» »

vista - kateri firewall ?

vista - kateri firewall ?

gregor ::

Pozdravljeni.

Kateri firewall uporabljate v visti oz kako se obnese ze vkljucen vista firewall
na to temo sem iskal tudi na google pa nic pametnega ne najdem

torej ali je potrebno nadgradit vista firewall in kaj priporocate ?

hvala
lp

Tr0n ::

Vistin firewall je cisto dovolj. V primerjavi z XPjevim blokira in/out, ter ima dodatne nastavitve (inbound/outbound rules, diagnostiko, monitoring,...).

Izi ::

Vistin Firewall sicer res omogoča čisto vse, ampak samo če se res dobro spoznaš na firewalle, njihovo delovanje in nastavitve.
Po defaultu Vista Firewall blokira samo "in" promet. "Out" blokiranje je treba ročno vklopiti.
Druga huda pomanjkljivost je, da ne obvešča uporabnika o blokiranju izhodnih povezav. Kar tudi pomeni, da ob prvi povezavi ne dobiš vprašanja ali bi rad povezavo blokiral ali dovolil, ampak jo blokira brez vprašanja, razen če te povezave že prej nisi izrecno dovolil.
Tako moraš vsako izhodno povezavo, ki bi jo rad dovolil, ročno vpisati v Firewall.
Najbolje je blokirati komplet vse izhodne povezave in potem ročno vpišeš vsako izhodno povezavo, ki jo dovoliš, za kar moraš seveda odlično poznati programe, da veš katere izvršne datoteke so tiste, ki se povezujejo v svet.

Resda je Vistin Firewall sedaj popoln firewall za razliko od polovičnega XP-jevega, ampak zaradi namenoma izpuščenega obveščanja o blokiranju izhodnih povezav je za povprečnega uporabnika daleč prekompliciran za uporabo.

Torej Visti Firewall je še vedno primeren samo za tiste, ki bi radi blokirali samo vhodni promet in jih ne moti, če programi ob vsakem zagomu pošiljajo proizvajalcem programov vse podatke kaj z njihovimi programi počneš >:D
Za ostale povprečne uporabnike pa je bolj priporočljiva uporaba kakšnega klasičnega Firewalla, ki te prav za vsako figo sprašuje kaj naj naredi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Mr.B ::

Pa smo spet pri unih, bolekih, ki ne znajo nastaiti požarni zid, pa odprejo vse od a do ž...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jperc21 ::

Jaz osebno uporabljam od viste firewall in je čisto zadosti.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

gregor ::

hvala za odgovore, ali je morda kdo sprobal Vista firewall control 1.2

http://www.sphinx-soft.com/Vista/index....


ki odpravlja hibo viste in poroca tudi izhodni promet

hvala

lp

Tr0n ::

Probaj, pa porocaj. :)

Pac vsaki firewall je treba poznat in ga znat nastavit, tudi tega v Visti.

Cr00k ::

A obstaja kje na netu kakšen šnelkurz Vistinga firewalla...

... sam sem se sicer neki igral z nastavitvami, kej preveč pa nisem hotu, k mimogrede kej zaj...eš - dost nepregledno vse skup.



Lp, Rok

p9o1p ::

Gregor, Vista Firewall je dovolj dober.

jperc21 ::

Kaj se boš igral z nastavitmami. Saj je že naštelan, da optimalno deluje.

LP
Keep your head up, even when the world is hard, never give up!

AvtoR ::

Jaz uporabljam Comodo Firewall Pro. Odlična zadeva, pa še brezplačen je! Toplo priporočam!

gregor ::

kako pa ta comodo obremenjuje pc, koliko rama rabi..

lp

AvtoR ::

Pri prejšnji verziji je bilo nekaj problemov! Sem pobrskal malo po internetu in hitro našel rešitev. Mislim da je bil nek problem v stalnem pisanju v log file. Ko sem popravil nastavitve nisem imel več teh problemov. Pri novejši verziji (3.0) teh problemov zaenkrat nisem opazil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri firewall? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Informacijska varnost
413130256 (19743) Qushaak
»

Ping echo

Oddelek: Informacijska varnost
321574 (1067) poweroff
»

Posodabljanje Linux jedra brez ponovnega zagona računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
978632 (6160) ABX
»

kateri antivirus, firewall ter spy-ware

Oddelek: Informacijska varnost
62106 (1945) rkajtn
»

Vista in požarni zid/firewall... kateri?

Oddelek: Operacijski sistemi
5968 (872) Ryker

Več podobnih tem