» »

Prvi udar tudi z jedrskim orožjem?!

Prvi udar tudi z jedrskim orožjem?!

Thomas ::

Mislijo, da delajo Allahu všečno delo.

Uničevanje krivoverskega Izraela je TOP nakana Hamasa, Hezbolaha in podobnih organizacij.

Pred prodorom Islama v svet.

Samomorilski sprehajalci so pač le orodje z opranimi možgani za dosego tega cilja.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Poldi112 ::

Thomas.
Jaz se ti opravicujem, da sem napacno uporabil umazano bombo. S tem sem mislil na z uranom oplemenitene bombe. Zal sem se napacno izrazil. A mi oprostis?
Ves, v Srbiji so izmerili sevanje. A je bilo to potrebno?
Pa neki moram priznat. Sva si po svoje dost podobna. Sej, zelo tezko se je znebit vplivu medijev. Tako tudi lahko razumem americane. So pac cist preplavljeni s svojimi idejami, pa ne samo oni. To ves, da je mislim da cnn objavil sliko, kako se palestinci veselijo ob zrusitvi WTC-ja? No, slika pac ni bila nova, ampak so objavili staro. Se celo vlada diktatorja Busha je priznala, da izvajajo medijsko manipulacijo. Sirjenje lazi. Pretiranega razburjenja to ni povzrocilo.
Varen pa nisi nikoli. Edino v nevarnost se spravljas s tem ko povecujes teror nad nedolznimi. Efekt bumeranga. Po svoje jim je prav. Skoda edino da so sli nad civiliste. A oni drugace ne morejo, ane. Za razliko od ?zahodnega? Izraela, ki je sicer v veliki premoci, a se vedno v glavnem kolje palestinske civile.
Islam je pa v osnovi miroljuben in dalec od tega kar mislis ti in tebi misleci. In enacit vzhod z bin ladnom je tudi otrocje. In enacit kulturo in tehnoloski napredek tudi. Ves, oni niso divjaki. Mogoce malo prevec verjames CNN-u.
In da je cilj Palestinkih teroristov siriti islam, ta je cisto tebi podobna, Thomas.

LP Poldi

DavidJ ::

nekje so bile omenjene krizarske vojne in pobijanje nekristjanov kot sirjenje vere v prvi vrsti.
kolkr jst vem so pobudo za vojne dali seldzuki z unicevanjem kristjanom svetih stvari, kar je sprozilo verizno reakcijo...

islamci so fanatkiki, pa rec na to kar hoces. ubijanje nevernikov je rezervacija prostora v nebesih pri alahu, ce se tako izrazim; izpolnjevanje verskih nalog.

globalizacija in vdor tehnologije na njihovo ozemlje pomeni resno groznjo obstoju take politike in manipuliranja z ljudmi, zato se borijo proti njej.

pred kratkim nam je profesorica sociologije povedala, da je v casu vladavine talibanov v glavnem mestu afganistana delovala racunalniska univerza, na kateri je vsak student imel pravice uporabe 7 min interneta letno... zakaj le?
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Thomas ::

Poldi

> In da je cilj Palestinkih teroristov siriti islam, ta je cisto tebi podobna, Thomas


Kaj pa je njihov cilj?

Hezbolah in Hamas imata to v programu. Izbrisanje Izraela in širjenje Islama.

Njihovi sponzorji so iranske mule.

Za Palestino ob Izraelu se zavzema le Fatah, pa še ta ne ves.

Spet nekaj ne veš Poldi ... spet.

A se boš tokrat tudi opravičil?

p.s.

Sekularizirani Islam - kjer je ponekod že bil - je pa pač religija, kot druge.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Poldi112 ::

Evo, vidva enacita vero in fanatike. To glih ne gre tako. Islam in ti fanatiki so dva različna svetova. In tudi islam soditi po Hezbolahu je traparija. Ali po talibanih. Se pa to seveda dogaja. Najlazje je tako razsiriti slabo luc na vse drugacne.
Palestinski skrajnezi pa predvseh hocejo drzavo, ne pa siriti vero. Je pa Izrael tisti ki si zeli izbrisati palestince. Kdo pa je razsiril svoje drzavne meje na tuje podrocje?
Z dejanji Sarona se evropa po vecini ne strinja. Samo Bush se je ujel z njim, kar sploh ne preseneca.
Koran ima podoben problem kot biblija. Na 100 nacinov se ga da razlagat. Na pravega ga razlozis krizarju in vsem ki so take razlagae zeljni, in imas razlog, zakaj so krizarji harali nekaj 100 let nazaj.In zakaj hocejo nekateri islam uniciti.
Globalizacija ne moti le islamskih drzav. Demonstracije so po vsem svetu. Celo v sloveniji. Kjer so seveda zatrte s strani organov, kot se za naso zahodno drzavo spodobi. Treba sledit evropskim in ameriskim zgledom in biti civiliziran.

Lep dan,
Poldi

P.S. Thomas, kaj si mislis o smrtnih kaznih klavca iz Teksasa. A je to tudi se ena superiornost naj drzave, ki ji mi neciviliziranci ne sezemo do kolen?

DavidJ ::

od kje tebi ideja, da enacim fanatike z vero?

ce me hoce nekdo ubiti, da bi zivel v nebesih.. je zame fanatik... pa da fukne sebe in se 30 ljudi v zrak tudi. da je vecina ljudi, ki to pocno (vecina, ne vsi) islamske vere, pa ni naklucje.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Poldi112 ::

Se strinjam. Tak clovek je cisti fanatik. In predstavlja manj kot procent vernikov, za katere potem velja da so nestrpni fanatiki. Plus vsi ki zivijo na istem ozemlju in niso pripadniki iste veroizpovedi. A ti ves da si kristjan, ke glede na tvoje prepricanje. Vprasi gospoda Rodeta ce ne verjames. In kot kristjane nas vidi tudi drug svet. Ceprav nismo vsi. In ce gre en arabec eno svijnarijo delat, zakaj je tle potem islam slab? Predsodki...
LP P

Thomas ::

Heh, niso vsi islamisti fanatiki. Najbrž da ne.

Jih je pa kar zelo veliko. Nekaj sto milijonov zagotovo.

Mene ne moti tako zelo, če v Texasu po desetletnem tehtanju usmrtijo z inekcijsko iglo večkratne in podobne morilce. Da bom zdaj zaradi tega slabo jedel ali spal? Ali zmerjal Busha? Niti slučajno.

Ti bom jest modrina Poldi povedal, kakšne so kazni za ženske žrtve posilstev v Jordaniji. Pa ne samo tam. Sorodniki (moški) jih polijejo z bencinom in zažgejo. Ker ne "morejo prenašati sramote". Država, storilcev NE preganja.

Mi je slabo ob takih rečeh - in mi je slabo ob tukajšnjih hinavcih tvojega tipa Poldi.

Dej se ti lepo pouči o zadevah, preden pišeš neumnosti.

Jasno?

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

Nimam pojma o koranu, pa vendar, predvidevam da nikjer ne piše da če boš ubil pripadnika druge vere da ti je zagotovljen plac v nebesih. Kje ste to pobral?

Tisto v Jordaniji je največja svinjarija (poleg obrezovanja žensk) na svetu. Ob takšnih stvareh tudi meni postane slabo.
Vedno kadar kreten interpretira versko knjigo širši tupi množici se dogajajo slabe stvari. Konec koncev so pri nas zažigali čarovnice.

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Mižati pred temi in takimi zločini - in iskati krivce drugje - je v najboljšem primeru zelo naivno.

Tako.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jeb ::

Hehe, Thomas, ja, ce vzames razdaljo tko dobesedno. Las Vegas je 100 km stran od najblizjih poskusnih mest. Ampak so tam tut pokal le s "kapseljni" (v kilotonah), predvsem pred letom 1963, ko so z atmosferskimi poskusi nehali. Sej je jasno, da ne bo nihce sel poskusov delat sebi direkt pred faco, tko da ga bo ozgal, a ne.
Vsekakor pa, blizje ko gres do tocke 0, manj moznosti za zivljenje bos nasel, to so jasne stvari, a niso??? Dvomim, da na tocki 0 prebiva veliko vrst. Tut za scurke dvomim, pa ce so se tko legendarno trpezni. Heh, sej bos poiskal kak podatek, kajnede...
Se vedno ne morem verjet, da ti folk prepricujes, da pravzaprav sploh ni nic tko hudega, ce se na planet zmece tolk in tolk bomb???
Verjeti v to, da je vnaprejsnja groznja z atomskim orozjem (in to folku, ki prakticno nima nic izgubiti - poglej suicide bomberje!!!) prava pot do preprecitve uporabe le-tega,
ja zame popolnoma noro. To je vse.

Thomas ::

Kaj si sploh hotel povedati?

Razen da ga (spet) pošteno lomiš s svojimi izjavam?

Na vseh točkah nič atomskih ekspozij izpred desteletij - je precej živo. Tudi radioaktivnosti praktično ni več.

Spet ne veš - pa govoriš. Podobno kot Poldi.


Jest seveda ne zagovarjam nukanja kar počez. Toda grožnje z njim se mi zdijo pač stvar taktike v boju z organiziranim zlom.

Mogoče odgovor na grožnje z umazanimi bombami.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Glede teh zločinov nad ženskami se s Thomasom v celoti strinjam. Ne smemo in ne moremo mižati!

Grozljivo. Enako grozljivo kot sami zločini je tudi dejstvo, kako globoko je ta zadeva zakoreninjena v Islamski družbi.

Moški, ki ubije sestro, ženo, hčerko, ki jo je posilil nek drug moški, je na svoje dejanje ponosen, ga ne skriva in tudi sovaščani občudujejo njegovo dejanje.

Na žalost bo minilo še vsaj stoletje, da se bo spremenilo mišljenje v Islamski družbi in še to le ob pogoju močne civilne oblasti, ki bo od cerkve v celoti ločena.



Thomas ::

A ja! Bo Singularnost tele probleme posortala ...

Ni kaj čakati z njo ...

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Binji ::

Kaj pa umori v ameriskih mestih, poboji med tolpami, kjer je ze tradicija, da za vsako "izdajo casti" tolpe (beri: noces sodelovati z njimi pri kaksnem ropu, itd..) dobis kroglo v glavo? In poleg tega sploh nimas izbire? Da ne stejem tega, da obstajajo soseske, kamor se se policaji ne upajo.
Ah, seveda, pozabil sem da jim je to opraviceno, ker so pac zahodnjaki.

Thomas ne zatiskaj si oci, da zahodni sistem ni nic bolj popoln kot vzhodni, islamski, ter da je Cerkev ravno tako, ce ne se bolj odgovorna za veliko klanj in masakrov (ti beseda inkvizicija ali pa krizarske vojne, kjer je umrlo na tisoce in desettisoce nedolznih islamskih zena in otrok, kaj povedo?)
Ali jim je to spet opraviceno, ker so pac pobili "le" "poredne in hudobne" muslimane?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Binji ::

Odpraviti probleme in grozote, vkoreninjene v zavest teh ljudi, SEVEDA, ampak islam ni prav nic kriv. Ravno tako so pri nas Kristusove nauke sprevracali v opravicilo, da so lahko 200 let nemoteno klali folk.
Kako pa doseci, da bodo sprevideli, da se zensk ne obrezuje, itd? Z nukanjem po moje ne.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Thomas ::

Pa kaj a res nič ne razumete - al kaj?

Okorele kriminalce v ZDA zapirajo. Tudi spravijo en delček s sveta. (Pol pa pri nas eni v jok).

V ZDA umre od (umori + prometne nesreče) - manj ljudi kot v Sloveniji od istega.

(Zato ne opletat z oslarijami.)

V islamskih državah - pa vidite kako je.

Oziroma si (eni) zatiskate oči pred tem.

Ne da je kaos - ta šele nastaja. Takorekoč brez "krivde Zahoda" - ki naj bi po interpretacijah nekaterih bil itak vsega kriv.

Nakladanje, kako je včasih bilo tudi v Evropi - je pa double brezveze. Prvič zato, ker se je stanje ravno z uvedbo demokracije in tržnega gospodarstva bistveno izboljšalo. Drugič pa, ker to rešitev skupaj s tamkajšnjimi tradicionalisti odrekate vsem ljudem tam.

Svet se počasi boljša.

Praktično v vseh islamskih državah - pa se EDINO slabša.

A ne veste, da je v Saudski Arabiji slabši standard kot v Sloveniji?

Pa dejte se že konkretno začet pogovarjat - ne pa en bluz o neuvrščenih vrednotah.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jeb ::

Thomas:
sprenevedas se. O kaksnem razcvetu zivljenja v blizini tocke 0 pa ti govoris? A ti to resno? Sej pravim, ziher bos poiskal kak podatek, da zivi tam in tam ta in ta prezivela vrsta, zivalska ali rastlinska. Great! Go live there, if it's so clean, man!!! Da te vidim.
Kaj pa ljudje??? Samo poglej Ukrajino. Res, da je bilo tam rastresenega ogromno materiala, ampak v koncni fazi imas ob atomski eksploziji pac vedno neko podrocje, kjer ne obstane veliko zivega, ali pa sploh nic, predvsem pa z zelo slabimi moznostmi za napredovanje vrste.
Lahko temu oporekas?? Ti se obesis na 100 km al pa na 300 al pa 500... Ko je povsem jasno, da je radij, ki ga zasvinjas, pac odvisen od moci eksplozije.
Pa kdo daje komurkoli pravico, da zasvinja se tako majhen del planeta???
In, Thomas, kdo bo ozdravil tisti folk? Kdo (in kako) bo poskrbel, da bodo tam v bliznji prihodnosti spet ZDRAVO ziveli ljudje? Ki ne bodo masovno krepavali za rakom in bogve cim se vse? Vsemogoca tehnoloska razvitost zahoda? Sicer sigurno prej kot razvitost vzhoda, to ze. Ampak ne se. Ob prijetnem prasketanju geigerjevega stevca bo pa tezko teklo karkoli.
Ali pa bos nasel podatek, da se da z ornk radiacijo zasvinjan planet brez problema spucat? Dej, please... In govorim samo o cloveski vrsti! Tvoja aroganca, da lahko ljudje pocnemo s planetom, kakor nas prime, me pa itak vedno navdaja
s strahom, da je takih ljudi se vec. Za tako mocno informiranega cloveka vleces za moje pojme zelo vprasljive zakljucke.
Namesto, da bi zahod koncno zacel popravljati napake in krivice, ki jih je po svetu zakuhal v zadnjih 500 letih, se pripravlja na dokoncno zavojevanje planeta z vzvodi "globalizacije". Skratka, se naprej bi se radi sli "business as usual", in cim dlje zadrzali prednostni
polozaj. In ce ne bo slo po mirni poti, bodo pa znjukali planet. Bravo! Klap, klap...
Skratka, ozkogledno, kot ocitno razmislja tudi povprecen American. Sem se po netu pogovarjal s kar nekaj modeli, in pri vseh je bilo enako: NIKAKOR se nocejo NITI vprasati, ZAKAJ se je terorizem obrnil ravno proti njim. Zato, ker so tako demokraticni, svobodoljubni, in vsem hocejo le dobro? Torej je terorizem lahko le cista zloba. Yeah, right...

Binji ::

Thomas: Kaj res TI ne razumes? Tudi v islamskih drzavah imajo zelo stroge zakone, nemara se strozje kot pri nas (oglej si zloglasno zaziganje posiljenih zensk, s katerim se seveda ne strinjam). Tudi Zahod je imel svojo temno dobo (srednji vek), takrat je bil pa islam visoko dvignjen nad krscanstvom. Ce bi ti zivel takrat, mislim, da bi si gorece prizadeval, da bi krscanstvo in na sploh zahodno druzbo izkoreninili. Pa poglej svet sedaj, 400 let pozneje. Stvari se spreminjajo ves? In nic ni crno-belo. Prav nic
Torej po tvoje bi se morali vsi odpovedati svojim verovanjem in prepricanjem ter se slepo predati Zahodu? Not gonna happen.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

tigrr ::

Tomas: ti si zablojen. Svet je zblojen od vojn in drugih pi$darij. Kazat na sceno s tipkovnico v roki je malenkost.

Bi se pa lahko tle kake dobre ideje narodile, ker je s lazje mislt s prsti na tipkovnici kot z bombo pod pazduho (oz. cakati na WTC2).

lp


Thomas ::



Takole zgleda danes point zero Hirošimske bombe. Ljudje in drevesa, se vidijo.

Ljudi, ki so umrli je bilo škoda kot vsakih drugih - od Dresdena do Mathausna ali Normandije.

Ampak vojna je vojna.

Atomske bombe so nam dejansko odvrnile veliko vojno. Največjo v zgodovini sveta.

Face it.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Poldi112 ::

>Heh, niso vsi islamisti fanatiki. Najbrž da ne. Jih je pa kar zelo veliko. Nekaj sto milijonov zagotovo.>
Ja, tuki vidim da tvoje probleme lahko resi samo atomska bomba. Sploh je pa tvoje pretiravanje vredno kakega pesniskega dela, ne pa resnega pogovora.
Dej povej, koliko to pride v %.
Tvoj problem je da se ti zdi vse kar ni tako tehnološko napredno kot zda manjvredno.
>Mene ne moti tako zelo, če v Texasu po desetletnem tehtanju usmrtijo z inekcijsko iglo večkratne in podobne morilce. Da bom zdaj zaradi tega slabo jedel ali spal? Ali zmerjal Busha? Niti slučajno.>
Sej, a ves da jih dost nedolznih ubijejo. Pa tudi ce bi bili vsi krivi. A je civilizirano moriti ljudi? Nazaj v pradavnino, zob za zob?
Pa pokoli oboroženih ljudi, ki se jim scufa. Vsak mesec kak, na pol leta pa en razred? Posledica cesa je to?

No, jordanija ne oznanja sebe kot najpravicnejso in demokraticno drzavo. Kot je rekel en pred mano, par 100 let nazaj je bila situacija obratna. Kakko lahko gledas zviska na njih? S tem ko gledas nanje s prezirom si sam zasluzis prezir. Ego tvoj pac mora najti slabse, da imas obcutek superiornosti.
Pa ne da zagovarjam te stravi, ki se dogajajo. Samo povem ti da je najvecji terorist Bush. Odpri oci!
Hinavci so pa americani in njim podobni. Glej, kako oni visajo ceno psenice, recimo. Tako da presežke zažigajo. Kako pomagajo revnim afriskim drzavam. Ah, kaj se to njih tice, oni pa res ne bodo resevali zivali. Razen ce imajo nafto, se razume. Pravicna ljudstva zivijo na bogatih nahajaliscih in treba je vzdrzevati pravico!

A ti ves koliko casa območje potrebuje za dekontaminacijo. Zgleda da je cas da se vprasas kaj je tisto kar hrvati in slovenci ne uspejo zrihtat, neki glede odlaganja jedrskih odpadkov. Res ne vem zakaj jih ne posujejo po polju, itak segnijejo cez par let.

Ko nam bodo zahodni teroristi naredili novo vojno, zgodovine sveta ne bo vec.
Lahko noc Thomas, blagor tebi, ti mirno spis, veliki brat te cuva...

||_^_|| ::

Kaj pa vsi tisti debilni otroci ki se rojevajo? Baje zaradi Abombe?

Američani so spet postavl novo oblast v Afganistanu. Zakaj se sploh jebejo s tem? Zakaj so se sploh začeli ukvarjat s tem? V zgodovini jih je to že teplo, ampak zgleda da se nč ne naučijo.

Thomas ::

> No, jordanija ne oznanja sebe kot najpravicnejso in demokraticno drzavo

A to te boli!? To da se ZDA oznanjajo za the best.

Zarad mene se lahko začne kdorkoli proglašati za karkoli. A je to sploh važno in pomembno?!

Bush pravi da so najbogatejši - so what???

Mene bolj žalosti, kaj ljudje v islamskem svetu počnejo s samimi seboj. Kaj bi radi počeli z nami.


To je relevantno, ne pa kdo se širokousti, kako da je lep in pameten in vse.


To pa ni več za Poldija:

Upam - sem tudi precej prepričan - da do uporabe atomskega orožja ne bo prišlo.

Vendar grožnja z njegovo uporabo nad Bagdadom je že bila enkrat uspešna.

Mislim, da je nekaj teh groženj trenutno "zunaj", da bi se preprečila uporaba ali umazane bombe ali napada na kakšno jedrsko centralo na Zahodu.

Če Sadam (mogoče še kdo) ve, da bo Bagdad uničen v eksploziji jedrske bombe, bo povlekel svoje štrikce, da obrzda teroriste, kolikor je v njegovi moči.

Za to trenutno (po mojem) pri tem gre. Tako je treba to grožnjo razumeti.

Žal.

:|
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Napalm, sevanje, goreči ter - vse je to isti šmorn.

Ne teži s takimi ali drugačnimi slikami - Perci.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

Kdo pa uporablja napalm? Ameriški izum?
Tega ne moreš primerjat. Napalm ne povzroča genetskih deformacij, ali se morda motim?
Ne teži s takimi ali drugačnimi slikami - Perci

Te je stisnilo, a? Mene tut in kar naprej me stiska, ko pomislim na to, da bi se kaj takega lahko ponovilo. Lahko bi ti pokazal še kako bolj vsakdanjo fotografijo (mutacije namreč), pa jih ne bom, ker so malo preveč plastične in bi verjetno kakšnemu mlajšemu pustilo trajne posledice, če bi videl te grozote.

Ni vsako orožje isti šmorn, imaš pa prav, da ameriško konvencionalno orožje vse bolj postaja podobno jedrskemu - osiromašeni uran (Irak, Jugoslavija)

jeb ::

in spet isto... Incredible. Najbrz res mislis, da si mi s to slikco kej novga povedal.
Dej, priskrbi se kaksno slicico Cernobila.
Ki ga pa NIHCE se zelo dolgo ne bo sel tko intenzivno pucat, kot si je to lahko v primeru Hirosime lahko privoscilo dokaj razvito japonsko gospodarstvo. Al trdis, da so enostavno pac na novo postavili bajte in ziveli dalje? Nas so ucili, da material, ki je ozarcen, seva se dolgo casa. Al so nas narobe ucili?
In zelo dobro ves, da so bili potrebni ORNK resursi, da se je na razmeroma majhen koscek zemlje vrnilo zivljenje. Medtem pa dolga leta rojevanje mutantov, umiranje za rakom...
In - tukaj pa to steje - pri uporabi danasnje bombe je pa tistih 20 kiloton Hirosime res le prdec. Skratka, kamorkoli pade, ce zelis vsaj priblizno upati na to, da bos tisto mesto usposobil za zivljenje, je ze ob uporabi kapseljna od 20 kiloton za pucanje potrebnih enormno veliko sredstev in cloveskih zrtev, (kolk folka je pocrkal, ko so odvazali prst v Ukrajini) da o trenutnem unicenju zivalstva in rastlinstva ne govorim. To te pa sploh ocitno totalno boli djokac. Kr poglej, kolk so rabl ameri, da so spucal dve podrti bajti. Pa kolk jih je kostal. Zdej pa mal pomisl na to, kako bos spucal z radiacijo kr ornk zasvinjan krog. Piece of cake, kajnede. Posebej bo uspesno lahko spucala kaksna revna drzava. Ves da.
In kaj, ko pade bomb vec? Ene par bomb cez, recimo Nemcijo. Kaj bi blo zate, kot si se izrazil "nukanje kr pocez" ??? Kdaj bi blo to? 3 bombe? 5? 10? 100? Pa se to mi povej - kako dalec od tvoje bajte bi bilo ZATE se sprejemljivo, da ti nekdo rukne bombo? "Vprasanje, kako mocno", bos rekel, jasno. Narobe! Za nekoga je pac vedno preblizu. Tega noces uvidet. Zgleda, da bos razumel sele, ko bo tolk blizu, da ti bo od zarcenja odpadel ta ali oni del telesa...
Ce bos se takrat branil svoje stalisce, te pa peljem na pir.
Ali pa ti mislis, da bodo bombe padale tkole po puscavah ala Nevada, stran od ljudi? Mal, za opozorilo...
S tabo se pa spuscat v debato o RAZLOGIH, da je en del sveta vedno bolj pissed off in se je pripravljen spopasti z zahodom, je pa ze naslednji nivo "exercise in futility".
"Uni tm cez, k jih bomo znjukal, so itak sami zlobci". Samo hudobija jih zene, a ne. Glavn, da si ti good guy, Thomas.
Dovolj.




Thomas ::

(Spet ni tole za mudžahedine).

Zato pri tej zadevi gre.

Za preprečitev detonacije umazane bombe, ki lahko seva bistveno bolj, kot vsaka atomska.

Zato je najbrž potrebna grožnja z atomsko bombo.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jeb ::

Thomas:
Ni res. Niti priblizno. Kako ti uspe ta logika? Na podlagi cesa si prisel do tega?
Razvite drzave lahko pred umazanimi bombami in ostalimi teroristicnimi "prijemi" najbolj ucinkovito obrani le nacrtno, intenzivno, pospeseno delovanje, ki bo usmerjeno v razvoj
revnejsih delov sveta. Pa ne tko, kot to pocnejo razne agencije ZN, ko na mesta lakote in bolezni pripeljejo par kamionov zita in zdravil. Tam, kjer pa razviti RES investirajo, so pa tudi lastniki in gospodarji resursov!!! Ne pomagajo, ampak se preko neokolonialisticnih mehanizmov "legalno" polascajo se preostalih bogastev. In najemajo poceni delovno silo. In pocnejo kup ostalih svinjarij. Skratka, se vedno se grejo koloniziranje. Samo v malo drugacni obliki od prejsnje. Lepo se naprej mastno bogatijo.
Potrebna je prava "globalna VLADA", ne pa globalni ameriski policaj, ki deluje v interesu PESCICE veleindustrialcev, globalni policaj, ki deluje brez zakonodajne oblasti in
ki deluje popolnoma pristransko, pac privrzen roki, ki ga hrani.
No, in sedaj, ko milijoni "poblaznelih verskih fanatikov", kot jih imenujes, POVSEM RAZUMLJIVO niti priblizno ne soglasajo z vizijo razvoja, ki jim jo ponujajo razviti, vizijo, v kateri bi revnim preko "dobrohotnih" globalizacijskih procesov bila se za prihodnjih nekaj generacij zagotovljena mocno podrejena vloga, in bodo razviti te razlike
kvecjemu povecevali, sedaj pa si ta razviti CIVILIZIRANI svet celo drzne nasprotnikom te precudovite vizije groziti z atomskim orozjem. Visek cinizma in pokvarjenosti. Visek!
Hkrati pa zahod nima niti toliko ZDRAVE PAMETI, da ne uvidi, da je groziti z unicenjem nekomu, ki itak vidi SAMOMORILSKE akcije kot edini odgovor, naravnost SLABOUMNO. DEBILNO.
In zalostno. Tudi to, da obstajajo ljudje, ki temu nasedejo in verjamejo, da je to vse OK. Ljudje, ki privlecejo na dan slikco Hirosime, rekoc, da metanje atomskih bomb pravzaprav ni nic hudega. Da se to da spucat. Jezus! Upam, da ti bo nasedlo na tem forumu cim manj ljudi. Upam, da bo takemu staliscu po celem svetu nasprotovalo cim vec ljudi. Ce ni tako, se nam slabo pise.

Poldi112 ::

>> No, jordanija ne oznanja sebe kot najpravicnejso in demokraticno drzavo
>A to te boli!? To da se ZDA oznanjajo za the best.
To je bil poskus prikaza hinavscine zahoda zate, thomas, a neuspesen.

Hearing only what you want to hear, knowing only what you've heard!

>Mene bolj žalosti, kaj ljudje v islamskem svetu počnejo s samimi seboj. Kaj bi radi počeli z nami.
Zanimivo, in kaj je takega kar bi v islamskem svetu radi poceli z nami in je hujse od nuka?

Pa hvala za vic o neskodljivosti atomske bombe, tle sem se posteno nasmejal.

LP Poldi

Thomas ::

Če bo zgledalo nevarno, da se ponovi kakšen WTC ali pa da avion poln jedrskih odpadkov nalašč strmoglavi kje v ZDA ali Evropi - kar je še bolj verjetno - potem bo prej padlo toliko nuklearnih bomb po Sudanu, Somaliji, Iraku - ali kjerkoli že, kolikor bo potrebno za ukinitev te nevarnosti. Če drugače ne bi šlo.

To je maloverjeten - a možen scenarij - do katerega jest nimam čisto nobenih a priori moralnih zadržkov.

Uni jamrači, ki boste pa vili roke nad tem - kje ste bili, ko so v Sudanu ubili nekaj 100 tisoč pripadnikov krščanske ločine? Če se vam zdaj smilijo (morebitne) kolaterarne žrtve - kako da se vam tistih 100X več ni, ki so bili pobiti v imenu širjenja Islama v zadnjih 10 letih v Sudanu?

Tolk, ane, da se ne boste čutili moralno nevemkako vzvišene brez potrebe.

Ne bi jest, da pade avion poln radioaktivnih snovi na Slovenijo slučajno.

Whatever cost za Irak.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Um, kdo je rekel, da bodo padale umazane bombe? Zda? Kje so dobili te podatke? Od obveščevalnih služb? A od tistih obveščevalnih služb, ki pred 11. 9. 'niso' vedele, da se nekaj pripravlja?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

||_^_|| ::

Thomas: s tvojim zadnjim postom se pa totalno strinjam (nism si mislu da bom gdaj to reku:)))

Sam glede tistih pobitih v imenu širjenja islama. To ni noben nov izum, folk je umiru tut zaradi širjenja krščanstva.

btw, dejde za nepoznavalce mal razložit kaj je to "umazana bomba".

TESKAn ::

Umazana bomba je v bistvu klasična bomba, ki ji dodajo radioaktivne odpadke - ob eksploziji se le - ti raznesejo po okolici in jo 'umažejo'.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

Alkajda bi uporabila razprševanje radioaktivnih odpadkov s strmoglavljenjem aviona na mesto - jest v to ne dvomim. So se že hvalili s tem.

Da pa zmore - pa precej težko verjamem, ker je bila že precej načeta zaradi odločnosti ZDA. Samo zato. Ni pa čisto nemogoče.

Odreči se možnosti uporabe nuklearnega orožja za (tudi) take eventualnosti - bi bila oslarija.





Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

||_^_|| ::

sam..kam bi pa vrgl atomsko bombo? na avto od bin ladna al kaj? Pol bojo pa spet razf... eno celo državo sam zato ker bojo predvideval da je on tm.

para-site ::

Ma tle se stalno dajemo z istimi stvarmi.
Prav enostavno, če hoče nekdo (ZDA) biti bogat, mora nekdo drug bit reven. Tko je in je vedno tko tudi blo skoz celo zgodovino. Samo razkorak ne sme bit prevelik, ker se reveži potem začnejo upirat. ZDA pa tudi razumem(čeprav bi jaz ravnal drugače, glede na to, da se jim dolgoročno tkak politika ne splača), da hoče tako stanje obdržat oz. še povečat razlike, saj gre njim v korist. To pa počnejo na hinavski način, tega ne moreš spregledat, prepričan sem, da to vidi tudi Thomas, samo ne vem zakaj se prepričuje obratno. Iz ekonomskega vidika je to še najbolj očitno, čeprav zunanja politika ZDA prav nič ne zaostaja. Primerov je blo že dosti povedano, tko da tega ne bi spet dokazoval, mislim, da se s tem vsi strinjamo. Rešitev nastale situacije vidim v pravičnejšem (tukaj mislim na človekove pravice in enakost vseh ljudi ne glede na spol, raso, vero,...) razvijanju DVR in drugih držav, ki zaostajajo za razvitem svetu. Tle pa pridemo do točke, ki je ključna. Razviti svet bi se moral odpovedati nekaj stvarem in predvsem nekaj denarja, tukaj pa nastane problem. POHLEP je bil in vedno bo vzrok za konflikte.
Potem pa se vmes postavi še vera, pa smo tam.

luni ::

Samo nekaj o hinavščini, Thomas. Ta stavek verjetno poznas:

Reference so dovoljene samo na "little doubt" vire (kot so zemljevidi, EDU zgodovinski teksti ..) - in amen.

Fight or "die"!


Pol pa gres svoje trditve in prepricanja podpirat s stranmi, ki imajo naslov Apocalyptic Hope in katerih pozdravni tekst se glasi "JESUS CHRIST....Our Lifesaver and our ONLY Hope in these Last Days".

Jaz bom rekel samo heh :)

Artificial Intelligentia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: luni ()

Thomas ::

Kje imajo narobe:

  • socialisti


  • Tam, kjer ne vedo, da bogatejši Zahod pomeni edino upanje za zmanjšanje in celo odpravo revščine v tretjem svetu.

  • islamisti


  • Ko (ne) vedo, da je njihov svet pekel. Potem bi ga pa radi delili (pekel(=islamizem)) z Zahodom - kjer oni (islamisti pri sebi, intimno) mislijo, da je že skoraj Raj. Izrael je Raj za palestinskega pastirja - samo napačnega boga se mu zdi, da molijo tam.

  • ekologisti


  • Ko ne vedo, da razvitejša je tehnologija in ekonomija - manj svinja (naravno) okolje.

  • antiglobalisti


  • Ko ne priznajo edinozveličavnosti človeških pravic za vse ljudi na Zemlji. Kamor pravica do lokalnih šeg - ne sodi, če so te v nasprotju s temeljnimi pravicami.

  • pristaši prime directive


  • Ki mislijo, da stanje ob strani je edino moralno. Niti ni edino - niti ni moralno.

    No, potem se pa jest fajtam z vsakim, ki živi v vsaj eni od teh zmot. :))
    Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

    Thomas ::

    luni

    Ti samo konkretno povej, katera trditev na kakšnem mojem linku ti ni všeč - pa bom ali pokazal EDU link zanjo - ali pa bom rekel, da ta je pa bosa.

    Če pa na kakšnem mojem linku kdo kliče Kristusu ali Allahu - pa zaradi tega link še ni vprašljiv.

    Če pa ne najdem little doubt linka za faktografske trditve tam - potem pa že.

    Če.

    :)



    Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

    luni ::

    Eh Thomas jaz nimam ne casa ne zivcev se cele dneve s teboj bockat po tem forumu, kot ostali udelezenci te teme. Ti kar lepo misli svoje, jaz bom mislil pa svoje in bo mir :).

    Vseeno si pa ne morem kaj, da ne bi kje opozoril na kaj bistveno zgresenega, kot je tvoje sklicevanje na domace strani verskih fanatikov.
    Artificial Intelligentia

    Thomas ::

    Dokler islamski verski fanatiki trdijo da je 2+2=4 ali pa krščanski verski fanatiki trdijo, da jih muslimanske oblasti ubijajo - Sudan - imajo oboji prav.
    Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

    luni ::

    Mislim, da dodaten komentar ni potreben :\
    Artificial Intelligentia

    Thomas ::

    Mislim, da je bilo pričakovati kakšen pameten komentar - pričakovati preveč.

    ;)
    Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

    Poldi112 ::

    >Kje imajo narobe:
    >ˇ socialisti
    Tam, kjer ne vedo, da bogatejši Zahod pomeni edino upanje za zmanjšanje in celo odpravo revščine v tretjem svetu.

    Povej to prezivelim v Nagasakiju.

    >ˇ islamisti
    Ko (ne) vedo, da je njihov svet pekel. Potem bi ga pa radi delili (pekel(=islamizem)) z Zahodom - kjer oni (islamisti pri sebi, intimno) mislijo, da je že skoraj Raj. Izrael je Raj za palestinskega pastirja - samo napačnega boga se mu zdi, da molijo tam.
    Ves, enim mogoce duhovnost malo vec pomeni kot zahodnjakom materialne dobrine. Tko da je neverjetno primitivno reci da so drugi zaslepljeni, ali pa da palestinci sanjajo o izraelu. Ali se mogoce borijo za izraelsko drzavo na ozemlju palestine? Vsak dan nekaj novega.

    ˇ ekologisti
    Ko ne vedo, da razvitejša je tehnologija in ekonomija - manj svinja (naravno) okolje.
    A ti ves da so americani tisti ki ne podpisejo Kjotskega sporazuma. In so med razvitimi drzavami ned najmanj ekolosko osvescenimi. Aja, a ves kdo seka dezevni gozd in kako katastrofalne bodo posledice?
    btw, pise se ekologi

    ˇ antiglobalisti

    >Ko ne priznajo edinozveličavnosti človeških pravic za vse ljudi na Zemlji. Kamor pravica do lokalnih šeg - ne sodi, če so te v nasprotju s temeljnimi pravicami.

    A ti mislis da je to bistvo globalizacije. Sirjenje clovekovih pravic. Bolano.

    >ˇ pristaši prime directive

    >Ki mislijo, da stanje ob strani je edino moralno. Niti ni edino - niti ni moralno.

    Stanje ob strani seveda ni kul, je pa neskoncno bolje kot vreci 50 abomb na drzavo v zameno za 50 ljudi, ki jih ubije terorist. Na ta nacin ne samo da se z nim poenacijo glede nizkotnosti, celo presezejo ga.

    >No, potem se pa jest fajtam z vsakim, ki živi v vsaj eni od teh zmot.

    Da se nisi ti mal zmotic. Drugace se bos celo zivljenje samo kregal.

    Lep pozdrav,
    Poldi

    Thomas ::

    >> Kje imajo narobe:
    >>ˇ socialisti
    >>Tam, kjer ne vedo, da bogatejši Zahod >>pomeni edino upanje za zmanjšanje in >>celo odpravo revščine v tretjem svetu.

    > Povej to prezivelim v Nagasakiju.

    Preživeli v Nagasakiju in na Japonskem sploh - so bili po nekajletni okupaciji - sprejeti v Zahodni klub. Invalidi vojne so pa seveda ostali na obeh straneh.

    A ne veš, a kaj?

    p.s.

    Če je cela Alkajda tako na psu z inteligenco - potem je to dobro, jih ne bo tako težko premagat.

    >:D
    Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

    para-site ::

    ti, z 11.septembrom se je videlo, kolko so inteligentne ameriške obveščevalne službe in še marsikdo v ameriki. ZDA ne bo nikogar premagala, ker se še sama ne zna branit.:D

    Thomas ::

    CIA in FBI morata nositi del odgovornosti za "11. september". Ker niso predvideli, da bi bil lahko kdo kaj takega sposoben.

    Ampak - kruto se boste ukanili tisti, ki mislite, da nosilci takih groženj v bodoče ne bodo uničeni.

    Bodo.

    :)
    Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

    jeb ::

    Prepirati se s clovekom, ki IGNORIRA dejstva in se poigrava z interpretacijo podatkov tako, da so DOZDEVNO skladni z izrecenimi trditvami, je seveda brezplodno. To Thomas dokazuje over and over again. Tu ni pomoci... Zato se v to zanko ne bom zapletal vec.
    Rad bi le tistim, ki se morda se ne morejo odlociti, ali njegovi posti vsebujejo vsaj majceno zrno soli, polozil na srce, naj si gredo pogledat v slovar, kaj pomeni pojem DEMAGOGIJA.
    Nato pa po moznosti se enkrat prebrati tale thread.
    Morda bo potem odlocitev, ce se bi strinjali s trditvijo, da je groznja z atomskim orozjem ljudem, ki so za stvar, v katero verjamejo, brez zadrzkov pripravljeni zrtvovati zivljenje, GENERALSTABSKA NUJNOST, nekaj lazja.
    Ta trditev ja pa zame brez konkurence najbolj neumna trditev, ki sem jo uspel prebrati na tem forumu, pa tudi sirse.
    Thomas, ce si to trditev UPAS zapisati v pismih bralcev, recimo v Delu ali kakem drugem masovnem mediju (da te bo prebralo se kaj vec kot le nekaj deset ljudi), imas vsaj muda, ce ze nimas morale. Ampak res bi te rad videl.




    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    Napad ZDA na IRAN (strani: 1 2 3 4 5 6 )

    Oddelek: Problemi človeštva
    27722188 (14784) drvo
    »

    Ali bo Amerika napadla Iran do 20.3.2006??? (strani: 1 2 3 4 )

    Oddelek: Problemi človeštva
    18514736 (732) leinad
    »

    Al kaida, nuklearno orožje in ustrahovanje množic (strani: 1 2 )

    Oddelek: Problemi človeštva
    856441 (4912) MadMicka
    »

    North Korea

    Oddelek: Loža
    252079 (1676) Thomas
    »

    World Trade Center (strani: 1 2 3 4 5 )

    Oddelek: Loža
    21516329 (5902) burekar

    Več podobnih tem