» »

kako instalirati dva operacijska sistema

kako instalirati dva operacijska sistema

ALEXANDROS ::

kako instalirati dva operacijska sistema (win 98 in winxp) na isti harddisk,da potem lahko ob zagonu racunalnika izberes enega ali drugega

;(

gkovac ::

naredi 2 particiji, najprej inštaliraj win98 in nato XP... to je to
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

bastadu ::

Najbolje je, da na prvo particijo (C:) najprej namestiš Win98. Ko to narediš, iz Win98 zaženeš WinXP setup in tam izbereš neki kao new copy (nevem zdajle na pamet). Potem se ti neki fajlo skopirajo na disk, računalnik na novo zaženeš in setup se nadaljuje, tam izbereš drugo particijo, na kateri bodo WinXP. In potem se setup zaključi in to je to:P

bastadu ::

SuLc: Za 6s si me neso:P
:D

Sims ::

Mogoče ne spada sem,

Če imam dve particiji C,D, pa hočem gor naložit Win98 in to na particijo D. Ko nastavim, kam naj posname win98, v mojem primeru na D, fajle posname tja, sistemske(autoexec...) pa na C. Zakaj?

gkovac ::

bastadu.. LOL :D (jači, brži :D :D nimaš kej)
je pa tut to res, da si imel več teksta.

Sims: kokr vem win98 ne boš pripravil tako zlahka da se bojo naložil na D: ker imajo privzeto, da se nalagajo na C:
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gkovac ()

bastadu ::

SuLc:>:D
Ja C: je ponavadi primarna zagonska particija, na kateri morajo biti fajli potrebni, da se zadeva zboota...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Borci ::

Najelegantnejša rešitev je, da si narediš dve primarni particiji in na vsako inštaliraš svoj OS.
Potem rabiš samo še zagonski meni, kjer se odločiš o izbiri OS-a.
In ko prideš v 1. OS imaš sistem na C-ju in tudi ko prideš v 2. OS imaš pravtako sistem na C-ju. Ker tista particija se pred zagonom OS-a naredi aktivna.
V tem primeru ne boš imel problemov s prekrivanjem datotek dveh sistemov. Pa še brez problemov lahko ponovno inštaliraš OS, če se slučajno zgodi kaj hudega.

waters ::

Potegnil sem en ven eno staro temo. Ni mi namreč jasno kako narediti dve primarni particiji C:. Sedaj imam že namreč gor XP in res nebi rad vse sesul. Gor bi pa dal win 98
Čim hitreje prosim!

LP

MAX34216 ::

to bi tud jaz rad naredu. Imam gor xp-je, rad pa bi dal gor še windows 98 ali me. Kako naredim, da bo lepo delalo. Če grem nalagat 98, mi spremeni črko particije od xp-jev, nakar mi jih noče več bootat!

Microsoft ::

Mah, jst nevem, kaj komplicirate. Nardis si particije, tako kot ti pase, potem pa instaliras OSje na katero particijo ti pase (Vsaj za Win2k in Win2k3 to drzi). Jst sm si na enem disku naredil 7 particij. Potem pa restart PCja, boot iz CDja, pa zberes, kam bi rad dal OS. Jst mam trenutno gor 3 OSja; edn na G:, edn na M: in edn na F:.

Ti pa nekatere fajle skopira na C: particijo (boot.ini, NTDETECT.COM, ntldr,..) katere ni priporocljivo brisat. ;)

Ce bi radi porihtali meni, kjer morete izbirasti med OSji, pritisnite tipki Windows in Pause Bake > Advanced > Startup and Recovery (za Win2k).
Lahka pa tudi odprete datoteko boot.ini (po defaultu je skrita, pa se zavarovana pred pisanjem), pa vam bo koj jasno, kaj je treba spremeniti, da boste cakali tocno doloceno stevilo sekund ali kater je default OS.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

JimiBtn:
Vidim da nimaš pojma o win98:D

Microsoft ::

Sej sm napisal, da gre to za Win2k in Win2k3. Kaj je potem tako drugacno pri Win98?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Ziga Dolhar ::

> Sej sm napisal, da gre to za Win2k in Win2k3. Kaj je potem tako drugacno pri Win98?

Razlika je predvsem v tem, da nimaš ustreznega MS-jevega certifikata za Win 98.

hint: nekateri operacijski sistemi niso tako prijazni, da bi kar ponudili zagonski meni ... nekateri so precej sebični in ga celo povozijo.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dualboot - je to mozno

Oddelek: Operacijski sistemi
51167 (1072) jlpktnst
»

boot.ini

Oddelek: Pomoč in nasveti
131777 (1571) Red_Mamba
»

kako formatirat C: in f:

Oddelek: Pomoč in nasveti
171602 (1370) DrSergioDJ
»

win me + win 98 se

Oddelek: Programska oprema
151483 (1341) Spajky
»

sesut W98 v dual boot konfiguraciji

Oddelek: Pomoč in nasveti
101221 (1132) ferjan

Več podobnih tem