» »

Najnižja temperatura na procesorju

Najnižja temperatura na procesorju

_WilL_ ::

Zanima me, kolikšna je bila najnižja temperatura na vašem procesorju in to dalj časa?
Prosim da zraven še napišete procesor, temperaturo vode in pa seveda temperaturo okolice.

Jaz sem dosegel temperaturo -40°C na procesorju, ko je bila voda 27°C, okolica pa je imela 24°C.

LP WilL

freejack ::

Okrog 20, 22 stopinj, z temperaturo okolice pod 20,.. Voda /,.. => zračno hlajenje :) (idle)

msmiha ::

Jaz mam sicer zračno hlajen sistem.
Najnižja temp. na Duron 800 je pa bila pri polni obremenitvi 30*C okolica pa je imela 20*C
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

leonius ::

hmm, nekaj tu ni logično, temp. proc je bla -40, temp zraka pa vode pa nad nulo?!? Kaj maš vodno hlajenje +tekoči dušik?:'(

DJroky ::

si že kdaj slišal za peltierja?

TESKAn ::

Bi bilo dobro povedat še sistem, ki ga človk uporablja...
Sam mam:
- 72 W pelt na 400@500 celeronu
- temp. proca je -7.7°C, temp. zraka 18.8°C.
To je pri polni obremenitvi.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

_WilL_ ::

Moj sistem pa je takle:
- 156 W peltier na celeronu 733@1104
- temperatura na idle -40°C do -38°C na load pa največ tja do -25°C
- temperatura zraka je 24°C, temp. vode pa od 28°C do 29°C, včasih pa se ohladi tudi tja do 26°C.
- vodno hladim poleg procesorja še grafično in pa severni vezni čip.

V načrtu je še zamenjava hladilne tekočine in pa malo lepše speljat cevi in jih zamenjat za silikonske.

LP WilL

migič ::

Al men še zdej ni logično voda 20, procesor pa -25 in manj! Hmm,... spet en novi "prahec":D !
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

perci ::

Ma, kaj ti ni logično, saj ti je model zgoraj lepo napisal v čem je stvar. Folk uporablja peltierje. Tudi nekje med članki, ti lepo piše, kaj to je, zakaj se uporablja in kako deluje.

Smorny ::

will: kako pa imaš rešen problem nabiranja kondenza na peltierju in bloku?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

VASkO ::

migič, spregledal si dejstvo, da je v sistemu 156W peltier (ali pa nimaš pojma, kaj to je)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

migič ::

Noja nažalost bo držalo drugo!:8) sorry!
Ej vasko , veš da maš tak nick, ko od moje sestre fant!>> mislim njegov vzdevek! :D
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

VASkO ::

lepo to

nekdo naj migiču razlozi, kaj je to peltier, no na kratko: to je element, ki ustvarja doloceno temperaturno razliko (dve strani, vroca in hladna), ki je odvisna od moci elementa. Bolj, ko hladis vroco stran, bol hladna bo hladna stran...

DJroky ::

Migič preberi si ta kratek a poučen članek!!!
http://www.slo-tech.com/clanki/peltier/...

Smorny ::

Kako pa napajate peltieje? Ker pokurijo ogomen tok do 16 A pri 12 do 14V !!!! A mate posebej trafote?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

DJroky ::

Za peltierje se navadno uporabi poseben napajalc. Bolj švoh peltierje lahko napajamo iz napajalca od računalnika, vendar to ni priporočljivo. Odvisno je tudi od moči napajalca od računalnika in peltierja.

Tic ::

Moj bivši proc Athlon 1100, zračno hlajen:
ohišje -9
proc -2
K sm igrou na TV en špil,
pa so ble vrata odprta
(pozimi), tam je biu pc in
je direkt not pihalo, pa še
2 venta v stranici in tu je rezltat. BTW: not je blo
ful vroče, zato sm zraču
:D
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

migič ::

Pol si pa vrata zaprl pa se je ohišje segrelo(stalil led) in zgorelo!
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

_WilL_ ::

Smorny: Kar se tiče kondenza je pa takole: sprva sem probal brez izolacije in ni zdržal več kot pa 30 sekund, potem pa je bilo že nekaj milimetrov ledu na coldpleatu.
Nato sem izoliral s silikonu podobno maso, kar se je obneslo dokaj dobro, kar se tiče vlage, saj ni prišla do bloka niti do proca, vendar pa se je zunaj nabralo kar nekaj kapljic, tako da to metodo močno odvetujem, saj je čiščenje silikona zelo dolgotrajno in težko opravilo. Nato sem vse skupaj izoliral s peno, ki ima zaprte celice, kar se je obneslo vsaj navzven zelo dobro. Vendar pa sem danes sistem podrl in ugotovil, da je bilo zelo slabo, saj je bila bakrena ploščica popolnoma oksidirana, kar kaže na prisotnost kondenza. Zato sem sklenil, da bom cel blok in procesor zalepil s plastiko z lepilno pištolo (drži kar močno, vendar je čiščenje le tega zelo enostavno, saj plastika dokaj hitro odstopi. Rezultate pa bom sporočil naknadno, do bom moral zamenjati peltier, saj bom sedaj dokler ne dobim novega uporabljal poškodovanega, kar pa mi ni všeč.
Pri odpiranju pa sem tudi ugotovil, da titanova termalna pasta ni primerna za temperature pod -30°C, saj le ta otrdi in tvori t.i. folijo, kar poslabša hlajenje in se to pozna za okroglih 6°C.

LP WilL

EX-B ::

Za napajanje peltierja zdej z WilLom delava en poseben napajalc, 15V, 20A. Sam trafo kosta 11 jurjev, pol je pa treba se dost velke kondenzatorje za glajenje (ej to pa so bombe :) ), pa regulator mava se zraven, da pelt ne dela stalno pri 100% moci, da lahko tud mal znizava napetost na njemu. Drugace ma pa zdele WilL za napajanje pelta ponucan kr en 400W napajalc navadn. Ampak je zadeva kr mal presvoh, se peltier ne more cist do konca zdihat :)
Lp. EX-B

_WilL_ ::

Ali ima kdo za prodat kakšen peltier, minimum 156Wattov?

LP WilL


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517361 (12443) the_unborn
»

temperaturni senzorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181787 (1410) DJroky
»

s cim rezat?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101520 (1284) msmiha
»

Kok navit P3 450@600

Oddelek: Navijanje
191131 (985) EX-B
»

Hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171453 (1249) SkIDiver

Več podobnih tem