» »

Katero plato za Phenom II x4 940 BE, pa da se dobro navija

Katero plato za Phenom II x4 940 BE, pa da se dobro navija

1 2
3
4

Urc ::

Upsss. Edit gumba ni več, tako da povej sam temp. sobe :)

Mitja358 ::

Poglej temperature pod programom SiSoftware Sandra 2009 SP1. Meni le ta kaže dobro temperaturo, ostali vsi prenizko.

Urc ::

Čakaj, čakaj. Rekel si, da ko si laufal Prime95 24 ur na 3.8 GHz 1.47v, stabilno, brez erorjev je bila temp 43 °C. Zdaj si rekel, da si ugasnil Prime in je temperatura tudi 43°C ?

BuBBle.D ::

Mah koga briga IDLE temperatura. Važna je full load temperatura, katere še sedaj nisi povedal. In ne mi rečt, da je pod 60 stopinj, ker pri tej voltaži to ni mogoče, pa čeprav bo kak AMD fanatik nasprotoval mojemu dejstvu.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

M-XXXX ::

In ne mi rečt, da je pod 60 stopinj,

Kašnih 60C, x45 pravi da 35-40 na STOCK coolerju:D
Pri njemu je 125W pri Intlu veliko bolj vročih kot 125W pri AMD-ju, da ne omenjam da uporablja neke superprevodne materiale (predvidevam da ima diamanten hladilnik) za tako dobre temperature.

mysly ::

Ko sem ugasnil prime, je bila temp. 43 stopinj ! To pomeni, da sem šel takoj pogledat temp. ! V idle je pri 3.8 GHz 35 stopinj !

Mitja358 ::

Ko sem ugasnil prime, je bila temp. 43 stopinj ! To pomeni, da sem šel takoj pogledat temp. ! V idle je pri 3.8 GHz 35 stopinj !

poglej še v sandri SiSoftware.

TOP ::

To je nomogoče pa se lahk na glavo postaviš.poženi ortos pusti 15 minut pa potle pošlji sliko pa da vidmo.Ker po tujih forumih majo okrog 65 stopinj temp pri 3,6mhz tako da je to nemogoče.Tud 3,8 pa 24 ur stabilno mal dvomim.

mysly ::

@TOP Temp. sem meril s pc probe in pa adm overdrive ! Nimam original coolerja gor, verjetno to tudi kaj pomeni ! Bom še v sandri pogledal ! 24 ur je bilo stabilno,kakor sem napisal ! Če mi verjameš prav, če pa ne, pa tudi prav ! Ne vem zakaj bi lagal . . . Če bi imel 100 stopinj, bi pač to temp. napisal !

Valvoline ::

http://www.xtremesystems.org/forums/sho...
tega požen kkšnih 15 minut pa boš vidu če je res stabilno :)

mysly ::

Bom jutri !

Meizu ::

@TOP Temp. sem meril s pc probe in pa adm overdrive ! Nimam original coolerja gor, verjetno to tudi kaj pomeni ! Bom še v sandri pogledal ! 24 ur je bilo stabilno,kakor sem napisal ! Če mi verjameš prav, če pa ne, pa tudi prav ! Ne vem zakaj bi lagal . . . Če bi imel 100 stopinj, bi pač to temp. napisal !


Če si najprej sklopil Prime 95 in potem pogledal temperaturo je to narobe. Temperatura proca, ko je le-ta opravil s heavy loadom, sunkovito pade za 10-15c, tudi več. Temperaturo glej tako, da bo Prime95 še vedno laufal.

Valvoline ::

Dol si potegni program realtemp.
Ta si zapomni max temperaturo med delovanjem.

Mitja358 ::

Ali pa everest system stability test. Zapisuje si statistiko.

mysly ::

http://www.xtremesystems.org/forums/sho...
tega požen kkšnih 15 minut pa boš vidu če je res stabilno :)




Sem tega probal in je na 3.8GHz po približno 11 minutah vse skupaj dol palo ! Sem pa še na eni stari mašini probal, 1.7 celeron, vse na stock, pa se je po 16 minutah resetiral ! Ne vem no, če je prime laufal 24 ur, pa da vse 3DMarke da skozi, tudi vse igre delajo brez problema, je zame kar v redu, oz. "stabilno " ! Aja, še temp. javim...

Še to, celeronček je na koncu kar piskal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mysly ()

Valvoline ::

Hehehe.
Tolk o stabilnosti.
Boš mogu voltažo še kar dvignit da bo res stabilno :)
Moj trenutni e6400 dela stabilno na 3.5ghz in 1.55v pr orthosu,z intelburn takoj naredi napako.
Brez napak pri intelburn je komaj na 3.3ghz. Če hočem imet res intelburn stabilno na 3.5ghz morm voltažo dvignit na 1.65 (realnih 1.58v) :)

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Zakaj bi dvigoval voltažo, če ti povsod drugje vse dela lepo. Boli te k za intel burn test

neres ::

Zakaj bi dvigoval voltažo, če ti povsod drugje vse dela lepo. Boli te k za intel burn test

Seveda, lahko te boli k tudi za prime. Zakaj sploh testirat z nekim namenskim programom? Važno da ti dela drugje, ne..

Valvoline ::

Zakaj bi dvigoval voltažo, če ti povsod drugje vse dela lepo. Boli te k za intel burn test

Prej k slej bo že enkrat naredu napako ali bsod.
Boljše da si zihr. Raje dvignt še malenkost voltažo in zmanjšat malenkost frekvenco kot pa da tvegaš.

DJ MartiNi ::

Če naredi BSOD, nič zato. Pač dvigneš vcore in je. Navija se pa itak na lastno odgovornost.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zorro ::

Kaj je ta IntelBurn test prirejen samo za Intel procesorje, ker meni še na stock frekvenci ne dela. Tudi dvig voltaže v nebesa ne pomaga. Mi ga pa je uspelo na eni naviti nastavitvi zagnati za ene pol ure, samo testa nisem dokončal, ker sem ga sam predčasno prekinil. No potem sem poizkušal ponoviti vajo, pa me je zopet v sekundi zabrisalo ven. Nato sem še poizkusil s postopnim dvigovanjem vseh možnih voltaž, pa se uspeh ni več ponovil. Očitno res zanesljiv test ali pa jaz ne znam z njim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

x45 ::

Ne uporabljaj intelovih testov za AMD !
Kaj misliš kaj bi se zgodilo če bi dal AMD je v overdrive na intela??

Če ti dela ok na 3800 mhz mej na čim nižji voltaži in mir.

Je pa tud dobro mal pogledat včasih od koga jemlješ nasvete, lahko da niso dobronamerni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Zorro ::

Saj nimam Phenoma II, sem pa poizkusil ta opevani test, da vidim, kaj je to za eno čudo, in kot kaže mi je sistem čisto v p***i;). Očitno bom moral presedlati na Intel:D.

M-XXXX ::

Kaj misliš kaj bi se zgodilo če bi dal AMD je v overdrive na intela??

Če ima Overdrive kašen stability test ga MORA Intel naredit. Ja prav ste prebrali- MORA.

Valvoline ::

Kaj je ta IntelBurn test prirejen samo za Intel procesorje, ker meni še na stock frekvenci ne dela. Tudi dvig voltaže v nebesa ne pomaga. Mi ga pa je uspelo na eni naviti nastavitvi zagnati za ene pol ure, samo testa nisem dokončal, ker sem ga sam predčasno prekinil. No potem sem poizkušal ponoviti vajo, pa me je zopet v sekundi zabrisalo ven. Nato sem še poizkusil s postopnim dvigovanjem vseh možnih voltaž, pa se uspeh ni več ponovil. Očitno res zanesljiv test ali pa jaz ne znam z njim.

Ni mus da procesor povzroča napake.
Lahka je ram,plata,napajalnik...
Če ne spravi intelburn-a skoz,potem sistem ni 100% ziher. Sej je mysly napisal da mu tut celeron ne naredi intelburn na stock frekvenco.
Definitivno nekaj ne štima.

Valvoline ::

Ne uporabljaj intelovih testov za AMD !
Kaj misliš kaj bi se zgodilo če bi dal AMD je v overdrive na intela??

Če ti dela ok na 3800 mhz mej na čim nižji voltaži in mir.

Je pa tud dobro mal pogledat včasih od koga jemlješ nasvete, lahko da niso dobronamerni...

Pol pa nič čudnega da je tolk BSOD-ov in problemov z navitimi sistemi,še posebej AMD-jevih

Zorro ::

Na nastavitvah, ki jih imam sedaj, nisem še imel BSOD. Ne vem pa ali ima kaj s testom opraviti operacijski sistem (imam Visto). Namreč sedaj sem ugotovil eno zelo zanimivo stvar. Kadar imam prostega spomina nad 2GB (od 4GB), test v trenutku pade. Ko pa je prostega spomina manj na voljo (npr. 1728 MB zadnji primer), pa je test uspešen. Glede na to se mi zdi, da je s stabilnostjo mojega sistema vse OK in da program ima neki bug!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Zorro ::

Še malo sem se pozabaval s tem testom in ugotovil, da je hot spot na 1765MB. Kadar je prostega spomina nad to vrednostjo, test v trenutku pade, kadar pa ga je na voljo do vključno te vrednost, pa ga opravi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

DJ MartiNi ::

Hmm...zanimive ugotovitve.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Valvoline ::

Mogoče imaš kkšno palčko rama bl bogo.

Zorro ::

Sem še malo pretestiral, in sicer sem znižal frekvenco rama pod stock (800) ter tudi poizkušal s spreminjanjem voltaže, pa nobene razlike. No, potem sem še preveril, kako je v 64-bitni Visti in ugotovil, da je mejnik nekje pri 2,8GB, ne glede na frekvenco in voltažo rama.
Da povzamem, 32-bitna Vista, nekje okrog 1,7GB, 64-bitna nekje okrog 2,8GB. Memtest ne kaže napak (v preteklosti testiral), tudi noben BSOD na teh nastavitvah, ki jih imam že precej dolgo.
Rami pa so TeamGroup Xtreem Dark 800 CL4 2x2 GB.

p.s.: Vista32 mi prepozna 3GB, 64 pa ves ram. Očitno je tu neka fora glede -1,2 GB rama od maksimuma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Brane2 ::

Kaj misliš kaj bi se zgodilo če bi dal AMD je v overdrive na intela??

Če ima Overdrive kašen stability test ga MORA Intel naredit. Ja prav ste prebrali- MORA.



Nehi bluzit. Med AMD64 in EMT64 so razlike. Resda subtilne, a zaznavne.
Da se napisat program, ki bo na AMD delal, na EMT pa škripnil in obratno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Kar pa se burn-in testiranja tiče, bi človek pričakoval od AMDja, da bo dal ven tudi pošten test za svoje proce, če je že vse pripravil za OC...

Dejanjsko je lahko nekaj na tem, da folku navit proc kao dela, vendar pa se sesuje, ko začne izvajat kak full zahteven kos kode.
On the journey of life, I chose the psycho path.

M-XXXX ::

Kaj misliš kaj bi se zgodilo če bi dal AMD je v overdrive na intela??

Če ima Overdrive kašen stability test ga MORA Intel naredit. Ja prav ste prebrali- MORA.



Nehi bluzit. Med AMD64 in EMT64 so razlike. Resda subtilne, a zaznavne.
Da se napisat program, ki bo na AMD delal, na EMT pa škripnil in obratno.


Se ponavadi strinjam s tabo samo tokrat se pa ne.
Sicer malo posplošen primer sam vseeno: to je tako kot da bi rekel da AMD in Intel znata zračunat 1+1, samo Intel ali samo AMD pa znata izračunati 1+1*1+1. Ali pa da eden izmed procesorjev ne zna izračunat pi-ja...

Če imaš nek program, ki pač nekaj računa morata to narediti OBA procesorja oziroma vsi.

Brane2 ::

Ni treba meni verjet na besedo.

Razlike obstajajo in so dokumentirane. Poglej si dokumentacijo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

x45 ::

Brane ti malo pretiravaš z tvojim GA anti funboyizmom, še asrocka si pred GA postavil ....
vsaka firma zaserje kak model ti si pač naletel na takega.

Brane2 ::

Ja, določene firma zaserjejo kak model.

Ampak Gigabyteu je ratalo zasrati celo firmo.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Kar se Asrocka tiče, je mogoče cenen, ampak tega ne skriva.

Asrock je low-cost Asus.
Gigabyte glumi da je Porsche, dejansjko pa se obnaša kot Zastava.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

x45 ::

hehhehe :D... Res te je tale GA napalu ...

Zorro ::

Naredil še nekaj testov z IntelBurn in sicer sem preizkušal vsak ram posebej (2 GB), ter ugotovil, da kadar je prostega spomina nekaj več kot 900 MB, se test v trenutku prekine. Nato sem preizkusil še 2x1GB drugega rama, in je bila stvar enaka. OS je bila Vista64.
No, sedaj pa sledi najboljše. V komp sem dal vse 4 rame (2x2 in 2x1), skupaj torej 6 GB spomina. Pred pričetkom testa sem izklopil vse programe in "nabral" 5.077 MB prostega spomina. Komp je bil enako navit, kot v vseh dosedanjih testih in rezultat si lahko ogledate na sliki.
 IntelBurnTest

IntelBurnTest


To je bil tretji zagon zapovrstjo in vsi so se enako končali.
Koliko je za zaupati IntelBurn-u, naj vsak sodi zase.;)

x45 ::

Tole je nek levi program in je škoda kurit štrom s tem sploh. Maš Prime in OCCT. Najbolj enostaven je everest stres test ki polno obremeni kr vse cpu ram diske.

Generalno gledano maš rame kr visoko če so DDR2 800, to bi lahko bla ovira za stabilnost in večje navitje. brisbani x2 3600+ gredo tud 3 ghz in več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

Zorro ::

Valjda, da ta program ne bom jemal resno, saj so 4 moduli (6GB) v Visti64 kao stabilni, dočim v Visti32, ki prepozna samo 3GB, pa test takoj pade kadar je prostega spomina več kot 1,8GB. Zanimivo je tudi to, da kadar na začetku testa izklopim detekcijo napak, mi tedaj ob neuspešnem zagonu izpiše:

No runs is allowed for LinData\x86\linpack32.exe: not enough memory

Isti sporočilo dobim v Visti64 kadar imam samo 4GB rama in je prostega spomina nad 2,8GB.

Zanima me, če ima še kdo podobne izkušnje, tako z AMD kot Intel konfiguracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

M-XXXX ::



4x1GB ram, BP uporablja kolikor rama je na voljo.

Zorro ::

Ja, vidim da imaš pod 2,8GB, kjer pri meni nastane problem.

p.s.: Poizkušaj nekako sprostiti spomin na 3GB ali več, pa potem testiraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Zorro ::

No, zdej sem še nekaj odkril v Visti32

You have tried to allocate more than 1.87 GB of memory while in a 32-bit OS.
Since it is not possible to do so, the allocation has been reduced to 1.87 GB.


in potem sledi tisto not enough memory

p.s.: vseeno pa me vrže ven, če je prostega spomina recimo natanko 1,8GB, vendar takrat ni opozorila o meji pri 1,87GB, temveč le not enough memory

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

Valvoline ::



4x1GB ram, BP uporablja kolikor rama je na voljo.

A ti zdrži 20 loopov pr teh nastavitvah ?
:)

mysly ::

Rabil bi program, da laufa v ozadju in beleži temp., npr. da poganjam igro...

BuBBle.D ::

@mysly: coretemp ti shranjuje temperature v log.txt file-ju. ko ga imaš zagnanega.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

OmegaM ::

Eno vprasanje fantje, kaj bi mi priporocali da nabavim pravo AM3 plato ali AM2+?

Nabavil pa bi recimo za AM2+ plato Phenom II 940 BE za AM3 pa Phenom II 810 x4. Test za le tega ni bil slab, ogledal pa se si ga na neoseeker, se link.

Linkič do testa

In ram, zaenkrat se je DDR3 drag, ampak razmisljam, da ce nadgrajujem bi pol vseeno nabavil AM3 da si se mgooce bolj zagotovim prihodnost nadgrajevanja.

Tako da me zanima vase mnenje.

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

OmegaM ::

Aja, se to, ce bi nabavil pol AM3 plato, ali bi mi funkcioniral procesor 940 BE tudi v tej plati?
Vem kaj sem prebral, ampak me vseeno nekaj bega in moram vprasati, in tudi na xbitlabs sem videl da gre, ampak me zanima ce se je mogoce kaka verzija posebej za samo AM3.

Upam da sem bil dovolj razumljiv.

LP
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče ..... (strani: 1 2 3 499 100 101 102 )

Oddelek: Strojna oprema
5088256739 (89401) x45
»

Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
28519675 (11133) mihamedo
»

kateri procesor kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23014185 (9935) xnnx
»

Srednji igračkarski računalnik (phenom II AM3, je za kaj v tem primeru?)

Oddelek: Kaj kupiti
151620 (1364) TOP
»

Predlogi za SLO dvoboj AMD proti Intel (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15312985 (8412) bluefish

Več podobnih tem