» »

Teleporting

Teleporting

1
2
3 4

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Boing razkrinkal sem te, poglej kaj si rekel:

Prvič:
"Ampak, če sem imel priložnost videti, kako je ženska z rahlim vrtenjem roke dvignila svinčnik.."

Drugič:
"ker dečko je potegnu svinčnik iz torbe, ga dal na mizo in nekaj sekund zatem je zadeva že letela"

:|


(ja, grdo si izkrivil temo)

Boeing ::

Svinčnik je potegnil iz torbe, ga dal na mizo in se umaknil... ženska je, sedeč na stolu 3 metre stran, začela čisto rahlo vrteti roko in svinčnik je poletel. In kaj sem tu povedal kontradiktornega ?
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Boeing ::

Thomas: nič ne rečem... tudi to je možno.
Ampak to sploh nima veze, če je bil trik ali prava psihokineza... mislim, da iščemo fizikalno razlago lebdenja...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Thomas ::

Imamo polno fizikalnih razlag lebdenja. Lax, curek zraka, magneti ... Novih niti ne potrebujemo za te primere.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

burekar ::

Thomas:
Kaj pa črna materija, o njej je že kaj novih dokazov? Zdi se mi, da je ta zadeva esencialna za doseganje gromozanskih hitrosti in tudi teleporta v nekem smislu.

Glede tistega linka, ki si ga dal... Kakšen konstruktiven dokaz je to? To je samo ena reklama za nekaj kar sploh ne vem če obstaja. To ni nikakršen argument.
. Če se je pa nek nategovalec spomnil služit denar, je pa to njegov samo njegov problem. Dokaži kateremukoli jogiju, da je nategovalec. Dam ti 200 000 SIT, če mi to dokažeš.
Btw, sposobnosti razumeti se reče inteligenca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: burekar ()

Boeing ::

Thomas, zdej ti moram pa v faco povedat, da si nehaj zmišljevat in tukaj folk za jajca vlečt...
Iščemo fizikalno razlago psihokineze, ne pa trika.
Če v psihokinezo ne verjameš, pač povej, da ne verjameš. Veliko ljudi ne... kar pa niti ni moj problem.
KEr si tako zaverovan v svoje prepričanje o triku, mi pa povej nekaj drugega: kako za hudiča bi lahko ženska v nekaj sekundah na svinčnik navezala laks, dala nanj magnete oz. karkoli drugega, če pa je bila cel čas dobre 3 metre stran ?!
Razloži mi to, pa ti bom verjel. Ekola.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Double_J ::

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

skorc_norc ::

Zanimiva tema.
Kot prvo naj najprej povem, da se o Davidu the Magicanu sploh ne zgovarjam, ker gre samo za trike in nič drugega. Sploh ne moremo realno pričakovati, da bi z nekimi nadnaravnimi močmi ''premaknil'' kip svobode. To že presega vse mogoče lari-farije, ki jih gledamo, poslušamo, prebiramo,...

Sam tudi osebno ne verjamem v moč misli ali kaj podobnega razen delovanje le-teh na samega sebe, psihološko in fizično. In dokler mi nekdo tega ne dokaže tudi ne bom. Sedaj me boste napadli ''če nekaj ne morejo znanstveno dokazati še ne pomeni da obstaja'' ja, jaz pa mislim, da potem ne obstaja. Ti verjameš komur hočeš oz. verjameš tisto, kar ti je bilo skozi proces socializacije vtisnjeno in zate je potem lahko ta stvar resnična tako, kot zame tipkovnica na katero pišem in nihče te ne bo prepričal drugače tako, kot nihče mene ne bo, da jaz sedaj sploh ne tipkam po tipkovnici, ampak se mi samo dozdeva. Pa še nekaj, videz vara, bolj kot si lahko mislite!?!:))

Kar se pa duše tiče pa mislim, da to ni neka stvar, ki fizično obstaja nekje v telesu ali izven njega. Že samo pojmovanje duše se je spreminjala skozi čas, da ne omenim različne kulture. Tako, da kar se duše tiče imamo vsi prav, ker je to pojem, ki ga lahko po svoje pojmujemo vendar ga ne moremo trdno dokazati, zlahka se pa lahko prepričamo, da je dokazan oz. da obstaja.
In tudi ne verjamem v psihokinezo in za to tudi tukaj gre
ali verjameš ali ne verjameš, ne moreš pa dokazati s trdnimi dokazi, ki temeljijo na današnji znanosti. Še nihče ni. Ne zavračam pa možnosti, da bo lahko in, da bodo odkrili še neko ''jedi force'', ki obstaja v vesolju. Ne me dobesedno vzeti.

Čeprav včasih nerad, priznam, da se tukaj v bistvu v večini strinjam s Thomasom. :D

jRk0 ::

skorc_norc : Glede tipkovnice. Verjetno ves, da obstaja posebna tipkovnica, ki je projicirana. Tipkovnice v resnici NI in ti v resnici tipkas po zraku, a crke se vseeno napisejo na ekranu in ti vseeno lahko igras igre in posljes ta post. Tipkovnice pa ni, torej lahko tisto tvojo misel kar odvrzemo, ka-li?

Glede teleportiranja me nekaj zanima: Ker se pri vsaki stvari lahko nekaj stori napacno, torej bi se tudi pri kopiranju cloveka lahko kje kaj zgodilo narobe in bi se med potovanjem cloveka "izgubil" delcek DNK, cloveka pa ne bi mogli vec sestaviti. Lahko bi tudi naprimer zmanjakalo elektrike or. sth in bi cloveka na pol kopiranjao oz. brisanja oz. cesarkoli ze pac nehalo... Kaj bi blo potem?

Premikanje predmetov brez dotika pa je po mojem tudi mozno. Stvari sicer ne znamo razloziti, kot se veliko drugih stvari, a vendar je mozno... ali pa tudi ne.
You fuck up once, you loose two teeth.

Thomas ::

telekineza=natega2

Teleportamo se pa vsako sekundo bilojenkrat - nekaj Planckovih dolžin daleč. In to po kosih!

Če gre lahko pri "umetnem" teleportu kaj narobe? Seveda gre lahko, saj gre še pri "naravnem" na krajše razdalje včasih in še celo pri vožnji z avti in peš gre kdaj.


Samo "umetni" teleport za transportiranje celih človeških živalih sploh ne bi bil ekonomična reč. S porabljeno (zapravljeno) energijo bi se dalo kupiti neprimerno več časa za tisto bitje, kot ga je z bližnjico prihranilo.

200 000 SIT če razkrinkam Jogija? Daš tudi 10X več? Ma sej nima smisla, ti meni kar na besedo verjemi, da so jogiji ki letajo po zraku - varalice.

Temna masa? No, nekaj je je v nevtrinih, nekaj v kakšnih drugih delcih ... pa še morda kje. To ni še ravno popucano področje v znanosti, ampak nič hudega - bo že.


:)



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Boeing ::

Thomas: te smem vprašat, na kter fax hodiš oz. imaš končan ?
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

burekar ::

telekineza=natega2

Če pa Thomas reče nekaj takšnega, pa noben admin ne izbriše posta. Temu se reče korupcija, ne pravičnost.
200 000 SIT če razkrinkam Jogija? Daš tudi 10X več? Ma sej nima smisla, ti meni kar na besedo verjemi, da so jogiji ki letajo po zraku - varalice.

10x več ti trenutno ne morem dati, bi si moral sposodit denar. Na besedo ti pa nič ne verjamem, vprašaj se zakaj.

Če označuješ ljudi, ki se zavestno znebijo strahu, jeze, zavidanja, in še večino slabih stvari ter posvetijo svoje življenje osebnemu razvoju in širjenju ljubezni in razvijejo določene lastnosti, za navadne prevarante, kljub temu, da jim njihovega "prevarantstva" noben osebek ali računski stroj na Zemlji ni sposoben dokazati, kakšen človek sploh si?

Thomas ::

Boeing ... zato moraš z mano na pir. Tle ne bo nič, mi premalo plačajo za reklamo.

Burekar

Tvoja najslabša lastnost je, da ne spoznaš prijatelja - tistega, ki ti hoče dobro.

Jogiji te farbajo in ti lažejo. Jest ti odpiram oči. Ampak kot je rekel že Sokrat - kako naj se zdravnik zagovarja pred otroci, če ga njim toži slaščičar? Ne more se. Sestrici je zdravnik dal grenka zdravila, slaščičar pa meden kolač. Bratcu je zdravnik celo izžigal rano, slaščičar ga je pital cel dan s cukrenimi dobrotami.

Tako je to. Jogiji so lažnivci, ki od tega pač živijo. Naj jih obsojamo? Ne. Ni jim pa treba peljat njihovih telekinez ipd. Vse je trik vzhodnjaškega sejemskega kramarja. In nič več.

:)


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

burekar ::

Doslej mi poskušal samo zapirati oči, čeprav se tega ne zavedaš. Nisem se pustil preobrniti k totalno konvergentnem mišljenju. Zdaj se pa še lažeš. Govoriš o vrednosti argumentov, tukaj pa širiš svojo vero, ki je ne znaš podpreti s čimerkoli.:O To naj bi bila neka inteligenca o kateri neprestano govoriš? :\

Pravkar si odbolžil za prevarantsvo eno izmed najbolj razvitih skupin ljudi na svetu, in to brez vsakršnih dokazov. To ni znanstvena metoda, to je metoda rušenja vse logike in razvoja na tem svetu, ker nima nobene materialne ali logične podlage. Te bo vsaj Protokol naučil kako se :) napreduje, če sam ne znaš.

Btw, noben pristen jogi za demonstracijo svojih sposobnosti ne zahteva denarja ali kakšnih materialnih dobrin. Izgleda, da ljudem lažejo in jih zavajajo samo iz dolgočasja, kajne?

Thomas ::

Žal mi je, da je tako. Vendar tako je.

Jogijevstvo je prevara. In samo prevara.

Ali pa včasih tudi zmota. Toda levitacija, telekineza, posipanje prahu iz nič in podobno - niso zmote ampak so prevare.

Ni to trik rokohitrca, ki prizna, da gre za trik in za zabavo - to je zavajanje neukih. Najprej sovaščanov, da jim nosijo riž, potem pa še trapastih Zahodnjakov.

Face it!

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Boeing ::

Thomas: sem mislil, da se da s teboj kaj pametnega pomeniti na malo višjem nivoju od matic, šraufov in kladiv.
Žal ugotavljam, da to ni mogoče. To pa zato, ker si slepo prepričan v svojo rigorozno mišljenje, slepo zaverovan v to, da imaš prav le ti in edino ti. Vsi, ki se s teboj ne strinjamo - smo bedaki, ker se pustimo zavajati. Prav, ni problema. Zaradi mene si misliš o meni vse najslabše, ker pač verjamem v vzhodnjaško modrost. Da ti bo le prav.
Ampak prosim te, obdrži takšna mnenja zase. Ker s tem ne rušiš samo tisočletnih spoznanj vzhoda (pa ne samo vzhoda, tudi druge kulture so prišle do osupljivih spoznanj...), ampak bi rad zrušil tudi temelje naše kulture, mišljenja in dojemanja samega sebe, sočloveka ter narave. Thomas, ne delaj tega.
Nikomur ne delaš usluge, temveč samemu sebi škodo.
Lahko rečem, da sem dosti mlajši od tebe, ampak - leta te bojo že še naučila. Mene so že - ampak jaz se pustim učiti. LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Brane2 ::

Cela stvar spominja na zgodbo iz "Avtoštoparskega vodiča", ki je razlagala, da se je razvila povsem nova veja matematike, ko je folk opazu, da se cifre in računske operacije na kelnerskem računu obnašajo malce drugače, kot na navadnem papirju, vendar še to le v posebnih pogojih.
Da si stvar izkusil, si moral naročiti pijačo in počakati na račun, pa še to se je dogajalo le v nekaterih gostilnah in nekaterim ljudem.

Kmalu se je cela kategorija perspektivnih možganov preselila u kafiće, naročala različne kombinacije pijač in eksperimentirala z rezultati a nihče ni prišel skrivnosti do dna, rpeden je omagal...

RAzlične razprave o levitaciji itd se zdijo brez vrednosti, dokler se stvari ne da prštekat na HPjev ali Flukejev merilni gear in prechekirat zadevo na milipromil natančno.

Izven tega se mi zdi povsem nepomembno, kaj in koliko je res ali ni res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Thomas ::

Ta zgodba se je meni zgodila danes. Nekaj paradajza, nekaj mikroparadajza in nekaj marelic - pa 2450 SIT.

Za ribe, vino in vodo pa 1065 SIT.

Jest mislim, da z aritmetiko ni nič narobe. Kot tudi s fiziko ni. So le nekateri preširokosrčni umetniki, da bi mogli živeti znotraj njunuh omejitev.

Samo nekaj mi ne gre čisto v račun - odkod sem si nakopal tako Boing-Burekar jezo. Saj jima ne obrekujem nikogar drugega, kot jogije in matere od prijateljev - ki to (Bog bi mi bil priča, če bi obstajal) - zaslužijo.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Boeing ::

Thomas: ne, to ni jeza.

To je pomilovanje...
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Thomas ::

Sej, če me eden pomiluje, je to pozitivno čustvo do mene. Češ, lej ga tepčka bogega - a se mu res ne da pomagat?!

Jeza je bolj ostra zadeva. V stilu - preklet važič smotan brezvezen - eno na gobec zasluži!

Ampak ... dalje slavec svojo goni!

Ker, ko nekaj mislim da je prav, me ne ustavi ne dež, ne sneg in ne da me katerikoli establišment gleda zviška.

Bi me pa obrnu en dober argument.

Probi razumet.






Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Boeing ::

Thomas: sej zato... ker kljub argumentom se nič ne naučiš...
eh, pa škoda besed...
Thomas, skuliraj se v tej smeri. Drugače si kul ;)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Thomas ::

Posluši ... kaj če nimaš prav?

Če jest nimam prav, bo treba na novo napisat vso zahodno znanost. Ne popravke sem in tja - kar jest prvi zagovarjam - ampak če majo jogiji prav, pade od 16. stoletja naprej vse.

Ena sama levitacija ne garantira več vzhoda Sonca jutri zjutraj. Tako globoko gre to!

Kot bi rekel Bostrom - pomeniva se naprej jutri, ko Sonce spet vzide!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Boeing ::

Ravno obratno.
Re stoji vzhodna znanost na zahodni, temveč ravno obratno. In sploh - zakaj bi moralo kaj pasti ? Tako kot je, je čist kul... 8-)

Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Thomas ::

Ena levitacija sem reku - pa smo tam!

Zakaj?

Jogi se dvigne v zrak, ne da bi mu pomagala kakšna zunanja sila. Pljune na tla, pa se sprosti toliko energije, da iz nič dobimo par atomov. Prve po Big Bangu.

Se ti ne zdi to nekoliko čudno? Lahko jogiji delajo snov iz nič? Koliko je je take na Zemlji, ki so jo naredili jogiji iz nič? Lahko jo na analogen način tudi uničijo?

Ampak to ni še nič. Globoko v kvantni mehaniki je razlog, zaradi katerega bi postalo Vesolje toplo 1031 stopinj, če bi se zgubil ali nastal le en BIT ... ne celo atom.

A veš?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Boeing ::

Ampak Thomas - jogiji ne pljuvajo po tleh ! 8-)
Jogiji obvladajo. Pa ne samo oni... pa trdi Thomas, karkoli hočeš. Frajerji so. Obvladajo stvari, ki jih mi nikoli ne moremo doumeti. Đeki.
Če bi se pa zagrelo na 10^31 stopinj - bi se pa. Pa kaj potem.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Marjan ::

zaradi katerega bi postalo Vesolje toplo 10^31 stopinj, če bi se zgubil ali nastal le en BIT ... ne celo atom

Hudo. Mislm, tole si je pa težko predstavljat. Ne mi rečt, da bi bila gostota toliko večja....???



Dejmo se še mal nazaj na temo vrnit - teleportacija.
Thomas je že velikokrat poudaril, da se vse v tem vesolju teleportira že vsezkozi. Sicer le za Planckov čas, ampak neki je pa le.
Koliko je to pri hoji naprimer, koliko je pri kroženju satelita okrog Zemlje in za koliko atomov se teleportiramo daleč, če potujemo s 290.000 km/s ?

Aja, sej to se samo po v=s/t zračuna! :| :\

Thomas, torej je naše zavedanje neodvisno od časa in dolžine teleporta? Popolnoma?

burekar ::

Thomas:
Dobro preberi prosim, pa malo bolj odpri glavo, da ne bo vakuma.
Jogi se dvigne v zrak, ne da bi mu pomagala kakšna zunanja sila. Pljune na tla, pa se sprosti toliko energije, da iz nič dobimo par atomov. Prve po Big Bangu.

Sej ni res. Čisto vsak pojav se da pojasnit s fiziko, in tudi tega se da! Saj imamo kvarke, črno materijo in še kup drugih delcev, ki jih še nismo raziskali! Jogiji pravijo, da dosežejo to z ravnotežjem v možganih.
Ne vem zakaj bi zadevo negirali, če smo lahko potrpežljivi in produktivni ter pojasnimo to z moderno fiziko. Uporabi logiko. Tvoj odnos je bližji pripisovanju nepojasnjenih stvari
bogovom, kot pa znanosti, ki jo radovednost pripelje do rešitve.

Če še nisi opazil ti najbolj očitamo sledečo lastnost. Stvari o katerih še nisi seznanjen in ki so vsaj malo v nasprotju s tvojimi prepričanji, tvoji predsodki takoj postavijo za bedarijo in potem brezveze žališ. Primer: če bi vsaj malo poznal jogo ali pa prebral kakšno knjigo o tej krasni stvari, bi bila tvoja reakcija takoj pozitivna. 99.9%-en sem, da sedaj ko jaz pišem ne veš kaj pomeni joga. Boš vsaj v googlu napisal in ugotovil smisel. Kaj je boljše, trpeti ali uživati?

Thomas ::

Uživati je užitek .. trpeti je bedarija.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

burekar ::

A veš kako dolgo trpimo?

nevone ::

Bistveno je tole kar je rekel Thomas:
Samo "umetni" teleport za transportiranje celih človeških živalih sploh ne bi bil ekonomična reč. S porabljeno (zapravljeno) energijo bi se dalo kupiti neprimerno več časa za tisto bitje, kot ga je z bližnjico prihranilo.


V bistvu se ti ni treba nikamor teleportirat. Vse dogajanje lahko samo simuliraš. Podobno kot sanje, samo da sanje niso vedno prijetne.

Če bi probleme reševali samo v mislih, jih že zdavnaj ne bi bilo več. Ker pa moramo premikati tone mase, nas to kar precej upočasni.
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Thomas ::

Za Marjana.

Pred 150 leti, se je zdela ohranitev energije (do mili Joula in bolj) kar čudna reč.

Zdej zgleda, da se ohranja tudi informacija. Do bita.

Burekar

Trplenje se ne da vreči na Budovo finto. Da ne bi trpel več, ko bi si nehal želeti vsega. Pa celo če bi šlo tako - se mi ne zdi to kaj posebnega. Budizem svetuje delni samomor. Treba iskat boljše rešitve.

nevone

Ja, seveda. Pomembno je vedeti, da je škoda celo galaksijo pokuriti zato, da en space cowboy pride hitreje do sosednje zvezde.

Boing

Poskusi zgradit svoj memplex brez t.i. ESP pojavov. Mogoče ti bo všeč. Razumem pa, da ne gre čez noč.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Boeing ::

Thomas: memplex z Electronic Shock Protectionom ? Ga že imam, samo za ESP včasih deluje tako-tako...:D

Thomas, dej preberi cel thread še enkrat od začetka. Morebiti doumeš smisel teleportinga, joge, jogijev in konec koncev telekineze.
Ker mislim, da smo ga že razložili. Samo, da nekateri tega ne vidijo.LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Double_J ::

Boeing:

Vam se zdi, da ste razložili, pa u resnici niste, to je poglavitni problem.

Svetujem, kot v drugem topicu. Lepo nas pelji, do jogija, ki zna te stvari narediti. Pa ne sme trditi, da bližina ljudi dekoncentrira njegovo auro in je zato potrebno biti oddaljen kake 50metrov.
Raje bi direktno povedal, da se z oddaljenostjo manjša število informacij, ki jih lahko preko oči procesirajo možgani.

Tako, da lepo okrog in okrog pretipat, potem naj se pa vzdigne.

Thomas ::

Teleport - ni prepovedan s stališča fizike, je pa vprašanje, če je smiselen. Saj je preveč, da pokuriš celo Sonce, da teleportiraš miš par metrov daleč. Naprimer.

All the yogi stuff - tudi yogi teleport so pa bull.

Tole sem se jest nauču iz tega threada.

:)

Mogoče bi lahko rekli še kaj. Da "trenutni" teleport ne pride v poštev, da te kakšna kvantna fluktuacija lahko teleportira živega na Mars in nazaj, a verjetno bo premaknila le kakšen elektron za kakšen nanometer.

Morda bi rekel še to. Da ideologija 50tih let le ni čisto mrtva. Buck Rogers in njegov duh sta še živa.

:)




Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

burekar ::

Thomas:
Dej prosim vsaj preberi en post, saj si menda sposoben brati, ne pa samo preleteti teksta.
Ni to trik rokohitrca, ki prizna, da gre za trik in za zabavo - to je zavajanje neukih. Najprej sovaščanov, da jim nosijo riž, potem pa še trapastih Zahodnjakov.

Tega prej nisem opazil. Ne, ne nosijo jim riža zaradi tega. Še ena laž, ki je samo plod tvojih predsodkov in domišljije.

Trplenje se ne da vreči na Budovo finto. Da ne bi trpel več, ko bi si nehal želeti vsega. Pa celo če bi šlo tako - se mi ne zdi to kaj posebnega. Budizem svetuje delni samomor. Treba iskat boljše rešitve

Spet opažam pomanjkanje izobrazbe. Tudi slovnične, ker ne uporabljaš rodilnika. Kakšen budizem neki. In trpljenje NI bedarija. Je čisto smiselna stvar, samo dovolj inteligenten moraš biti, da ugotoviš zakaj je potrebno.

All the yogi stuff - tudi yogi teleport so pa bull

Najprej nehaj žalit, ker ni dovoljeno na slo-tech forumih. In ne označevat stvari, ki jih ne SPLOH ne poznaš, kaj šele razumeš, za sranje.

Če bi imel Thomas diplomo iz fizike ali pa celo doktorat, potem bi se bilo vredno sekirati. Tako se pa ni.

Thomas ::

Zeh burekar ... zeh.

Saškega rodilnika ne uporabljam (vedno), ker je kakor dvojina - v izumiranju.

Pa nehaj že ad personam no! Poskusi mi raje oporekati ad rem. Če ti je tako ljuba vzhodna mistika.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

burekar ::

Oporekali smo ti, ampak tvoj um ne doume. Tako kot ti ne uporabljaš rodilnika nekateri ne mislimo samo v eni dimenziji. Tudi to izumira, treba je okoli pogledat.
Kot sem ti povedal, tvoja beseda v fiziki ni večja od moje, ker nimaš diplome iz fizike. Tako bi morali biti tvoji neutemeljeni stavki tebi isto prazni kot meni, če gledamo s stališča znanosti.

Odkar berem tvoje poste na slo-techu nisi nikoli priznal nobene napake ali pa spremenil stališča. Zato je nesmiselno s tabo argumentirati.
Psihologi rečejo, da je prišlo do fiksacij. Ko je enkrat preveč gradiva in ni dobro urejeno, se enostavno ustavi in možgani vedno manj premišljujejo, samo sprejemajo in oddajajo gradivo. In to se je zgodilo s tvojimi stališči. Zato nima smisla, isto kot npr. Aggressor(ki je zelo dober argumentator) sem samo izgubil dragocen čas. Upam, da se je vsaj kdo drug kaj pametnega naučil. Ko bom pa videl diplomo iz fizike in še kakšen magisterij zraven, takrat bom pa spet poskušal. Jaz moje tudi še nimam, zato sva s tega stališča enakovredna.

Thomas ::

Seveda sva si enakovredna. Ne glede na to, kakšne diplome ima/nima kdo.

Zato je treba razpravljati ad rem in ne ad persona!

Mirne duše vzemi, da nimam niti osnovne šole - a vendar bi jest hotu od tebe zvedet, KAJ sem doslej narobe napisal glede fizike v tem forumu kadarkoli.

Pokaži mi raje to. Eno samo napako. Ampak konkretno. Ne nekaj počez, kakšen da sem, da ne poslušam argumentov in podobno. Ampak - Thoams takrat in takrat si trdil to in ono, na tistem EDU je pa tako.

Hvala lepa.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Thomas

Hvala za link. Sem samo preletu, mogoče kasneje...

Zdej zgleda, da se ohranja tudi informacija. Do bita.

Se mi zdi da je tole zelo dobro za PROTOKOL.

--------
Ok, bom drugače zastavu vprašanje. Kolikšen čas smo lahko "out" ne da bi to občutili? Koliko časa? Vsako liho nano sekundo? Več?
-------
p.s.
Mah, dej ne razumem kako se ti da Burekarju and Co. dopovedovat, da jogi ne more lebdet? :D :P

Thomas ::

Po moje smo lahko out kar dolgo ... poljubno dolgo. Glavno da je proces spet vzpostavljen. Out čas nam je pa... trenutek.

Kar se tiče vrlih jogijev, je pa tako, da pač skušam pregnati nekaj teme ... ali pa se dati poučiti o tem. (just kidin).

Potem me pa Nadezhda zamenja za pristaša yoge, v threadu kjer sprašuje o skakanju čez plot!

Hehe ... he .. :O

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jRk0 ::

Ok, naprimer da bi potoval nekam zelooooo dalec. Neka hitrostna omejitev mora biti, ali ne? Pa da napriemr traja da te teleportira 3 mesce (to te vrze cisto drugam v drugo vesolje magari) - tebi se to zdi kot en trenutek? Napriemr isto ko takrat ko mas narkozo - ti spis naprimer 2 uri, pa se ti zdi, kot da je takoj minlo ko se zbudis. torej bi ti potoval 3 mesce, pa bi se ti zdelo trenutek, vmes pa bi ti zrasla brada ze vlka, al bi se zavedsal celi cas, da potujes?
You fuck up once, you loose two teeth.

Thomas ::

Tkole je. Fasten seat belt! ;)

Ti si program, ki se izvaja na nekem wetwaru.

V trenutku dumpa lahko wetwre (telo, možgane) izključiš ali pa ga ne izključiš.

Če ga (wetware) izključiš, potem se nehaš zavedati do trenutka, ko je dumpan program pognan nekje drugje.

Čas vmes ti je kot poljubno dolgo spanje, globoko kot smrt.

V načelu bi lahko program tekel tudi med transportom.

V načelu bi program lahko tekel še naprej na telesu na startu.

Zdaj si dvojen.

:)


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

alesrosina ::

:D

kaj se niste pogruntal, da ce se ne strinjate s Thomasom, ste eni cudaki?
in kot bi rekel Bush: "Ce niste z nami, ste proti nam."
Taksno je misljene Thomasa. Zal.

LP.

Aja, se glede teme: jah, dandanes fizika/kemija/matematika/... se ni tako razvita, da bi znala razlozit vse pojave. Vendar za vse kar se pojavlja na tem svetu veljajo neki zakoni. Je pa res, da vse temelji na nakljucnosti. Vsi zakoni .... hm, zacel sem izpodbijat svojo lastno trditev, hehe :\

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Spet se nekomu zdi vredno, da se obrega obme. Bedno. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nevone ::

Dejte vsi, ki mate tolk čez Thomasa za povedat, odpret en psiho forum, pa tam analizirajte naprej, ker s temi vašimi izbruhi samo motite bistvo teme, ki je odprta. Če bi bili admini kaj pametni, bi to že uvideli. Tako se pa pod krinko "vsak lahko pove kar misli" fokus iz resnih debat prenaša na psiho nadmudrivanje.
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jRk0 ::

Torej je res, da tebi vmes zraste brada, ce predolgo potujes?:) Ce pa te ne bi ugasnili pa bi ti blo dolgcas, hehe.

Pa se nekaj: kaj ce se dva cloveka na potovanju zaletita?:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Thomas ::

jrkO

Če potuješ - kot frozen data - ti potovanje subjektivno mine v trenutku. Če potuješ kot processing data na nekem substratu in z njim vred - je to pač potovanje kot ga vsi poznamo.

Tukaj sta potem dva faktorja. Relativistična dilatacija časa, ki nam potovanje krajša in speeding substrata, ki nam ga daljša.

Človek, ki z 99% svetlobne hitrosti potuje 100 svetlobnih let daleč, se mu to zdi 14 let. Če je uploadan na substratu, ki deluje 100 krat hitreje od človeških možgan, se mu zdi, da je potovanje trajalo 1400 let.

Človeku na Zemlji pa 100 let, seveda.

Trčenje?

S substratom vred katastrofa. Smrt. Brez substrata, kot data enkodirana v laserski žarek - skoraj zagotovo nič. Toliko redundance pa že mora biti, kot bi bilo interference.

nevone

To je obvezna faza, skozi katero tale form mora. Ko spoznajo admini realnost ... bo pela radirka. ERASE bullshit. Če spoznajo, se reče.

:)


Boeing ::

Thomas: razpredaj, kolikor te je volja.
Ampak, NIKOLI, in tu resno mislim NIKOLI VEČ mi ne reči, da sem wetware program. Nikoli.
Ker - glede teh stvari pa sem občutljiv. In to zelo. Tudi kar se tiče vere in podobnih zadev. Zato se prosim probaj vzdržati. Če ti zase misliš da si program - misli. Jaz ne.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Thomas ::

Kaj pa si potem, če nisi wetware program?

Wetware?

Tvoja pritožba je nesmiselna. Kot če bi kdo v debati o evoluciji zahteval, da njega naj se pa NE šteje med ozkonose opice.

Irelevantna zahteva. Če si preobčutljiv ... pojdi v Ložo.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bela, zelena in modra soba (strani: 1 2 3 484 85 86 87 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
4303204116 (51922) rh^
»

Teleportacija-prihodnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16628284 (24897) energetik
»

"Scientists teleport two different objects" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1499405 (7568) Dzonson
»

Beam me up Scotty

Oddelek: Znanost in tehnologija
332125 (1410) Thomas
»

delec - val (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
747079 (6272) Lucas

Več podobnih tem