacijske sisteme v splošnem) se uporablja za razvoj in predvsem testiranje in debuggiranje programske opreme, ki naj nekoč teče na Windows 2003 server sistemih.

Priporočeno je torej uporabljati Vista, ali drugi workstation-optimized sistem, za splošno namenske aplikacije.:|

Spc ::

NavadniNimda to je res.
Samo kaj ko pa ti recimo windows vista v povprečju delajo dosti dosti počasneje in požerejo več rama.

Rajši imam bolj odzivno mašino kot pa počasno...
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

matejv ::

tudi jaz uporabljam win2k3 enetrprise edition, in sem zelo zadovoljen, vse skupaj je bolj stabilno. pri XPjih mi je vsake toliko casa racunalnik zamrznil, nisem ugotovil zaradi cesa, pri 2003 pa dela BP. priporocam. je pa res, da nekateri programi ne delajo, oz delajo samo ce jih malo "pohekas"

Cokolesnik ::

Kako bi modificiral določenega uporabnika v W2003, da bi ob prijavi na daljavo (Remote Desktop) odjavilo dotičnega uporabnika lokalno in mu pokazalo stanje lokalnega uporabnika?

Po privzetem se namreč uporabnik na daljavo prijavi na W2003 vzporedno z lokalnim, jaz pa tega ne želim oz. želim enak princip kot v XPjih.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

mstsc /console
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028721 (12155) darkolord
»

Premalo DDR2 rama??

Oddelek: Pomoč in nasveti
261421 (1077) Gutjerez
»

4GB RAMa na Win 32bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
52374 (2254) ender
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607080 (5636) krneki0001
»

Windows 2003 Server razlike?

Oddelek: Operacijski sistemi
352341 (1701) andrej

Več podobnih tem