» »

JDM programator - kje kupiti?

JDM programator - kje kupiti?

Sphere ::

Ojla,

rabil bi ta programator. Kdo ve, kje ga kupiti v Sloveniji?

thx

PPG78 ::

JDM programatorja ne boš našel v nobeni trgovini. Imaš recimo ene dve možnosti:
1. Naredi sam
2. Povprašaj na elektro-n forumu kjer je že bila debata na to temo in ima mogoče kdo že narejen vezje ali pa kar cel programator

Še vprašanje (če ni tajna), za kaj ga potrebuješ, oziroma kateri PIC misliš zapečt?

Brane2 ::

Kar se pečenja PICov tiče:

- lahko si omisliš Microchipov PicStart Plus za 40 kSIT
- lahko vzameš avstralsko kopijo, ki dela natanko enako za pol denarje (pobrskaj po netu- ne vem imena na pamet)

- lahko vzameš MIcrochipov ICD. To je zelo podobno programatorju, le da s tem programiraš čip, ko je že zalotan v tvojem vezju. Poleg tega lahko nadziraš med delovanjem itd. Na žalost dela ICD samo z novejšimi PICi. Cena ICDja je 30+ kSIT, s tem da obstaja že novejši ICD-2.

- lahko vzameš kak programatorček prui TSP elektroniki. Najcenejši model je nekaj dražji, a zato je bistveno bolj univerzalen. Stvar je IIRC češka kopija Advantecha, podobne kakovosti, le da je 2x cenejša...

-lahko počakaš še kak teden na ICD-2. Lahko se zgodi, da jih bomo par zastonj potalali med publiko. Točnih pogojev še ne vem, ker so odvisni od sponzorja. Bom kaj več vedel o tem v kratkem. Poročam na tem forumu.

Tudi če ga ne dobiš zastonj, je ICD imenitno orodje. Sam imam ICD-1ko, ki paše na COMport, dvojka bo baje delala na USBju...

Sam imam ICD-1, Picstart Plus in Xeltekov SuperPro III...

glavic ::

ne dajaj toliko denarja za star ki jo dobiš an netu zastonj (načrt)...
če pa nisi spreeten elektronik pa daj kaksenmu drugemu da ti to naredi ...
Musselli bizi

16F84 ::

Upam, da se link ne bo smatral kot reklama. Sam uporabljam za prof. delo PICALLW domačega avtorja.

lp
Silvo

Brane2 ::

O programatorjih bi se dalo marsikaj napisat. Bolj malo jih je takih, ki dajo od sebe signale 100% tako kot so zahtevani s strani čipov. Sploh to velja za take free variante, katerih načrte ponujajo na netu. Stvari lahko delajo, ni pa to nujno.

IMHO cena Microchipovega PicStart Plusa ni pretirana, ICDja pa še manj. ICD ti omogoča mnoge trike, ki jih navaden programator ne in ne verjamem da boš našel kje free kopijo ICDja...

Sphere ::

Hvala fantje.

30k SIT in vec je malo veliko za moje igrackanje. Priblizno 10k SIT bi bilo sprejemljivo.

Trenutno se nagibam k temu, da bom sel kupit materijal in probal zadevo zlotati. Potem bom pa videl, ce sem pravilno sestavil, ter eventuelno razbijal glavo kje so napake. :O

lp

PPG78 ::

Sphere material za JDM programator te pride kakšnega jurja (ali pa raje še manj) če vse novo kupiš. Podnožje pa kupiš navadno saj ne boš velikih serij imel.

jjohny ::

Brane,
kje bi lahko pri nas nabavil programatorje, ki si jih zgoraj omenil.
Ali PIC Start Plus omogoča tudi programiranja kaj drugega razen PIC-ov? (EEPROM???)
Kaj lahko programiraš s Xeltekov SuperPro III?

lp, jani

Brane2 ::

PicStart Plus dela samo s PICi. Je pa za to kar pokriva super zadeva. Ni mi žal investicije vanj. Če se boš omejil na novejše PICe, ki podpirajo ISP in imajo FLASH pomnilnik, je mogoče ICD boljša investicija.
MIcrochipove zadeve lahko dobiš pri nas ali pa recimo v HTE.

Xeltekov Superpro III dobiš v HTE. ČEprav tu je treba reči, da ima Xeltek tudi novejše modele in da se jih splača verjetno prej preveriti, saj Xeltek updejta software skoraj vedno samo za zadnje modele. IIIka se dobro drži, je pa že v "obsolete" predalu, čeprav bolj zaradi političnih odločitev. (Vsake toliko morajo imeti nekaj "novega").
Če te zanima kateri Xeltek pokriva kaj, si snemi softver in ga poženi brez programatorja...

Xeltek dobavlja HTE ( za ostale ne vem). Xeltek je zanimiv in je bil svojčas edina dosegljiva izbira, a sedaj ima kakovostno konkurenco. Modeli niso slabi v zasnovi, a jih je*ejo podrobnosti. Po parih letih ti odpovedo (oksidirajo) vsi konektorji v programatorju in jih je treba zamenjati. ČE si štromar, ti to verjetno ne bo neizvedljivo, a je vseeno nadležno.

Pri TSPju prodajajo Elnecove programatorje, ki se baje zelo v redu obnesejo. Svojčas sem imel par modelov na testu in so bli zelo v redu...
TSP je dosegljiv na tel: 01/549-71-14/549-71-15)


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Aja, še to sem pozabil. Nekaj dni nazaj sem dobil v test Motorolin razvojni komplet za delo z njihovimi "NITRO-N" mikrokrmilniki, ki so na zunaj podobni PIC-om, le da imajo vsi FLASH.

Baje stane komplet $35, kar ni tako veliko glede na to, da je v kompletu tudi C compiler in sploh celotno razvojno okolje. Mikrokrmilniček je na posebni majhni tiskanini, kjer se tudi programira (serijski kabel). Domnevam, da bi se celo stvar dalo uporabiti tudi kot programator, če bi čipek dal v podnožje...

Evo še slikce:


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Sem vedu, da sem še nekaj pozabu. :D

Če se ti ne mudi tako zelo z nabavo, počakaj še malo. ČEz nekaj dni izide nova številka revije, kjer imamo nagradno igro. Samo zlogiraš se na navedeno stran v reklami in izpolniš svoje podatke (naslov itd). Po končanem žrebanju bodo Microchipovci razposlali nekaj PicStartov zastonj na dom nagrajencem. :D

Igro bomo ponovili v naslednjih številkah, vendar bodo takrat nagrade druge (ICD-2 itd), nihče pa ti ne brani ponovnega sodelovanja, seveda.

Zainteresirani mi pošljite podatke na brankob@avtomatika.com, da vam pošljem zastonj izvod revije...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PIC programator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
255799 (644) MadMax
»

Microchip MPLAB icd 2 (pic16f876a)

Oddelek: Programiranje
111115 (992) Highlag
»

PIC16F87XA - iščem interface oz. vmesnik za priklop na računalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5884 (803) rfmw
»

Razlika med pic in dspic

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
332192 (1741) tonic
»

PIC komunikacija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
132081 (1790) maticm

Več podobnih tem