» »

Katero tipkovnico uporabljate?

Katero tipkovnico uporabljate?

1 2
3
»

MadMicka ::

Dami, in kaj bi še rabu na MS 4000 za multimedijo? Imaš zvočnike za izklopit, glasnost +/-, stop/play, pa še pet odličnih bližnic pod my favorites, kjer si lahko naštimaš, kar si hočeš.

Dami ::

Dami, in kaj bi še rabu na MS 4000 za multimedijo? Imaš zvočnike za izklopit, glasnost +/-, stop/play, pa še pet odličnih bližnic pod my favorites, kjer si lahko naštimaš, kar si hočeš.

Ni stop/play, ampak pause/play (je razlika) in ni tipke za previous/next (oni 2 tipki spodaj pod spacebarom ne primeta v winampu pa da se ubijem, lahk mavrik potrdi).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Recordman ::

Čisto tako, iz radovednosti, me zanima, katere tipkovnice uporabljate.
Moja je legendardni Lexmarkov (oziroma IBM-ov) model M, made in USA, letnik 1994. Uporabljam jo že 10+ let in ne zamenjam za nobeno drugo.


O.


Word! Sem jo uporabljal v službi kakšnih 9 let nazaj, ko je prišla skupaj z IBM serverji(?) in se je znašla na kupu odvečne periferije, pa je noben ni niti povohal:O

Pred 15 leti pa sem ob nakupu novega PCja menjal tudi tipkovnico, ampak je bil M žal predrag. Zanj so hoteli 300DM, kar je bila prehuda zame. In sem vzel 2nd best: Cherry G80-3000 s klikom. Ta je bila samo 200DM:P Klasično AT angleško, ki je pri nas seveda ni imel nihče. Nazadnje so mi jo iz Nenmčije naročili pri Tipru in mi jo poslali po pošti.

Ampak že dolga leta sameva, ker že nekaj časa uporabljam samo tastature, integrirane v prenosnik;)

Tero ::

Em uporablja kdo dvorak tipkovnico? Mogoče ve če se jo da kje v sloveniji dobit? In obstaja dvorak tipkovnica s slovenskimi znaki?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

darkolord ::

Vzameš eno tipkovnico, spuliš tipke ven in zamenjaš vrstni red...?

kuglvinkl ::

Kupiš M model, ki si ga lahk ospremeniš v JURE model, če češ in no time.
Your focus determines your reallity

nejko8 ::

Uporabljam 2x Cherry rs6000 m --> Obe Made in Germany, Nemško znanje in kakovost 8-O

Half-Saint ::

Vidm da nism edini ljubitelj Model M v SLO :) Zanima me kako ste ostali prišli do svojih primerkov?

LP
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

kuglvinkl ::

Na podlagi podobne teme, kot je ta. Dobu sem mail, če jo čem met :)
Your focus determines your reallity

tony1 ::

Recordman, prodaš ali IBMovo ali Cherryjevo G80? :)

Okapi ::

Zanima me kako ste ostali prišli do svojih primerkov?

Jaz sem svojo kupil pred kakšnimi 12 leti novo v eni manjši računalniški trgovini (med drugim so bili uvoznik za Lexmark) v Ljubljani. Pa prav nemarno draga je bila, okoli 120 evrov v današnjem denarju, če se ne motim.

O.

GrimReaper ::

Na šihtu mam eno Cherry G83 kateri je šel desni SHIFT gumb, se da to kej popravt, vem da majo večje tipke ene hakeljce spodaj.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

BigWhale ::

Vsekakor Okapijeva tipkovnica zmaga. Ce ze ne znate cenit prave tipkovnice, potem zmaga zaradi 'nalepke' zgoraj levo.
:))

Jaz se trenutno o tipkovnici se odlocam, sprobal sem ze vse zivo in verjetno se bom kmalu odlocil za Das Keyboard. :)

kuglvinkl ::

Ali pro model? ;)
Your focus determines your reallity

tony1 ::

Grim_reaper: poskusi tipko shift previdno odstraniti in poglej, kaj se da narediti (Cherry je kvalitetna roba, kjer lahko b.p. razstaviš tipke brez da bi kaj zlomil... Na kakšnem Keytronicu, recimo, niti slučajno ni tako...)...

Si me pa zdajle spomnil na izkušnje izpred slabih 15ih let, ko sem na G-81 tudi uničil eno in edino tipko - desni shift... Kriv je bil špil imenovan Wacky Wheels, kjer si streljal s tem knofom :))

Fizikalko ::

Jaz mam en zelo ohranjen Model M od IBM-a, če je kdo zainteresiran...

Naj pošlje ZS, pa se zmenmo za eno normalno ceno...

asskicker ::

GrimReaper: Pozabi. G83 je radirka. 2 sloja prevodne gume in s tipko narediš kontakt ...
G81 je že boljša. Vsaka tipka posebej in šuštice notr. Hook je zakon.
Sam pa si lastim G80 (Made in Germany), ki je stara okrog 12 let. Tudi DIN priključek. Takrat sem pljunil zanjo nekaj čez 13kSIT.
Kolikor vem ima ta za razliko od G81 še pozlačene kontakte. Bila je že, mislim da, 4x razdrta, tipke odstranjene in enostavno oprane.
Imam občutek, da me bo služila še vsaj nadaljnih 12 ...
Heaven is on the next door!

Zgodovina sprememb…

R33D3M33R ::

Logitechovo Deluxe 250 (nad to sem razočaran, saj je ponekod že izgubila del barve in neko Geniusovo. Na splošno sem nad kvaliteto Geniusovih tipkovnic presenečen. So precej dobre, tudi tiste najcenejše, medtem ko Logitecha očitno ne bom kupil več. Naj izpostavim še tipkovnico firme BTC, ki je najslabša tipkovnica kar sem jih imel. Tipka A je po kakem letu uporabe postala tako deformirana, da je imela v robu luknjo! Poleg tega pa je kakih 5 tipk izgubilo identiteto. Ni vredna tistih par €, raje posezite po Genius.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

sss ::

logitech illuminated

Half-Saint ::

Bom še enkrat vprašal.. če ima kdo doma IBM Model M Space Saver (M brez numerične tipkovnice), naj se mi javi! Kupim, če ni preveč zasoljena cena.

LP
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

logitech ultrax nadomestek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
13825074 (11631) scipascapa
»

Katero tipkovnico priporočate?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7911892 (8308) Half-Saint
»

Išče se tipkovnica...

Oddelek: Strojna oprema
272873 (2163) dba
»

Kvalitetna črna tipkovnica

Oddelek: Kaj kupiti
382368 (1687) bastadu
»

Tipkovnice - katero predlagate za dobro tipkanje!?

Oddelek: Kaj kupiti
212029 (1783) ginekolog

Več podobnih tem