» »

Miši mx518 vs. G5 vs. Genius ergo 525

Miši mx518 vs. G5 vs. Genius ergo 525

Jurcko18 ::

Kupujem žično miško, zanima me kakšne so vaše izkušnje z mx518, g5, razer copperhead ali mora kakšno četrto. Zlasti se mi zdi zanimiva Genius ergo 525 z 2000dpi in ugodno ceno. Jo je kdo že preskusil?

GrimReaper ::

Genius je zanič, dobro in ugodna cena ne gre ravno skupaj.
MX518 pa je odlična miška.

Je pa Razer Diamondback v BOF-u za 30€, primerljiva z MX518.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

kobilica ::

usi ownerji(lastniki) hvalijo Razor Copperhead.Jo naveravam kupiti ob novem racunalniku.

PINki ::

Jaz mam doma mx518, kolega pa Razer CH. Am Logitechova je mal večja, CH pa manjsa, jaz sem preferiral mx518 ker se lepo prilega roki medtem ko im CH obliko klasicne miske, ceprav je tudi gaming miska. Tko da g33kam na mx518:P

rontajzel ::

Z Genius ergo 525 sem imel zelo slabe izkušnje... dvakrat mi je crknila in to v obdobju dobrega pol leta. Prvič je crknil kolešček za premikanje, drugič pa glavna leva tipka.
Sedaj uporabljam že skoraj eno leto Logitech MX518 in moram reči, da sem zelo zadovoljen z njo.
~rontajzel~
AMD A64 3800+ X2; ASUS A8N-E ULTRA; ATI RX1600pro;LC600W; DDR 3GB; SATAII 820GB

Zgodovina sprememb…

plavi85 ::

mam g5 in mam mx518 .,.odlični sta>:D

PINki ::

pa g5 nima gumba kot pri mx518 edino ta novi model jo ima

ales400 ::

preizkusil sem GENIUS ERGO 525 in LOGITECH G5 (ki jo zdej uporabljam)..

Pri geniusu se mi je pokvarila leva tipka, zato sem se tudi odlocil za G5 in mi ni zal..
Pri igranju iger mi je G5 dosti boljsa, ima programljive tipke (pri geniusu nisem mogel uporabljati v igrah) lepsa in tudi oblika miske mi bolj pase za dlan (genius mi deluje neka previsoka)

priporocam G5 :D + seveda za tako misko treba met tudi malo boljso podlogo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales400 ()

Tilen ::

Ti CH imajo baje grozne tipke na strani. 518/510 is way to go ali nove G5.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

neres ::

Genius Ergo 525 je slaba, ne priporočam. Če že hočeš nekoliko cenejšo miško lahko pogledaš še kako a4tech. Sem napisal eno temo o tej.

miteq ::

Jaz bi ti pa priporočal Razer DeathAdderja, ki se mi zdi daleč najboljša miška pred konkurenco, sploh pred raznimi MX518, G5 (sprobal obe in nista nič posebnega) in geniusovimi. Pokosa tudi vse prejšnje Razer miške. Z novejšimi firmwari in driverji so porihtali večino problemov ob izidu miške... In če si vzameš 10min časa za stjunanje miške, ji praktično ni konkurence. G5 in MX518 se lahko skrijeta po mojem mnenju.

bluefish ::

po mojem mnenju je najboljši nakup MX518 oz. G5 (če ne potrebuješ stranskih gumbov). Sicer Razer-ja nisem preizkusil, vendar pa ima Logitech veliko bolje sestavljene miške. Razerji mi namreč na pogled delujejo plastično, opaziti je kar velike reže med posameznimi deli ohišja,...
Seveda pa te našteto morda ne bo motilo. O performancu in primerjavi le tega pa ne bom govoril ker, kot že napisano, Razerjev še nisem uporabljal.

ccc ::

Tisti ko vedo, kaj je miska ne gledajo ne geniusa, ne razerja (ceprav mi je ta kar vsec) in ne logitech ampak microsoft. Zame je bla in je se vedno najboljsa miska IME 3.0. Lahka, udobna in ima zelo dober senzor. Ce ze razorja priporocam DeathAdderja ali Kraita (tudi Diamondback ni slab), Logitech MX5/18/10/00 ali MX310 drugace pa Microsoft IME 3.0. V vsakem primeru se je v praksi bolje izkazala optika kot pa laser.

miteq ::

@ ccc: In ravno DeathAdder ima ergonomsko obliko slično IME 3.0, saj sem se sprva tudi sam odločal med staro intellimouse (ki sem jo že uporabljal uhjoj let nazaj) in DeathAdderjem. Izbral sem ravno slednjega, ker je po obliki zelo podoben, optika pa je, vsaj po specifikacijah in testih, boljša. Saj nočem delat reklamo Razerju ali kaj podobnega, samo me je u nulo presenetla miš, zato pač dajem naprej priporočila.

The_hammer ::

glas za mx518, glede rezerja sm ga mel jst, bratranc, sosed in je po enmu letu uporabe začelo crkovat vsem po vrsti, prvo lučke niso več svetle, potem odzivnost, sploh ni šlo premaknit miši samo reset je pomagal ter gonilnike na novo nalozit... Seveda nismo vsi imeli enakih simptomov samo pri meni recimo niso delale luči, drgače pa vse podobno,... Ne pravim, da ne smeš kupit te miške, jst bi 2x premislo, po drugi strani pa z mx518 še nism mel problemov in kot so že nekateri povedali lepo se prilagaja roki in ima veliko nastavljivih gumbov.
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Bethrezen ::

meu CH pa sm zamenu za G5 :D velik bolš je g5 :)
www.urbanterror.net

pivo ::

g5 all the way
brat ima MX518, jo tudi pohvali.
žiulenje ni potica...pa tut testu za štrudl ne

gansta ::

Probal že kar veliko mišk od razorja, mx...sedaj imam nov model G5, meni je to trenutno najboljši miš:D .

m.i.h.a. ::

ravno danes kupil MX518 in sem zelo zadovoljen, v bof-u oz bigbangu pa nimajo (še) razor diam. chameleon

G5 zna biti tudi kul, ampak 80EUR za miško je pa že kr veliko....vsaj zame

X-LoRd ::

uporabljam doma MX518 in igram enih 3h na dan in morem rečti da je zelo odlična miška in sem zelo zadovoljen z njo

PINki ::

g33k!:P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Miška za gaming ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10311258 (7569) Sc0ut
»

Katero Gaming miško do 30€ (+/- 5€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
736260 (5450) TOP
»

Nova gamerska miška. (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
596051 (4859) strictom
»

Miška do 40eur

Oddelek: Kaj kupiti
272080 (1590) ;-)
»

Microsoft ali razer? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
586018 (5134) mihajlo carr

Več podobnih tem