» »

Samo 2GB namesto 8GB

Samo 2GB namesto 8GB

Shkorc ::

V racunalnku imam 2 diska, in ker se je glavni (60gb) pokvaril, sem hotel preklopit na drugi manjsi disk (fujitsu 8gb) , da bi na njega instaliral winxp in resil podatke kar bi se jih se dalo iz prvega. Na manjsem disku je bilo samo 2 gb prostora, ostalo so bili shranjeni razni podatki, ki jih nisem hotel zbrisat :'( Ko sem pognal insatlacijo sem dobil opozorilo, da je nekaj narobe s particijo (da ni formatirana, al da je s cim drugim formatirana, al pa da je prezasedena 8-O ) in da je treba particijo popravt. Po koncanem "popravilu" se mi ponovno pojavi opozorilo, da je z diskom nekaj narobe in da se bo setup prekinil ;(( Vzamem v roke startup disketo od win98, pozenem da bom se enkrat sformatiral (mimogrede, prepricam sem da nisem dal na NTFS!!!) - nepise da ne more brat s Cja, pozenem fdisk da bi ponovno naredil prim. particijo in lej ga zlomka >:D , ko dolocim max velikost za particijo mi pise 2gb in ne 8 8-O !!! Se enkrat sm probal s cdjem od XPjev , fixboot, fixmbr nic ne dela , probam dat na ntfs - nic, dam nazaj na FAT- se zmeri mam lahko samo 2 gb prostora. Mate kksne ideje kako bi lahka disk spravu k zivljenju??? :'(
Hvala za vase odgovore!
PS:upam da sm dost izcrpno napisz :\

krucymucy ::

Em ker si očitno poskusil ze vse ... probi se z low-level formatom ki ga dobiš za svoj disk na proizvajalcevi strani!

TESKAn ::

Poskusi resit z Norton utilities. Ce se ti da, uporabi one za win98 - po mojih izkusnjah so nasli vse napake:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

bobby ::

si siguren da nimaš ti to sformatiran na FAT16 in ne FAT 32???? fat16 podpira do 2048Mb particije.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Shkorc ::

Teh 2gb mam sigurno na FAT32, ker mi je ratal gor nalozit xpje (razen ce lazejo :D ). Kaj je pa z ostalim 6gb pa nimam pojma, lahko da je FAT16, bog ve kaj so mi winsi zaje...;( Sam kako to zdej nazaj spravt? Bom probu najdt za low-lewel format, sam mam ful slabe obcutke, da bom kej najdu :O

willson ::

lp!

imel sem enak problem, samo da sm mel 15GB diska,
in ko sm hotu narest particijo (fdisk) je blo na voljo le 2GB...

1.) poglej ce ma tvoj disk tud ksne bende jumerje
tko k IBMi k ce nastimas na 2GB MASTER pol je lohk particija sam 2GB in nc vec... (pr fdisku das pa itak podporo vecjim diskom notr!!)

2.) pol ti pa priporaocam da pozabs na vse ostalo sranje in si nardis boot diskete od P.M. in ti MORE
delat, ker men je pol tud - fdisk je pa itak totaln jajc...

Shkorc ::

Res je, da sem uzadi spremenil jumperje iz slave na master, ko sem zamenjal diska - hmmm, bom dal na kokr kabel po defoltu doloc, pa bo mogoce delal :)
Pa tud sm najdu programcek za pseudo-format (za low-level se ne) pa upam da bo delal.
Hvala vsem za vase odgovore! :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Format usb ključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
253988 (1897) Skylord
»

Težave z WINxp formatiranje diska!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
121413 (1194) TESKAn
»

Win98 & Win NT dual boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
51066 (1032) su37
»

FAT16

Oddelek: Pomoč in nasveti
141451 (1331) Mr.B
»

V win98 mi zazna le 4 gb HD!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
111382 (1232) lukaf101

Več podobnih tem