» »

Kaj dosežemo, z višanjem voltaže rama?

Kaj dosežemo, z višanjem voltaže rama?

upirna ::

Kaj dosežem, če povišam voltažo rama?

[Edit (2. 1. 03): Spremenil naslov tako, da pove več o temi -OwcA]
  • spremenilo: OwcA ()

Matek ::

Deluje lahko pri višji frekvenci:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

upirna ::

Torej, če bom voltažo povišal, bo deloval pri veji ferkvenci. Jaz imam plato Abit IT7 MAX 2, ki podpira le 266 MHz RAM ali manj (imam 266 MHz RAM). Ali bo deloval pri več kot 266 MHz?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: upirna ()

freejack ::

Popolnoma vse komponente delujejo brezhibno na določenih večjih hitrostih, kot je deklarirana. Namreč, vsaka komponenta ima nekaj "rezerve". Tako kot procesorji, grafične, delujejo na večjih frekvencah, tako tut rami. Vsaka komponenta deluje na manjši hitrosti, kot je njena zmožnost. To je splošna znanost pri proizvajalcih, da vidijo, do koliko gre, pol pa hitrost malce zbijejo, da si dajo še nekaj maneverskega prostora.Kolk, konkretno lahk naviješ 266 rame, je vprašanje. Pri 100 si jih lahk bp vsaj na 112, pri 133 vsaj na 150. Seveda pa je treba vzet v račun še nastavitve biosa, timinge ramov, itd. Na to se ne spoznam preveč, to bo moral pa en drug mal razložit. :D Sicer pa mislim, da lahko najdeš še en star post, ki govori o tem. Probaj mal poiskat, mogoče ga boš našel. (žal ne vem topica)

Spajky ::

freejack je napisal:
>Popolnoma vse komponente delujejo brezhibno na določenih večjih hitrostih, kot je deklarirana<
Vsaj kar se tiče ramov zadnje čase, se jest s tem kar ne bi več strinjal; sem "našel" že kar nekaj sdram ramov tudi priznanejših proizvajalcev, ki niso delali niti na deklarirani frekvenci brezhibno...izgube v IT pogojujejo tudi kvaliteto materiala zadnje caše IMHO..8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

freejack ::

Bom drugače zastavil stavek. Komponenta, ki ustreza zastavljenim merilom izgradnje oz. specifikacijam, ter je brez napak, (lahko) deluje na večji frekvenci, kot je deklarirana, pa čeprav je ta razlika le za 1Mhz. Komponenta delavanje na frekvencah hitrejših od deklariranih, do neke mere še prenese, od vsake komponente, tudi od dveh popolnoma enakih procesorjev, iste serije, pa je to različno.Kot lahko na dveh identičnih konfiguracijah dosežemo različne rezultate v 3DMarku, se lahko razlikuje tudi prag "tolerantnosti pri identičnih oz. istih" komponentah. Če ti recimo ne moreš naviti 1GHz procesorja na 1,2GHz, to še ne pomeni, da ga kdo drug (tudi z identično konfiguracijo) ne more.

PlayTheGame ::

Kar se navijanja ramov tiče je najbolj pomembna kvaliteta modula/modulov (če jih je več), da deluje ob najnižjih timingih (latencah), na kar se da visoki frekvenci. Kolikor sem jaz testiral, sem v benchmarkih dobil recimo boljši rezultat ob najnižjih timing-ih ko sm navil rame iz 266 na 280 MHz, kot pa pri dvignjenih timing-ih, ko so bili rami naviti prek 300 MHz.>:D Torej navijanje ramov do onemoglosti ni smiselno, bolj so pomembni najnižji možni timing-i (ob čimvečji frekvenci).;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sporadično kreširanje

Oddelek: Strojna oprema
261899 (1471) Pyr0Beast
»

Vprašanje glede rama

Oddelek: Pomoč in nasveti
121384 (1288) Dead_Eye
»

pomagajte n00bu pri navijanju xp 1.4 GH (1600+)

Oddelek: Navijanje
91058 (989) mega_n00b:)
»

Samsung PC333 TCB0 RAM modul ?!!

Oddelek: Navijanje
381738 (1257) l-note
»

PC3200 400 MHz DDR RAM

Oddelek: Strojna oprema
211455 (953) morphling1

Več podobnih tem