» »

Približni rezultat 3000+ Athlona

Približni rezultat 3000+ Athlona

1
2
3 4

ferdo ::

morphling1: ti si pravi dedec k tko dobr razložiš , eni se pa učimo:D

dej ustanovi OCmalo šolo "mala šola navijanja" :D
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Malecky ::

Zakaj bi pa lotal mostičke če je to 20x več dela, zahteva več natančnosti, odvzame garancijo...

Potrata časa če mene vprašaš.

ferdo: Defogerji so dragi pa ne dobi se več doberga od Loctite-a. Kupi to v konradu če lahko...

morphling1 ::

Zakaj bi pa odvzelo garancijo ? Mostičke se da očistiti da nobe ne bo opazil. Skupno mi pa vzame kake pol ure časa tako da to ni problem, mirno roko moraš pa imeti v obeh primerih. Oz je tu korekcija še lažja saj popraviš posamezen mostiček če je treba, pri barvanju pa če se zezneš moraš kar vse brisat če hočeš da je dobro. Pa še bolj siguren je odklep. Videl sem že procesorje, ki so začeli zgubljati množilnike, po nekem času. Meni je to boljša in predvsem bolj sigurna metoda, ki pa jo ravno ne nudim drugim :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

malecky: a je to v kaki tubici, al steklenički? a nebi ti meni to poslal po pošti:)? kak mililiter? še manj, tolk da bi lahk tisto črtico pač sklenu zadni L3 mostiček...
če se pa hitr suši al pa če je hlapljivo, sej obstajajo take vrečke ko jih mamo za te vijake ko jih v ohišje šraufamo, pa Alu folija tut obstaja:D
nevem...če se ti ljubi, kr jzt sm iz Novega mesta pa tle na dolenskem mamo sm cviček, deffogerjev pa nimamo:):\
meni se pa nelubi lih u Lj. pa u conrad, če pa že treba bom ap šu.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

njok ::

ferdo ::

nič novega.
domneve so potrjene.

a ima tudi ASUS A7N8X zaklenjen PCI clock?
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Malecky ::

ferdo: Ja folija pa to odpade...sam mam pa stekleničko od prejšnega defogerja in ti lahko ke noter malo zlijem ker mam pač ene 20ml tega tanovega pa bo kar dost še za veliko odklepov.

piši mi na mail pa se bova neki zmenila...

morphling1 ::

Sem na xtreme forumu že v drugi temi to omenil http://www.xtremesystems.org/forums/sho... tako da ja to drži, nforce je narejen drugače kot VIA čipseti brez deljiteljev fsb-ja da dobi PCI clk. zato je ta zaklenjen na 33.4 MHz, to velja seveda za vsako nforce plato.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

in kaj je tle + in kaj -
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

morphling1 ::

Ni minusa sam pozitivno, lahko naviješ FSB do 250 (btw nforce2 čipset podpira celo do 333 MHz se pravi 666 devil data rate :D ) in boš imel še vedno PCI tak kot je treba tako da edina stvar ki te skrbi je dobit tako dober ram , ter seveda hladiti NB ker se greje kot >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

Voltaža:......?
šu sm u bios najprej nastavu voltažo potem pa še multipler in fsb
Vcore=1.65V
12x150MHz=1.8GHz (2200+)

glej to! ->
USDM v.1.06 mi pokaže sledeče:
Vcore=1.69V 8-O !? wtf! v biosu sm nastavu 1.65V
cpu temp. = 38°C/100F "normalna uporaba "

a je ta program USDM v.1.06 dobr al mi kerga druzga priporočate?
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

ferdo ::

novi beta bios za 8RDA+ KLIK


http://ocworkbench.com
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

morphling1 ::

Kaj te matra :D A misliš da boš imel take voltaže kot jih nastaviš ? Vse napetosti nihajo več ali manj, odvisno je od napajalnika pa tudi kako kvaliteno je narejena plata.
Tako da je tvoje čist normalno, sploh vse kar več kaže je še boljše. Probleme boš imel če ti začne vcore kazati manj kot imaš nastavljeno.
USDM ne poznam jaz vedno uporabljam samo motherboard monitor
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

mah sekeram se za prazen nič :)


zdej mi kaže Vcore=1.66V u biosu sm pa nastavu 1.625V
in dela čist lepo na 1.8GHz 150fsb
prej sm meu prevelko voltažo1.8V zato se mi pa je tut bolj greu na 47°C zdej ga mam na 35°C->40°C max. obremenjen

glede voltaže bom mogu če mal probavat mislm pa da sm že kr na nizek level pršu. tko da mam zdej veliko v rezervi.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

ferdo ::

mene pa neki zanima glede Intel procesorjev.


100MHz/133MHz quad pumped = 400MHz/533MHz
kaj je tle smatrano kot FSB frekvenca in kakšen imajo množilnik " s čim se mniži množilnik" da se dobi končno frekvenco procesorja.
mal se mi zdi sumlivo da Intel zavaja.

primer:
3066MHz P4 533MHz 133MHz quadpumped=533MHz ->
3066:133=23.052
lahko bi temu rekel da ima tanajjačji P4 133MHz fsbx23=3066MHz samo kaj je s temi 533MHz?
3066:533=5.752

malo se je za zamislt? vsaj jzt sm se. al pa sm neki bluzim"najbrš bluzim":D
2000MHz Celeron Northwood jedro
ki ima 100MHz quad pumped = 400MHZ prodajalec reče temu 400MHz fsb
FSB je potemtakem 100MHz? ali 200MHz DDr vodilo? ali krneki...400MHz?
kr pr AMDju je čist simpl, ima 133x2= 266MHz, 166x2=333MHz kao ddr vodilo.

danes sm Jokerja kupu:D pa sm neki gledu teste pa to, pa sm začel neki računat množilnike pa FSBje pa mi to negre u glavo kaj za vraga majo te 400/533MHz
kr če gledam AMDja ma to čist lepo poštimano.
jzt se res ob vsako malenkost spotaknem....:D

če je koga volja mi naj obrazloži.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

morphling1 ::

Jao, jao, ja bluziš in to ornk :D
Ja Intel P4 in P4 Celeroni imajo quad pumped FSB , kar pomeni da FSB deluje na 100/133 MHz ampak prepustnost zunanjega vodila je pa štirikratna tako da se lahko prenese toliko podatkov kot če bi bila hitrost vodila 400/533 MHz. Pri AMD je to dvojna širina torej realnih 100/133/166 MHz pomeni 200/266/333 MHz . Množilnik se pa vedno množi s originalno hitrostijo torej 100/133/166 to je pri AMD in Intelu enako. Tako da ne vem kaj te muči Intel ima pač še enkrat večjo prepustnost zunanjega vodila kot AMD pri enaki frekvenci tega. In tu ima ogromno prednost, zato AMD-ju toliko koristi če naviješ FSB ker spomin samo čaka da lahko čim bolj dela, pri P4 pa praktično procesor čaka spomin ne glede na to koliko hiter je , prav zaradi tega ima sedaj tudi P4 dual chanell ddr, saj več kot lepo izkoristi vso dodatno spominsko prepustnost, nforce2 po drugi strani pa ga več ali manj koristno uporabi samo za integrirano grafično IGP (če imaš ta model), SPP pa nima kaj delat s dvojno prepustnostjo saj mora čakat procesor oziroma njegovo ozko grlo dvojno podatkovno hitrost
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

kapiš!:D
si mi razjasnu.

bios sm updajtu.

zanima me kaj je tole:
FSB spread spectrum
This item can significantly reduce the EMI (ElecrtroMagnetic Interference) generated by the CPU
options: Disabled, 0.50%, 1.00%

AGP spread spectrum
This item can significantly reduce the EMI (ElecrtroMagnetic Interference) generated by the AGP
options: Disabled, 0.50%, 1.00%

pa še to, kolk je default frekvenca AGPja? ali se splača kej povečat, in kolk je to odvisno pr stabilnosti abaka.


dost je teh opcij ko nimam pojma zakaj so in na kero vrednost naj nastavim.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

morphling1 ::

Sprad Spectrume daš na disabled, kar se zmanjša stabilnost pri višjih frekvencah,
AGP default je 66 MHz daš tolk da ti dela stabilno jaz vem da bi jo imel na 100 MHz. Pri skupni stabilnosti ne bo imelo vpliva, gledaš če ti 3d programi delujejo če štekne moraš znižat frekvenco ali pa transfer rate.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Klemenn ::

em..jzst mam 7vrxp 2.0 pa mi n ctrl + f1 ne dela...

morphling1 ::

More delat, sem sam enkrat pri kolegu delal s to plato. Ko prideš v bios pritisneš ctrl+F1 in dobiš v advanced chipset features dodatne nastavitve (take kot ostale plate) za spomin. A bios maš kak novejši, da nisi še na originalu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

meni dela in je čist na EASY:D

PS: AGP sm naviu na 100MHz
UT mi čist uredu dela, mi ni še nč zmrznlo. je pa občutt razliko.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Klemenn ::

aja...ni noben reku da moraš iz v chipset features :) ;((

ferdo ::

morphling1:
danes sm slišu "kolega govoru", da so EPOX plate u pizdi, dobesedno je to reku, da u mlacomu ki je uvoznik, da sploh ne je**jo reklamacij v zvezu z epox plat....

kero plato maš ti?, kako je tvoje mnenje glede EPOXa in nasploh u kvaliteti EPOX plat.
kaj pa ABIT in njegovi napihljivi kondenzatorji?
kaj pa Leadtek?
za kero fermo bi lahko sploh reku da je prfektna?
ene palte delajo 100% ene majo pa hročše..

jzt sm šu iz ECS K7s5a mameplate na EPOX stem kr mi ej bla cenovno in po imenu sodeč EPOX in nasploh Nforce2 čipsetu zelo zanimiva, in govorilo se je da je uredu plata.
za 1x dela prfektno "tok,tok,tok po lesu:D "

jzt vem da so to neke babje čenče in da eni govorijo in hvalijo svojo robo in se kujejo v oblake, ampak kdor visoko leta nizko pade.

jzt nism meu niti enega problema z K7s5a, eni so pa meli.
....kaj čm. to plato ma zdej moj brat.

.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

morphling1 ::

Ah čenče. Abit in Epox imata velik problem ker jih hočejo imeti wanabe overclockerji, potem pa ne znajo plato uporabljat da se tako izrazim in jokajo. Jaz sem imel do sedaj z Epoxom samo zelo pozitivne izkušnje, Abit me v bistvu tud ni zezal, ma pa nekatere finte, ki so mi šle zelo na jetra, predvsem hudi problemi s cold ter hot bootom, med navijanjem. Epox vedno spraviš v pogon če greš predaleč če držiš insert tipko. Pri Abitu je bilo treba večinoma resetirat bios.
Mogoče kontrola kvalitete ni optimalna pri teh dveh firmah, in včasih pridejo ven kaki čudni primerki, težave pa pridejo zaradi prej omenjenih ljudi, če bi delala na defaultu ne verjamem da bi bili problemi. Abit je imel nekaj slabih serij zaradi kondenzatorjev dvomljive kvalitete, samo zdaj so to poštimal. Tudi druge firme so že imele podobne probleme, samo pri Abitu je zaradi navijanja ter posledično dosti bolj obremenjene plate, to bolj prišlo do izraza. Perfektne plate še nisem našel, Epox 8k3a se zame približa idealu s kt333 čipsetom. Za nforca2 pa se še ne morem odločiti, Epox je dobra, Abit ima zaenkrat crap, pride pa ven nov revision, ki zna izpolniti skoraj vse, je pa Asus z nekaterimi modeli in kvaliteto tudi v špici, čeprav ji pa fali 3fazno napajanje plate, ki ga imata Abit in Epox, tako da pri zelo navitem procesorju in voltaži se znajo mosfet tranzistorji hudo greti.
Se pravi zaenkrat bi rekel da je Epox najboljša nforce plata za navijanje. Abit, če bo izpolnil vse želje in bo drug revision res to kar obljubljajo, potem še boljša, Leadtek zgleda tud OK, samo za njih ne morem kaj velik reči so še zelo nova znamka, kar se tiče izdelave plat, ma v bistvu vse potrebno samo zaenkrat ji fali nastavitev množilnikov v biosu, kar je prevelik minus, mogoče bodo v kakem novem biosu to popravili.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

zanimivo.
kako pa potekajo te 3 faze?
majo določene komponente svojo fazo, preko katere dobivajo življensko potrebno tekočino?:D
mam napajalc k ma še 2 dodatna kopnektorja, sam plata ma samo navaden ATX konektor.
glede gretja mosfet tranzistorjev: a se bi jih dalo kako hladit?, če se bi oz. če se slučajno pregrevajo?"teoretično"->kako bi pa bilo v praksi? je mogoče že kaka mamaplata umrla zaradi pregretja omenjenih tranzistorjev?
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Jure2k ::

Morphling, ti ki si zelo razgledan, a slučajno veš, kako je s tem problemom.

Sestavim računalnik (Epox plata, Radeon 64DDR 4×AGP, 256MB 3200 Corsair RAMa,...), zalaufa, vse dela super (super dela inštalacija windowsov ;)) . Inštaliram Windowse XP do konca, se lepo zbudijo...
Potem pa pride surprise, najprej umre miška in zaslon potem se resetira.
Pridem spet v windowse, napiše mi tiste napake, da naj jih sporočim mikro$oftu in ena od treh napak je, da je prišlo zaradi grafične do nestabilnosti in samouboja sistema.
S tem problemom sem se ubadal vse dotlej dokler nisem inštaliral driverjev za nForce od Nvidie. Verjemi, da je to mukotrpno početje, če se ti po par sekundah resetira računalnik;(( .
V glavnem drugače se plata izvrstno obnaša. Še nekaj me zanima aggresive timinge ima nastavljene takole 6,3,3,2 right. Kako agresivno je to? Včasih mi je ram lepo delal na 2,2,2 pri 200MHz, zdaj dela pa napake in ima sploh probleme. Verjetno ima nForce2 še neke druge timinge znižane, kaj pa vem.

Trofazno napajanje plate je pogruntavščina Abita (vsaj tako oni pravijo) in je zelo dobrodošla zadevca za navijalce. Prej so mele tako napajanje samo še nekatere dvoprocesorske plate, popravte me, če se motim. To sem nek prebral, pa se delam pametnega >:D

Thanx za odgovor že vnaprej

morphling1 ::

Moderni procesorju, zaradi vedno nižje voltaže, in sorazmerno podobne moči, črpajo ogromno električne tokove, v navitem stanju se problem še veča tako da ni nobena posebnost več kot 50A tok ga procesor rabi, ta tok se porazdeli po mosfet tranzistorjih v primeru 2 faznega napajanja so na plati štiri tranzistorji v primeru 3faznega pa jih je šest. Se pravi da v primeru 3faznega napajanja teče čez tranzistorje 33% majši tok kot pri 2faznem napajanju in se toliko manj tudi grejejo. Plate so že umirale zaradi prenavite mašine ker se je enostavno pregrela, zadeva gre lahko čez 100 stopinj če ni hlajena. Ker se ta del v vsaki naviti mašini kar lepo segreva priporočam da se tja obrne vsaj en ventilator, nič posebnega vrtljajov samo da malo zrak premeša pa bo dosti bolje. Najbolje bi bilo seveda nalepiti na vsak tranzistor majhno rebro, nekater plate predvsem dvofazne to celo imajo, da malo zmanjšajo problem. Tako da je hlajenje tega dela samo koristno, sploh pri vodnem hlajenju, ko ni več ventilatorja na procesorskem hladilniku, ki bi mešal zrak v tistem delu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Se pravi problem nestabilnosti si razčistil z novimi driverji.
Kar se tiče timingov, 6,3,3,2 , misliš 2 kot cas2 so tako nekako na sredini, jaz po testu nisem opazil nobene razlike med podobnimi timingi na moji 8k3a kar se tiče agresivnosti, tako da je to enako, gre pa za nekaj drugega, ti si imel prej KD7 a ne. No verjetno si imel izklopljeno fast cpu command decode oz si ga imel na normal, ta nastavitev pa močno zmanjša agresivnost. Na 8k3a ima jaz to na fast,nekaj podobnega je verjetno na 8RDA+ , ker te nastavitve v Epox biosih ne moreš nastavljati, pač pa je v nekaterih verzijah na fast na drugih pa na normal , pa še pri različnih frekvencah se lahko avtomatsko preklaplja, tako da jo točno vidiš samo s wpcreditom , ki ga pa za nforca2 še ni oz. pcr datoteke.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

prvi odgovor ferdotu, drugi Juretu :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jure2k ::

Hvala Morphling! Ti si CAR. :D

Sej sem bil kar blizu s svojimi dognanji>:D Čudno se mi zdi, da ma corsair take probleme s cas 3. Sploh ne deluje. Na začetku ko je mela plata na default tako naštiman sem se matral in matral (moja prva Epox plata:8) ) in nisem vedel, kaj za vraga bi lahko bilo narobe. Ko sem dal cas na 2 je čudežno sistem zalaufal>:D . Zdaj je treba počakat samo še kakšen voltmod, da bo voltaža memorija šla na 3V, ker tam mi je delal RAM stabilno pri višjih FSB. Zdaj sploh ne morem it čez 202MHz;( 203MHz mi že naredi windowse Kaput:| . Poskusil si bom sposodit še nega corsairja 3200 in stestirat v dual načinu.

morphling1 ::

Čist možno da ima probleme na cas3, saj je narejen za cas2 (eprom ima tako sprogramiran, čipi so bolj cas2.5) . Cas3 je so v bistvu samo tisti kvazi pc3200 od Samsunga, taka da mogoče se mu pri timingih kaj zafeclja pa dela bolj nestabilno. Tud Ferrari težko vozi 30 na uro a ne. ;)
Btw sem se z enim kolegom menil iz US in mi bo poslal Corsairja pc3200 256 MB za 110$ s poštnino, potem pa začne moj 8k3a spet risanke delat
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jure2k ::

Super, lepo je če maš prjatla v US. Jest mojga zdej žicam, če bi bil dost prjazen da bi izvozu en T-Bred B procesor >:D .

A pol mojga ne boš rabu. Pol ne bo nč cenej blok:O :'(

Zdele bom pa skoču basket gledat. Lepo se imejte. Morphling vso srečo z novim RAMom. Nej ti dobro služi (v kar močno NE dvomim >:D )

ferdo ::

morphling1:mene pa zanima, kr si bom u prihodnosti nabavu boljše rame, kaj nej kupm, tko da bom lahko na zračnem hlajenju dosegu tisti maximum?
plato veš kako mam procesor pa tudi:D
zdej mam 152MHz fsb kr več negre sinhrono. problem so rami.

na pomnilne čipe se nespoznam tako kot na druge komponente, kaj mi svetuješ?
nebi pa rad dau neke velke dinarje:), kr znam iz kakega povprečja "za normalno ceno" iztisnt dobre rezultate->za moje potrebe:D .
kupu bi min. PC2700 samo kolk so to dobri, kej več 3200-> kolk je kej razlike?
zdej1x po novem letu bom kupu rame.in jih zvariu z mojo mamoplatko.

kolk so pa kej vredi teleli k jih mam zdej samsung256MB PC2100
al bom pa naredu kombinacijo pa dau te u bratovo mašino. pa bo on zadovolen, jzt pa tut če bom kej od brata pokaseru:D
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

morphling1 ::

Ok, tko za normalno ceno se da se pri nas dobi sta dve varianti, al probaš najti kake module s winbond BH-6 čipi, skoraj bolje pa je če ti kje rata najti kake Samsung TCB3 rev. C, samo ti so že zelo redki. Kaj boš dva kupil al enega ? pc3200 Samsungi to kar je pri nas za dobit je tolk dobr oz. slabše kot tisti prej omenjeni Samsungi, pa še ceno imajo dosti višjo. Drugače pa maksimuma ne boš dosegel z nobenimi pc2700 rami, ma na tej plati ne dosežeš maksimuma niti s pc3500 Corsairjem, ki košta miljone :) Vse je tud zelo odvisno od nastavitev v biosu. Ampak s kakim kulturnim pc2700 ramom bi moral doseči okoli 190, s nekako srednje agresivnimi timingi, recimo cas2 3,6,3, 1T pri okoli 2.9V
Mogoče ti en email pošljem ko se zjasniš kaj hočeš :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

recmo 2 modula 128MB
ali 1 modul 256MB ni dinar za dva256MB modula:D

naj bo PC2700 . zdej pa..-> kera varjanta je bolš.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Malecky ::

zj sem dobil prve proce...

AIUGA 1700+

Sistem mi jebe puno pa še mal...moj Samsung RAM modul crkuje pomoje.. plata neki glede napetosti nagaja ipd...

trenutno sem na 2020mhz z Volcano 7 in z idlanjem pri 35°C tam nek 50°C full load in 1.95V napetosti...

Zaenkrat še vrat v zimo nisem odprl pa so že mokre sanje vsakega AMD lastnika!

Noro kere dobrote....zgleda da božiček name ni pozabu:D

ferdo ::

kero plato maš?
kje si dubu procesorje?

jzt mam tut AIUGA 1700+pa ga laufam na 1900MHz max. , kr me rami bremzajo. mogu bi procesor odklent da bi dubu 13x in več množilnike.
Vcore=1.775V
zdej deluje pr 40°C. 48~49°C full load

ja na kolk pa laufaš rame da ti crkujejo:)?
men crkujejo če jih laufam na 160MHz ali več.
mam pa Samsung256MB PC2100
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

morphling1 ::

Damn, tole bom pa jaz pol tud probal da vidim če se da 2100 stabilno ven dobit.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Jure2k ::

Dobri so tele procesorji. Malecky po kok so 1700 tke trenutno? Mislm, da so trenutno najboljši nakup.

ferdo ::

dej probej>:D

sm prepričan da ti bo ratal, pomoje še kej več, kr tvoje ime = morphling! morphling1 !:D


Zadnja sprememba: 15.12.2002

-Procesorji (AMD):
-Athlon XP 2700+ 115.300 SIT
-Athlon XP 2400+ 57.000 SIT
-Athlon XP 2200+ 48.600 SIT
-Athlon XP 2100+ 30.900 SIT
-Athlon XP 2000+ 27.500 SIT
-Athlon XP 1900+ 24.500 SIT
-Athlon XP 1800+ 22.400 SIT
-Athlon XP 1700+ 18.600 SIT
-Duron 1300 12.700 SIT
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

rap3r ::

Ha morph a veš k sm ti reku da sm dobu nov modul 512Mb 333mhz? Pa da niso winbond rami gor? So pa samsungovi in sicr uni k si napisu: TCB3 rev. C!!!Sam se mi zarad proca nočjo dvignt nad 192 če zmanšam množilnik se sam se mi še ni dal jebat s tem.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Malecky ::

tole je zmožn

trenutno ne gre več...

Krneki, vse me zajebava kot še nikoli! Če poskušam povečat napetost prek 2V s potenciometrom komp sam frizne pa dokler ne spustim se ne zbudi..

Rami crkujejo..še skoz sm mel najhitrejši RAM benchmark tle v Sloveniji zj pa ne morem čez 170mhz FSB stabilno..še tuki so problemi.

Za 15min navijanja je dobro, odprl sem vrata da OC ne bo oviralo hlajenje (Volcano 7).

morph: če lahko dobiš še kak modul iz USA sporoč..bi nujno rabil tud če nimam $$:)

ferdo ::

malecky: kaj pa če ti samo windowsi nagajajo?:\

jaz nezaupam Mycrosoft-u



2400+ Multiplers Problem
I have an amd 2400+ Amd XP and i unlocked it with the 5th bridge of L3. Now it unlocked the multilers in the bios and i am able to choose them. But for some reason before i unlocked it i had up to 24x multiplers but after it was unlocked i only had up to 12.5x. My board is the soyo KT333 Dragon Ultra Platinum and i had the bios updated to accept the 2400+ too thats what gave me up to 24x multiplkers. So if anyone would know why i lost almost half the multiplers i had please reaspond.

The chip is unlocked as it is.
The multiplier is set via 5 control lines. 1...4 are used to set the actual multiplier. 5 is used to select the range (below 13 and above 12.5).



So if your mainboard can't control the 5th line (and many very expensive ones can't), you are stuck with selecting only one range at a time in the BIOS depending on the setting of the 5 th bridge.

If you are the daring type, you can solder an additional jumper to the mainboard so you can select at will rather than manipulating the CPU all the time.

link do tega pričanja

.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

njok ::

Iz katerega tedena so vasi tbredi? Sem zadnjic gledal celo paleto 8x2 1800+ AIUGA od 32 do 40 tedna pa sem se odlocil, da bom pocakal na naslednjo dobavo. :)

morphling1 ::

Malecky, jaz sem se zmenil z N8 da mi bo prodal svojega Corsairja 3200, ki ga je nabavil za nforca2, potem sem mu pa razkril kako majhna razlika je med dobro potweakano kt333 plato pa se je premislil :) Tako da mi je rekel da bo stestiral ta modul na svoji plati, ki je enaka kot moja, da vidi če gre tako dobro kot njegov star, tudi Corsair 3200 ram. Prodal mi ga bo pa za 104$ + normalna poštnina, ker me ne bo udiral, kot nekatere trgovine. Je pa to tudi cena v Neweggu, pc3500 pa pride okrog 120$ sam bom kr tega vzel, ker pri men ne bo večje razlike.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

AXDA 1700 DLT3C
AIUGA 0247VPFW

vgravirani heroglifi na jedru mojega Tbreda ki sm ga kupu prejšni teden u Mlacomu.

EPOX 8RDA+ automatsko odklene miltipler na novih Tbred-ih do 12.5x.... a se meni splača konektat zadni L3 mostiček?
bol berem forume na netu, bol se mi zdi da nimam pojma:)

*********************************************
Yes, AMD does seem to be getting weak yields on the new Tbreds. I heard a new stepping was out in Japan, maybe it will have better yields.

Since the die size is shrunk a lot too, the Tbreds need better cooling just to run at stock speeds! So much for .13m = cooler. OEMs won't like that!

The big advantage seems to be that AMD will be able to produce more dies per wafer, thus cheaper. Hopefully they'll pass these savings on to us!

I think I'm gonna stick it out and wait for a Barton and pair it up with a Crush 815. Then 6 months later, Hammer and K8 nForce.
**********************
newegg have XP1700/1800 TBreds that use 1.5v. Many people are having no problems running these processors at 1.9/2ghz using aircooling, and between 1.85 and 1.95v.

Theres even reports on xtremesystems.org about XP1800 TBred users getting 2ghz aircooled at 1.7v.

**************************************************************************

še povezava
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

njok ::

morphling1: tisto kar bos verjetno dobil je 256MB modul... a bi se 512MB dosti slabse obnesel?

ferdo: A nimajo vsi tbredi gladko jedro?

ferdo ::

ja, moj Tbred ma čist gladko jedro, ko da ga bi nekdo spuleru, ko špegu je.

glede odklepa:
se mi zdi da če povežem zadni L3 mostiček da nebo nč bolš glede multiplerjev večjih od 12.5x..... kr plata to že sama podpera možnosti pa maš od 3x-12.5X..al se motim?
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

morphling1 ::

Ja 256mb moduli so najbolj optimalni za navijat, čeprav tud 512 MB če maš mal sreče je zelo dober.
ferdo glede odklepa ti ne morem pomagat, ker še nisem imel sam tega v rokah, ne da se mi pa o tem sploh kaj brat, ker men je 12.5 več kot preveč, ram ma da dela na 180 min, kar je za tbred A dost za B pa mal zmanjka, sam če zdej dobim tega Corsairja bo tud to šlo na 200+ :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

mah, jezi me, kr nemorem s tem ramom sinhrono pridet na 2GHz...:)
asinhrono kamot, sam ti praviš da to nima kake velke koristi.
sam zarat množilnika.

berem vsepovsot, pa nič...


mogoče bodo z novimi biosi to porihtal.pa do konca vse odklenil.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168062946 (25369) GaS
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231804 (18631) OwcA
»

Kvaliteten RAM (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Navijanje
55024830 (16628) bodom
»

kam po 200MHz CAS2 CMD1 DDR 512MB ram? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544095 (3296) asPeteR
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535096 (4460) krucymucy

Več podobnih tem