» »

PC3200 400 MHz DDR RAM

PC3200 400 MHz DDR RAM

DanKick ::

Skratka, zanima me, če kdo že poseduje dotičen RAM (recimo 256 MB), kdo je proizvajalec, na kateri matični plošči sedi in kje ste ga kupili.

Hvala.

the_unborn ::

eto, sam ga sicer nimam, ga imajo pa zato v mlacomu po 27000 sit, deluje pa v vsaki plati, pac na maximalni hitrosti plate, razen ce navijas

DanKick ::

Vem, da ga pri Mlacom-u imajo. Morda veš, kdo je proizvajalec tega RAM-a?

Nekoliko sem skeptičen glede tvoje izjave, da je kompatibilen na vseh platah s KT400 čipovjem? Kako si to razlagaš?

the_unborn ::

Pojma nimam kdo izdeluje te sticke, jst imam en lev 2700 stick pa se prav dobro navija.
Ja ram deluje na vseh platah z ddrjem, na starih platah bo pac pocasneje deloval, za to ni treba KT400 chipseta met

Dr_M ::

na mlacomovi strani pise kdo je proizvajalec unih ddr400 ramov k jih oni prodajajo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DanKick ::

Jaz proizvajalca na njihovi strani ne vidim. Kateri je?

Dr_M ::

.....


http://www.mlacom.si/komponente/kompone...

samo 1x mors kliknt...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DanKick ::

Oh, sorry, res sem slep.

Samsung - kot je meni znano, slovi slednji proizvajalec kot dober in zaupanja vreden.
Kaj porečete ?

Malecky ::

Samsung..super proizvajalec....vodilni...ampak če prepišeš kode iz čipov ki so v mlacomu in jih vneseš na Samsung.com boš dobil da so te palčke navoljo samo kot PC2700 in PC2100 variante...samsung ne izdeluje PC3200 rama...nažalost, to kar dobiš pr mlacomu je samo testirano...še skoz neki vredn po drugi strani pa nateg:D :\

morphling1 ::

Moraš malo pobrskat po Samsungu in najdeš, v bistvu ga delajo, samo je cas3 kar praktično pomeni da je to pc2700 cas2.5, čipi so še vedno 6ns. Tako in tako ta standard ni podprt od Jedeca in verjetno tudi nikoli ne bo.
pc3200 moduli ki so dobri so recimo od Corsairja 3200c2 ki uporabljajo Winbondove 5ns čipe kar ustreza frekvenci 200Mhz. To kar je pri nas za dobit so pa Samsung cas3 čipi in ne pričakuj čudežev z njimi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DanKick ::

Ja, zanimivo.
Skratka, teden dni nazaj je izpustil dušo moj stari RAM. Ker je bil še v garanciji, so mi ga pri Mlacom-u zamenjali za novega.
Gre za PC2100 256 MB RAM, ki ima spominske module proizvajalca Elyxir, v svetu pomnilnikov povsem neznano ime. Na podlagi slednjega sem sklepal, da gre pač za ne preveč kvaliteten RAM. Pa sem se, na mojo srečo, motil. Zanimivo je, da te iste spominske module (Elyxir) vgrajuje na nekatere spominske ploščice tudi nam dobro poznan proizvajalec RAM-ov TwinMOS.
Torej, RAM je deklariran za frekvenco 266 MHz (PC2100), CAS 2.5. Na mojem sistemu deluje pri frekvenci 333 MHz (PC2700) in CAS 2. In to povsem stabilno, jasno pri default frekvenci procesorja, ki je 133 MHz.

Zanima me pa slednje; je možno, da pomnilnik "skurim" s prekomernim višanjem frekvence delovanja (plata recimo omogoča delovanje na 400 MHz - PC 3200)?
Rad bi namreč preizkusil delovanje RAM-a pri tej frekvenci, jasno pri višjem CAS-u.

McHusch ::

Zanima me pa slednje; je možno, da pomnilnik "skurim" s prekomernim višanjem frekvence delovanja (plata recimo omogoča delovanje na 400 MHz - PC 3200)?


RAMa ne boš skuril (razen če daš napetost precej prek 3V), ker bo mašina že veliko prej začela blokirati in bo na sploh nestabilna, je pa vprašanje kaj boš sploh pridobil, ker se navadno bolj splača imeti malce nižjo frekvenco in najbolj agresivne timinge.

Clemento ::

Malecky, Morphing1...pozdravljeni friki;) !
Jst sem si omislil doticni samsungov ddr400 ram!
Sicer sem ga kupil pri jae(pravi samsung ne nek fake ker ma gor nalepko samsung korea- zadnjic sem mel pa ddr333 pa je bla neka leva firma z samsongovimi cipi) in je izvrsten! na svoji bedni plati pridem do 181fsb (prej 172fsb z ddr333)pri turbo nastavitvah! Moja plata drugace podpira le ddr266>:D !!!

Drugace pa je tle en test najboljsih ddr ramov:
klik
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

morphling1 ::

Hehe, Clemento ja je dober za konkurenco 2700 ramom , ker ta samsung je cas3 pri 400 čipe ima še vedno 6ns, tako da ni nevem kaj hudega, ja pa dober, btw tud men na 266 plati dela ram na 186 najagresivnejše :) Corsair 2700c2 me pa tud plata mal bremza ker na 8k3a dela čez 200 agresivno.
Btw trenutno najboljši ram je Corsair pc3500 cas 2 , z winbond-ovimi 5ns čipi ki jih sicer uporablja še nekaj drugih sam oni mal zbirajo tako da na te module dajejo najboljše ki čipe.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boško ::

Kje se pa da kupit Corsair pc3500 cas 2???

Hvala!!

morphling1 ::

Povsod razen v Slo :D Sam je $$$ pa mislim da samo 512mb module prodajajo , tam okrog 250$ , je pa to res vrhunski ram folku dela na 230+ agresivno pri višjih voltažah...
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boško ::

Ka v lepi njihovi bi se ga dal dobit??:D

morphling1 ::

Ne tam tud nimajo, pejt na Corsair home page pa klikn na where to buy international retailers pa boš našel vse štacune kjer dobiš.
Majo velik v Nemčiji pa Italiji pa...

A zdaj sem videl da je tud 256mb modul dobavljiv
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

Clemento ::

Mislim da majo Corsair pri Eventus Computers sam je ful drag!
Morphing1: si si pogledal test za katerega sem dal prej link?
Cipi so TCC4 revizija in so sicer 5ns. Zakaj so dali cas3 privzeto ne vem ker rami pojejo tudi pri cas2 pri 200fsb in vec!
copy:
Samsung, however, have done things the right way. DDR-400 modules should have a rating of 5ns or less, the CL3 rated Samsung uses 4ns modules. These chips are the same as the ones that are being slapped onto 128MB GF4 TI4200 video cards, so we are well aware of how well these modules can go when cooled properly.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

morphling1 ::

Clemento verjemi mi da to niso enaki čipi ki jih dajejo na grafične, tudi 4ns niso in tudi 5ns ne. Na teh čipih ni nobene oznake o hitrostnem ratingu kot je to običajno na grafičnih, oni so zelo lamersko predvideval da TCC4 pomeni 4ns, hej potem so moji TCB3 3ns, kr neki. Pojdi na samsung stran in poglej C4 pomeni 200MHz cas3 kar je enako 166 cas2.5 oz 133cas2 tako samsung rangira svoje čipe, sicer so zmožni več samo to je še vedno 6ns čip sicer s timingi 2-5-2 in zato malenkost boljši od B3 čipov.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Boško ::

Morph: kje si ti nabavu ram???

L.p.

morphling1 ::

V Eventusu, mal sem se s prodajalcem cinkal za ceno, pa mi ga je dal za 30k (takrat ko so bli drugje 2700 rami okrog 25jurjev)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BH-5

Oddelek: Navijanje
52023 (1750) royal
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329102 (5565) AtaStrumf
»

Kvaliteten RAM (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
55024937 (16735) bodom
»

Kateri ram je hitrejši?

Oddelek: Strojna oprema
141601 (1352) boštjan
»

Kateri DDR - noname ali corsair?

Oddelek: Kaj kupiti
151077 (797) njok

Več podobnih tem