» »

prejemanje denarja na paypal

prejemanje denarja na paypal

microera ::

Pozdravljeni
Sicer sem že nekaj iskal, ampak nič podrobnega našel o trenutni situaciji!
Ali je že možno dobivati denar na paypal v Slo?
Ali ga je možno tudi dvigniti?

p.s.
trenutno bi mi prišlo prav tudi samo sprejemanje!
LP

www.microera.si

KoMar- ::

Jp, če imaš VISA kartico, lahko prejmeš nakazila. Ampak pripravi se na veliko stroškov.

bluefish ::

Na sam PayPal lahko prejemaš denar neodvisno od lokacije. Potem naprej pa je odvisno od tvoje kartice.

microera ::

Torej v vsakem primeru lahko prejemaš denar!?
Za dvigovanje pa moraš zaenkrat imeti VISA?

p.s.
Samo za prejemanje je strošek, če se ne motim malenkosten..
LP

www.microera.si

opeter ::

Govora je o "nakazilu" iz Paypala na tvoj bančni račun...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gandalfar ::

Zaenkrat je moznost samo VISA.

Sicer pa "the" tema o tem: Paypal podpira tudi Slovenijo

bastadu ::

Kolikor imam sam izkušnje s prejemanjem denarja od nekoga drugega na moj Paypal račun je provizija, ki si jo zaračuna Paypal nekje 5%, kar ni ravno zanemarljivo ... Iz Paypala na kreditno oz. na bančno kartico pa si še nisem izplačeval, ker redno plačujem preko Paypala in nisem imel te potrebe. Sicer pa mislim, da je zopet neka provizija, če si zadevo izplačaš na svoj OR, koliko točno pa naj nekdo drug pove, ki ima to izkušnjo.

microera ::

Kolikor imam sam izkušnje s prejemanjem denarja od nekoga drugega na moj Paypal račun je provizija, ki si jo zaračuna Paypal nekje 5%, kar ni ravno zanemarljivo ... Iz Paypala na kreditno oz. na bančno kartico pa si še nisem izplačeval, ker redno plačujem preko Paypala in nisem imel te potrebe. Sicer pa mislim, da je zopet neka provizija, če si zadevo izplačaš na svoj OR, koliko točno pa naj nekdo drug pove, ki ima to izkušnjo.


saj to sem mislil!
Tudi jaz plačujem s paypalom in zaenkrat ne bi imel potrebe, da bi si nakazoval (oz. izplačeval) denar na svoj OR!
LP

www.microera.si

VITACELL ::

Tu si ustvariš Paypal če maš firmo: https://www.paypal.com/si/mrb/pal=GP5WP...

Za kolko te oskubijo je odvisno koliko prejemaš mesečno https://www.paypal.com/si/cgi-bin/websc...
0,00 EUR - 2.500,00 EUR 3,4% + 0,35 EUR
2.500,01 EUR - 10.000,00 EUR 2,7% + 0,35 EUR
10.000,01 EUR - 100.000,00 EUR 2,2% + 0,35 EUR
> 100.000,00 EUR 1,8% + ;0,35 EUR

Brezplačen dvig nad 100,00 EUR
1,00 EUR provizije za zneske < 99,99 EUR
vitacell@gmail.com 040 959923

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: VITACELL ()

Swiwer ::

Trenutno (20-september-2009) za uporabnike PayPal-a v Sloveniji ni mozen direktni prenos iz PayPal-a na lokalni bancni racun. Mozen je le prenos iz PayPal-a na kreditno kartico ali pa na bancni racun odprt v ZDA.

V obratni smeri pravtako ni mozno prenesti denarja iz lokalnega bancnega racuna na PayPal racun (add funds). Lahko pa s PayPalom nekaj kupis in se bo znesek odstel od denarja, ki ga imas na PayPalu, ce ga pa nimas dovolj se bo pa preostanek avtomatsko odstel od kreditne kartice (torej lahko imas vedno 0 EUR na PayPal-u pa se bodo zneski tvojih nakupov vedno odstevali od kreditne kartice). To seveda pomeni provizijo kakrsno ti pac zaracunava tvoja banka.

PayPal racun lahko trenutno napolnis le tako, da ti denar nekdo nakaze s svojega PayPal racuna tako, da sprozi osebni transfer (personal transfer) ali pa da nekaj kupi (ce imas spletno trgovino). Ce ti nekdo poslje denar s svojega PayPal racuna kot osebni transfer in je pravtako iz Slovenije, potem ni stroskov (isto kot ce ti kdo nakaze denar na bancni racun v istem bancnem omrezju, npr iz KLIK-a NLB na KLIK NLB), pod pogojem da ni konverzije valute. Ce pa ti nekdo iz tujine poslje denar s svojega PayPal racuna na tvoj PayPal racun (personal transfer opcija) potem pa se zaracuna provizija 0,5% (razen ce nista oba v EU). Ce pa ti poslje denar tako, da se mu ne odsteje iz PayPal-a ampak iz kreditne kartice pa je provizija 3,9% + 0,35 EUR. Kdo placa te provizije (posiljatelj ali prejemnik) obicajno doloci posiljatelj.

Kar je napisal VITACELL velja za Merchant Rate ki ima 3,4% + 0,35 EUR provizije, na kar se moras posebej prijaviti ce izpolnjujes pogoje (zasluzis na PayPal vec kot 2500 EUR mesecno, itd). Po defaultu imajo PayPal accounti Standard Rate, torej se jim zaracunava provizija 3,9% + 0,35 EUR na vsak priliv. Na posiljanje denarja (nakup nekega artikla) ni stroskov zate.

Tisto o brezplacnem dvigu nad 100,00 EUR pa tudi se ni merodajno ker se v Slovenjiji se ne da prenesti denarja iz PayPala direktno na bancni racun.

Torej trenutno edini nacin da dobis denar dol iz PayPala je da ga "dvignes" (withdraw) na kreditno kartico in ga dobis potem na racun ob naslednjem obracunu tvoje kreditne kartice (obicajno enkrat na mesec).

To je v grobem to. Zaenkrat smo v SLO se hendikepirani, ker se ne da withdrawat direktno na bancni racun. Druga velika pomanjkljivost pa je to, da ce imas spletno trgovino, ti lahko kupci placajo samo s svojim PayPal accountom ne pa direktno s svojo kreditno kartico, torej ce hocejo nekaj od tebe kupit si morajo registrirati nov PayPal account, dodati vanj svojo kreditno kartico in jo verificirati. Za verifikacijo pa je potrebna koda ki se vidi na izpisku za kreditno kartico in ce nima on-line bancnistva in dobi izpisek samo enkrat mesecno na dom po posti, to pomeni da bo sele takrat lahko verificiral kartico in opravil nakup. Skratka velike ovire imamo se s tem. Ko bodo to dvoje porihtal (ce bodo) potem bo pa to res super. Do takrat pa edino ce uporabis kak third party credit card processor za katerega pa moras biti firma (ce je slovenski) ali pa najti tujega ki "podpira" Slovenijo. Ali pa ce odpres bancni racun v tujini in potem ............ stvar tezkih debat .......... :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Swiwer ()

Jackass ::

Kolk stane pa potem še dodatno ta prenos iz PayPal-a na kreditno kartico?

Js mam podoben primer namreč. Sedolovt bom začel z nekom iz ZDA. In iščm najcenejši način denaranih nakazil.

Torej mene bi npr. (prejem) nakazila 1000 EUR stalo:
- 3,9% za nakazilo (če mi nakaže iz kreditne kartice) (torej 39 €)
- ??% za nakazilo v tuji valuti
- ??% prenos na kreditno kartico

A so tuki še kšni stroški vodenja računa, odprtja...
Js sm namreč precej zmeden, k ni enga PDF-a, kjer bi to vse pisal, ampak se jajcam po tistmu FAQ-ju z nekimi vmesniki...

Zelo bi bil hvaležen, če bi mi nekdo lahko to pojasnu!

LP,
jAcKaSS

Jackass ::

Ok sm našu zdej, da stane prenos na kreditno kartico 2€, pa 500€ je limit.
jAcKaSS

marius69 ::

V prejšnjih razpravah govorite o NLB banki, ampak jast koristim osebni račun v SKB banki in imam maestro kartico. Lahko sa njom se registriram na Paypal? Ima kdo iskušnje sa SKB v registraciji na Paypal?

LP!

bluefish ::

Z Maestro karticami žal ne gre, ne glede na banko.

marius69 ::

Kakšni drugi račun v SKB mi potrebuje za registracijo na paypal?
ali
kakšni račun/banko mi preporučate za paypal - da so stroški vodenja računa najmanjši.

bluefish ::

Pri Abanki lahko pridobiš debetno kartico in ti ne zaračunajo nič. Pri ostalih bankah pri pride v poštev Mastercard, kjer letno plačaš približno 7EUR - NLB recimo.

jype ::

marius69> Kakšni drugi račun v SKB mi potrebuje za registracijo na paypal?

SKB Visa in Mastercard kartica na Paypalu super delujeta.

marius69 ::


SKB Visa in Mastercard kartica na Paypalu super delujeta.


Kakšen račun je to? kreditni ali pak debitni?

Kakše su iskušnje sa prejemanjem denarja kod tistih SKB računa?

amigo_no1 ::

Abanka + visa od 01.01.2010 ne bo tako sanjska naveza:
Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal

Gandalfar ::

PayPal ima probleme, vendar stran, ki na veliko oglasuje svojo alternativo skozi affiliate povezave pac ni kredibilen vir.

cucusniper ::

Lp,
Po enem tedno branja in čekiranja vseh mogočih forumov sem moram da recimo našel kar dosti uporabnih stvari vendar določene še mi zmerom niso najbolj poterjene in pa jasne.
Kok sem sedaj prebiral forume sem zasledil da če hočem z pay palom tudi prodajat določene stvari si moram sedaj spremenit moj accunt na premier. To mi je nekako jasno.
Pred 14 dnevi sem dobil od KBM Master Card ,ki sem jo pred petimi dnevi nazaj tudi registriral na paypal strani vendar še zmerom nisem na bankanetu zasledil tega odrgljaja 1.5€ da bi dobil kodo, kako je kaj z tem nevem.
Zanjima me pa še nekaj če jaz neko stvar preko eBay prodam ta denar od prodaje dobim potem na račun na paypal in tam ostane tok časa dokler ga ne porabim ali kako je z tem , ker to vem da z MasterCard si iz paypala ne morem prenest denarja na svoj račun , in za to potrebujem v tem primeru Visa kartico. Lahko pa ta denar recimo da sem prodal neko stvar za 500€ in sem dobil nakazano na PayPal, pač porabim z nekimi mojimi nakupi z PayPal računom.
Upam da je moja preestava pravilna če ni pa mi naj kdo lepo prosim pove kako je z temi stvarmi.
Za odgovor se že v naprej zahvaljujem.
Lp, Dejan

Gandalfar ::

odtrgljaj se naceloma zgodi v roku parih sekund

fosil ::

Če z KBM misliš NKBM, ti lahko povem da pri njih traja blazno dolgo da ti pokaže to transakcijo. Jaz sem čakal več kot en teden.

Ne vem kaj to mutijo, pri drugih bankah gre veliko hitreje.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785740189 (23220) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134983 (14947) igi82m

PayPal (osnovne informacije)

Oddelek: Loža
62038 (1971) zee
»

PayPal se podaja tudi izven interneta

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
226702 (5020) ToniT
»

PayPal (končno) podpira nakazila v Slovenijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
7316669 (8990) techfreak :)

Več podobnih tem