» »

Katero tipkovnico uporabljate?

Katero tipkovnico uporabljate?

1
2
3

kuglvinkl ::

Tipkaj nanjo, pa boš videl. Sam recimo služim kruh s prsti. V letu 2009 to pomeni, da tipkam vse dneve. Če bi tipkal na navaden keyboard, bi mi zapestja že zdavnaj odletela.
Your focus determines your reallity

frudi ::

Seveda ne vidiš razloga, ker ni nekaj, kar bi lahko videl. Uporabiti moraš druga čutila - dotik in sluh.
Enostavno so zaradi mehanskih stikal pod tipkami neprimerljivo udobnejše od vsega modernega plastik fantastik sranja.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

darkolord ::

Hmm meni pa je recimo ThinkPadova precej bolj komot kot te ta stare clickity-click (jih imam ene par) - zapestja imam lahko praktično pri miru in tipkam samo s prsti

Mavrik ::

MS 4000... ni boljše tipkovnice na trgu. Škoda da so MS edini ko še delajo naturalke.

Microsoft Natural Keyboard 4000

The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Poldi112 ::

Nazadnje ko sem kupoval od ms nisem našel natural. Edino kar je bilo je bil logitech "comfort cordless keyboard), tako da je to zdaj tisto kar imam.

In je ok.

Kar bi pa rad imel, samo nisem prepričan da bi se obneslo, je pa Lenovo UltraNav keyboard:

Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

Jest tega ne štekam. Še na mizi hočte met keyboard kot na notebooku.
Your focus determines your reallity

darkolord ::

Ja, ker so slučajno na notebooku nardili tako tipkovnico, da se nam nekaterim zdi čista perfekcija.

c00L3r ::

Logitech UltraX


Imam identično :) Če bo kdaj crknila, grem po isto novo.

kuglvinkl ::

Hm, ja, za IM je verjetno kul.
Your focus determines your reallity

slawc ::

Logitech UltraX



D tipkovnica!
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

darkolord ::

UltraX je kar uredu glede na ceno (jih mam sam na več lokacijah), sam so pa zlo nekvalitetne (tipke kr crkujejo, pa je treba pol razstavljat pa sestavljat itd). Čeprav proti ThinkPadovi se skrije.

Okapi ::

Še na mizi hočte met keyboard kot na notebooku.

Sem šel zdajle za hec stehtat model M. Ima 2,1 kg, več kot malo lažji prenosniki:P

O.

darkz ::

g15... zelo zelo zadovoljen :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

Mislim, ja. Na notebooku je treba se sprijaznit s kompromisom. Na mizi pač ne. Samo ker je znal Logitech (pa še kdo) preplavit trg s poceni in brezvezno robo, se ta mladim, kot je nekdo zgoraj spraševal "kje je fora", zdi povsem normalno, da imajo za en kurc keyborde za nekaj normalnega.
Your focus determines your reallity

darkolord ::

Na notebooku je treba se sprijaznit s kompromisom.
Ja, ampak ravno zaradi tega so se tisti proizvajalci tipkovnic za prenosnike, ki niso hoteli nudit bednih kompromisov (izbira med slabim in še slabšim), precej več ukvarjali s samimi mehanizmi - proizvajalci desktop tipkovnic se pa povečini največ ukvarjajo s tem, kako bojo nanje dodali čimveč dodatnih funkcij, gumbov, sliderjev, ekrančkov, osvetlitev.

Vsakemu svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Okapi ::

Se mi zdi, da se je edino IBM res ukvarjal s tipkovnicami na prenosnikih, ker vse druge so krneki. Mogoče so imeli v ekipi kakšne inženirje, ki so "zakrivili" model M;) Sicer so pa bile pri IBM-u dobre tipkovnice tradicija, še iz časov električnih pisalnih strojev (Selectric). So se pač zavedali, da marsikdo služi vsakodnevni kruh s tipkanjem.

Nekako tako, kot imaš pri električnem orodju Makito ali recimo DeWalt na eni strani, na drugi pa plastik fantastik kitajske zadeve za desetino cene.

O.

Spikster ::

Po dveh letih zamenjal Logitech G11 za UltraX Premium, mislim da se tud hitrejše tipka, čeprov tipkam 2-prstno oz. kvečjem 5-prstno.
Pri G11 mi pa ni blo všeč nonstop menjavanje med osvetlitvami pa angleška razporeditev, da sem pisal ž namesto enter. G11 tipk pa nisem rabil že leto in pol.


Kaj si pa kupil tako z ameriško razporeditijo ;) (moja je "normalna")...

O kakšnem menjavanju osvetlitve govoriš?:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spikster ()

Tr0n ::

UltraX je kar uredu glede na ceno (jih mam sam na več lokacijah), sam so pa zlo nekvalitetne (tipke kr crkujejo, pa je treba pol razstavljat pa sestavljat itd). Čeprav proti ThinkPadovi se skrije.

Hmm, jaz pa nisem imel nikoli problemov s tipkami. Kaj te delas s tipkovnico? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Tero ::

Sam sem se tudi navadil na laptop tipkovnice in sploh ne znam več tipkat na navadne. Najboljše laptop tipkovnice dela seveda (bivši) IBM
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

bibip ::

Trenutno je tale. Logitech Wave. Zelo dobra tipkovnica. Me pa moti, ker ima funkcijsko tipko namesto namesto "context menu", ki je v na tipki "Print Screen". ;(



Imel sem tole Microsoft Elite Optical Keyboard. Miška je bila super, tipkovnica pa glasna, pa še "F-lock" si moral pritisnit za F1-F12 ;(. Nova lastnica je pa zadovoljna z njo. :D



Nekdaj pa je bila slavna ruska BTC 9000A. Trpežna a glasna. Še vedno je nekje za vsak slučaj...



Edit: ene slike ni pokazal... popravek

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

tomzzi ::

Sam sem že čuda takšnih in drugačnih tipkovnic. Od res poceni nekvalitethnih variant pa vse do trenutne, najdražje tipkovnice v moji lasti. Dobre so bile recimo tiste stare tipkovnice z visokimi tipkami. Enostavno neuničljive in prijetne za tipkat. Zadnje tri so bile pa od Logitecha. Dolgo časa sem imel pri sebi UltraX. Odlična tipkovnica za ceno. Za moje pojme prekaša tudi nekaj dražje modele. Naslednja je bila pa Logitech Wave. Oziroma je še pri meni a je zapakirana in je verjetno nikoli ne bom več rabil, ker mi enostavno ne odgovarja. Definitivno najslabša tipkovnica v moji lasti katera za povrh ni bila ena cenejših. Resnično sem obžaloval ta nakup. Tipke delujejo "cheap" in se je nikakor nisem mogel navaditi. Plus za moje pojme (pre)glasna je bila.
Zdaj imam pa Logitech Illuminated. Moram rečt, da NI enaka kot UltraX čeprav tipke zgledajo zelo podobno. Je pa v vsakem primeru definitivno boljša od Wave. Enostavno ni primerjave. Tako v občutku kvalitete tipk kot tudi samega tipkanja. Sicer ni ravno vrhunec tipkovnic in bi lahko bila cenejša ampak to je cena teh dodatkov (osvetlitev...). Moti me pa edino, da manjka nekaj standardnih znakov na tipkovnici kljub temu, da je slovenska. Oziroma narobna postavitev le teh.

lp Tomaž

AapocalypseE ::

Sem zelo zadovoljen.

Logitech Media Elite

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

jurre ::

Jaz imam tudi Logitech ultraX pa ne zamenjam za nobeno drugo. Kupil sem prvo ze par let nazaj, ko so bile samo angleske, se slovenskih se dobilo ni. Par mesecev nazaj sem pa kupil novo, zdaj slovensko in na USB, ker je na prejsni po moji krivdi padla ena crka ven...in jo nikakor ne dobim nazaj. Poleg tega se je malo obrabila, tako da sem raje kar novo kupil.
Drugace pa problemov s tipkami tudi nisem imel...razen pac moje neumnosti [:D]
Oce ima tud isto pa ni nobenih problemov.

BTC 9000A imam pa tudi se spravljeno..je bila se kar OK, najbolj zarad multimedijskih tipk Odkar sem pa kupil ultra X skoraj ne znam vec tipkati na takih navadnih...imajo previsoke tipke[:D] pa se ropotajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

marko20 ::

KeyTronic...



uporabljam ze celo zivljenje :D

model je pa EUROTECH-GR-C

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

c00L3r ::

Once you go Flat, you can't go back :))

GrimReaper ::

Po dveh letih zamenjal Logitech G11 za UltraX Premium, mislim da se tud hitrejše tipka, čeprov tipkam 2-prstno oz. kvečjem 5-prstno.
Pri G11 mi pa ni blo všeč nonstop menjavanje med osvetlitvami pa angleška razporeditev, da sem pisal ž namesto enter. G11 tipk pa nisem rabil že leto in pol.


Kaj si pa kupil tako z ameriško razporeditijo ;) (moja je "normalna")...

O kakšnem menjavanju osvetlitve govoriš?:|

Pač ne morš met skos prižgane, podnevi, pa če gledaš film te tut moti, pa ko resetiraš komp se tut sama prižge tko da morš spet ugašat. Je pa še srednja jakost tko da morš dvakrat pritiskat. Pri novi osvetlitve ne pogrešam, rabil bi edino če bi bla kakšna stran popolnoma črna, pa še to bi lahko rešil tako da bi pomanjšal okno.

Jest mam US, samo da ma dotiskane nekatere naše znake:

Pa ne morš verjet da so šli noobi na Y in Z dotiskat zraven Z in Y, ko pa bi lahko preprosto zamenjal tipki, tko pa potem nisi nič naredil če sam zamenjaš.

Ti imaš najbrž UK ali DE z dotiskanimi šumniki, slovenskih ne verjamem da delajo:
UK s HR znaki -

UK -

DE -


Sej drgač je kvalitetna tipkovnica, sam US razpored pa res zamori, največ sem se motil pri oklepajih in entru ki je blizu ž-ja.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

hotlips ::

Na starejšmu compu M$ Office



Na novejšmu, Logitech diNovo Media DeskTop Laser

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

J3RZ ::

Sem zelo zadovoljen.

Logitech Media Elite



Tole prodam če koga zanima (wireless, v kompletu z wireless miško). Drugače mam pa g15 :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

dba ::


Zdaj imam pa Logitech Illuminated. Moram rečt, da NI enaka kot UltraX čeprav tipke zgledajo zelo podobno. Je pa v vsakem primeru definitivno boljša od Wave. Enostavno ni primerjave. Tako v občutku kvalitete tipk kot tudi samega tipkanja. Sicer ni ravno vrhunec tipkovnic in bi lahko bila cenejša ampak to je cena teh dodatkov (osvetlitev...). Moti me pa edino, da manjka nekaj standardnih znakov na tipkovnici kljub temu, da je slovenska. Oziroma narobna postavitev le teh.

lp Tomaž


A lahko mogoč prilpiš kako sliko (dejansko tvoje tipkovnice), da vidim, kako izgleda v realnem življenu :D Pa zanima me še, kateri znaki, ti hodijo narobe in pa kje si jo kupil, oz. kje jo sploh imajo, da jo lahko malo "pretipkam" preden nabavim?


lp

Poldi112 ::

Zakaj bi hotel laptop tipkovnico? Ker ima tist joystick/miš na sredi in posledično delam hitreje. Samo delo z miško ni hitrejše kot z ločeno, ampak to da ni treba dati roke s tipkovnice precej pomaga. V skupnem seveda, vsaj pri meni, ki mi roka zelo pogosto skače s tipkovnice na miš.

Logitech ki ga imam se mi ne zdi švoh. Imam tudi Keytronic, ki naj bi bila kao kvalitetna. Samo ni natural, plus da se dere. Tako da se mi zdi Logitech natural vseeno dobra izbira. Me tudi ne boli več zapestje, plus da za razliko od ms natural ne škriplje po parih letih uporabe.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Pyr0Beast ::

Zgleda da sem edini ki maže tipke od tipkovnice z mastjo, da lepše tečejo :>
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

we_are_borg ::

Apple bluetooth keyboard

death is irrelevant

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Half-Saint ::

Že nekaj let uporabljam doma izključno IBM Model M iz leta 1994 z odstranljivim kablom. Imam še dve v rezervi, če ta slučajno crkne :)

Če ima kdo doma viška IBM Model M Space Saver, se priporočam!

LP!
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

mtosev ::

Že nekaj let uporabljam doma izključno IBM Model M iz leta 1994 z odstranljivim kablom. Imam še dve v rezervi, če ta slučajno crkne :)

Če ima kdo doma viška IBM Model M Space Saver, se priporočam!

LP!

in kaj je tak "special" na IBM tipkovnici iz 1994???
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Half-Saint ::

in kaj je tak "special" na IBM tipkovnici iz 1994???


Tipka se na njej 10x bolje kot na kakem poceni Logitech sranju, trpežna je in praktično neuničljiva.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

BigFoot ::

Cherry G83 doma, na šihtu pa Cherry RS6000 M. ;)
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigFoot ()

Okapi ::

in kaj je tak "special" na IBM tipkovnici iz 1994

Saj lahko je tudi kakšen drug letnik, važno je, da je model M s fedrčki v tipkah. Imaš nekaj različic (ene imajo recimo odprtine za odtekanje po nesreči polite pijače, ene pa ne), pa tudi delali so jih v različnih tovarnah (najbolj izvirne so made in USA, delali so jih pa tudi na Irskem in še kje). Še bolj kot vzdržljivosti je pa pomemben odličen feeling pri tipkanju, ki ga cenejše tipkovnice preprosto ne morejo doseči.

O.

Half-Saint ::

Še bolj kot vzdržljivosti je pa pomemben odličen feeling pri tipkanju, ki ga cenejše tipkovnice preprosto ne morejo doseči.


Točno tako. Nabijanje po gumi (rubber dome) pač ni ničemer podobno.

tomzzi ::


Zdaj imam pa Logitech Illuminated. Moram rečt, da NI enaka kot UltraX čeprav tipke zgledajo zelo podobno. Je pa v vsakem primeru definitivno boljša od Wave. Enostavno ni primerjave. Tako v občutku kvalitete tipk kot tudi samega tipkanja. Sicer ni ravno vrhunec tipkovnic in bi lahko bila cenejša ampak to je cena teh dodatkov (osvetlitev...). Moti me pa edino, da manjka nekaj standardnih znakov na tipkovnici kljub temu, da je slovenska. Oziroma narobna postavitev le teh.

lp Tomaž


A lahko mogoč prilpiš kako sliko (dejansko tvoje tipkovnice), da vidim, kako izgleda v realnem življenu :D Pa zanima me še, kateri znaki, ti hodijo narobe in pa kje si jo kupil, oz. kje jo sploh imajo, da jo lahko malo "pretipkam" preden nabavim?


lp


Dobiš fotko ali dve jutri.

Edit: z slo naborom znakov pa imajo samo v Comshop. Vsaj ko sem jo jaz kupil ni bilo možno dobiti SLO verzije nikjer drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomzzi ()

Hanzo ::

Trenutno uporabljam Logitech UltraX zame najboljša tipkovnica kar sem jih uporabljal. Glede na to da dost igram igre nimam skor nobene pripombe. Prej sm mel Logitech Media Elite - nč posebnega standard, dobr je blo k je mela nabor multimedia. Vidm da nism edini k mam v rezervi BTC 9000A :) pač nikol ne veš kdaj ti pride prav.

slowie ::

HP klasična tipkovnica, črno-srebrna. Najboljša na svetu.

Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

HP klasična tipkovnica, črno-srebrna. Najboljša na svetu.



Močne besede:)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

slowie ::

@ kuglvinkl:
8-) že skoraj reklama, a ne? He he.
Če je pa res.
Slowie
"... So let's give our children a chance, okay?" [Douglas Adams]

frudi ::

Tele HP tipkovnice so čisti šoder. Sem imel nesrečo eno parkrat uporabljati in sem se je znebil po hitrem postopku; po par minutah intenzivnega tipkanja so me bolela zapestja.
No, sej večina tipkovnic ni kaj dosti boljših.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

roli ::


Tole stvarco! Ne menjam za nobeno drugo. Sem mnenja da je najboljša tipkovnica kar sem jih kdaj imel priložnost uporabljati. Od Logitecovih G15, prastarih Keytronicov in Cherryjev... Tanka, luštna in odlična za tipkanje. Poleg tega pa ima Slo razpored vendar QWERTY - ter malenkost čudne kombinacije tipk:
ALT + SHIFT + 2 = @
ALT + SHIFT + 5 = €
ALT + SHIFT + Š = {
ALT + SHIFT + Đ = }
...
Seveda je to bolj odvnisno od sistema samo vseeno je kar OK narejena stvar.
http://www.r00li.com

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Dami ::

MS 4000... ni boljše tipkovnice na trgu. Škoda da so MS edini ko še delajo naturalke.

Microsoft Natural Keyboard 4000


Moti me sam da nima več multimedia tipk in kak backlight :) Sam to dvoje me začenja tak fejst motit da bo treba kej druga vzet pa čeprav ne bo natural :8)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

kuglvinkl ::

Mislm :)

Za pisat maile, IM, in nabijat špile, je skor popolnoma vseeno, kaj je pod prsti. Lahko je clo osvetljeno :)

Če pa vsak dan posebej spišete tolk in tolk strani besedila, je pa zelo zelo važno, katero tipkovnico uporabljate. Če se imate radi, si nabavte, govorim o napravah, ki jih sam poznam, ali Keytronica (2001) al pa IBM M model. Tut Das Keyboard slišim, da je odlična.

Z zapestji se ni za zajebavat.
Your focus determines your reallity

Mavrik ::

Ma, ta naturalka s svojim z gumo obloženim robom pa dvignjeno prednjo stranjo kar lepo vpliva na zapestja. Pa še rok ni treba nikamor med tipkanjem premikat.

Recimo UltraX pa mora biti ena bolj groznih tipkovnic... skoraj nobenega povratnega odziva.
The truth is rarely pure and never simple.

robotek87 ::

Jaz sem pa končno našel neko spodobno tipkovnico (tipkam od 5-8h na dan - programiranje)...

Trenutno uporabljam Logitech Illuminated, ter je ne zamenjam za nobeno drugo.

Pred njo sem imel Logitech diNovo Edge (fensy ;) ) vendar mi ni bila všeč, prav tako tudi ne Logitech Wave (ena najslabših tipkovnic ever).

Edina kolko tolko sposobna pred Illuminated je bila edino Logitech UltraX... :D

Binji ::

Logitech Wave Keyboard
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

logitech ultrax nadomestek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
13825074 (11631) scipascapa
»

Katero tipkovnico priporočate?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7911892 (8308) Half-Saint
»

Išče se tipkovnica...

Oddelek: Strojna oprema
272873 (2163) dba
»

Kvalitetna črna tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
382368 (1687) bastadu
»

Tipkovnice - katero predlagate za dobro tipkanje!?

Oddelek: Kaj kupiti
212029 (1783) ginekolog

Več podobnih tem