» »

PIC programator

PIC programator

Tonći ::

Ahoj! Am zanima me, če ima kdo od vas kak dober načrt za izdelavo pic programatorja, ki bi podpiral čimveč različnih picov. PICE bi programiral v Cju, vhod bi bil pa najboljše usb ali rs232! Bi bil zelo hvaležen če mi bo kdo prilimal kak uporaben in ne preveč zakompliciran načrt! Sem šele začetnik na področju picev. Hvala

Pimoz ::

najbolši kokr sm jst najdu
http://www.instructables.com/id/GTP-USB...

zcetrt ::

Če imaš resne namene (se ne boš takoj naveličal), ti priporočam nakup PICkit2 programatorja, ki je majhen, zanesljiv in podpira vsega boga. Stane pa s poštnino okrog 60 EUR, če pa najdeš še koga za delitev poštnine, pa pač toliko manj.

Poglej na microchip.com .
4.

Tonći ::

@Primoz hvala za tale link! Bi znalo bit animivo! Ampak stvar je omejena samo na en program!
@zcetrt hm 60€ mi je za začetek malo veliko. raje bi stvar ki je cenovno ugodnejša in če me bo potegnilo, bi kasneje kupil kaj boljšega!

TESKAn ::

Priporočam ti, da narediš klon ICD2 programatorja. Načrt dobiš tule: Link.

Vse komponente niso drage, mikrokontrolerja naročiš kot vzorca iz Microchipa, za sprogramirat pa uporabiš JDM programator za na COM port. Jaz sem si naredil dva taka klona in delata odlično.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madviper ()

maticm ::

I2C klon! Verzija je RS232 ali USB
Načrte in forum o njih najdeš na elektronik.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: maticm ()

TESKAn ::

Damn, preklet IE6 na prekletem službenem računalniku.../me drops a nuke on out IT support;((.

Upam, da tale link dela.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

16F84 ::

Kot je bilo že omenjeno ICD2 clone je soliden programator. Ima sicer eno čudno hibo. Zelo rada namreč "odleti" vsebina v 18F4550. *** Klik*** Sam od kar sem postavil fuse bite write protect mir. Sicer uporabljam še picallw Gre za programator, ki se priključi na paralelni port. Software podpira dve varianti hardwera. Na prvi varianti je mikrokotroler katerega moraš naročiti pri avtorju. Ta varianta omogoča tudi programiranje starejših picov, ki se programirajo paralelno (16C54, 57...)Poleg tega je možno programirati serijske eprome ter nekaj Atmelov. Druga varianta je preprosta. Na njem je le en TTL 74LS04, 05.... Omogoča programiranje praktično vseh picov (možnost dodajanja) z izjemo zgoraj omenjenih, ki se programirajo drugače. Sam uporabljam obe verziji. Za P16pro sem naredil svojo tiskanino - zadnjo verzijo sem prilagodil za rabo na terenu - Napajanje iz USB. klik Sicer boš na samo temo tega programatorja na forumu našel dosti debate.

lp
Silvo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 16F84 ()

Tonći ::

Oj! Hvala za izčrpne informacie! Am zanima me, a je bolš USB al RS232! Glede na skice sem videl da ima RS232 dodatno napajanje! Am je shema za USB dosti težja?
@TESKAn kakšna vzorca?

16F84 ::

Boljša varianta USB - sam imam narejeno tudi RS232, katerega sem izdelal pred USB varianto, kajti z nečem sem moral sprogramirati 18F4550. S tistimi, ki sem jih do tedaj imel ni šlo. Pri USB je občutno hitrejši debuger.
Izdelava ni zelo zahtevna. Kljub temu so nekateri imeli kar nekaj težav. (kakih deset sem jih spravljal v pogon)
Najpogostejši so bili kratki stiki na tiskanini. Dobil sem takega kjer so bili med sabo zamenjani transistorji. Največ težav mi je delal moj drugi. Vzrok je bi drugi PIC16F877, ki ni šel dovolj visoko. Oba pic-a MORATA biti za 20Mhz. Sicer na tiskanini ni napak. Pri programiranju 18F4550 je edino potrebno ročno vključit fuse bit za izklop reset pina oz. reset pin na tiskanini povezati preko upora recimo 1k na +5V.

Aha, še tole: Pici se dajo dobiti na microchipovi domači strani kot free sample (brezplačni vzorci) Cena sicer ni ne vem kaka, a 18F4550-ke pri nas nisem zasledil. 16F877 pa dobiš. Še enkrat - Pazi, da bo za 20Mhz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 16F84 ()

Tonći ::

Najlepša hvala! Am če sem stvari prav razumel in zastaviv potrebujem icd2 in adapter! Am adapter bi naredil takle kot je tukaj link am za icd2 pa bi naredil tole usb varjanto link PiCS (Rev C)!

gumby ::

18F4550 se dobi v HTE...
my brain hurts

c3p0 ::

Sam imam Willem klon za 45$. Podpira še marsikaj druga kot PIC.

16F84 ::

18F4550 se dobi v HTE...


Zanimivo, sedaj ga imajo v ceniku. Ko sem pred kakim mesecen spraševal, jih ni bilo.

16F84 ::

Sam imam Willem klon za 45$. Podpira še marsikaj druga kot PIC.



V samogradnji se Willema da narediti bistveno ceneje. Je pa zelo "trmast" programator. Dostikrat ne gre programirat vsega kar je na seznamu. Prednost ICD2 clona je seveda direktna raba iz MPLAB-a ter raba debugarja. Sam Willem pa omogoča le programiranje pa še to ne vseh pic-ov. Na fotografiji del mojih programatorjev. Vsi so narejeni v samogradnji (med njimi je tudi Willem) Z nimi sem praktično sem kos vsem programibilnim elementom, ki so mi prišli pod roko.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: madviper ()

Tonći ::

@16F84 je moja trditev oziroma ugotovitev zgoraj pravilna? Napaisana včeraj ob 20.50.

gumby ::

Adapter potrebuješ samo, ce hočeš direktno sprogramirat čip (zunaj vezja).
Za programiranje v vezju in debug ne rabiš adapterja...

Boš pa vsekakor potreboval kak drug programator, da sprogramiras oba čipa, ki sta na ICD2 (18F4550 in 16F877A).
my brain hurts

c3p0 ::

Sam imam Willem klon za 45$. Podpira še marsikaj druga kot PIC.



V samogradnji se Willema da narediti bistveno ceneje. Je pa zelo "trmast" programator. Dostikrat ne gre programirat vsega kar je na seznamu. Prednost ICD2 clona je seveda direktna raba iz MPLAB-a ter raba debugarja. Sam Willem pa omogoča le programiranje pa še to ne vseh pic-ov. Na fotografiji del mojih programatorjev. Vsi so narejeni v samogradnji (med njimi je tudi Willem) Z nimi sem praktično sem kos vsem programibilnim elementom, ki so mi prišli pod roko.



Odlično.. Jaz sem bolj nedeljski "programator" in mi zadostuje za teh nekaj PICov, ki jih uporabljam in za občasno flashanje.
Moja verzija pa izgleda takole:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

Tonći ::

@gumby najlažji način da sprogramiram ta2 čipa?

gumby ::

Poiščeš koga z delujočim programatorjem ;)
Lahko tudi pošlješ po pošti...

Druga varianta je izdelava programatorja, ki vsebuje samo standardne elemente (serijski ICD2 ima gor 16F876A, tega tudi rabiš najprej sprogramirat).
my brain hurts

cang ::

Kje ne tej strani dobim načrt in PCB?

http://www.icd2clone.com/wiki/Main_Page

LuGi ::

Odpreš link in ne slikco? Odzipas kejr je zip in notri se nahaja lep PDF z vsemi podatki ;)

billy ::

Vem, zelo stara tema, ampak je za uporabit :)

torej zanima me, če se da kje pri nas dobiti PicKit3 programator? Iščem, pa ne najdem...

https://www.amazon.com/Microchip-Progra...

MadMax ::

Težko, ga ne delajo več...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

billy ::

Hvala za hiter odgovor.

Pomeni ebay/aliE edina opcija. A so ti "ponaredki" oz "kopije" načeloma vsi enako kvalitetni, ali moram pazit na kaj?

MadMax ::

To pa ne vem...
Je verjetno nekaj loterije vmes.
Bivši sodelavec je imel "kitajca" in kolikor se spomnim ni imel pripomb.
Ni pa to nobeno zagotovilo...
Si boš moral vzet kakšno urco/dve za strica Gugla in ga povprašat kaj o kitajcih meni več uporabnikov :)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med pic in dspic

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
332184 (1733) tonic
»

Lcd od nokie 3310 in pic 18F877

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141681 (1419) Nitro Tech
»

PIC komunikacija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
132074 (1783) maticm
»

PIC kot webserver (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
738332 (6445) ql000
»

JDM programator - kje kupiti?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111920 (1733) Brane2

Več podobnih tem