» »

Katero tipkovnico priporočate??

Katero tipkovnico priporočate??

1
2
»

darkolord ::

Proti temu se vse skrije:

 thinkpad

thinkpad

Keyser Soze ::

Ima brat G15.
Kljub temu da je dosti ne uporablja so se iz tipk izbrisali znaki in zdaj cela tipka sveti...

Jezus, kaj pa dela na njej? Verjemi, da je moja G15 utrpela kar precejšnjo zlorabo z moje strani. Pa se ni niti ena tipka zdrgnila. A je "drag queen" pa ma 5cm kremplje na prstih?:P
OM, F, G!

AngelOfDeath ::

Saj pravim da je zelo malo v uporabi bila. Pač klump.
edit: Slovnica

ameba ::

Rabil bi tipkovnico, na kateri bi se dalo lepo pisati, ter da nebi bila glasna. Gledal sem te flat tipkovnice......
Illumintaed mi je všečna samo je draga ( 84€ ). Glede nato da imam tipkovnico še najdlje časa ( 5 let ), mislm da ni škoda zapravt toliko denarja za to.
Zanima me samo še če je razlika med Illumintead za 84€, ter za 30€.

Ta
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

ali

ta
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Morda kdo ve, kje bi lahko fizično sprobal navedeni tipkovnici ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ameba ()

kuglvinkl ::

Te tipkovnice niso za pisanje. Poglej za IBM M, če jo kje najdeš, al pa drugimi na Cherry stikalih. Pred časoom smo imeli obsežno debato glede mehanskih tipkovnic. Malo poišči.

ameba ::

Kako to mislš niso za pisanje ? Torej je samo izgled ? Kaj pa funkcionalnost in tekoče pisanje, ter tihost ?

Alijen ::

Cherry tipkovnice so še vedno zakon. Meni dela od mojega pentium 166mmx brez problemov. 3 Cherry tipkovnice in ne menjam za nobeno več. Raje plačam malo več za tipkovnico pa jo imam potem par let kot pa par € pa menjam vsake pol leta.

kuglvinkl ::

ameba je izjavil:

Kako to mislš niso za pisanje ? Torej je samo izgled ? Kaj pa funkcionalnost in tekoče pisanje, ter tihost ?


Ok, definiraj pisanje. Zame je pisanje med pol in eno avtorsko polo na dan. Pri čeme je avtorska pola 30k znakov s presledki.

Res najdi temo, vse je tam razloženo.

ameba ::

Našel več tem o teh mehanskih bom pogledal :-)
Hvala

Kar se tiče pa pisanja, seminarske naloge, chati, forumi itd... saj veš splošna raba :-)
Trenutno imam mal preveč denarja in mi ni škoda dat ene 80€ za hudo tipkovnco, samo nebi rad kaj zajebal, zato sprašujem.

kuglvinkl ::

Sure. Moja M je npr. iz 1996. Kot nova :) Še ena je pa na zalogi. Za obe sem dal od oka 30 evrov IIRC.

Se pa te tipkovnice med seboj razlikujejo. IBM M tako ni nujno najboljša stvar po namazanem kruhu. Maš tudi ultimativne geekovske mehanične tipkovnice, brez numeričnega dela npr.

Tole je ta tema: Osvetljena tipkovnica

recimo tale: http://elitekeyboards.com/products.php?...

Zgodovina sprememb…

ameba ::

Točno to temo sem gledal, zato sem se napalil za illuminated, nisem bil pozoren na mehansko.
Vidim, da se bo težko odločit kaj kupit heh :-S

Hvala za pomoč ....

Brane2 ::

Po maljon preizkušenih tipkovnicah je vsaj meni Cherry G86 svetlobno leto pred vsemi.

Oborožil sem se s parimi in ko je ena na pranju, druga čaka v rezervi v omari.

Edino, kar mi ni všeč, je to, da je wireless.

Če bi lahko še enkrat jemal, bi vzel obično verzijo. Pripadajočo miško ( če sem jo sploh mel) sem že davno šutiral.

Ne morem se spomnit dobe a tko čez palec bi reku, da jo mam ziher več ko 6 let in v tem času je bila kar nekajkrat oprana in podmazana.
On the journey of life, I chose the psycho path.

ABX ::

Dell

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Vitamin-B ::

Za tipkanje (tiho in hitro) priporočam http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

imam 3 leta, srebrna se mi je obrabila do črne plastike spodaj, kjer se je največkrat dotikaš (lahko pa vzameš črno verzijo), je pa res da se taka tipkovnica po 3-4 letih menja. Pri tej tipkovnici mi je všeč, da je tiha tudi preslednica, kar za večino tipkovnic (tudi v visokem rangu) ne velja. Osvetlitve na tipkovnici pa eetaq ne rabiš (če kolko tolko tipkaš, že prsti približno vedo kje je kateri gumb. Ahja pa ta tipkovnica ima nekako normalno razporejene gumbe.
Med čiščenjem sem zlomil mehanizem pri Enter tipki, pa sem kar lepo zamenjal s tistim iz Num+ (sta ista). Za 20€ mi ni težko zamnjati tipkovnice na 4 leta (za PC seveda).

kuglvinkl ::

Dej nehi...

Brane2 ::

Moje stare Cherry tipkovnice so začele neugodno škripati, zato sem se ozrl za novimi.

Rad bi solidno tipkonvnico a hec je v tem, da ima vse mehansko, kar se dobi pri nas, Cherry tipke, ki mi nekako ne sedjeo preveč, eprav so boljše od obične gume.

Po nekem času se je iskristalizirala izbira:

-DasKeyboard Model S Ultimate
-Filco Majestouch Pro

- Topre Realforce.

Pri dve sta bazirani na Cherryjevih tipkah in temu ustrezno ocenjeni. ploh druga je an voljo v treh "okusih" tipk ( Cherry MX črne, rjave, modre)

Zadnja je zanimiva, ker je posebne sorte- kapacitivna. Tipke imajo poseben mehanizem, ki je spoj vzmeti in gumi membrane. So pa drage ko svinja.

V Sloveniji ponuja prvi dve opciji majhna spletni štacuna GLAVCA, zunaj pa Keyboard Co za slednji dve.

Topre je zanimiv, a drag in nedostopen v EU, čeprav je na Japonskem veliko ime. Njegove cene so visoke, prei Keyboard Co me pa moti še visoka poštnina.

Vsi modeli so zanimivi tudi zato, ker ponujajo NKRO ( no key rolout- zaznajo lahko pritisk poljubne kombinacije tipk hkrati- no razen Topreja, ta gre lahko "samo" do 6 tipk - zaradi omejitve USB protokola, kar sicer velaj tudi za vse ostale ob USB priklopu)



Zato me zanima:

- a ima kdo z omenjenimi kake izkušnje
- a ima kdo omenjeno Topre tipkovnico
- kako se obnese Topre glede na Cherry derivate
- kje ga dobiti v EU za pameten denar.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

WizmoTo ::

Ima kdo pozitivne izkušnje z uporabo wireless tipkovnic v temi? Kaj se bolje obnese: osvetljene, ali pa mehanske zaradi feedbacka ? Sem pred časom nabavil nek manjši wireless rubber šrot od tipkovnice s touchpadom - Logitech K400 (rajši bi imel trackball, ampak nisem nič pametnega našel), pa se ni izkazalo za najbolj uporabno (nobenega občutka, ko tipkaš, vidiš pa tudi nič). Form faktor mi je sicer všeč (z izjemo touchpad dela).

Se kje dobi kakšna taka pošast? :
- mehanska
- NKRO na PS2 (opcijsko, ampak fino bi bilo za simulacijo frajtonarce :)
- wireless (USB, delujoče na Linuxu)
- z integriranim trackballom
- majhna (brez numeričnega in "kurzor" dela, brez brezveznih multimedijskih tipk) s tipkami normalne velikosti
- analogno nastavljivo osvetljena

PARTyZAN ::

Brane: Si pogledal tudi Steelseries 7G (MX Black) in Razer BlackWidow (MX Blue), BlackWidow Stealth (MX Black)?

http://www.overclock.net/t/491752/mecha...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

Brane2 ::

@PARTyZAN:

Sem pogledal tudi te, a jih resni uporabniki niso ocenili prav visoko. Omenjene imajo baje bistveno višjo kakovost.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Brane2> -DasKeyboard Model S Ultimate

Priporočam, uporabljam že leto dni, prima je.

Brane2 ::

@jype:

Kje si jo vzel ? Glavca jih dobi jutri. Maš navadno ali noclick verzijo ?

Maš ISO ( z dvovrstičnim ENTER) ali ameriško verzijo ( z enovrstičnim ENTER in |\ knofom nad njim ) ?

Mene moti samo ta polirana površina.
On the journey of life, I chose the psycho path.

jernejl ::

Pa je res takšna opazna razlika med temi stikali (npr. DayKeyboard) in cherry?
Sam sem pred časom nabavil Cherry G80-3000, s click stikali in slovenskim layoutom, za 66 eur (brez DDV).
Dobil sem jo pa pri tipro.

Brane2 ::

@jype:

Glede Ultimate verzije- to ej una z blank tipkami - je res kaj na tem ali gre bolj za pederiranje ?

MIslim, ker so vsi pokrovčki blank, si res potem upenalu slepo tipkanje v nulo ali si to že prej obvladal in plešave tipke niso imele vpliva ?

Kar se wireless tipkovnic tiče, ne hvala.

Jebeš tako tipkovnico, kjer ti sosed lahko mimogrede keylogga vse tipke in ti sname kode za bančni dostop itd.

Pa sploh jebada z baterijami in motnje z ostalimi napravami niso vredne tega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

para! ::

Fantje, tale DAS keyboard je res brez odtisnjenih znakov (in tako ste tud naročil)? Kako se tipka, se navadiš hitro (ob predpostavki, da že zdaj slepo tipkaš)? Verjetno so kakšne tipke, ki si jih slabše zapomniš od ostalih...

lp
Death before dishonor!

Brane2 ::

@jernejl:

Tipke so natanko iste. Razlika je v pokrovčkih in ostalemu delu ( telo tipkovnice itd).

Razlika ej tudi v NKRO. Slednje namreč to so. G80-3000 pa niti slučajno.


NKRO ti omogoča sledenje VSEH možnih kombinacij tipk. Ti se na NKRO tipkovnico lahko usedeš in zaznala bo VSE pritisnjene tipke pravilno. ( Če je priklopljena na PS/2, preko USB pa samo do 6 navadnih tipk + do 4 krmilne /alt,shift,ctrl etc)

Poceni džabakelj ti to garantira samo za do dve katerikoli tipki, pa še to ne vse.

Pri tej svoji poceni Cherry G86 recimo ne morem izbrati kombinacije obeh shiftov za preklop layouta, ker tipkovnica tega ne zazna.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

kuglvinkl ::

Malo poglejte za različnimi cherry stikali. Blue rulez, potem pa odvisno od okusa.

jype ::

Brane2> Glede Ultimate verzije- to ej una z blank tipkami - je res kaj na tem ali gre bolj za pederiranje ?

Pederiranje. Slepo tipkat sem znal že prej. Mogoče gre bolje, če si začetnik, dunno.

Brane2> Maš ISO ( z dvovrstičnim ENTER) ali ameriško verzijo ( z enovrstičnim ENTER in |\ knofom nad njim ) ?

Mam "angleški" enter (inverted L).

Koštala me je 130 ojro, ampak je šlo na firmo, tako da ni blo panike :)

Brane2> Kje si jo vzel ? Glavca jih dobi jutri. Maš navadno ali noclick verzijo ?

getdigital.de, se mi zdi, mam noclick verzijo, odkar mam mejhne pamže na M ponoč ne morm več tipkat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Brane2 ::

Saj glavca jemlje robo pri getdigital.de

V glavnem, jutri dobi novo pošiljko in bom ubodu eno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Lardi ::

Izven fetiš lige ni dosti kultnega, počakat bo treba.

Half-Saint ::

Če kdo rabi, mam en IBM model M za prodat, ameriški razpored (ANSI).
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

logitech ultrax nadomestek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
13825077 (11634) scipascapa
»

Katera gaming tipkovnica ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556121 (4966) deadbeef
»

Katero tipkovnico uporabljate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11913829 (11588) Half-Saint
»

Išče se tipkovnica...

Oddelek: Strojna oprema
272874 (2164) dba
»

Nova anketa: Koliko ste odšteli za tipkovnico in miško s podlogo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ankete
877327 (5979) specterss

Več podobnih tem