» »

GeForce 8800GT

GeForce 8800GT

««
3 / 36
»»

OChack ::

ena zanimiva novička

http://www.fudzilla.com/index.php?optio...
ki nakazuje na to, da je v času samostojnostiATIja , nvidia kopirala in izbolšala celotne načrte grafičnih in podobno, z prevzemom AMDja pa je z novo prihajajočo generacijo nvidia zabluzila v temo (manša tehnologija izdelave, manša poraba) saj se je vodenje podjetja spremenilo, in očitno izločilo Spaye

ker je goraj anveden link bolj fud, je uprašanje kok je zadeva verjetna, vendar pa se bo to pokazalo v prej kot letu, ali bo nvidia res zgubila vodstvo
Int€l inside, IDIOT Outside

Xtra ::

Pomoje je to use bullshit.Pa tut ce bi blo kj res nVidia slučajno sploh ni v temi.Mislm d je bl ATI.Zaenkrat nVidia vodi boj med grafičnimi.
P.S.: nism noben fan, dele kupujem in sm se kr dost pozanimu.Špekulacije so pa useh vrst, in jim ne gre zaupat dokler niso uradne.

jimyboy ::

Ja v zadnjem letu je Nvidia prehitela ATI. In bo predvsem slednji rabu kmalu kaj pametnega pokazat, če nemisli še bol zaostati.

Xtra ::

Upajmo da ne.nVidia more imeti konkurenco, da bodo cene kupcem bolj prijazne...:)

OChack ::

ja ena stavr je, da so vsi falil ime grafične (rečen je blo 2950**) kar pomen da so bile špekulacije napačne ali pa je bila anmenska dezinformacija iz strani ATIja, druga stvar je da je ATI končno prehitu nvidio v tehniki izdelave (55nm) plus to da ati že podpira DX 10.1 in PCI-e2 kjer Nvidia že zaostaja.
sicer trenutno to nč ne pomeni, me pa zanima a si bosta do prihoda popovnoma nove generacije (r700 in G100) grafične še tako blizu ali se bo situacija obrnila
Int€l inside, IDIOT Outside

Senitel ::

Jah in zakaj bi bla 55nm izdelava kakšna huda prednost? Kar šteje je hitrejši čip. In pa kaj naj bi sploh blo to z DX 10.1? ;)

Shegevara ::

Senitel, DX10 vs. DX10.1 je tako nekako kot DX9.0 vs. DX9.0c

M-XXXX ::

MedoPu to pa res tapravemu razlagaš>:D

Za tale komentar se pa res nisem mogel vzdržat:D

Senitel ::

DX9.0c je po specifikacijah identičen kot je DX9.0! Ja vem 3.0 shaderji, samo so bili že v 9.0 specifikacijah! 9.0c je bil samo bug fix, ki na specifikacije ni vplival čisto nič.
DX10 vs. DX10.1 so dejansko drugačne specifikacije, vendar so razlike bolj minimalne (oziroma tisto kar je opcijsko v DX10 je zahtevano v DX10.1). Še največja sprememba je v tem da vertex shader sedaj lahko poda 32 parametrov naprej ne več samo 16 (kar zna bit kar precej uporabno), vendar nisem čisto ziher zakaj tega ne bi mogli naredit že na G80. Tako da pač počakte da se zadeva mal sformalizira in da pridejo kakšni driverji vn.

GrimReaper ::

Vsekakor ne bo taka razlika kot DX9.0 in DX9.0c, pomoje tako kot DX8.0 - DX8.1 oz. DX9.0 - DX9.0b, Senitel bo vedel kako je s tem.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Shegevara ::

potemtakem bojo driverji z DX10.1 za G80 ali ne?

OChack ::

ne, sam se ni za bat, za dodatek itak poskrbi CPU, kar v praksi pomen da bojo igre na 8800 tekle mogoče mal počasnej (če bo igra podpirala 10.1) al pa bo minimalno okrnjena grafika.
ampak pri malenkostih se vedno začne>:D
Int€l inside, IDIOT Outside

Xtra ::

Ja, smo kr veseli, da zna kdo mal bol razložit stvari tuki okol.Namreč tut jst nism vedu kaj je z 10.1 DX-om.

LP:)

Senitel ::

Ne! CPU NE MORE kar sam od sebe poskrbet za emulacijo razlike! Lahko emuliraš stvari, ki so pred GPU pipeline-om (recimo vertex shaderji, če jih GPU nima), nikakor pa ne moreš emulirat stvari, ki so med posameznimi stopnjam v GPU pipeline-u. Razen v primeru, da potem emuliraš vse stopnje prej in greš nazaj v čas pred Voodoo-jem. To v praksi pomeni, da bodo morali developerji nardit igro z DX10 in DX10.1 efekti!
V DX10.1 se zahteva:
-FP32 filtering (G80 can do that)
-4x MSAA in vsaj dva sample patterna (G80 can do that)
-indexable cubemaps (G80 can do that)
-multifrequency shading / programmable shader output sample mask (nisem ziher, ampak lahko tud driver naredi fallback)
-različni blend mode-i pri večih sočasnih render targetih (G80 can do that)
-branje globine iz MSAA z-bufferja (nisem ziher)
-kopiranje iz nekompresirane v kompresirane teksture in on-the-fly kompresiranje (to je driver feature)
-32 input in output registrov v vertex shaderjih (pomoje ne bi smel bit problem)
Skratka počakajmo na service pack 1 za Visto in kakšne nove driverje.

kixs ::

Sentinel:

s strani stroskov in profita je boljsa tehnologija izdelave (55nm) zelo velika prednost.

lp

Senitel ::

In koliko več čipov lahko AMD/ATI pri 55nm spravi na recimo 300mm rezino v primerjavi z NV pri 65nm? Recimo G80 je 484mm² pri 681M tranzistorjih (90nm), R600 je 420mm² pri 720M tranzistorjih (80nm). To pomeni ~12 G80 čipov na enem waferju ourioma ~14 R600 čipov na enem waferju, nisem pa šel razporeditve delat, da bi videl če dejansko lahko spraviš toliko čipov na rezino. Potem imaš pa še yield v igri...

hribovc ::

Tr0n ::

Ehm, ce komu uspe odpret zadevo, naj shrani teste. :)

Nekaj slikic, ki mi jih je uspelo downloadat.



























Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kixs ::

Niiiiiice :D

Xtra ::

Tr0n: wow!
Senitel: Vidm da se lepo spoznaš.Se pravi bo 8800GT dober nakup?

Mr.B ::

Samo a ima podporo 4.1 shader , piše samo dx 10.1, verjetno eno te isto
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tropinovec ::

Ljudje!

Evo, to pa jaz čakam - nova 8800 GTS:


It's clear that 8800GT will appear in the market in monday, 29th Oct. But maybe you are all thinking about the second G92 product: new 8800GTS.

According to the sources, the new 65nm 8800GTS will announce in Monday,19th Nov, a week later than 780i(12nd Nov). The price is CNY2299(~305 USD) .

It's known new 8800GTS will have 128 SP. But still no evdience about the core clock, memory clock and shader clock. The score we have earlier already prove that 8800GT can beat 8800GTS(old). And we believe the 65nm 8800GTS(new) will better than 8800GTX(old).

So please be awared of 29th Oct,and 29th Nov. And please remember the RV670 will be coming 15th Nov.


klik!



:))

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Old news.

tropinovec ::

Heheheh, saj sem tudi jaz že malo old, drugo leto bom jih naštel petdeset! :))
Sprejemam čestitike, pardon sožalja! :'(

Naj ob tej priložnosti predlagam še anketo: Koliko ste stari? Na koncu glasovanja se najstarejšemu podeli simbolična nagrada: komplet nagrobnih sveč – praktično darilo ob bližajočem se dnevu mrtvih.>:D

Zgodovina sprememb…

Xtra ::

L O L :)) :)) :))

m.i.h.a. ::

ahahahahaha tropinovec:D

sicer pa mene tudi bolj nova GTS mika, ker podobne performanse, kot ji ponuja GT že imam in se mi za teh dodatnih 5-10fps ne splača nadgrajevat....čakamo 19.nov torej upam, da se podvizajo

tropinovec ::

Ja, mene mika nova 8800 predvsem zato ker sem si ob petdesetletnici :( privoščil 27 palčnega Samsunga 275T:D in za igranje na 1920 x 1200 bolj paše grafična z več rama kot 320 MB, (trenutno imam 8800 gts 320 mb), no, vsaj pri nekaterih igrah, verjetno pa že kmalu pri vseh novejših. In igram se še vedno! 8-)

Xtra ::

..hahaha:)) :)) , resno, se ti hecaš, al jih maš res 50:)) ?

Jih ma res tok?:)

LP

m.i.h.a. ::

poglej v profil...razen, če laže:P
itak pa ni pomembno

torej v ponedeljek bo zadeva že na policah, že kdo čaka z denarjem v roki, da jo bo kupil takoj prvi dan?

steev ::

Jest jo bom verjetn v tork kupu. Bom pocaku ksne evropske teste.
:|

Xtra ::

Upam da bom med prvimi.Kukr mi bodo lohk u mlacomu hit račun zanjo napisal:))

GrimReaper ::

Jest bom eden prvih, bom bratu naročil v ponedelk zjutri da osvežuje Mlacom stran in naroči takoj ko pride gor:)) .
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

kixs ::

Nobena juha se ne poje tako vroca kot se skuha, zato bom malo pocakal :P

Xtra ::

Mrzla pa tut me diši več :)) :))

steev ::

Mrzle sploh ne bo.
:|

Xtra ::

:))

kobilica ::

Nisem bral usega,ampak takole bo iz GT

Ultra > GTX > GT > GTS 640 > GTS 320

Pa se malo o novih CPUjih od Intela


Te novi CPUji bojo narejeni v 45nm tehniki,pa Q9450 bo za 15% procentov boljsi od Q6600.
Po tem CPUju se bo zamenjal od Intela socket,iz LGA755 na LGA1366,kjer bo prvi predstavnik
njihov Nehalem,narejen v 32nm tehniki.

In novi chipseti bojo X48, P45 in G45

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kobilica ()

Golnar ::

kdaj pridejo tej cpuji vn?

EDIT: ahh, spregledov d pise tam Q1 2008...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Golnar ()

Legend(SLO) ::

Jah sam za kdaj pa predvidevajo potem CPU-je v 32nm tehnologiji s kerimi bojo zamenal podnožje.
krneki

kobilica ::

Q1 2008.S tem bo tudi novi chipset,kar je logicno.Ampak ne iti prevec offtopic,tukaj je debata o 8800 GT :D.

kmxkmx ::

Xtra ::

Ja, zgleda ql link.Delese bom ug33ku not da use preberm...:))

M-XXXX ::

http://www.tweaktown.com/reviews/1210/m...

Ta test sem videl že kar nekaj časa nazaj in se mi zdi fake: Razlog: 8800GT krepko pretolče 8800GTX, kar nekaj iger ima nenormalno visok FPS (beri Crysis>:D ), veliko prenizke točke v 3DMark05,....

Xtra ::

To samo zato praviš, ker imaš sam HD2900>:D >:D

steev ::

Zej nisem cist dober razumel tega:

Razlog: 8800GT krepko pretolče 8800GTX, kar nekaj iger ima nenormalno visok FPS (beri Crysis>:D ), veliko prenizke točke v 3DMark05,....

Al to govoris sarkasticno al zares.
:|

Xtra ::

Ve da je res pa govori v sarkazmu.Kko lohka rece govorice, na podlagi dokazov kako so dobili rezultate in nato da je jutri offical start s to grafo?:)

LP

Rippy ::

Normalno dollar v euro ? Naletel sem na ta članek in inquirer reče da bo Nvidia zahtevala normalne cene za (veliko britanijo) torej kaj to za nas pomeni? Bo to tudi v sloveniji ali samo v veliki britaniji?

cnZz ::

jst samo upam da bodo lepe cene tu v sloveniji:D pa takoj kupim

p.s. kupi kdo x1950pro?
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

GrimReaper ::

Jest jo kupim za 250-300€, ker tole zdej je res ena žalost, vse nove igre 800x600 medium al pa 1280x1024 low.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Tr0n ::

ZipZoomFly ima ceno $280.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()
««
3 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
605007 (3849) Meizu
»

Grafika - a se splača? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
524769 (3761) tilinho20
»

Radeon 3870 VS GeForce 8800GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1288022 (7109) JamesBond
»

GeForce 8800 GT ali GTS ali ?

Oddelek: Kaj kupiti
231725 (1725) LordPero
»

GeForce 8800 GT uradno predstavljena (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
18811690 (11690) PrimozR

Več podobnih tem