» »

kako narediti soliden film (sony/pinacle/.MPEG/.AVI)

kako narediti soliden film (sony/pinacle/.MPEG/.AVI)

AglioAlio ::

Lep pozdrav!
Imam digitalno kamero Sony
Kabel Firewire
in Pinacle Studio 9

Včeraj sem hotel s kamere prenesti 45 minut filma na računalnik. V pinacle studiu ima več možnosti. Mene predvsem zanima razlika med ripanjem v .AVI format in .MPEG format.
Če naredim avi format je film velik okrog 10 giga in kakovost zadovoljiva,
če pa naredim mpeg format je velikost 800 mega in in kakovost je slaba(ni ostrine)

Problem je v tem, da bi jaz ta posnetek dal sorodnikom a 10 giga je preveč.
Kako in s kakim programom, bi lahko ta film konvertiral in pri tem ohranil kakovost.
Upam in verjamem da mi bo tukaj znal kdo pomagat.

Hvala že vnaprej in lep dan

madviper ::

Če imaš prostor na disku, ga kr prenesi a *.avi formatu. Potem pa ga kodiraj v poljubnem formatu (npr. Xvid).

Lp, madviper
I'd like to do something crazy!

AglioAlio ::

ne čisto razumem kaj si mi hotel povedat s tistim prenesi. Lahko mal boljše razložiš?
S kakim programom pa se kodira v Xvid
hvala, lp

jackorsen88 ::

jaz mam tui digitalno kamero, pa ne vem kak naj spravim video na cp.mam povezano z usb pa kamera dela kot web cam pa vse.samo ne vem kak naj na cp prenesem posnetek. morem met poseben program al gre z movi makerom?sicer sn že probo z movie makerom pa mi nekak ni šlo

#000000 ::

Najdi si program za zajemanje videa s kamere, jih je ogromno, oz. to podpira vsak video editor 'program za montažo video posnetkov' lahko ponucaš tudi Virtual Dub MOD ki je zastonj linka ne vem na pamet uporabi google, in priklopiš lepo kamero na PC zalavfaš program File / capture avi / potem se pigraš z video in audio nastavitvami, kompresijo ipd tko mal probi. 'uvozi uncompresed Avi' Če boš še kaj montiral, če ne pač izbereš primeren kodek Xvid in in za audio recimo mp3 mal gledaš nastavitve da nav nazadnje zvoka za 300 mega videa pa 130 'govorim na pamet'

Imaš pa tukaj gor začetniški vodič za V dub glej pod zvok in slika. LP

Aja še tole ponavadi dobiš zraven kamere tud kak software ki ima 10000% opcijo zajemanja videa, in še to DESNIM ALI LEVIM KRILOM, ko te prime da bi za to uporabil win movie maker :D LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Stepni Volk ::

Imaš sticky temo: [uradna tema] Pinnacle

5er--> ::

@jackorsen88: verjetno moreš povezat kamero s Firewire kablom.

mihaylo ::

Za zajemanje videa se rabi Firewire kartico in kabel. Cene so tm od 5000 naprej za set kartice z kablom in osnovnim programjem. Ko imaš to, zajameš video brez kompresije cca 60 minut videa je 10-12 GB na disku. Potem lahko zadevo urediš al pa kr takoj spremeniš v mpeg4 (DVD format) in zapečeš na DVD.

Stvar je precej smipl ko veš za kaj gre in s čim nardit :P

CaqKa ::

azislo ::

Še nekaj me zanima, kaj pa če ima kamera le USB priključek ( preko katerega je kvaliteta slaba), ali bi se dalo kamero kako drugače priklopiti na računalnik za kakovostneješi video ( preko S-videa na Tv-tuner npr. ? )

AZI

5er--> ::

Če ima samo usb, bi se verjetno dalo tudi preko s-videa na tv-tuner. Samo bi rabil še videorekorder.
Kamera->s-video + audio na Scart IN videorekorderja -> antenski priklop na tv-tuner.

Pa si siguren, da kamera nima firewire? (nekatere Sony-jeve imajo naprimer spredaj nad mic za eno plastiko skrit ta priključek...)

pivmik ::

Če je kamera digitalna(MiniDV) mora imeti prikljček FireWire/i.Link/IEEE.1394.
Glede priklučitve preko TV kartice pa naj povem, da vsaka TV kartica ima s-video ali composite vhod. To pomeni da lahko direktno iz kamere zajemaš preko s-videa ali composite, brez videorekorderja(ki v bistvu še poslabša kvaliteto).


mkavci9, ti raje zripaj v AVI (DV, digitalni prenos/rip brez izgub) in nato pretvori v ustrezen format, recimo DVD MPEG-2 (interlaced) ali XviD (deinterlace: blend).

On-the-fly rip (ripanje direkt) v MPEG naredi seveda slabšo kvaliteto ker more vse sproti kodirat v realnem času. Kvalitetne MPEG-e pa se da dobiti le z kasnejšimm/pošasnejšim kodiranjem s posebnimi programi za pretvorbo iz AVI v MPEG, npr, Mainconcept MPEG Encoder, TMPGEnc in CinemaCraft Encoder(profi).
Vseeno MPEG pri dobri kvaliteti slike ne bo zasedel malo, primeren je pač za na DVD (4,5GB),če želiš šparat s prostorom (in posledično tudi kvaliteto) deinterlaceaj in pretvori v XviD AVIi, kjer bi moralo it na 1 CD (700MB) ena ura posnetkov v polni resoluciji z dobro kvaliteto. Za pretvorbo v XviD AVI rabiš VirtualDub in samostojen XviD kodek ter LAME ACM kodek zakodiranje zvoka (v mp3).
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814709 (8115) Revenant
»

Kako posneti film iz digitalne kamere?

Oddelek: Zvok in slika
375346 (4174) m1h4
»

Deinterlace pri zajemanju videa

Oddelek: Zvok in slika
212117 (1646) AtaStrumf
»

konfiguracija racunalnika za obdelavo videa

Oddelek: Zvok in slika
181375 (1159) Jebiveter
»

DV v mpeg,divx,...

Oddelek: Programska oprema
111869 (1721) pivmik

Več podobnih tem