» »

Windows Server 2003 - mnenje ?

Windows Server 2003 - mnenje ?

««
9 / 10
»»

Ziga Dolhar ::

> al ce ma kdo kaj casa pa mi lahko napise tocno critical updates-e
WindowsServer2003-KB823980-x86-ENU.exe .....

Prosim lepo? Ne vem, kaj bi rad.

Btw, windows update ti lepo napiše, zakaj ti ne dela, ne? :-). Če pa je le težava, da ti popravkov noče namestit, skopiraj KBxxxx.. številko, jo vrzi v search na MSjevi strani in sledi prvemu linku. Evreka, downloadaj.

Sicer pa si poglej Windows Update Services -- gre za WU strežnik, ki ga inštaliraš na lastni kišti in lahko streže tvoji lokalni mreži :).
https://dolhar.si/

pikachu004 ::

aja sory mal nerazumljivo je vse skupi
KB823980 ja te vse stevilke bi rad vedu ki so prisle do zdej. nevem kolk jih je... enih 15 neki takega

Alexius Heristalski ::

Pozdravljeni!
Pred kratkim sem si namestil Win2k3 Enterprise, jih prilagodil po vodiču na www.mfsn.org, naložil programe in vse deluje tako kot mora. Toda! Ne morem deskati po spletu (niti z Firefoxom niti z IE), kljub temu, da modem vzpostavi povezavo z Arnesom. Kaj je vzrok in kako bi težavo odpravil?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

Imate kakšen nasvet glede moje težave? Kdorkoli?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

CaqKa ::

kaj pa pinganje dela?

Alexius Heristalski ::

Ne vem, nisem preizkušal.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

rap3r ::

Ja probi najprej use kar ti pade na pamet ne...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Microsoft ::

Alexius Heristalski, pejt v Command prompt, pa tam pozen, recimo ping 193.2.1.66 (to je neka Arnesova masina). Potem se lahka ping localhost (kar je isto kot 127.0.0.1), potem pa se IP, ki ga ma tvoja kartica. Ce bo prvi (193.2.1.66) IP delu, potem bodo skoraj zagotovo tudi ostali...

Pa a lahka recimo posiljas majle?

Ce ofnes ikonco, ki ti kaze povezavo; a sprejme LAN kartica kaj paketov ali nic?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

Bom poskusil.
Nisem preizkušal pošiljanja pošte. Ni LAN, ampak čisto navaden analogni modem. Sprejme samo 330 bitov in obstane na tej številki. Nastavitve povezave, modema in brskalnika sem že trikrat preveril, pa ne najdem napake.

???
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

Nobeden nič ne ve? |O

Dobra stran tega je, da nisem dobil nobenega virusa! Kljub temu sem namestil vse zadnje popravke.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Microsoft ::

A si probu pingat kak externi IP?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Alexius Heristalski ::

Ne, nisem imel časa. Samo kaj to pomaga?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Microsoft ::

Ja da bos videl, ce lahko modem komunicira z serverjem, recimo od googla.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Alexius Heristalski ::

Aha. Bom poskusil.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Microsoft ::

Dej, recimo 193.2.1.66, pa porocaj, kaj ti napise.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Alexius Heristalski ::

Bom ... v petek, ko pridem domov.
Prej ne morem.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Čuj aleksij, glede mrežnih problemov je bilo že milijon sporočil.
A moramo še enkrat iti skoz ?

Daj malo pobrskaj po preteklih temah.
Pa eno drugo nit odpri , ker to nima preveč veze z win2003.

Alexius Heristalski ::

Ne gre se za LAN mrežo, ampak za vsemrežo - dial-up dostop do spleta.
Pa še kako se tiče Win2003! Na XP-jih sem mi je povezava delovala odlično, zdaj pa NE dela.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

rap3r ::

Amaterji kupte si game boy pa povezte na net
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

MrStein ::

"Ne gre se za LAN mrežo," Ja in ? Sem kaj omenjal LAN ? :\
Pa si siguren da si vse enako kot v XP nastavil ?

"Pa še kako se tiče Win2003!" Pol pa opdri pod naslovom "Modem problem pod win2003".
Če namreč vse zadeve, ki so nekako povezane z win2003 v eno samo nit stlačimo, bo to popolnoma nepregledno.

Sicer, pa :
- ti TCP/IP nastavitve prav nastavi ( naslov, DNS, gateway .. ) ?
- ping dela ?
- DNS dela ?
- "telnet slo-tech.com 80" dela ? ( nekaj natipkaj not pa dvakrat enter )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

rap3r ::

Za vse tiste, ki vam nedela RDC!!!

Potrebno je štartati service "License Logging" in zadeva bo začela delati.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Sci-Fi ::

Ojla:

Ta servis je pognan (verjetno zmeraj bil) pa stvar kljub temu ne dela.

No js mam pa še nekaj novih ugotovitev. Vsake toliko se mi celo uspe rdc-jat.
Nimam pojma zakaj, ampak vsake toliko stvar funkcionira v 99% pa ne.
Ne vem. Nimam več idej.
Itaq grem čez poletje komplet na Linux. Bo manj sranja s temi stvarmi.
Sci-Fi is the best way to dream

Sergio ::

Sci-Fi, sanjala svinja kukuruz z 'manj problema'. Ne bo jih manj, ampak bodo pac druge narave.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sci-Fi ::

Ja kaj sem pa napisal:

"Bo manj sranja s temi stvarmi."
Sci-Fi is the best way to dream

Spc ::

Jaz bom pa tako rekel.
Windows Server 2003 ni igračka tako kot Windows xp.
Če ne znaš z 2003ko potem boljše, da si namestiš xp-je nazaj pa bo vse delalo (In nato pričneš šimfat Windows 2003 kako so slabi in da nič ne dela na njih):P .

Če ti internet ne deluje:
1. preveriš delovanje TCP/IP Protokola. (ping-aj localhost)
2. preveriš prisotnost interneta (ping-aj 213.161.0.10)
3. Če lahko pingaš 213.161.0.10 potem pomeni, da ti stvar ne resolva name-ov.
4. Preveri DNS Client.
5. Če DNS deluje in če lahko pingaš externo ip addresso potem ti 100% deluje internet.

Najbolj sovražim take userje ko nimajo pojma o windows-ih in uporabljajo Windows Server 2003 in si ne znajo nič sami nastavit .. hočejo, da se vse samo nastavi (tako kot v xpjih) potem najboljše, da uporabljajo takšni user-i xpje ker očitno Windows server 2003 ni za njih. :|

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

rap3r ::

SCI-fi: zdej mi isto nedela tudi če imam zagnane use service.

SPC se kar strinjam s tabo ja.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

MrStein ::

Spc, kolko vem se TCP/IP v 2003 nastavi čist enako kot v XP, tak da ne vem kaj bluziš ...

Spc ::

Nimam nič proti če kdo kaj vpraša .. 0:)
Ampak imam par takih frendov, ki non-stop sprašujejo eno in isto stvar nato pa ker mu nekaj "ne dela" oz. ne zna sam nastavit reče, da bo šel nazaj na xpje ker mu to in to ne deluje in potem vsem pravi, da so windows server 2003 brezvezni ker nič ne deluje na njih.

:)

rap3r ::

Na enem od forumov sem najdel tole:
Go into Terminal Services Manager via Administrative tools and click Actions Reset.


Ko sem naredil tole mi je stvar začela delat.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Tomay ::

Nočem startat novega posta, zato bom kar tu vprašal

v win2k3 server se mi mspaint.exe zapre (beri zruši) če ga minimiziram in čez recimo 15 ali pa 20 minut spet maximiziram. A ima kdo kake podobne izkušnje? Sem poizkusil tudi z paintom od XP-jev pa isto.

V error logu je samo navedena napaka pa nič drugega 0x0000000
Voodoo 4Ever

ShowDown ::

Danes sem namestil te windowse in kaj se mi najprej pojavi ko grem na net??? BLASTER itaq....no hočem jaz updejtat pa udejt ne dela. Stisnem na microsoft updade pa mi gre na update stran pa mi spodaj napise Done (kao da je stran nalozlo) ampak v okno nič ni. Samo belo ozadje. Se se da kje drugje updejte dol povlečt?

ShowDown ::

pa za vse kaj hočem namestit mi napiše:

the RPC server is unavalible

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ShowDown ()

Alexius Heristalski ::

Ti spletne strani delajo, lahko brskaš po njih?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Microsoft ::

To, da strani ne naloz, se je men ze tud nardil. :/

Za hec probi v Run... napisat wupdmgr .


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Spc ::

win2k3 server se mi mspaint.exe zapre (beri zruši) če ga minimiziram in čez recimo 15 ali pa 20 minut spet maximiziram. A ima kdo kake podobne izkušnje? Sem poizkusil tudi z paintom od XP-jev pa isto.


To se dogaja zaradi tega, ker windows server 2003 drugače dostopajo do ram-a kot pa windows xp.
Če zaženeš zadnjo verzijo WCPUID-ja boš videl, da ko zapreš program se pojavi ista napaka...
Če pa nastaviš compatibility mode na XP pa napake ne bo. Nevem zakaj je to tako, ampak nekateri programi imajo to isto napako .. ve kdo kaj več o tem ?
8-O

ShowDown ::

ne strani tudi bolj slabo delajo (beri redke delajo):D

anybody kaka rešitev??

Spc ::

Vsem, ki samo določene strani delajo naj probajo enable-at QoS (če to driver za mrežno podpira) drugače pa probajte z http proxy-jem.

:))

||_^_|| ::

kaj pa p2p zadeve delujejo ok?

Tero ::

eMule in torent sta mi lepo delala. Ni neke razlike med xp-ji;)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

||_^_|| ::

ma ravno si stimam se en 24h on net racunalnik da bom mel za printserver pa p2p pa to, pa bom pomoje kr probu tele windowse kako se obnesejo (dobr da sm na FRI:).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

urosh ::

Halo.

Da še jaz pristavim svoj priskrček.

Mam zelo podobne probleme, kot večina ostalih in sicer internet. Mam enejblan ICS, pa na tej mašini vse lepo dela, medtem ko v net ne pride kaj dosti sledi zunanjega sveta - beri ne dela. Probal sem tudi varianto z ruting in še nekaj, pa tudi ne dela... Kako za vraga naj spravim v mrežo? Nastavil sem range od 129.168.0.1-254, z remote desktopom pridem nanj. V bistvu dela vse, le internet ne... Kako ga usposobit - je pa ADSL...

A obstaja kaka opcija v serverju, da bi omejil internet promet za ostale uporabnike - beri vsak uporabnik znotraj omrežja, bo dobil recimo 50k, serverju pa bi ostalo 400k... Je to možno?

Aja, pa še nekaj, se da naštelat tako, da bi server, ko se zalaufa sam vzpostavil povezavo, ne da se moram prijaviti nanj, jo vzpostaviti in šele takrat dela (vsaj na tej mašini)?

Lp

Cowboy6 ::

pa bom še jst dal malo offtopic vprašanje.
uporabljam win2003 že nekaj časa in morm rečt da sem zelo zadovoljen, prej pa sem mel win2k in mi je bilo všeč ko sem se lahko preko remote connection povezal na mašino. pri 2003 pa se lahko ampak mi, ne vem kako naj to opišem, poveže me na mašino kot da bi se čisto na sveže prijavil, jaz pa hočem da uporabi profil, ki je trenutno v uporabi (oz. se ga vidi na monitorju). no, upam da razumete kaj hočekm rečti. sicer da se povezujem preko netmeeting-a.

pa še eno vprašanje, pa upam da s tem ne kršim kakšno pravilo. pri win2003 mi noče delat update-mi javi da mam piratsko cifro. :8) pa me zanima kako jo naj spremenim, da bo delal update. nekaj sem probaval z rockxp, sam neče.

LP
Tukaj naj bi bil moj podpis.

hruske ::

1. odpres task manager, gres tja k ti userje kaze in z desno kliknes na tistga k se hoces prjavt pa izberes connect al neki tazga

2. prav si ugotovil, kršiš pravila.

pirx ::

Da ne bom nove teme odpiral bom raje kar tukaj vprašal:

Trenutno imam PDC postavljen v kombinaciji Linux/Samba. HOWTOjev in ostalih manualov, kako to narediti, je nešteto.

Ko pa se spravim iskati, kako Win2003 Server (Standard) narediti v PDC pa najdem komaj kak uporaben zadetek.

Zelo bi bil hvaležen, če mi lahko kdo da kak dober napotek, kje prebrati, kako se to naredi.

Hvala!

Microsoft ::

Ce mislis PDC kot Primary Domain Controller:
Windows 2000/2003 Server ne pozna PDC/BDC. Je samo PDC. Vsi, ki so v domeni, so PDC.

klik


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

borut-t ::

kot avtor te teme bi se mogu kej več zanimat v zvezi z 2003 winsi, ampak med letom enostavno ni blo cajta....
tut kej velik nism brau tega članka, k je ogromnu postu. Zanimajo me naslednje informacije pa če mi jih lahko nekdo na kratk napiše:
-kako je z antivirusi (dela panda, norton, nod....)
-igre?
-ostali programi - sožitje
:\

recimo pol leta nazaj sm si posneu te vinse, pa nism bil glih navdušen, recimo antivirusi niso bli podprti, za špile ne vem, ki nism probou, pa se mi zdi, da še kr neki znanih programov ni delal (se ne spomn kateri)....
spet razmišlam o 2003, pa ne vem, če se splača še enkrat format nardit sm za probo, u virtualPC-ju mi pa zlo počas dela...

lp, borut
:)

AthlonXP 1800+, MSI K7T Turbo, 256 MB ram, 80 GB disk, Geforce 4 Ti4200

MrStein ::

Win2003 je WinXP + nekaj patchev, tak na grobo. Torej verjetnost , da nek program dela, je skoraj ist kot na winXP.

Antivirus : Jaz mam Sophos, dela OK ( uradno podpira w2003 )

igre : kar sem probal , je delalo.

Če bi izbiral med XP in 2003 bi izbral 2003 v sekundi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

pirx ::

:: Kateri proxy? ::

Kako postaviti DC sem uspel prebrati v odlični knjigi z naslovom Win2k Server Weekend Crash Course :)

Nikjer se pa ne omenja, kako dodati proxy server. En programček sem našel tukaj, nisem pa ziher, če je res to to (precej easy izgleda). Oz. zanima me, kateri proxy je najbolj uporabljan za Windows Serverje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

Microsoft ::

Microsoft ima resitev; ISA Server.

Njihov star produkt, Proxy Server 2.0 je ze zastarel, imajo pa se podporo za ta izdelek.
Sedaj so to nadomestili z ISA Server. Trenutno aktualna zadeva je ISA Server 2004: Kaj je novega in izboljsanega v ISA Server 2004
Lahko pa si tudi dol cufnes 120 dni trial software: klik


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

pirx ::

@JimiBtn: hvala za napotek in linke! V bistvu sta potem zdaj 2 kandidata, WinGate in ISA server :)

Nimam pa nobenih "advanced" zahtev, važno je samo, da se mi lahko vseh 50+ Windows in Linux škatel normalno poveže na internet in da lahko blokiram kak URL po potrebi.
««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2003 server standard za delovno postajo - vaše mnenje ?

Oddelek: Operacijski sistemi
91616 (1306) Ziga Dolhar
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607059 (5615) krneki0001
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157961 (7961) SunCell
»

Windows 2003 Server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
574321 (3358) undefined
»

Windows 2003 Server razlike?

Oddelek: Operacijski sistemi
352336 (1696) andrej

Več podobnih tem