» »

Intel E6600 vs. Q6600

Intel E6600 vs. Q6600

1
2
3

opeter ::

To tudi mene zanima... ker kolikor vem, XP-ji podpirajo le dual-CPU-je (ali dva jedra).

AapocalypseE ::

XPji podpirajo 4 jedra. Zdaj ste že mene tak zmedli da nevem kaj naj v petek kupim. Na stran mam dano osnovno Abit IP35-E in E6750 ampak me je malo začel mikat Q6600 :P na nekem forumu sem prebral en post od enga in bom en del kopiral: Example: 150 fps in WoW with the Q6600, but 180 with the E6850. In Crysis, 70 fps with the Q6600, and 45 with the E6850. Crysis je že ena igra, ki podpira Quade zato res nevem kaj naj kupim. Piše tudi en recimo: I recently built a P35/Q6600 box with an Asus P5K Deluxe motherboard.

On this board it was this simple. Boot up. Go into bios. Set fsb at 333 mhz. Save and Exit.

Poof, 3ghz Quad Core at stock voltage and no other tweaks necesary. Ran quad prime for 48 hours and no issue. During that run it maxed out at 58C at full prime load (using a Thermalright Ultra 120 w/a SilenX 60CFM fan) with room temps at 25c. I idle at around 36C.

Its B3 stepping .... not G0, we wont see those for a while ....

I am pretty happy with my purchase though :)

Na oni Abitki bi pomoje tudi šlo tak zlahka samo fsb na 333MHz in že maš 3GHz Quada. Res nevem kaj naj kupim v petek :|

Zgodovina sprememb…

pozitron ::

Kr Q6600 kup streetracer, da ti nou čez pol leta žal pol. Sam pol te bodo nekateri mel za mačota:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

BoBr ::

Sawyer: Nic pa nebi imel proti Q6650 za 100 euro majn , kateri baje tudi pride konec avgusta :D

Od kje ti ta informacija? :\
Lahko si sami naredite svoj Q6650 z 1333 fsb mod-om.
Also known as "Intel-aš".

Pesimist ::

Ja samo zakaj bi to naredo. Ce pa bojo verjetno Q6650 model cenejsi kot vsi ti modeli dozaj? Vsej upam.
Informacija iz raznih forumov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

wooted ::

rajš da daš enkrat 50 evrov več, ne pa čez eno leto šenkrat 200€

rapvirus ::

mi poveš kakšnega od teh forumov

Jst ::

Recimo, da imaš aplikacijo ali igro, ki je sprogramirana, da uporablja štiri niti, katere se med sabo sinhronizirajo. Sinhronizacija pomeni, da neko jedro potrebuje (vmesni) rezultat drugega jedra za nadalnjo delo. Večina večnitnih aplikacij deluje na tak način.

Intelova verzija Quad Core bo tukaj imela precejšen zaostanek pred pravimi Quad rešitvami. Ker jedro 0 lahko dostopa do jedra 1 in obratno. Ter jedro 2 lahko dostopa do jedra 3 in obratno.

Pri opisani aplikaciji ali igri se bo v veliki večini primerov zgodilo, da bo neko jedro potrebovalo podatke iz drugega sklopa dveh jeder. Tukaj bo upočasnitev kar precejšna v primerjavi s prihajajočimi pravimi Quad rešitvami.

Tudi L2 predpomnilnik je razdeljen na dva dela. In jedri 0/1 imata polovico na voljo, prav tako jedri 2/3. Seveda pa jedri 0/1 ne moreta dostopati direktno do 2/3 in obratno.

Taka arhitektura je že v osnovi flawed.

Programerjem, kot sem tudi sam, se nam zdi neumno delati aplikacijo, ki bo ločila med Intelovo dual-dual rešitvijo in True Quad rešitvjo. Če imamo več niti, nas ne zanima, kako bo procesor te niti alociral svojim jedrom. Tudi strošek in čas, ki bi bil potreben, da bi napisali večnitno aplikacijo za različne večjedrne rešitve, se neprimerno poveča. Potem je tu še dodatno testiranje.

Zato bo Intelova Quad rešitev redko izkoriščena, kot bi bila lahko. V sintetičnih tesih se bo seveda še kako poznalo, saj je to kontrolirano okolje. A v real world situacijah, bo pa pridobitev z Intelovo rešitvijo minimalna in nikoli takšna, kot bi lahko bila.

Ne pravim, da se ne splača kupovati Intel Qxxx. V kolikor nadgrajujete iz enojedrnika in če je cena "prava", potem "navali narode". Tole pišem, da se boste zavedali omejitev, ki jih prinaša dual-dual arhitektura.

Pa vesel (večniten) computing.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pesimist ::

Jah. AMDjeva resitev pa je ze v osnovi flawed, ker je pocasnejsa od intolove. Tak da kaj je bolse. Barcelona pri 2Ghz, ki bo sepala ko stara baba ali Q6600 ki bo dosti bolsi, hitrejsi, uporabnejsi. Stavim da bo intel sevedno drzal krono! Pa nisem neki intel fan, ker imam ze AMDjeve procesore od P3 350Mhz dalje do danasnjega AMD64 3500, za kerega sem tudi dal 75k pred 2 leti pa par zmuckanih.

AapocalypseE ::

Sem se raje kr odločil za Q6600. 8-) Se pa zadeva kr greje. Gor mam stock hladilnik na stock proc in mam idle 48°C load 70°C morem še kupit en konkretn hladilnik pa bo.

Zgodovina sprememb…

dukenukem ::

sawyer ,preber kaj je napisal jst,ti pravš da je intelova rešitev boljša ? intel ma 2 dvojedernika skupaj spocana,amd bo mel 4 ločena jedra ;) torej je boljša rešitev amdja in ne intla ;)

M-XXXX ::

Mislil je glede hitrosti (2ghz)

AapocalypseE ::

dukenukem za zdaj ima Intel tako ja, ko pa bo se spomnil AMD dat ven 4 ločena jedra bo jih Intel tudi zdavnaj imel.

Zdaj sem še malo primerjo 3d mark 05 z x2 4200+ 2900xt in Q6600 2900xt, z prvo kombinacijo sem dobil 13100, drugo pa 15100. Se takoj vidi da je zdaj izkoriščena grafa prej pa ni bla.

M-XXXX ::

Pretestiraj še 06 pa bo še veliko večja razlika!

Edit: Kako da dobiš tako zelo slab rezultat? Sam dobim z nenavitim 2900 dobrih 20 000 točk!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

AapocalypseE ::

Kaj maš navit E6600? Jaz sem zdaj Quada navil na 2.7GHz in sem dobil v 3dmark 05 16742. 2.7GHz mam orthos stable, več pa nekako ne gre s tem stock hlajenjem, bo treba kupit boljšo da pridem na 3GHz. :D

BoBr ::

No sawyer, kje si prebral o Q6650 da baje prihaja?
Also known as "Intel-aš".

macgajver ::

No jest sem si tud nabavil zdej q6600. nisem navijal še nič in tud nebom ker ni potrebe sem pa naredil nekaj testov in razlika je očitna napram dvojedrnemu athlončku. Zadevšno laufam še na win xp iz zelo smešnega razloga kao vse nekaj vista ready hočem visto naložit in dobim erroor pri instalaciji looool xpji delajo odlično.


3dmark06 naredil se samo en test.


več testov Skor se giblje od 14500-15000.


tud v samih windowsih kaže da vsa 4 kr lepo delujejo tko da ni panike da nebi blo podpore za 4 jedrnike. se lepo izkorišča procesor sem presenečen sem mislil da bosta vedno 2 jedra počivala pa ni temu tako.

R6vegas in konkretno delovanje vseh 4jeder


Tko no zadevšna se mi ne greje pri igrah prileze do ene 38stopinj jest sm zelo zadovoljen in priporočam nakup vsakemu ki kupuje zdele nov računalnik.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

pozitron ::

mcgajver, Kua maš to za en hladilnik, da se ti tok mal greje?

M-XXXX ::

A lahko prilepiš screenshot CPU-Z-ja?

macgajver ::

Čit lepo stock hladilnik V idle imam 33-34 stopinj nevem zakaj se vsem tko grejejo res pa je da je na stock frekvencha in ohišje je TOLE.
Noter v ohišju imam še našraubane 3 ventilatorje to je vse.

Še cpuz


Hm tm je core speed samo 1600mhz se to v igrah vrejtno vzdigne ali kako?

Lool sem šel v bios gledat množilnik imam nastavljen na avto in mi ga uravnava glede na potrebo od 6-9 super za downlowdanje torrentov nonstop.
tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

pozitron ::

Ja, to je speedstep, ko obremeniš procesor gre multiplier nazaj na 9. Sam še vseen maš fajn temperature.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

macgajver ::

Pomoje zaradi ohišja ker notr res ogromno placa in se ful dobr lufta. Pa še sam sm sestavlov in je termalna pasta gor tko kot se zagre in vse je ornk nrjen. Dobr napajalnik in dobr ohišje je že pol nrjenga. škoda da sm to dojel šele potem ko sm nabavil dva majhna ohišja in tlačil koponente notr ko zmešan.
tenstan krompir je pa zakon

AapocalypseE ::

Skoraj ne morem verjet da imaš takšne temperature. Daj si dol Core Temp in povej kolko ti tam pokaže.

EvilDare ::

PC probe ne prikazuje realističnih temperatur. Priporočam TAT ali RightMark CPU Clock. Imam Q6600 @ 3000MHz.
Tole so moje temp oz. primerjava. V rightmarku je prikazano jedro z najvišjo temperaturo:

So pa load temperature ampak ne 100% ker deluje samo AutoGordianknot.

Pesimist ::

Ja tak fesjt se greje to al kaj. No jaz bi tak takoj kupo en hladilnik do 50 euro, ter termalno pasto. Kaj uporabljate tisto da zniza frekvenco delovanja v idle ali nonstop runna pri polnih herzih?

Drugace mene takaltak zanima barcelona tudi. Samo upam stavit da nebo cenejsa od Q6600 in hitrejsa v dobenem danasnjem testu. Vsej prva verzija ne. In tudi vprasanje kdaj pride. Nazadnje sem slisal da konec Augusta, ampak dvomim zdaj.

to je nekaj o Q6650.
http://www.computerbase.de/forum/showth...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

AapocalypseE ::

|Sawyer| ja ko idlaš se frekvenca zniža. V idle 266x6 load pa 266x9. Meni je Core Temp zelo dober program, zelo enostaven in kar je najbolj pomembno da prav kaže stopinje. Predvidevam da imam zdaj v idlu 50°C bi potem po menjavi paste in hladilnika mogo met okoli 40°C. Morem se še samo odločit kateri hladilnik vzet. Kaj ko hladilnik kupiš je tudi kaka pasta zraven? Jaz sem enkrat kupil za Athlona 2600+ Volcanota 9 in je mel zraven to.

Pesimist ::

Ne razen ce je v paketu. Ma pa verjetno ze gor namazano neko sranje spodaj. Tisto jaz vedno dol zbrisem pa spoliram.
Drugace pa damn kak je mogoce da se tak svinsko greje. Na to pa sploh nisem bil pripravljen. Anyway malo se bom tak pocakal vsej do prvih izdaj barcelone in da cneo vidim.

pozitron ::

Ponavadi so paste zraven, sam niso glih nevem kaj. Razen pri arctic freezer pro je dobra pasta že nanešena mx-1. Sam pa hladnilnik ni buh vej kaj. Drgač pa kupi pasto posebaj. Arctic silver 5 ali pa arctic creamique, staneta okrog 10e.

AapocalypseE ::

Ja štiri jedra pač in se greje bolj ko dvojedrni od Intela, je pa res da pridem z Quadom nekje na 73°C MAX in dela lepo, pri 80°C bi me začel opozarjat, pri 90°C pa se mi avtomatsko vgasne, dvojedrn nevem če bi še delo pri takih stopinjah, ali pač?

Pesimist ::

Nevem meni je Duron delal pri 100C dokler nisem zavohal smojenja in izklopo vse. A danes sevedno dela pridno le plata je malo crna pri socketu :D. Ventilator pa je tak zvilo.

AapocalypseE ::

LOL :D

zee ::

ma mašini iz podpisa dela v Windows Xp Sp2 preverjeno vseh osem jeder.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

macgajver ::

Evo me namučil sem 4 jedrnika z vsem kar sem imel pri roki poglejte sliko spodaj opravilna vrstica.

Nisem ga mogel spraviti do 60stopinj in ja asusov pc probe laže ko pes.
Kljub temu da sem na istem disku laufal naenkrat kar 4 igre in je bila poraba rama več kot 2gb. ko sem preklapljal med njimi je vsaka delovala tekoče. Poraba procesorja se je gibala nekje med 80-90%.

Da neboste rekli da lažem
tenstan krompir je pa zakon

pozitron ::

Mcgajver kua maš pa za en napajalnik?

macgajver ::

Bom napisal cel sistem

Ohišje Chieftec LCX 540 x 205 x 524 mm
Napajalnik Enermax Infiniti 650 W
Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz
Matična plošča Asus P5KC
Ram DDR2 Crucial Ballistix Tracer 800mhz 2GB kit
Grafična kartica EVGA GeForce 8800GTX
Necov pekač
In še 3 wdjove diske skupne kapacitete 1Tb.
tenstan krompir je pa zakon

MEDENA ::

Kje so rezulati navijanja fantje, pokupili ste Q6600 pa nikjer nobenih benchmarkov itd? Kaj zdaj a ste mačoti ali ne >:D

Jst ::

macgajver:

Je razlika v odzivnosti, ane? Če si naredil menjavo iz single na quad core, potem si predstavljam, da si na začetku samo z odprtimi usti nemo gledal. :)

Vesel computing!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

plavi85 ::

Evo mene tud sam se en tedn loči do nabave intela , torej priporočate q6600 čeprav se manj navija kot e6600 ?

AapocalypseE ::

Pomoje se tud q6600 kr fajn navija, enga sem vido na netu da je mel 523x8=4184MHz

AapocalypseE ::

YEAH :D s stock hladilnikom, pasto, voltažo mam proc na 333x9 3GHz stabilno INTEL je res zakon :D finta pa je to da mam iste temperature če je na 2.4GHz ali 3GHz. 8-O

sem še na hitro naredo test 3dmark 05, če mam proc na 2.4GHz dobim okoli 15100 če je na 2.7GHz dobim okoli 16700 zdaj na 3GHz pa sem dobil 18100. :D

Zdaj pa gre nazaj na stock 2.4GHz ker tak ni potrebe da je navit. :)

Zgodovina sprememb…

EvilDare ::

3Dmark06
Q6600 @ 3000 Mhz 8800 gtx stock
12529 3DMarks
Q6600 @ 3200 Mhz 8800 gtx stock
12692 3DMarks
Za Q6600 pri 2.4 pa nimam točnega podaka, ampak bilo jih je okoli 11500
V navijanje grafične kartice se sploh ne bom spuščal ker ni potrebe. Sicer kolikor sem za hec pognal atitool je prišel na gpu do 630, potem ga je pa samo segreval ene 30 min. Mislim da je to največ, lahko pa tudi ne. Ram pa nisem navijal, ker po mojih izkušnjah prinese premalo fps-jev tistih par mhz. Stres nad grafično je pa že tako velik zaradi visokih temperatur, čeprav imam nastavljeno da gonilniki sami višajo obrate na ventilatorju hladilnika.

P.S. še Q6600 @ 3000 Mhz 8800 gtx 630 1800
točke: 13064

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

AapocalypseE ::

macgajver zaženi še orthos in povej kolko ti kaže CoreTemp na Core #0

macgajver ::

Zalaufal sem test ki je bil že izbran po prvih treh minutah je temperatura skočila na 60stopinj in potem se je gibala tam okrog stopinjo gor dol. sej vrjetno si čez čas ko ga bom navil nabavim kakšnega zalmana 9500 Cu ali kaj podobnega.


EvilDare
kolk maš ti kej temperature?

Če kdo napiše kakšne ima tem pri E6600 da vidimo kolk je razlike.
tenstan krompir je pa zakon

Boomer ::

Super tema, sploh za tiste, ki kupujemo nov računalnik. macgajver kako si zadovoljen z osnovno ploščo? Ima kdo izkušnje mogoče z gigabytovo 6-quad.

AapocalypseE ::

macgajver kolko maš v biosu nastavljeno voltažo za proc? Verjetno maš 1.25V ne? Jaz mam 1.3250V to je minimum kaj lahko dam, navijalska plata pač. :D

macgajver ::

plata se je izkazala za odlično Jp voltaže so original vse je avtomatik razn zdele sm se mal poigrou in navil procesor navil sem še ram na 450mhz (900) 4.4.4.12 zakasnitve ram morm rečt je super.

Drugač pa loool poglejte si to 3DMARK06
Najhujši procesor ki ga lahko kupiš za enkrat ima v 3dmark06 cpu score skoraj isti kot moj Q6600 na 2.70ghz pri stock voltaži in prede ko mucek.

tenstan krompir je pa zakon

Zgodovina sprememb…

EvilDare ::

macgajver: kot prvo zaženi 2 orthosa, potem pa v upravitelju opravil poišči oba ORTHOS.exe, klikni desni klik in izberi nastavitev anfinitete. Tam pa nastavi vsakega posebej na core 0, 1 in 2,3, zato da bo quad 100% obremenjen. Meni pride najvišja temperatura po kakšni uri orthosa na 65 stopinj, za ostale pa ne vem, vem samo to da ima 2 core že ene 4 stopinje manj, 3 in 4 pa že kakšne 8.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

AapocalypseE ::

Mam jaz mogoče na procu zaradi malo višje voltaže malo več stopinj? Idle mam 50° v igrah 60-65° orthos 72°. Ker mi je čudno da bi en z istim coolerjem dobil 10° več en pa manj.

Pesimist ::

Edit.

Temperatura je definitivno vecja pri visji voltazi. Tudi v idle.

Pa ce ze primerjajte temperature v idle, po moznosti pri istih hezih. Torej ne en z reduciranimi drugi z max power settingu.


Moj AMD 3500+ Wini dela na default 1.45V in stock coolerjem v idle 48C, pri znizanih hercih in nekje 1.15-1.22V 39C trenutno. (pac nevem kak tocno kaze voltazo to)
Zato me je malo presinetlo ker je Q6600 majnsi proizvodni proces ter voltaza. Ampak ce je okol 40 z stock je about right bi reko, plus vec corov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

JIM22 ::

macgajver: Dej mal bol prtisen sistem, ker te pošteno šišam z tašvohnim e2160 procom v 3Dmark 06, kjer quad-i pridejo dost do izraza.;)
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dual Core AMD/Intel (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107589344 (24652) Isotropic
»

Koliko jeder potrebujete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
6218569 (15698) noraguta
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413331 (8608) Racunalnik
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323719 (18409) Jst
»

ulTrA PC - need your help plz (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
674165 (3074) PrimozR

Več podobnih tem