» »

W2k error msg

W2k error msg

Miran ::

Imam sledeči problem. Na komp sem inštaliral nek software, ki naj bi bil samo za win NT4.0. Program mi sicer dela, vendar se mi ob zagonu tik pred logon pogovornim oknom izpiše info sporočilce (pravzaprav ni error msg.) na katerem piše: title:WlxNegotiate
Original GINA returned Version = 00010003. Kaj naj bi to pomenilo in kako se tega znebiti???
Potem ko dam OK (kar je edina možnost) se računalnik normalno boota naprej, samo takoj ko konča z inicializacijo mi avtomatsko odpre Explorer, ki kaže vsebino mape My documents...
Sem gledal v registru pod Run, Run once ... pa ni nič sumljivega.
Prosim za kakšen nasvet!
LP Miran
Overclock yourself !

Loki ::

Strange, ker program si instaliral?
Programi za NT 4.0 naj bi bili vecinoma zdruzljivi z 2000, ker so le-ti narejeni na istem, a izboljsanem jedru.
I left my wallet in El Segundo

Miran ::

Instaliral sem WinCC V5.0 to je ena SCADA (Supervisory Control and Data Acqusition) od Siemensa. Za programiranje industrijskih nadzornih sistemov ...
Overclock yourself !

Loki ::

Prvic slisim.
Prever readme, ce potrebuje kaksen runtime environment za delovanje.
I left my wallet in El Segundo

Miran ::

Ma ja za delovanje potrebuje NT 4.0. Win2k ta verzija ne podpira.
Saj pri SCADAh gre vse skup za en run time enviroment - to je kot operacijski sistem ki se močno vintegrira v okolje v katerem deluje. Sam se mi je zdelo da bi mogl delat tud pod w2k saj sta si sistema zelo podobna... Pa saj tud dela samo tam na začetku mi ga mal serje. Rad bi vsaj vedel kaj pomen tisto sporočilo ob zagonu pa kako se znebim avtomatskega zagona explorerja ob štartu.
Overclock yourself !

asteroidk ::

miran: a je mozno da je mapa my documents przgana ko ughasnes rac. ?
ponavadi ce imas prizgano ko ugasnes se ob zakonu spet odpre :D
Vse se da, le potruditi se je potrebno!

andrej ::

pri taksnih zadevah je najbolje uporabit programe, ki so eksplicitno definirani kot w2k kompatibilni.
GINA je del v NT sistemih, ki od uporabnika pobere njegove autentikacijske podatke. V vecini primerov je to okno v katero vpises ime in geslo, lahko pa je to okno za smart card, kjer vpises pin, ali kaksen dodatek kot je recimo se povezava za Novell svet, ali kaksen drug nacin autentifikacije (recimo prstni odtisi, itd).
Pri tej Siemens zadevi je najboljse, da jo instaliras na NT4 masini, oziroma kontaktiras Siemens za w2k verzijo...

Miran ::

Ja, ali se mogoče da kje na Microsoftovi strani izvedet eksplicitni ponmen teh sporočil (GINA pa to)...
Mislim da se Explorer ob zagonu odpira zato, ker je nekje v registru (tam kjer se reči startajo ob zagonu prazen sklic (definiran je brez poti), pol pa winsi odprejo avtomatsko Explorer ...
To vem ker se mi je enkrat to že zgodilo, samo na drugi mašini, pa sem uspešno odpravil ta vnos, sam zdej en vem kje sem ga našel ...

P.S.
Ko winse ustavim nimam odprte nobene mape v Ex.

Hvala za nasvete!
LP Miran
Overclock yourself !

andrej ::

obstaja posebna baza napak, vendar zdaj nimam tocnega linka - zacetek pa ti naj bo www.microsoft.com/windows2000
za explorer problem pa se tudi zasledil resitev, samo se ne spomnim direktnega linka - probaj kaj poiskat na support.microsoft.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339784 (14766) brainiac20
»

Pomoč pri nastavitvah NTbackup.exe v win xp

Oddelek: Programska oprema
291601 (1330) XWY
»

ob zagonu se mi odpre......

Oddelek: Pomoč in nasveti
181127 (950) Heisenberg
»

Tipkovnica v w2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
11918 (810) andrej
»

winNT4.0 in win2000 v eni skatli

Oddelek: Pomoč in nasveti
81404 (1328) andrej

Več podobnih tem