» »

Kateri DDR - noname ali corsair?

Kateri DDR - noname ali corsair?

njok ::

Kaj priporočate glede na zmogljivost/cena?

  • Noname DIMM 256 MB DDRAM 333Mhz (PC2700) - 82€

  • CORSAIR Value 256 MB DDRAM 333Mhz (PC2700) - 107€

  • CORSAIR eXtreme 256MB DDRAM 333MHz (PC2700) CAS2 - 131€


  • Je kdo stestiral katerega od naštetih?

    _Mortal_ ::

    Corsair
    Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

    Tr0n ::

    Koliko je meni znano, so Samsung rami najboljsi, kar se tice performance in moznosti navijanja. Tako vsaj trdijo vsi na [H]ard forumu :). Drugace pa seveda Corsair.

    borchi ::

    a se kje pri nas dobi samsungove module (misli, take, ki jih je tut samsung sestavu, ne da ma sam samsung čipe gor)? pa kako se vidi, da so samsungovi moduli?

    hvala!
    l'jga

    morphling1 ::

    Jaz sem imel doma na testu Corsair xtrema pc2700cas2, ter pc3000 cas2 . Po testiranju 2700 cas2 je bil ta boljši in to kar nekaj od pc3000 cas2, imel sem tudi enega Samsunga od powmema in je bil nekako tako dober kot Corsair 2700, moj Kingmax je malenkost slabši kot ta Corsair in Samsung, imel sem tudi Samsung original pa je bil še kak Mhz slabši od Kingmaxa. Testiral sem samo na maximalnih timingih: turbo cas2 2-5-2 max je bil 184Mhz, če se malo igraš z nastavitvami so moduli dosegli še več ampak mene je zanimalo predvsem kaj dosežejo na ultra nastavitvah. In točno ne boš nikoli vedel, tudi tu je vse odvisno od sreče, le da imaš pri Corsairju life time garancijo in če ti ne dela tako kot bi moral ga boš sigurno lahko zamenjal ampak pc 3000 cas2 je še vedno le 185 MHz na timingih cas2 3-6-3 kar so vsi prej omenjeni rami dosegli bp, tako zame Corsair ni vreden toliko več kot zanj hočejo saj ima v bistvu tudi Samsung čipe, le njihov zadnji model pc3200 cas2 ima Winbondove 5ns čipe, jaz osebno čakam na Samsunga pc3200 original ki je sicer cas3 toda s timingi 2-5-2 kar sem po testih videl pomeni več kot cas nastavitev, to bo po winbondu in Kingmaxu, naslednji pravi 400 Mhz ddr, ker vse ostalo je le navit 333 ddr.
    http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

    Zgodovina sprememb…

    njok ::

    Hvala morphling1!

    kuglvinkl ::

    Na tem linku je tabela vseh 2700 RAMov, OC... Uganite, kateri so najboljši... .
    Your focus determines your reallity

    morphling1 ::

    Če bi bilo tako enostavno kot piše v tabeli, bi točno vedel kaj kupiti, je pa pri ramih faktor srečne izbire zelo prisoten, res je da so original Samsungi prve generacije bili zelo dobri za doseganje visokih frekvenc, ampak novejši niso več tako dobri. Jaz bom kupil ddr samo še tako da dobim ram za kak dan na test in če mi je dober ga potem kupim. Jutri grem še nekam pogledat če imajo slučajno še kakega Samsunga iz recimo temu dobre serije, pa bom videl kako bo delal in povem še vam info.
    http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

    Malecky ::

    Če koga zanima dobim Samsung original CTL rame in lahko zagotovim CAS2 PC3000 delovanje...problem je da imm samo 512MB ploščice....

    kuglvinkl ::

    moprhling: vem, žal je tako. Malodane vse 400 so naviti 333. Sicer se pa tudi JEDEC obnaša skrajno ne tržno.

    Nekaj časa nazaj, je bilo govora, da naj bi imeli tudi sistemski RAMi BGA pakiranje. Kakšen nov info?
    Your focus determines your reallity

    morphling1 ::

    Eh, ni dost pc3000, moraš povedat na kakšing timingih doseže to če gre na max timingih 185(pc3000) na default voltaži potem jih kuj kupim sam saj vemo da na žalost ni tako ane :) No vsaj ctl je mogoče je pa vseeno sposoben kakih podvigov, je to slučajno original pcb. oz. čigav je?
    http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

    Malecky ::

    Ja vem da nist dost PC3000 morphling... kva ga nej deklariram na PC4000 ki jih ni sposoben.... Deklariran je PC2100 CAS2.5 7.5ns in to da zagotovim PC3000 CAS 2 je že ogromno in drugih timingov drugi ne poznajo in niso vsi timingi uporabni ves., razlikujejo se tud od plate pa do plate pa še marsikaj takega + da ne omenim da to že tko al pa tko zagotavljam za default 2.55V.

    Originalen Samsung ploščica z lepimi CTL čipi gor...

    Tr0n ::

    Infineon tudi niso slabi. Vse proizvaja Micron, tudi Corshair-ji so njihovi.

    morphling1 ::

    Kje si pa to pobral ? Mikron dela pač svoje čipe, njihov je pa samo Crucial in nihče drug, daleč največji delež na trgu ima pa Samsung.
    Kuglvinkl, bga tehnologijo pakiranja ramov že zelo dolga uporablja Kingmax, ostali zaenkrat še ne.
    http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

    Tr0n ::

    Pardon, mislo sem Crucial.

    njok ::

    Malecky: cena?


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    Kingston KHX 3000 (strani: 1 2 3 4 )

    Oddelek: Navijanje
    19210443 (7244) celada
    »

    BH-5

    Oddelek: Navijanje
    52020 (1747) royal
    »

    Hard core XP odklepanje (strani: 1 2 )

    Oddelek: Hlajenje in modifikacije
    655400 (3639) Microsoft
    »

    Kvaliteten RAM (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

    Oddelek: Navijanje
    55024884 (16682) bodom
    »

    PC3200 400 MHz DDR RAM

    Oddelek: Strojna oprema
    211455 (953) morphling1

    Več podobnih tem