» »

Srednji igračkarski računalnik (phenom II AM3, je za kaj v tem primeru?)

Srednji igračkarski računalnik (phenom II AM3, je za kaj v tem primeru?)

Surfar ::

Lep pozdrav!
Kupuje se računalnik, ki bo v uporabi za igranje igric.
Gledam cenovno okoli 600 evrov. Kupoval se bo čez kakšen mesec dni.

Sedaj ker nisem sledil razvoju ne vem kaj kupiti. Včasih je bil intel C2d E8xxx serija super za igre, sedaj pa je prišel ven amd phenom II, kako je s tem?

Gledam pa nekaj takšnega

v primeru Intel platforme mi je vse jasno, I7 je predrag, zato gledam C2D e8500, 4 gb rama, grafična pa ne vem točno kaj je sedaj cenovno najugodnejše, da je uravnotežen sistem.

Diši mi AMD phenom II na AM3 podnožju... Kako je s tem, a je za kaj?

Torej bi predvsem pri amd platformi rad malo več informacij katero plato, na katerem naboru, glede ddr3 ramov itd)... Se ga splača napram c2d?

x45 ::

Amd vodi v P/P v igrah pa celo prehiti core i7 pri velikih resolucijah, da ne omenjam krepko nižje cene.

Poglej temo o phenomu II cca zadnjih 5 strani... ali pa kr tole:

http://www.tomshardware.com/reviews/soc...

primere konfiguracij maš v kaj kupiti.

Surfar ::

Ok, kaj pa Phenom II X3 na AM3 platformi??? Imam spodaj dve konfiguraciji, katera bi prišla bolj v poštev?

CPU AMD Phenom II X3 720 Black edition AM3 socket 136 evrov
MB Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, 790FX 160 evrov (na čipu 790GX se da dobit za 125 evrov, se splača tale na 790FX čipovju???)
DDR 3 CL7 4Gb RAM 60 evrov
PowerColor Radeon HD 4870, 1024MB GDDR5 180 evrov (sapphire je 200 evrov), je bolje vzet 2x 4830 (skupaj 180 evrov 2 kartici in povezat v crossfire? Kako je če plošča podpira sam 8x/8x crossfire v primeru 790GX čipovja?)

Hvala!

Ostalo bi bilo isto, samo da bi bil procesor Core 2 duo e8400 149,90 evrov in ena plata za okoli 110 evrov...

Oba sistema bi se navijala...

Galaxy ::

Inteli se navijajo veliiiko boljše :). Glede CFX pa neboš opazil razlike 8x/16x

TOP ::

Če sedaj gledaš na P/P ni neke razlike ker tud za AMD če hočeš dobro plato da boš tudi kej navil rabi dat kar nekaj denarja.Če gledaš za naprej potem se ti pri AMD splača definitivno vzet AM3,čeprav v preformancah ni neke velike razlike med AM2 in AM3 platah razen tisti DDR3 ram,sam AM2 se poslavlja.Lahko vzameš AM2 plato pa AM3 proc,da ga boš lahk uporabil za naprej.Kar se tiče hitrosti pa ne glej tujih testov pojdi gor na temo o AMD in boš vse zvedu,ker na nakaterih tujih testih je recimo Phenom 2 940 prikazan kot najbolši in celo prekaša I7 v resnici je pa čist druga zgodba,že pri navijanju naši SLO navijalci ga nekateri komaj spravijo na 3,8ghz stable,za na 4ghz pa lahk sam sanjaš.če gledaš sam za igre potle je najbolši proc Intel E8xxx serija ki zlahka prekaša AMD da ne omenjamo ko naviješ ga zlahka čez 4ghz.Sam moraš vedet da 775 in AM2+ se poslavlja tako da morda najbolj smiselno AM3 sam vedi da ni proc bohvekaj,ker ga marsikateri (fosil to je izjavu X45)zlahka prehitri,ker ma večji potencjal pri navijanju,sedaj pa se odloči in ti bomo sestavili eno konfiguracjo.

x45 ::

Ok, kaj pa Phenom II X3 na AM3 platformi??? Imam spodaj dve konfiguraciji, katera bi prišla bolj v poštev?

CPU AMD Phenom II X3 720 Black edition AM3 socket 136 evrov
MB Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, 790FX 160 evrov (na čipu 790GX se da dobit za 125 evrov, se splača tale na 790FX čipovju???)
DDR 3 CL7 4Gb RAM 60 evrov
PowerColor Radeon HD 4870, 1024MB GDDR5 180 evrov (sapphire je 200 evrov), je bolje vzet 2x 4830 (skupaj 180 evrov 2 kartici in povezat v crossfire? Kako je če plošča podpira sam 8x/8x crossfire v primeru 790GX čipovja?)

Hvala!

Ostalo bi bilo isto, samo da bi bil procesor Core 2 duo e8400 149,90 evrov in ena plata za okoli 110 evrov...

Oba sistema bi se navijala...


tole je zlo dobro zastavljeno glede na P/P pa top nakup. Kje si dobil 4 gb cl7 DR3 za tak denar ?

čipset na plati če že greš na top plato je to 790Fx potem je dobr met tud top firmo Asus ali dfi, GX stane samo ene 30 do 40 eur manj....

še to tale 720 be se da odklenit v 4 jedar ki kr lepo delajo, poglej temo - napisal DJ martini. in 4 jedra so "krepko več" kot dva pr intelu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

TehDucky ::

Phenom II na AM3 X3, sem videl da grejo tudi iz 2,8GHz na 3,8GHz tako, da niso toliko slabši od Intelovih C2D. Drugače pa 4870 vs 4830 CF http://oc-lab.si/test.php?t=100&p=3 vidiš, da se ponekod 4830 CF OC skoraj približa 4870 CF. Če ti matična podpira CF, go for it :D Razlika med PCI-E 16x napram 8x je maximalno 5%, v večini primerov 0,5%-1%. Tako, da se da tudi z 8x preživeti.

Drugače sem tudi sam malo osupel nad cenami, ki jih je pritrdil na koncu, kje si to gledal ?

jest10 ::



še to tale 720 be se da odklenit v 4 jedar ki kr lepo delajo, poglej temo - napisal DJ martini. in 4 jedra so "krepko več" kot dva pr intelu.

Prosim, ne pretiravaj! Piši tako kot je:
Če imaš veliko srečo pri izbiri procesorja lahko dobiš primerek s štirimi delujočimi jedri.
(DJ martin niti pri 800MHz na odklenjenem jedru nima 100% stabilnosti)

Surfar ::

Cene so iz www.geizhals.at

x45 ::



še to tale 720 be se da odklenit v 4 jedar ki kr lepo delajo, poglej temo - napisal DJ martini. in 4 jedra so "krepko več" kot dva pr intelu.

Prosim, ne pretiravaj! Piši tako kot je:
Če imaš veliko srečo pri izbiri procesorja lahko dobiš primerek s štirimi delujočimi jedri.
(DJ martin niti pri 800MHz na odklenjenem jedru nima 100% stabilnosti)


Daj si preberi dela mu navit na 3800 mhz z fuč jedrom na 2100 mhz oz še več je nardil cinebench... in to dobiš v monolitni zvedbi z napredno arhitekturo napram intelovim zgolj 2 jedrom za manjši denar !!

jest10 ::



še to tale 720 be se da odklenit v 4 jedar ki kr lepo delajo, poglej temo - napisal DJ martini. in 4 jedra so "krepko več" kot dva pr intelu.

Prosim, ne pretiravaj! Piši tako kot je:
Če imaš veliko srečo pri izbiri procesorja lahko dobiš primerek s štirimi delujočimi jedri.
(DJ martin niti pri 800MHz na odklenjenem jedru nima 100% stabilnosti)


Daj si preberi dela mu navit na 3800 mhz z fuč jedrom na 2100 mhz oz še več je nardil cinebench... in to dobiš v monolitni zvedbi z napredno arhitekturo napram intelovim zgolj 2 jedrom za manjši denar !!

Njegov predzadnji post:
Cinebench kar spravi skozi, pri Prime95 pa se zadeva ustavi. Frekvenco krš jedra sem spustil na vsega 800MHz, pa še sem takoj dobil error na tem jedru. Torej za kaj resnega moj procesor ni ravno primeren, ko imam odklenjeno še četrto jedro. Za igranje z AMD OverDriveom je pa OK. Verjetno je precej odvisno, kakšen primerek dobiš. Moj se kar se stabilnosti tiče tega krš jedra ni izkazal.

Daj potrudi se drugič in preberi vse...

x45 ::

ja res cinebench je dovolj stabilen za igre tud sicer pa popravljam:

3x 3800 mhz in 1x 3600 mhz - za igre polnoma ok in zelo hitro.

Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Valvoline ::

x3 je krap.
Pokvarjeni procesorji za 140-150e.
Neb dal ni centa za tole.

x45 ::

x3 je krap.
Pokvarjeni procesorji za 140-150e.
Neb dal ni centa za tole.


E8xxx je crap pa še dražji je, eno (dva ) jedra manj zastarela arhitektura z FSB ... ipd...

ekvivalenten odgovr tvojemu.

jest10 ::

ja res cinebench je dovolj stabilen za igre tud sicer papopravljam:

3x 3800 mhz in 1x 3600 mhz - za igre polnoma ok in zelo hitro.

Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE

Popolnoma ok? Smešen si... Z nekaj sreče mu je uspelo narediti test. V xy drugih poizkusih pa mu ni ratalo. A to je zate stabilno? Super ej. Igra se bo le vsake 5min sesipala.

Daj sprijazni se no, da se le kakšen X3 uspešno odklene v dejansko DELUJOČEGA X4.

TOP ::

X45 zdej si pa napisal veliko naumnost in predusem tvoje neznanje zgolj ugibaš.Če ti naredi test v cinebench še ne pomeni da ti bo mašina stabilna v igrah.Primer moj Q6600 je pri frekvenci 4050mhz naredu normalno test Cinebench in 3Dmark sam v igrah pa ni bil stabuilen,ampak se je pc resetiral.Kot drugo preberi še enkrat kaj ti je postal jest10.( Cinebench kar spravi skozi, pri Prime95 pa se zadeva ustavi. Frekvenco krš jedra sem spustil na vsega 800MHz, pa še sem takoj dobil error na tem jedru. Torej za kaj resnega moj procesor ni ravno primeren, ko imam odklenjeno še četrto jedro. Za igranje z AMD OverDriveom je pa OK. Verjetno je precej odvisno, kakšen primerek dobiš. Moj se kar se stabilnosti tiče tega krš jedra ni izkazal.)zato ne bluzi in ne prepričuj fanta da se lepo odklene in imaš potle vsa 4 jedra lepo delujoča,lahko imaš srečo in dobiš takšen proc sam moraš imet VELIKO srečo.zaenkrat jo v SLO še nobeden nima.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče ..... (strani: 1 2 3 499 100 101 102 )

Oddelek: Strojna oprema
5088256419 (89081) x45
»

Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
28519606 (11064) mihamedo
»

AM3 sistem - kaj bi priporočili

Oddelek: Kaj kupiti
332277 (1631) TOP
»

AMD phenom 2 x3 720BE (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
885433 (4100) DJ MartiNi
»

Katero plato za Phenom II x4 940 BE, pa da se dobro navija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19210988 (7273) x45

Več podobnih tem