» »

Brezžična povezava (povezava z sosedom)

Brezžična povezava (povezava z sosedom)

mmaestro ::

Situacija je sledeča.

Odhajam v tujino za nekaj časa in rad bi naročil internet za punco, da bi se slišala kaj prek skypa in glej ga zlomka imam tako srečo, da ADSLa ne morem naročit do novega leta, ker je centrala zasedena.

Tako, da sem razmišljal, da bi napeljal brezžični internet od soseda, seveda se morem še zmenit z njim za kar mislim, da ne bo komplikacij.

Tako da me zanima kaj vse rabim ter kakšni bi bili stroški?

Hiši sta oddaljeni kakih 200m zračne razdalje in se vidita, nobenih dreves vmes ali karkoli drugega kar bi motilo oz oviralo signal.


Že vnaprej hvala za pomoč.
LP

mmaestro ::

Razmišljal sem da bi kupil:

2 x Buffalo WHR-HP-G54
2 x Antena WLAN

Zanima me, če bi bilo to dovolj dobro ali priporočate kaj drugega?

LP

OmegaBlue ::



Tole bo čisto ok ;)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

enxtip ::

Hja za 200m zračne razdalje lahko kupiš kakšno navadno anteno tam 12db, pa jo montiraš na vidno mesto. Imaš pa tudi zunanje (yagi,..) ki imajo po par km dometa zračne (vidne) razdalje. Vse kakor bi ti priporočal malo močnejšo notranjo anteno, meni originalna antena lovi nekaj manj kot 200m zračne razdalje.

kulSMS ::

če je razdalja 200m in vidna razdalja bi moralo delati z originalno anteno.
oba routerja na okno pa poskusi kakšen je signal.

Spajky ::

Lahko pa sam kaj sčaraš za dodatek antenam na ta ruterček po domače po mojih idejah, na koncu dol si poglej :-) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

mmaestro ::

Bom kar kupil dve antenci, da bo signal dober nebi rad, da bo pol ko me kje ne bo doma, kaj narobe, saj veste takrat ko te ni se rado kaj zgodi... :)

Glede na to, da se sobi ne vidita in da bo treba met anteno nekje zunaj verjetno nekje pod streho, me zanima katero predlagate, sem našel zdaj ene manjše, ker tist krožnik prej mogoče ni glih najlažje kam elegantno dat.

Katero predlagate?
Panel Nt-10
Panel Nt-12
HELIX ANTENA 15dbi

Nekako se mogoče najbolj nagibam k zadnjima dvema...

Zanima me še glede routerjev.
Prvega, pri sosedu nastavim pač kot normalen router, da se pač poveže na net itd., zanima me kako moram nastavit svojega? S povezovanjem router-router se še nisem nikol ukvarjal, tako da prosim za kakšen nasvet.


LP

kulSMS ::

raje uporabi AP + WDS
Poglej tukaj kako se naštima na tistem ta glavnem in kako pri tebi

mmaestro ::

@kulSMS: ja sam če uporabim AP + WDS pol imam pri meni npr samo sprejemno anteno in ne morem met pri meni dveh kompov gor vključenih, tako da morem v vsakem primeru met dva routerja.

Pa še nekaj me zanima, nekje sem prebral, da če maš na routerju vklopljeno na BRIDGE mode, da zgubiš wireless, je to res? Ker jest bi rad mel doma enega vključenega na lan enega pa na wireless.

LP

kulSMS ::

če imaš AP +WDS potem se lahko gor priključi drugi ruter (ki ima tudi WDS +AP) in pa navadna WLAN kartica, pa LAN tudi povezava.
Ne vem v čem je potem problem??

mmaestro ::

Ja ne vem jest ne vidim nobene prednosti v tem. Če uporabim AP in ga povežem z obstoječim ADSL modemom morem glih tako kupit še zunanjo anteno, ker človek nima sobe vidne direk od mene, in glih tako morem zase še kupit router + anteno, in če pogledam me pride cenejše dva routerja + 2 antene kot če kupujem AP + ostalo.

Možno pa je da sem tut čist zgrešil bistvo.....

kulSMS ::

Možno pa je da sem tut čist zgrešil bistvo.....

Možno!

vsak router je lahko tudi AP (če ne uporabljaš WAN porta). //ni pomembno

Jaz sem samo napisal kako se lahko dokaj enostavno brezžično povežeta dva Ruterja in se lahko na oba tudi brezžično povezuješ z (W)LAN klienti.
Ponavadi je Wireless Mode (tudi pri routerju): Access Point --mora biti--> Access Point + WDS
ta "Access Point mode" nima nobene veze s tem ali je naprava router ali Access point.

Po moje bi bilo najboljše, da na eno stran daš anteno na ruter (recimo pri sosedu), pri sebi pa daš router nekam na okno (blizu mora biti edino elektrika) potem se pa po celi hiši lahko povezuješ brezžično na to napravo, ta naprava pa potem na sosedov router.

Tako možnost sem že osebno stestiral in dela dobro na približno takih razdaljah kot jo imaš ti, le da je pri meni en centralni router (ima neusmerjeno anteno) na katerega se povezujeta še dva druga.

mmaestro ::

Ok zdaj mi je jasno, v bistvu bom verjetno tako tut naredil, ker se s tem izogneš še parim težavam.

Najlepša hvala za razlago.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezžični internet(kaj vse potrebujem)

Oddelek: Omrežja in internet
213394 (3134) Oblivion
»

wirless antena

Oddelek: Omrežja in internet
63263 (3042) guslovd
»

Visoko zmogljiv ruter?

Oddelek: Kaj kupiti
71291 (1105) Spajky
»

Wireless in racunalnik kot server

Oddelek: Omrežja in internet
101101 (998) shock
»

WLAN 400m vidne razdalje, katero anteno?

Oddelek: Kaj kupiti
102305 (1981) Pyr0Beast

Več podobnih tem