» »

Windows Server 2003 - mnenje ?

Windows Server 2003 - mnenje ?

««
8 / 10
»»

Sci-Fi ::

No tistega za security log ne vem. Bo treba mal pobrskat al pa počakat, da kdo drug odgovori.

Kolikor pa vem je tako kot si že sam ugotovil v windowse XP hkrati prijavljen samo en uporabnik. Če se slučajno motim, naj me prosim popravijo, ker bi ta stvar prav prišla tudi meni. Mogoče pa obstaja terminal server za XP-je. To je namreč service, ki omogoča delo na daljavo. Ampak jaz ga še nisem zasledil.
Sci-Fi is the best way to dream

orka ::

A mi lahko nekdo pove kako naložiti drajverje za USB 2, mam enterprise edition

se priporočam za odg.

Spc ::

USB 2.0 ? Driverji so že zraven in NI potrebni nič inštalirat :D

@Spc:
"Datacenter deluje z majn procesorji .. in to mi je blo že čudno od začetka
kajti na microsoftu piše tako, da obvezno rabiš vsaj 8 procesorjev, da deluje drugač pa ni šans, da bi deloval"

Windows Server 2003 Datacenter Edition .. laufa na min. 600MHz, 256MB rama.. majn kot to se skorajda ne splača datacenter.. vse kaj pa je več kot to pa se full splača, kajti datacenter ima dodatne hitrostne optimizacije, ki jih enterprise in below nimajo. Edino datacenter ima samo Pure Server driverje .. torej ni nekih realtekovih mrežnih noter pa takih for.. to pač treba inštaliraj driverje za xpje .. drugo pa je vse isto..

Limit za datacenter (se pravi, da se stvar sploh hoče inštalirat) pa je:
AMD K6 350MHz , 128MB ram
če je majn ko 128MB rama .. se datacenter in vsi ostali windowsi ne bojo hotli inštalirat.

>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Gandalfar ::

Kaj je fora da laufata datacenter na takih starih kistah pa potem dajate gor stvari, ki sploh niso namenjene za delovanje na tem..

a bi sploh v praksi locili med server in datacenter razlicicama?

Witboy ::

Jst mam mail server z windows enterprise 2003 verzijo... HW pa je dual p2 400mhz pa 768MB rama pa dela taaaaaaak lepo da si sploh ne morm predstavljat :D

Spc ::

Jaz laufam datacenter na moji "najslabši" mašini Pentium III 800MHz, 768MB rama ki je za server .. in razlika se fajn pozna .. in tudi na vseh drugih ki so hitrejše kot 1.4GHz .. tak, da za mene ostaja datacenter še vedno the best platforma od windows-ev (če že druga ne je vsaj stable tak ko mora bit). Datacenter je pa itaq najhitrejši od vseh winsev.. se full pozna pri benchmarkih pri single cpu (sploh če je kakšen barton 2500+ ali nekaj podobnega) ... če kdo ne verjame naj stestira zadevo. Všeč mi je tudi to, da ni zraven nevem kolko nekih odvečnih driverjev in to, da je najbolj "clean" verzija in najmajn zasede.. (ni zraven vsega kaj je v enterprise) ICS pa take stvari.. tu je samo NAT in nič druga.

*Če je mašina slabša kot pa Intel Pentium III 600MHz, 320MB rama pa bi jaz rajši dal gor Enterprise oz. standard kot pa datacenter .. jaz sem pač samo povedal kaj je res tisti skrajni minimum za datacenter.. nikoli nebi dal na K6 350MHz datacentra gor .. se mi zdi brezveze.


:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

MrStein ::

Spc, o kakih Pure Server driverjih govoriš ? Lahko poveš kaj več o tem ?

Spc ::

Govorim o tem, da datacenter nima driverjev za stvari, ki ne "spadajo" v server. Recimo za primer vzamimo omrežje. V datacentru so samo driverji za serverske mrežne .. medtem ko za SOHO mrežne ni niti enega driverja (da planeta sploh ne omenjam :| ).... recimo 3COM za mrežno kartico 3C9xx navzgor so vsi driverji .. ni pa driverja za mrežno 3Com Soho 100-TX. Enako je pri grafičnih .. sicer nevem za nvidio .. ampak mislim, da driverjev za nvidio ni noter .. to pa zato ker kolko sem vido majo skoro vsi "datacentri" (mašine) noter ATi RAGE XL Pro oz. vsaj vse Supermicro plate majo tak.

Se pravi stvar ima samo gonilnike za serverske produkte kot so mrežne, grafične .. itd.
Zaradi tega pa ima datacenter DOSTI majn gonilnikov kot pa enterprise in DOSTI majn stvari ter zato tudi majn zasede (torej je bolj clean).
:))

Če ima kdo server narejen na datacentru 2003 priporočam mrežne kartice kot so: 3C905CX-TX-M oz. vsaj Intel PRO/100+ Management (alternativa 3comu) kajti te mrežne delujejo hudo dobro.
Za Switch med mašinami pa priporočam 3Com OfficeConnect Dual Speed Switch 8plus. To je pač 10/100 Mreža .. če hočete 1GBit pa so tu drugi 3COM produkti. :D


Moje omrežje >:D
Maximalni bandwidth throughput (Microsoft File and Print Sharing) z diska na disk ko sem testiral moj 3Com OfficeConnect Dual Speed Switch 8plus je 11.8MB/s (MRTG 5min Average) iz w3k2 datacenter na w3k2 datacenter.

Kot ste opazili piše za 3Com OfficeConnect Dual Speed Switch 8plus:
Ideal for high-speed servers, backbones, or power-user workstations.
>:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

pivmik ::

A zdej že obstaja w3k2 = Windows 3002 ?
LP, Gregor GRE^

Spc ::

Ups. pomota :))

W2K3 :)

rap3r ::

Samo eno uprašanje. Na računalnik se connectam preko remote desktopa pa me neki zanima, ko se logiram v mašino mi use lepo piše loading user settings potem pa ko bi se moglo namizje pa to zloudat mi napiše loging off in me vrže iz sessiona. Ma kdo idejo?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

hruske ::

Kaj ti je pretekel cas evaluacije?

rap3r ::

Dvomi ker use ostalo mi dela. Drugače najbrž nebi prišlo sploh v windowse?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Kaj res noben neve?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Hux ::

Symantec Corporate je za server verzijo.
Noja 20 dni mam sistem ze vzgan brez restarta in redno spilam pa dobenih anomalij se. Nic se ni zruzlo tak da so kr solidni.

rap3r ::

A je mozno da me vn vrze, ker je nekje nastimano, da je lahko samo 1 user na 1x logiran?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

TribesMan ::

Tud jest sem si za poizkušnjo namestil 2003 Server, standard verzijo (eh kako mi je všeč tale MSDN Academic Alliance). In sem impresioniran. Zadeva je veliko bolj stabilna od XPjev, vsaj jest sem po enem tednu uporabe dobil tak občutek, saj jih dejansko od trenutka ko sem jih namestil pa do zdajle nisem reatartal in vse deluje ko ura. Me pa ena stvar malo moti. Ko ugašaš ali restartaš računalnik, moraš vedno "pojasniti" zakaj to delaš. Ali obstaja kakšen način da se izogneš temu, ker men gre na jetra... čeprav sem do sedaj rabil ugasnit samo dvakrat... ampak bedno je.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Ziga Dolhar ::

DSa. www.msfn.org, išči članek, ki se bavi s konverzijo win2k3 v winxp ... ;(
https://dolhar.si/

TribesMan ::

Hvala, zdej je kewl...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Hux ::

Meni pa sploh ni vsec ta "MSDN Academic Alliance"

Sem si nabavo tega downloado in pol preberem da lahko samo 1x instaliras. Bye bye sem ze zbrisal. Nascreco mam orginalni CDkey tak da sploh nisme odvisni od tega dreka.

hruske ::

1x instaliras in naredis ghost image. Praktično si nameščal samo enkrat... vse ostalo so potem samo obnovitve.

Microsoft ::

Mal offtopic.
Tisti, ki ste iz LJ pa ste člani MSDNAA; a mate možnost izbrati Win NT 3.51 ali 4.0? Jst sm v MB, pa ni tega na razpolago...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

hruske ::

Ne, nimamo.

andrej ::

kaj ti te bo 3.51 in 4.0?:D

Microsoft ::

Za učenje. Baje, da je treba nastavt WINS, da se lahko WinNT priključi v domeno, recimo. Sej, če se da to sprobat tudi z Win98, pol je ta problem rešen. Samo pa ne bom mogu poizkusit, kako je nadgradit Win NT v Win2k AdvSer...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

andrej ::

za to bi se ti koristle kaksne stare 120 dnevne verzije. ce rabis kaksno bi jo morda lahko kaksno izbrskal... ;)

Microsoft ::

andrej, pismo pa res! Sm cit pozabil. :)

Sam to je potem ja cisto zastonj, al kako? Ker zdele sem zraven knjige dobil 120 dni uporaben Win2kSer.
Nc, bom pogledal konc tedna. Tnx za idejo. ;)

Me pa zanima, kak je zdej kej Slovenski rekord v UpTime Server 2003 OSja? Ma kdo kak konkretn UpTime?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

ene par sm jih vidu, da so mel 180 dni...potem je pa pac trial poteku...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

andrej ::

trial verzije so zastonj ja, samo bos zdaj tezko kje dobil staro 120 dnevno verzijo za NT4, razen ce kdo potegne izpod prasnih skatel ;)

Microsoft ::

Hja, sm vceri potem odjadral na Microsoft.com, pa nisem nic kaj nasel kje kako trial verzijo NTja.

Pa zadnic sem poslal e-mail osebi, ki pac sprejema informacije o MSDNAA v MB. Pa sem nazaj dobil odgovor, da se ni bilo povprasevanja po tem OSju...
Skoda.

Drgace pa, ce jst prav razumem, je 120 dni trial verzije NT OSja cist legalno posodit drugim?
Ma kdo mogoce to zapreseno cudo?:\ :D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

andrej ::

mam jaz tega celo goro, ce ze nisem stran vrgo ;)

Spc ::

Datacenter je dobil podporo za 1p in up ... primer:
Datacenter Server (2 Processors)
Datacenter Server (1 Processor)

Se pravi, da datacenter ne dobimo več zraven samo pri 8p in naprej ... ampak sedaj dobimo že datacenter zraven 1p serverja če je to tako deklarirano. 8-O

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Spc ::

Če koga zanima uptime za Windows Server 2003, Datacenter Edition ga lahko najde:
T u k a j

Uptime je mogoče ta trenutek majhen to pa zato, ker sem ravnokar updateal par very critical stvari.
:D

Sci-Fi ::

rap3r:

Si že slučajno našel odgovor na tvoje vprašanje o killanju sessionov.
Pa lhko tud kdo drug odgovori, če slučajno ve.
Sci-Fi is the best way to dream

rap3r ::

Ne nism še ugotovu.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

A mate usi k mate iste probleme k jz trial version, al piratske?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Sci-Fi ::

Js mam original (MSDNAA), pa se mi je ta problem pojavil šele pred kratkim.
Prijatelj, ki ima prav tako original (MSDNAA) pa je imel ta problem takoj po inštalaciji.

Če bi imel piratske se sploh ne bi čudil, tako pa mi gre pošteno na jetra!!!
Sci-Fi is the best way to dream

CaqKa ::

Računalnik 100% dela. Je sicer navit sam sm zadnič prime laufu 3 dni brez napake tko kukr 3d mark, sam windowsi so čist u kurcu.
kaj se te bentiš da ti winsi ne delajo če pa maš navit komp? sej ni čudno da ti ne delajo.

hruske ::

hm... piši na microsoft, preglej splet če je kriv kak popravek?

rap3r ::

Ok jz mam tud original pa je isto. Tud men se je problem pojavu ene pol leta po inštalaciji. Jz se strinjma da je kriv en popravek, samo ker?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

hruske ::

ker jz sem pred nedavnem ugotovil, da tud men na xp ne dela.
škoda, ane.

Sci-Fi ::

ok en mičken popravek mojga problema, ki pa je še vedno problem.
Torej:

Včasih sem se lahko normalno remote connectal (v nadaljevanje rc-jal) na svojo mašino. Po uspešnem rc-ju sem se lahko pol lepo odjavil pa na novo rc-jal pa spet odjavil itd.
No moj problem ki se je nekako pojavil v preteklih 14-dnevih pa je takšen.
Ko se prvič rc-jam na mašino je vse lepo in prav. Stvar lepo steče. Če se ne odjavim ampak samo disconnectam in se nato ponvno rc-jam na isti sešn, je vse lepo in prav. Če pa se slučajno odjavim pa se mi ne uspe več rc-jat na mašino.

Da na kratko povzamem. Ko se prvič rc-jam je vse kul, če pa se odjavim in ponovno poskusim pa ne gre.
Problem se reši če ponovno zaženem računalnik.
Ampak včasih to ni bilo tako.
Damn u Microsoft.

Upam da bomo vsi skupaj čim prej našli kakšno rešitev.
Sci-Fi is the best way to dream

rap3r ::

No men tud prvič noče povezat.
Jz sm najdu problem, piratsko verzijo sm gor naložu in zdej dela.
Bemti mikrosoft, da tud če maš licenčne ti nemore use delat. Pa btw k sm piratske naložu se mi sistem ene 20s hitrej boota, s tem da sm samo povezu prešno inštalacijo, čudno use skupaj...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Spet mi nedela, ko sm naložu driverje za grafično je spet nehal delat...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Men je uspel zadevo spravt k temu da deluje.
Edino kar sem naredu je da sem dal klukco stran tam kjer je obkroženo.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

MKrmec ::

Dal sm si gor to pošast o kateri govorite!!

Zanima me pa kere driverje uporablate za ATI Radeone!! K men omega ne delajo pa originalni pa mi prvic tut se niso delal ampak se mi ne da se enkrat probat!

Ce mate odgovor hitr povedat!!!

Sci-Fi ::

originalni drajverji iz ati-jeve domače strani zagotovo delajo. Preverjeno na več mašinah.
Tk da ne vem kake probleme maš ti.

lp
Sci-Fi is the best way to dream

CaqKa ::

Da na kratko povzamem. Ko se prvič rc-jam je vse kul, če pa se odjavim in ponovno poskusim pa ne gre.
Problem se reši če ponovno zaženem računalnik.

isti problem sem mel na xpjih.. ni nihče vedel kaj naredit.. jaz sem naredil reinstall.
aja pa ne me vprašat kaj sem inštaliral ali pa naredil da je nehalo delat, ker čisto enostavno nevem. z nekim softvareom se more zmrdat pomojem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

MrStein ::

MKrmec, downloadaj driver za XP/2000 in preden ga poženeš, v lastnostih fajla nastavi kompatibilnost z "Windows XP".

Po defaultu je večina pospeševanja izklopljena. Tu vse piše kak se vklopi : http://www.msfn.org/win2k3/

pikachu004 ::

updates..
zanima me ce se da kje dobit update-e za win2003 v paketu ne da bi vsakega posebaj iskal ker windows update ne dela >:D ..
al ce ma kdo kaj casa pa mi lahko napise tocno critical updates-e
WindowsServer2003-KB823980-x86-ENU.exe .....
...
in tako naprej
lp
««
8 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 2003 server standard za delovno postajo - vaše mnenje ?

Oddelek: Operacijski sistemi
91616 (1306) Ziga Dolhar
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607060 (5616) krneki0001
»

Longhorn - minimalne zahteve in nekaj slik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1157961 (7961) SunCell
»

Windows 2003 Server (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
574322 (3359) undefined
»

Windows 2003 Server razlike?

Oddelek: Operacijski sistemi
352336 (1696) andrej

Več podobnih tem