» »

brisanje praznih map

brisanje praznih map

slitkx ::

Kateri program bi priporočili za najdenje praznih map ter njihov izbris?
Windows 7.

bluefish ::

slitkx ::

Ne bom se zezal manualy.

bluefish ::

slitkx ::

Vau, to je pa res v pomoč; ej res, nisem znal uporabiti Googlea. 8-O
Daj, prosim, če odpisuješ, piši o tem, po čemer se sprašuje. Brez posploševanj, namigov ipd..

Torej, lahko priporočiš kak program, ki si ga PREIZKUSIL na WINDOWS 7 in zadovoljivo deluje? Poudarek je na PROGRAM in ničemer drugem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

bluefish ::

Nisem preizkusil nobenega (tako kot najbrž nihče drug), vendar bi moral tisti v prvem zadetku delovati.

slitkx ::

RED is currently not compatible with Windows Vista or Windows 7 ! I'm working on an new version supporting both new systems.
Zadnji izid 8. aprila 2007.

Kul zadevca: http://vanityremover.codeplex.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

Aleš Ocepek ::

Imam problem. Hočem izbrisati mapo iz prejšnjega računa, ki sem ga izbrisal sedaj imam enega skratka tiste mape ne morem nikakor izbrisati prikaže se mi sporočilo: C:/Documents and settings/Ales ni na voljo. Dostop je zavrnjen. Kaj naj naredim ali račun ni bil popolno izbrisan kako to preveriti in kako to težavo odpraviti?

solatko ::

Logiraj se na računu administratorja in lahko boš izbrisal katerokoli mapo. Če imaš Admina disable, daj enable in se prijavi.

Aleš Ocepek ::

Em prijavljen sem samo na administratorju (imam samo 1 račun administrator) kaj pa v tem primeru naredim?

Ne morem se prijaviti pod enable ne spust me noter

Kaj naredum?

Kaj naredim?

Zgodovina sprememb…

Nevro^ ::

Prijavi se kot administrator, ne kot uporabnik z administratorskimi pravicami...

Aleš Ocepek ::

Kako to storim nevem, ker imam win.xp ali mi lahko poveste postopek kako to storim?

Ali ima kdo kakšno idejo?

Zgodovina sprememb…

solatko ::

V Windows XP imaš račun administrator izklopljen, pojdi v nadzor računalnika, in odpri okno uporabnikov računalnika, tam boš videl administrator in user izklopljen, tvoj račun pa uklopljen, z desnim gumbom miške daj lastnosti mape administratorja in odkljukaj račun izklopljen, potem se odjaviš in na ekranu boš imel možnost dveh prijav - tvoj in administrator, logiraj se kot admin in prišel boš v osnovno sliko XP-jev, brez ikon, tam odpri moj računalnik, C disk, uporabniki in mapo, ki jo ima uporabnik, ki te moti, zbriši. Potem se ponovno odlogiraj, prijavi na tvoj račun in v nadzoru računalnika, ponovno izklopi račun admina.

Aleš Ocepek ::

Ne najdem kje je nadzor računalnika pod kaj grem?

Nevem kaj naj naredim prosim naj mi ker pomaga

Zgodovina sprememb…

Bias ::

Start > Nadzorna Plošča > Uporabniški Računi

Aleš Ocepek ::

In naprej?

Kaj potem naredim?

Zgodovina sprememb…

Bias ::

Aleš Ocepek je izjavil:

In naprej?

Kaj potem naredim?


Sledi navodilom Solatko-ta?!

solatko je izjavil:

........, in odpri okno uporabnikov računalnika, tam boš videl administrator in user izklopljen, tvoj račun pa uklopljen, z desnim gumbom miške daj lastnosti mape administratorja in odkljukaj račun izklopljen, potem se odjaviš in na ekranu boš imel možnost dveh prijav - tvoj in administrator, logiraj se kot admin in prišel boš v osnovno sliko XP-jev, brez ikon, tam odpri moj računalnik, C disk, uporabniki in mapo, ki jo ima uporabnik, ki te moti, zbriši. Potem se ponovno odlogiraj, prijavi na tvoj račun in v nadzoru računalnika, ponovno izklopi račun admina.

Aleš Ocepek ::

NIMAM USERJA!!!!!!!!!! Imam samo Administratorja

Ne kaže mi računa user

Ali misliš GUEST?

Prosim pomagajte mi

Nevem kaj naj naredim :(

Zgodovina sprememb…

solatko ::

V nadzorni plošči imaš upravljanje računalnika (ko mapo odpreš imaš nekaj ikon in vklopi upravljanje računalnika) imaš na levi strani mapo user acount in ko jo odpreš imaš user in group. Ko odpreš user imaš po vrsti administrator, tvoj račun in guest. Izklopljena sta računa administrator in guest, tvoj račun pa je vklopljen. Sedaj pojdi na mapo administratorja z desno miško in vklopi lastnosti. Tam boš videl štiri vrstice s kvadratki. Odstrani kljukico na izklopljeni račun.
Tako boš na prijavnem zaslonu dobil poleg svojega računa tudi administratorja. V tem računu lahko brišeš karkoli.

Aleš Ocepek ::

Žal je tam samo eden administrator torej moj in nobenega drugega za tem mu sledi backup operators, guest in še drugi ko grem na svoj račun administrator mi kaže da je račun zaklenjen in ga ne morem odkeliti oz. ga ne morem odkljukati nevem kaj naj storim

Tarzan ::

Zaženi Ubuntu s CDja, povišaj si pravice in briši. :)

Cold1 ::

@ Aleš
Do drugega računa ne moreš dostopati, ker je zaklenjen, če je tvoj trenutni račun "administratorski", potem lahko varnostne nastavitve prejšnjega računa, mape "C:/Documents and settings/Ales" spremeniš, tako da boš imel poln dostop do nje, nato pa jo boš lahko izbrisal.

Se pa zdi, da ti gre tole bolj slabo od rok, morda bi bilo dobro če za pomoč prosiš kakšnega prijatelja, ki bolj obvlada.:8)

--------------------------------------------

@Solatko
Tudi Administratorji ne morejo brisati datotek do katerih nimajo dostopa, si pa lahko omogočijo dostop.

--------------------------------------------

Opomba tako mimogrede: računa iz katerega v tem trenutku dostopaš do računalnika, ne moreš onemogočiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

solatko ::

Mapo neobstoječega računa admin zbriše brez problema.

lebang1 ::

Ace utilities kar dobro zbriše prazne mape in drugo nesnago.

lp

Aleš Ocepek ::

Cold1 je izjavil:

@ Aleš
Do drugega računa ne moreš dostopati, ker je zaklenjen, če je tvoj trenutni račun "administratorski", potem lahko varnostne nastavitve prejšnjega računa, mape "C:/Documents and settings/Ales" spremeniš, tako da boš imel poln dostop do nje, nato pa jo boš lahko izbrisal.

Se pa zdi, da ti gre tole bolj slabo od rok, morda bi bilo dobro če za pomoč prosiš kakšnega prijatelja, ki bolj obvlada.:8)

--------------------------------------------

@Solatko
Tudi Administratorji ne morejo brisati datotek do katerih nimajo dostopa, si pa lahko omogočijo dostop.

--------------------------------------------

Opomba tako mimogrede: računa iz katerega v tem trenutku dostopaš do računalnika, ne moreš onemogočiti.


Kako pa si omogočis dostop do datotek prosim za postopek. Hvala!

Zgodovina sprememb…

Cold1 ::

Najprej je potrebno odpreti Raziskovalca, v meniju orodja klikniti na "Možnosti Mape", ter v pogovornem oknu "Možnosti Mape" klikniti na zavihek "Pogled", nato pa v seznamu od-kljukati izbiro "Uporabi preprosto skupno rabo datotek (priporočeno)".
Ko potrdimo izbiro se bo v "Lastnostih" datotek, map in pogonov pojavil tudi zavihek "Varnost".

[Na Oknih XP Home Edition, seznami dovoljenj za dostop (zavihek varnost) niso nedosegljivi, razen v varnem načinu.]


Potem pa v raziskovalcu pojdi v mapo C:\Documents and Settings\, desno klikni na mapo, ki vsebuje tvoj prejšnji profil, v meniju izberi Lastnosti, v oknu Lastnosti pojdi na zavihek Varnost, klikni na gumb Dodatno, v oknu Dodatne varnostne nastavitve pojdi na zavihek Lastnik, označi svoje trenutno uporabniško ime na seznamu, obkljukaj izbiro "Spremeni lastnika na podvsebnikih in predmetih" ter klikni "Uporabi"

Sedaj ko si prevzel lastništvo, lahko spremeniš še dovoljenja; v taistem oknu Dodatne varnostne nastavitve pojdi na zavihek Dovoljenja, odstrani kljukico pri postavki "Od roditelja podeduj..." (če se pojavi okence ki te sprašuje po izbirah, izberi "Kopiraj") ter klikni Dodaj..., v oknu Izbira predmeta Uporabnik ali Skupina vpiši svoje trenutno uporabniško ime in klikni "V redu", v seznamu "Vnosi za dovoljenja" klikni na svoje uporabniško ime, nato klikni Urejanje... in v oknu Vnos za dovoljenje obkljukaj Poln nadzor (stolpec "Dovoli" in ne "Zavrni") potrdi z "V redu", nato pa izbriši vse ostale vnose v seznamu, ostane naj le tvoje trenutno uporabniško ime, obkljukaj še izbiro "Vnose za dovoljenja na vseh predmetih otrocih..." in potrdi z "V redu".

Sedaj bi moral imeti poln dostop do mape svojega prejšnjega uporabniškega profila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako dostopati do lastnih podatkov (win7)

Oddelek: Operacijski sistemi
121313 (1188) Kurzweil
»

ničesar ni..

Oddelek: Pomoč in nasveti
495246 (4505) nina_s85
»

Pravice in skupna raba datotek v Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
305094 (4701) SLO_Matej
»

[Windows XP] Vaš račun je potekel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
11913727 (10562) fosil
»

odstranjevanje iz namizja

Oddelek: Pomoč in nasveti
51155 (1084) imagodei

Več podobnih tem