» »

Napaka grafike-kvadratki

Napaka grafike-kvadratki

sinalko ::

LP. Za začetek, moja konfiguracija:Intel core 2 duo E6550 (2,33GHz), 2GB ram ddr2 667 MHz, geforce 8600 gt ddr3 256mb. Napajalnik je, tako piše, 420 W. Monitor je navadni katodni 17".

Problem pa je sledeč:V igrah, ko povečam antialiasing, se pojavi čez cel zaslon mreža majhnih kvadratkov. Najbolj so vidni na črni podlagi in so še kar moteči!

Pri igri FAR CRY je vse ok, če nastavim full high detajle, antialiasing dam na low. Če dam antialiasing na medium je mreža kvadratkov po celem zaslonu. Ne opazim spremembo v hitrosti grafike v obeh primerih. Ločljivost je 1024x768.
MAX PAYNE 2- če dam antialiasing na 4 je ok, če dam na 8 so kvadratki. Ne opazim spremembe v hitrosti. 1024 x 768
MOHA AIRBORNE- v vsakem primeru so kvadratki. Tudi pri vseh detajlih na low. Ampak spet ne opazim spremembo v hitrosti tudi če dam na high. 1024x768
Moj zaključek: se pravi, da je problem pri antialiasingu. Monitor ni kriv. Ločljivost ni kriva. Računalnik je dovolj hiter za vse igre v ločljivosti 1024x768 tudi, če dvignem antialiasing. Problem so samo kvadratki. Na napajalnik in napajanje grafične pa se ne spoznam. Zdaj pa dajmo stručkoti. (IMG:http://www.sloreactor.com/forum/style_e... HVALA. Aja. Pa še en podatek. Ne vem če je pomemben. Že imel računalnik na servisu, ker mi je crknila prejšnja grafična. Pri prejšnji nisem opazil te napake. Res pa je, da se mi je zelo segrevala. Pri intenzivnem igranju, tudi do 105 stopinj C. Za ta novo se bojim preverit stopinje. Sem rajši izbrisal program.

pizdarija1 ::

Nekak mi ni jasn kaj so na servisu delal? 105 C je več ko preveč in zadeva se najbrž pojavlja zaradi pregrevanja grafične! Bi blo pametno nest ne kakšen servis da dodajo kakšno hlajenje ker lahko z visokimi temperaturami uničiš grafično.

solatko ::

Nabavi vsaj 150 W močnejši napajalnik, lahko se ti pregreva tudi zaradi nihanja napetosti, zaradi preslabotnega napajalnika (poglej koliko ti pokuri grafika - na strani proizvajalca). Kako pa imaš urejeno hlajenje, saj gpu ne bi smel it preko 70 stopinj.

steev ::

GPU gre lahko cez 70. Pod obremenitvijo tudi do 100.
:|

_Prince_ ::

GPU gre 100% lahko cez 70 stopinj pri obremenitvi...0:)

sinalko ::

Ko vklopim računalnik je delovna temperatura GPUja 35C, čez čas naraste, ob uporabi windowsov, do 65C, edino pri intenzivnem igranju je 100C. Imam pasivno hlajenje GPUja. Dvomim pa, da bi se kvadratki pojavljali zaradi temperature, ker kot sem zgoraj napisal, je začetna delovna temperatura 35C, kvadratki pa so vseeno prisotni pri 8x antialiasingu.

Enron x86 ::

Najprej preveri če so problemi s softwerom. Poglej za posodobitve directX-ov, gonilnikov... Če to ne pomaga, pa je problem res mogoče strojne narave.
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

R33D3M33R ::

Jaz bi ti svetoval, da stare gonilnike počistiš z driver cleanerjem in namestiš kako drugo verzijo (lahko tudi starejšo) ...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

solatko ::

Temperature kateregakoli kosa v računalniku, naj ne bi letele preko 85 stopinj, zato je potrebno zamenjati hlajenje, ali pa pasivnemu hladilniku omogočiti dober pretok hladnega zraka, temperatura grafičnega čipa naj bi bila pri full obremenitvi nekje do 70 stopinj, kar je več, je igranje z vzdržljivostjo (dejansko gre temperatura lahko tudi do 150 stopinj in bo vse delovalo - ampak ne dolgo.), zato če opazite take temperature (vse kar je preko 70 v daljšem obdobju), naredit vse, da se temperatura zniža. Ko dajo na kartico pasivno hlajenje, predvidevajo, da bo računalnik pač hlajen z dobrim pretokom zraka ter, da ne bo poganjala preveč zahtevnega programja in potem je pasivno hlajenje zadosti, če pa so okoli kartice nasrani kabli, z zadnje strani zaprt sistem (ponavadi v kakšni omari, da ja ni zračenja, po možnosti še poleg vročega radiatorja), pa taka kartica ne bo zdržala niti dve leti.

Drugače pa ima ATI uninstaler in dejansko popuca komleten ati software, verjetno ima nvidia tudi kakšno tako orodje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

gtx 460: eVGA SuperClocked ali MSI Cyclone

Oddelek: Kaj kupiti
293077 (2623) JC Denton
»

7600 gs na 68°C! idle

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362668 (2060) cordo
»

Navijanje BARTONA (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1016396 (4587) Pyr0Beast
»

Problem z Asus 6600Gt-kvadratki

Oddelek: Pomoč in nasveti
121055 (933) Jackal
»

kater CRT monitor nabavit, ali celo LCD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
573890 (2768) MViper

Več podobnih tem