» »

Najboljša socket A matična

Najboljša socket A matična

«
1
2

jeanmike ::

Pozdravljeni zanima me katera bi bila dobra matična za socket A procesor. Procesor imam AMD Athlon 2400+, ddr 400mhz 512mb ram in AGP grafično. Prej sem imel neko XY od gigabyte. Aja računalnik se bo uporabljal za xvid, DVD in HD filme 720p in samo za to.

kixs ::

Ce ne bos imel dobre graficne (recimo ATI HD 2400), kar pozabi na 720p na tem racunalniku.

Se odgovor na vprasanje:

Npr. vse plate, ki imajo vezni chipset Nvidia Nforce2 Ultra. Med boljsimi so Abit NF7-S V2.0 in Asus A7N8X-E Deluxe

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

delfinus ::

Jup, Abit NF7-S V2.0 je super. Sploh s kaksnim mobilcem. Imam ze zadevo od leta 2003 in deluje super. Posteno navito in stabilno z modificiranim biosom Tic Tac se mi zdi. Gonim se vse novitete od spilov (1024x768 na 21'CRT in GF6800GT) in zaenkrat se ni potrebe da bi hlastal po cem drugem. lp, D.

jeanmike ::

grafična je 6800gt tako da grafična ne bo problem.

jest10 ::

Ce ne bos imel dobre graficne (recimo ATI HD 2400), kar pozabi na 720p na tem racunalniku

Daj no, ne pretiravaj! 720p gladko laufa z Duronom na 2GHz-obremenitev je 90-95%
Athlon 2400+ ima tudi 2GHz, tako da ni problema, če bo malenkost navit, pa še bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

jan01 ::

Ja, nehajte že vsi stemi grafičnimi pri predvajanju hd vsebin. če nimaš dobrega procesorja, nobena grafična ne pomaga.
Za slabše procesorje:
coreavc(v1.6.5) in deblocking na skip always...

Pyr0Beast ::

Najboljša ?... jst bi reku da Epox 8RDA6+ Pro. Too bad it's gone .. :(
Full HD se mi je še na X2@2.5GHz zatikal.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Sami ::

Kot so ti rekli nForce2 (Ultra) čipset, imam Epox 8RDA3+ in je zakon.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

jeanmike ::

ja samo kje dobit katerokoli od teh. ponudbe je zelo malo.

cybermedo ::

Najboljša ?... jst bi reku da Epox 8RDA6+ Pro. Too bad it's gone .. :(


+1, zadeva predstavlja nekako zadnjo evolucijsko stopnjo mainstream Socket A matičnih .

Sem pa tudi jaz skeptičen glede 720p, ker meni na isti matični z Athlonom xp 2400+ @ 2600+ ni delalo tekoče - je pa tudi res, da se nisem pozabaval s kakšnimi bolj ekonomičnimi CPU friendly kodeki itd...

LP

Zgodovina sprememb…

DJ MartiNi ::

Problem EPoXovih matičnih plošč so bili kondenzatorji. Na moji smo jih morali menjati, tako da plata sedaj deluje brezhibno. Imel sem pa tudi GigaBytko GA-7NNXP, katera je bila kar dobro založena z raznimi dodatki. Vsekakor dam prednost GigaBytu pred EPoXom predvsem zaradi slabega materiala na EPoXkah.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

kurjač ::

@jan01
coreavc(v1.6.5) in deblocking na skip always...
Bi lahko kaj več povedal o tem?
Sam imam Asusko A7N8X-E Deluxe, 1GB, 2500+ navit na 3000+(2100MHz), MSI 7600GS
Poizkusil sem en film 720p pa se slika občasno zatika, zvok gre naprej... CPU je pribit na 100%

Prosim za kak nasvet kater predvajanik izbrat, ker z BS pleyerjem in WMP se ravno ni obneslo. Nekak mi je najbolj delal KM player z K-lite Codec Pack-om.

mmmato ::

Imam epox 8rda+, axp@1.8ghz, r9600pro in 1gb ddr400. 720p se mi v vlcju (integriran kodek) zatika, s paketom CCCP in WMP classic pa mi po nekaj minutah začne zaostajat zvok.

Mr Hilter ::

Za vse ki še uporabljate NF2 plate, je tle ena stran, brez katere ne gre.

http://nf2.stuff.googlepages.com/

Forum :v googlu upišite NFHQ

Abit NF7-S v2 je bila verjetno najboljša stvar, ki jo bomo kadarkoli ugledali- poceni in ogromno podpore od tretje partije. Stvar je še zmeri aktualna, na žalost manjka le podpora proca za SSE2.

jeanmike ::

ok neki ne štekam... tudi sam imam poleg tega ki ga sedaj sestavljam doma še en amd athlon 2400+ na matični abit nf7 in 768 mb rama ter grafična GF fx 5600, pa mi delajo gori HD filmi brez zatikanja procesorska poraba je pa tam okrog 65-70%. Kako je potem mozno da vam pri boljših procesorjih pokuri več procesorske moči?

jan01 ::

@kurjač
Za predvajanje hd filmov:
1. odinstaliraj vso navlako kodekov in posnami le
haali media splitter -splitter za mkv, mp4, mov, ...
- coreavc -h264 dekoder -v coreavcjevih nstavitvah daj na preferred decoder in pri če ne deluje gladko pri deblockingu na skip
- ffdshow -dekoder ostalega videa(disabliraj h264!) in audiawhen safe oz skip always

2. predvajaj s :
media player classic(za podnapise daj output na wmr9 renderless), interne codece pa kar vse odklukaj...

________________

@jeanmike
Na athlon 2400 720p filme s 65-70%? Pri pravih(velikost filma 1-2 dvdja) ripih nemogoče...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

t3hn0 ::

se en glas za abit nf7-s v2! jst sm mel mal stekanja na 2000+ ;), medtem ko je na bartonu 2500+ dokaj ql delalo..mozno da je bil mal navit
^.^

Apofis ::

Eh, Epoxk se izogibi. 6 nabreklih kondičev + 2 v napajalniku:) Drgač sm na tej plati z duronom 1300, radeon 9200, 512 rama, skystar2, 15crt fajn gledu satelitski hd broadcast z Astre.

lukslo ::

Jst tudi dam glas za NF7-s v2, se vedno mi sluzi, epox-ka pa je zal sla rakom zvizgat pred cca 3-4 leti.

rfmw ::

Da ne boste vsi pljuvali po Epox-ki ... moji 8rda+ so šli kondiji v maloro že pred leti, ampak po njihovi menjavi s kvalitetnejšimi še vedno dela BP (pišem ravno preko nje;). Pa še navito vse skupaj že 5 let. Računam še nadaljnih 5 let.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

x45 ::

trenutno dobiš še asrocka novega s famoznim sis čipom 741 gx, dobri scori leti pa navit se da dost....

ostalo pa pač rabljeno... nf2 Ultra 400....

OmegaM ::

Sam se imam vedno v uporabi MSI NF2 plato zultra 400 cipsetom =) Gor pa bartona 3000+ =)
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

x45 ::

pol pa tak ok če maš tole plato...

opeter ::

Jaz pa dam glas za ABIT AN-7. Huda plata, sploh če imaš gor 3 GB pomnilnika.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jest10 ::

trenutno dobiš še asrocka novega s famoznim sis čipom 741 gx

741gx da je famozen čipset? :P Daj ne seri no. Dobra SISova čipovja so bila 746FX in 748, ostalo je bolj kot ne poden.

ru7 ::

Doma v omari imam eno 8RDA3+ pro (se z biosom modajo (so iste) v 8rda6+ pro). Sicer manjka una ploščica odzad za ohišje, pa za mrežno kartico ne vem če dela. Če kdo rabi, naj mi senda PM, 10 eur ali po dogovoru :))

EDIT: Prevzem v LJ, po pošti se mi ne da pošiljat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ru7 ()

x45 ::

jest10 ti pa res bluziš kjer koli vidiš moj post, daj preberi si teste malo no...
ta čipset je dober hiter in navit se da dobro.

jest10 ::

jest10 ti pa res bluziš kjer koli vidiš moj post, daj preberi si teste malo no...
ta čipset je dober hiter in navit se da dobro.

Dečko, sem jih dobro bral, ko sem se odločal za nakup poceni plate... 746FX in 748 pospravita 741gx za malico

Pyr0Beast ::

Tista o modanju v 8rda6+ pro je bolj bosa, najbrž dela, samo 6+ ima še dosti dosti več periferije (tudi 1G ethernet, če prav pomnim?)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

yoco ::

Zivjo!
A se čipovje razlikuje po tem katero matično imaš? Jaz imam Asus A7V8X.
Premisljujem, da bi si malo nadgradil PC in kot prvo me zanima matična in procesor.

t3hn0 ::

tako nekako ja :)
tvoja maticna ima recimo cipset VIA KT400 - socket a...sedaj ze stara zadeva, nadgradnja samega procesorja je skoraj brezsmiselna, razen ce se gre za pisarniski racunalnik.

ce hoces menjavo, moras menjati:
- maticno
- procesor
- ram
- graficno
- po vsej verjetnosti tudi napajalec

to je minimum, ce hoces kej menjavat
^.^

kixs ::

Ce bos menjal maticno in procesor, bos moral se rame in graficno.

Ce bos menjal, pa nima veze kaj imas zdaj notri. Sicer tvoja ima chipset VIA KT400, ki pa je slabsi od NForce2 ultra.

lp

yoco ::

Zakaj pa moram menjat rame in graficno? Sicer imam samo 512MB 400mhz ram in GeForce 6600.

kixs ::

Ker imas rame DDR1 in graficno na AGP vodilu. Oboje je z novi platami nekompatibilno - ne pase.

yoco ::

Pomoje se narobe razumemo. Ne mislim kupit novih stvari. Rabljeno maticno in procesor. A poj gre lahk?

kixs ::

Cisto odvisno kaj bos kupoval.

Ampak ti povem, da se ti splaca samo vse skupaj menjat. Ramov imas samo 512MB in graficna je prav sokantno slaba za danasne standarde - ce igras igre. Sicer je dobra.

Povej koliko denarja imas na voljo in ti kaj svetujemo.

Blinder ::

Mja te stvari nadgrajujejo ljubitelji teh athlon xp & co.
En barton te pride 20-25€. Plosca NF2 30€. 2x512 mb ddr ram ene slabe 20€.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Pyr0Beast ::

Ce bos menjal, pa nima veze kaj imas zdaj notri. Sicer tvoja ima chipset VIA KT400, ki pa je slabsi od NForce2 ultra.
Najbrž bi bil presnečen, če ti povem, da je bil KT400 a čipset z navadnim pomnilnikom hitrejši od prvih Nf2 Ultra verzij z Dual Channel tehnologijo :>

Mja te stvari nadgrajujejo ljubitelji teh athlon xp & co.
Zadeva je super, poceni, delov imaš povsod polno, povrhu je pa še hladno in učinkovito če se greš igrat z voltažo. Server AXP < 20W :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kixs ::

Ce bos menjal, pa nima veze kaj imas zdaj notri. Sicer tvoja ima chipset VIA KT400, ki pa je slabsi od NForce2 ultra.
Najbrž bi bil presnečen, če ti povem, da je bil KT400 a čipset z navadnim pomnilnikom hitrejši od prvih Nf2 Ultra verzij z Dual Channel tehnologijo :>


Mogoce bi bil presenecen, ce bi bilo to res :)) Morda si zamesal s KT880. A vseeno, kot overall chipset je bil NF2 Ultra na vseh podrocjih boljsi od VIE. Sploh pa, ko si navijal.

Pyr0Beast ::

MMM :)


NF2 Ultra je kr solidna zadeva, seveda tudi z dobro plato. A kaj, ko VIA podpira mobilni način procesorja, pri katerem lahko na Viinih platah spreminjaš množilnik in voltažo On-the-fly :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kixs ::

Ne vem kaj je tako posebnega pri mobilnem nacinu? Ce si imel mobilnega bartona ze, ce je bil pa zaklenjen pa je bil isti smorn. Sicer pa si tudi pri Nvidii lahko spreminjal vse parametre on-the-fly s pravim programom (ampak takrat me niso zanimali tihi sistemi).

Tudi ta test, ki si ga dal ne pokaze nic posebnega pri testih real world aplikacij in iger. Kot ze receno, pri navijanju je Via se posebej spusila. Pri Techreportu bi lahko malo navili sistema na FSB 200 in tako testirali sinhrono 1:1 (CPU:MEMORY - DDR400). Tako pa je bil sinhroni nacin DDR333 in je marsikje zaradi tega DDR400 pocasnejsi. Test ne pove nic bistvenega, razen tega, da je nF2 Ultra boljsa ;)

Pyr0Beast ::

Hehe, tudi prav. Samo KT400A tudi ni bil za odmet :>

Da, tudi na Nf2 si lahko spreminjal zadeve, še posebej so bile za to dovzetne Epox platke :)
Mi je kr žal da nism probal na 8RDA6+ :/
Če je bil zaklenjen si ga lahko odklenil v mobilca :>
Razlika je bila ta, da na Nf2 platah množilnikov ni šlo kar tako spreminjat, na VIA je zadeva tekla BP :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kixs ::

Seveda ni bila za odmet. Za navadnega uporabnika vec kot dovolj. Ce si hotel kaj vec, pa si rabil kaj vec. Meni je bilo dovolj samo to, da mi je Barton-M 1833MHz tekel @2500MHz na nF2-U.

Pyr0Beast ::

Ah, zelo lepo :)
To ni bila ravno Gigabyte plata ? :P
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

kixs ::

Ne, ne... ze na zacetku teme omenjena Abit NF7-S V2.0 :)

Na trenutnem nF4-Ultra imam pa res Gigabyte K8NF9 Ultra ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Pyr0Beast ::

Ah, ja, naravno NF7-S z SoundStorm-om, rajt ? :D

To so bli še časi dobri starih Abitk, od BH in EH-6 dalje :M
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Nande ::

Podpis pove vse...:)

Icematxyz ::

Sam sem imel matično z KT400A čipovjem. In sem bil zadovoljen. Nimam kaj reči proti njej. Je pa res da jo je Abit NF7-S V2.0 pustila občutno zadaj. Ampak je pa če se prav spomnim bila tudi občutno dražja takrat.

kixs ::

Bilo je, dokler je bilo... cas gre naprej in mi z njim. Eni sicer malo zaostajamo, nekateri pa se bolj :))

Icematxyz ::

Ampak resnici na ljubo, če sedaj dobiš za šenk kakšen socket A računalnik ali recimo da daš 20 do 50e če je brezhiben in kakšen 2500 barton vsaj 1 gb rama not pa ne najbolj švoh grafa. Nevem pa če se splača. Zdi se mi vseeno da je socket A era končana in da ni smiselno več kupovati nič s tistega obdobja. Preprosto prepoceni so že občutno bolše stvari. Kdor ima in mu zadostuje za njegove stvari pa tudi nevem če se mu splača šenkat nekomu. Bolše da ma dokler ne crkne.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Best socket a plošča

Oddelek: Strojna oprema
171254 (957) AndrewSmith
»

Mamaplata

Oddelek: Kaj kupiti
81387 (1248) SSH
»

Naj plata za socket A

Oddelek: Navijanje
81128 (1027) Tilen
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930497 (17092) Jaffa
»

KT600 ali nForce2

Oddelek: Kaj kupiti
492149 (1275) tac

Več podobnih tem