» »

Hiter FTP strežni

Hiter FTP strežni

Jin ::

Pozdravljeni,

postaviti moram FTP strežnik za delovno okolje. Žal nimam ne časa ne energije da bi googlal in iskal po starih temah in se naučil vse kar moram vedeti o omrežjih:( Zato prosim če mi lahko kdo s primernim znanjem na hitro pomaga:)

Ustvariti moram povezavo med tremi osebami. Prva oseba (jaz) bo imela FTP na katerega bo naložila datoteke do katerih bosta drugi dve osebi lahko oddaljeno dostopali. Gre se za video produkcijo - ustvariti moram delovni proces za postprodukcijo.

Prenašale se bodo velike datoteke in mape. Od 5GB do 100GB, zato je ključno, da bom jaz imel hitri dostop do FTPja.

Prosim če mi kdo svetuje kakšen sistem ustvariti. Trenutno nimam še ničesar, razen modem od T2ja preko katerega sem priklopljen na internet.

Kaj mi svetujete? NAS? Kako ga povezati z mojo delovno postajo tako, da bom lahko kar se da hitro prenesel datoteke na njega? Lastnega računalnika ne želim spremeniti v strežnik (filezila in podobno...). Zadeva mora biti konstantno dostopna.

Hvala!:)

Lp
S

Jin ::

A ja, pozabil povedati... Kasneje bi si želel postaviti spletno stran na ta strežni, kot tudi interni dostop za kliente.

nUUb ::

XAMPP/WAMPP na neki mašini. Tvojo ne želiš uporabiti, tako da najbolje da povprašaš slovenske ponudnike, kupiš dedicated server... Opcij je ogromno. Kakšen je budget za PC/server oz. €/mesec za gostovanje?
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

Jin ::

Predlagaš da rentam strežniški prostor? To ne bi bilo ok. ker bi nato imel omejeno hitrost na ftp iz moje strani...

Sicer sem se pa v prvem postu zmotil. Nimam modema, temveč ima switch in namreč tale.

Glede budgeta: 300-400€ max. Če bi lahko še cenej skoz prišel super. Trenutno potrebujem res samo FTP in nič drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jin ()

Jin ::

Trenutno sicer tudi že imam rentanih 10GB prostora pri hitrost.si. Imam tudi zakupljeno domeno...če to kaj pomaga...

levaky ::

Kakšno hitrost interneta imaš?
Če boš imel strežnik pri sebi doma, boš podatke že lahko hitro posnel na ftp strežnik, a bosta druga dva klienta potrebovala veliko časa, da podatke preneseta k sebi(odvisno sicer od tvojega uploada in njihovega downloada).
Če boš imel strežnik pri sebi doma, mora biti to en PC, ki bo ves čas prižgan in po možnosti brez kakih resetov...

Matej

Jin ::

Doma imam hitrost 20/20, ki jo lahko nadgradim recimo na 50/50 ali 100/100, vendar trenutno za to ni potrebe. Druga dva klienta imata počasnejšo povezavo, tako da trenutno nima smisla, da bi svojo povezavo povečeval.

Še vedno je velik bonus, da lahko jaz na hitro naložim podatke. S tem se znebimo ene par ur v samem delovnem procesu. Sicer se pa velikokrat tudi kaj zmotiš ali želiš kaj popraviti in takrat je še posebej fajn imeti hitro povezavo.

levaky je izjavil:


Če boš imel strežnik pri sebi doma, mora biti to en PC, ki bo ves čas prižgan in po možnosti brez kakih resetov...


To ni problem. Vendar a je res potrebno zgraditi cel PC strežnik za to? Ne bi bila mogoče kakšna bolj okolju prijazna opcija (NAS) bolj primerna?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jin ()

levaky ::

Saj NAS je pc strežnik:) Lahko imaš FTP tudi na svojem računalniku, pa ti ni potrebno nikamor pretakat podatkov.

Za NAS pa preveri, če podpira ftp server

Jin ::

Okey. NAS torej. Zdaj, pa če se vrnem k prvotnemu vprašanju: kakšen sistem ustvariti? Kako povezati vse skupaj, tako da se bo kar se, da hitro pretakalo, ker če se ne bo bom na koncu kar fizično jemal disk ven iz NASa, naložil gor podatke, in ga vtaknil nazaj v nas:)

Trenutno imam switch od T2ja. Si lahko kako s tem pomagam? Malo sem gledal NASe in vidim, da imajo eni USB vhode. Bi lahko NAS povezal z računalnikom z USBjem?

levaky ::

NAS pomeni Network attached storage, se pravi, se ga poveže po nekakšnem omrežju. Lahko je to tudi USB, a verjetno tega nočeš, ker potem imaš samo en velik zunanji disk.

NAS se poveže preko mreže in ja, tvoj t2jev switch ti bo prav prišel, saj boš preko njega povezal tvoj računalnik in NAS, prav tako pa boš NAS povezal z internetom.

Podatke boš pretakal preko mreže

Poldi112 ::

A rabiš komplicirati z NAS? Enostavno rukni na pc en ftp server, všetaj server in sebe v router, odpri porte za ftp na routerju in je to to. Ti se boš lokalno povezal na ftp, ostali pa preko neta.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Jin ::

levaky je izjavil:

NAS pomeni Network attached storage, se pravi, se ga poveže po nekakšnem omrežju. Lahko je to tudi USB, a verjetno tega nočeš, ker potem imaš samo en velik zunanji disk.

NAS se poveže preko mreže in ja, tvoj t2jev switch ti bo prav prišel, saj boš preko njega povezal tvoj računalnik in NAS, prav tako pa boš NAS povezal z internetom.

Podatke boš pretakal preko mreže


Sem mislil da bi NAS povezal z USBjem na PC in z ethernet izhodom v switch. PCUSB -> NASethernet -> switch

Če bi pa imel nas povezan samo na switch potem bi bil omejen na hitrost od switcha, ki pa je nizka - 100Mbs.

Poldi112 je izjavil:

A rabiš komplicirati z NAS? Enostavno rukni na pc en ftp server, všetaj server in sebe v router, odpri porte za ftp na routerju in je to to. Ti se boš lokalno povezal na ftp, ostali pa preko neta.


Ne želim imeti konstantno prižgan računalnik, zato ne. Kasneje si tudi želim webpage narediti in jo hostati na mojem ftpju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jin ()

levaky ::

V tem primeru kupiš še 1 switch ki zmore 1000MBit... Po drugi strani pa ne pričakuj kakšnih norih hitrostih na teh NASih... Z kakih 40Mb/s boš lahko kar zadovoljen(če ne bo kaka dobra in draga zadeva oz PC kot NAS).

Web page se ne hosta na FTP strežniku ampak na web oz http strežniku.

Jin ::

A tako počasni so NASi? Hm...kaj pa, če bi imel naprimer NAS, ki ima USB vhod/e. A bi lahko na te USB vhode priklopil zunanji disk na katerega bi predhodno naložil material. Klient bi nato iz zunanjega diska zloudal material. To bi bil proces s katerim bi se lahko začasno zadovoljil... Razen če je potrebno najprej iz zunanjega diska prenesti material na notranji disk od NASa? Potem odpade...

Kaj pa tole? Vidim da je sicer že 6 let star model, vendar če dela...


levaky je izjavil:


Web page se ne hosta na FTP strežniku ampak na web oz http strežniku.


Okey:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jin ()

madog ::

Pa dobr kaj vi tlele mutite, kup en rabljen PC za 100€ in ga zvež kot ti je predlagu Poldi112. ko pa bš rabu webpage boš pa takrat razmišlju al pa ga pač postavu na tem PC-ju!!!!

kolk lahko eni zakomplicerate, zdej glede na to da praviš da boš prenašal ogromne datoteke kako pa jih bodo dovolj hitro potegnili klienti v kolikor nimajo vsaj 100Mb/s neta, kot bi ga moral imeti tudi ti?
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madog ()

Jin ::

madog je izjavil:

Pa dobr kaj vi tlele mutite, kup en rabljen PC za 100€ in ga zvež kot ti je predlagu Poldi112. ko pa bš rabu webpage boš pa takrat razmišlju al pa ga pač postavu na tem PC-ju!!!!

kolk lahko eni zakomplicerate, zdej glede na to da praviš da boš prenašal ogromne datoteke kako pa jih bodo dovolj hitro potegnili klienti v kolikor nimajo vsaj 100Mb/s neta, kot bi ga moral imeti tudi ti?


Dejansko imeti še eno glasno kišto v sobi prižgano 24/7 mi ne diši najbolj. Plus da bo žrla veliko več elektrike kot en poceni NAS oz tisti USB station, ki sem ga maloprej linkal...

Gapi ::

No person is rich enough,to buy back his past.

Jin ::

Najbrš bo tale boljši - je novejši. Tega ki si ga ti linkal ne najdem.

levaky ::

Omenjeni naj bi imel po testih sodeč write speed okoli 45mb/s in read okoli 80mb/s. Odvisno tudi, ali imaš 1 ali 2 diska in kakšen raid imaš...

USB statione pozabi...

Matej

Jin ::

Kaj je pa narobe z USB stationom?

Torej NAS vzamem. Kako ga povežem s PCjem in naprej z webom?

Poldi112 ::

Jin je izjavil:


Dejansko imeti še eno glasno kišto v sobi prižgano 24/7 mi ne diši najbolj. Plus da bo žrla veliko več elektrike kot en poceni NAS oz tisti USB station, ki sem ga maloprej linkal...

Sicer glede na tvoje želje malo offtopic, ampak vseeno. Sam sem si omislil home serverček z Intel celeron d530. Stvar ima uradni Max TDP 65W, v praksi mi pa niti ventilatorja na procesorju ne vrti, hladilnik je pa mlačen. Tako da je edini aktiven ventilator v serverju od napajalnika in je stvar precej tiha. oraba pa tudi dvomim da je visoka, glede na to, da je stvar večinoma v idle. Fleksibilnost je pa huda. Podpira virtualizacijo, tako da imam gor 4 virtualke in vse, od mail, file, app, web, backup,... serverja do torrentov, routerja in firewall-a.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Jin ::

@Poldi: sliši se fajn, vendar o teh stvareh res nimam zadosti pojma da bi se trenutno spustil v to. Že tale zadeva z NASom bo več kot preveč:)

Še zmerja mi ni jasn kako to priključiti in kako bom datoteke gor prenašal...

axee ::

Priključiš se na mrežni disk, kot da brskaš po omrežnem računalniku. Vedno ga lahk "mountaš" v my computer in izgleda kot še nek disk, ki ga imaš na računalniku.

VSeeno je to nepotrebno kompliciranje, na workstation-u instaliraj Filezill-o, odpri 2 porta na firewallu/routerju in kolegom sporoči svoj IP. Vzelo ti bo morda pol ure, da pogruntaš Filezillo (rabiš samo nastaviti 2 uporabnika z gesli ter mape, do katerih bosta dostopala) in stvar dela. Brez kompliciranja in nepotrebnega kopiranja datotek na NAS, ki je prvotno namenjen centraliziranemu hranjenju podatkov (vsak omrežni računalnik lahko dostopa), produkcijsko delo pa se vedno opravlja na lokalnih - hitrih diskih. Pa še vse skupaj je zastonj, razen najbrž nadgradnje hitrosti interneta - za tvoje delo je 100/100 dobrodošel, če imata kolega tudi primerljive linije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

srus ::

Dropbox for Teams? 1 Terabyte prostora, pet uporabnikov, ničesar ti ni potrebno vedeti o ftp, NAS in backupih, maksimalna možna hitrost dostopa, ki jo omogoča omrežje.

jype ::

Noče uploadat, hoče samo kopirat.

Jin> Še zmerja mi ni jasn kako to priključiti in kako bom datoteke gor prenašal...

Ponudi nekomu tule 100 evrov, da ti najde nekaj čim ugodnejšega za postavljene zahteve.

Glede na to, da boš v hardver investiral par jurjev, ti ne bi smelo bit pretežko dat še malo za "delo".

Lonsarg ::

Z raznimi omejenimi napravcami(NAS,USB strežniki) boš sicer kratkoročno si prihranil čas,če o zadevah še nisi vešč, ker ni treba postavljat zadeve.

Ampak kaj pa ko se zmisliš ti stvari spreminjat,upgrajdat,dodajat. Ni nujno, je pa zelo dosti šans da ti bo žal.

PC kišto, ki porabi okoli 30W večino časa se dobi poceni, gor si inštaliraj pač OS z katerim si domač, pa rukni gor filezillo. Kišto pa daj nekam, do kamor imaš zvezan internet kabel(zrihtaj si gigabiten swith/kable nujno za take zadeve!) Jaz imam zadevo na podstrešju, prav pride tudi kaka garaža ali kaj podobnega.

Oziroma če investiraš malo več denarja, bo zadeva tako velka kot T-2 modem ali NAS in bo vseeno kam jo daš. V bistvu bo to potem NAS, ki bo poganjal desktop OS in bo v prihodnosti zadeva lahko postala dodatno še http server, če se ti zahoče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

blackbfm ::

To je ravno tok banalno kot da bi šel cel pc postavljat namesto routerja, za 3 uporabnike;(( brezveze, nevem zakaj bi se zajebaval s pcjem, nalaganjem os, nastavljanjem, preklaplanjem kablov, monitorjev, sploh če se uporabniku s tem ne da ukvarjat.

Nek soliden NAS mora zadostovat, vštekaš, priklopiš poklikaš nastavitve in je to to. Nekateri omogočajo tudi http strežnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Jin ::

Uf, hvala za vse odgovore. Moram priznat, da ste me malo zmedli.

Naj še enkrat povem zakaj trenutno potrebujem zadevo:
- za prenašanje velikih projektnih datotek. Kar pomeni da mora vsaj iz moje strani zadeva hitro potekati. Ko bom jaz zadevo naložil na FTP jo bosta morala druga dva klienta dol povlečti in jo v enem dnevu sfinalizirati in poslati meni nazaj. 1 klient ne bo cele zadeve nazaj poslal vendar samo "project file" drugi bo pa tako ali tako samo s tonom delal, kar jepa 3GB max! Če bo upload samo iz moje strani potekal 6 ur stvar ne bo sfunkcionirala zaradi tesnega delovnika. Tako da prosim ne mi svetovati oddaljenega strežnika.

V prihodnosti:
- bi rad ta ftp uporabil za zunanje poslovne kliente v smislu nekakšnega intraneta. Mogoče inštaliram kakšn forum ali kaj... Nevem, ne spoznam se na to.
- uporabil kot strežnik za web-site, vendar za te namene lahko tudi še naprej najemam strežnik od hitrost.si...


Kokr zastopim zadevo iz vseh vaših postov, je dolgoročno najbolje če dobavim eno kišto (PC). Vendar gled na to da se na to ne spoznam in absolutno nimam časa se s tem ukvarjati bom izbral opcijo NASa. Probal bom poiskati enega, ki ima usb vhode, in ni potrebno usb disk prekopirati na notranji disk - tako da lahko samo priklopim zunanji disk in ga klienti že vidijo. A pozna kdo od vas takšen NAS? Za to sem gledal tisti USB station, vendar pravite naj pozabim na njega?? Je absoltno najcenejša zadeva 60€. USB 3.0 diske na katere bom pa lahko iz workstationa na hitro prenesel datoteke pa že imam...

axee ::

Samo vprašam: ali ugašaš glavno mašino, da potrebuješ NAS? Drugače zastonj čez prideš, pa še hitrosti bodo boljše na tvojih lokalnih diskih: ne rabiš kopirat, klient direktno fajle skopira iz tvojega workstationa.

Invictus ::

Če imata tvoja klienta zanič internet, ne bo pomagal še tako hiter FTP strežnik.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Hiter strežnik potrebuje zato, ker noče čakat pri uploadu. Strežnik bi rad imel lokalno, a ga ne bi rad poslušal.

Torej nek NAS z bio diski (al green al karkoli so že) pa en gigabit switch.

Jin> - uporabil kot strežnik za web-site, vendar za te namene lahko tudi še naprej najemam strežnik od hitrost.si...

Bolje bo, če najemaš. Precej bolj zanesljivo in manj glasno pri tebi doma. Varnostne kopije s hitrost strežnika pa zrihtaš tako, da jih imaš na NASu, za vsak primer da je treba kadarkoli karkoli seliti.

Lonsarg ::

Če kupuješ NAS/USB strežnik z ftp podporo, se moraš pozanimat za kakšno podporo točno gre. A ti lavfa samo navadni public FTP, ali se da celo nastavit geslo. Potem a se da nastavit dejansko več uporabnikov na tem ftpju, vsak da dostopa do svojih map, pa posebaj še public mapa, ki jo kasneje lahko uporabiš za vse večje file od tvoje spletne strani, ki bo pri kakem drugem ponudniku postavljena, da ti ne bo treba vseh velikih filov pri ponudniku imeti.

Maš zlo različne ftp-je, od zelo omejenih, do takih, ki so po funkcionalnosti kot jo ima filezilla.

Če imaš USB3 diske že doma, potem bo zate najcenejša opcija sigurno USB strežnik z podporo ftp. Moraš se pa zavedati, da vsakič, ko boš USB disk izklopil iz strežnika, da boš iz svojega računalnika prenesel file, takrat se bo prekinilo vse, kar ostali prenašajo iz tvojega ftp-ja, če pa kaj kopirajo gor na tvoj ftp pa raje ne pomislim kaki problemi bojo, se boste mogl poklicat, da se file izbriše, ki je samo napol prenešen, pa potem še enkrat kopira
Tak da poleg USB strežnika si nabavi še gigabitni swith, preko katerega napelji računalnik in USB 2.0 strežnik in boš imel prenos okoli 50MB/s. Ta omejitev hitrosti bo približno enaka tudi v primeru PC-ja kot strežnika, tako da kar se tega tiče je vseeno.

Če pa nisi še čisto izločil PCja kot strežnika pa tole:
-naročiš ga že sestavljenega(sestavi.si or whatever)
-priklopiš začasno škatlo na svoje obstoječe miško/tipkovnico/monitor
-inštaliraš gor recimo kar Windows 7 z uporabniškim imenom in geslom, ki ga boš kasneje tudi za remote desktop uporabljal + en antivirus = 45minut dela
-Nato inštaliraš gor filezillo in jo nastaviš, filezilla ima čisto lepe preko menija nastavitve, kjer uporabnike z gesli naštimaš in do katere mape bo ta uporabnik dostopal, res ni noben bavbav, dobiš na googlu kak vodiš v 10 korakih z screenshoti, za brez predznanja, pravzaprav dvomim, da so nastavitve kaj bolj komplicirane, kot tiste na NAS/USB strežniku...
-disk/particija, kjer si dal mapo za ftp strežnik daš v skupno rabo, da boš preko mreže dostopal - dva klika
-moj računalnik/lastnosti/oddaljeno obkljukaš, da dovoli remote desktop do tega računalnika
-nastaviš v BIOS, da v primeru če zmanjka elektrike se sistem nazaj prižge
-vso periferijo izklopiš in ne rabiš nikoli več monitorja/tipkovnice na ta računalnik prikaplat!, samo remote desktop program na kateremkoli računalniku boš zagnal in se prijavil v ta server, da boš kaj spreminjal/postavlal http kasneje, itd
-na T-2 modemu/routerju nastaviš ustrezne porte za ftp in remote desktop, to moraš narediti tudi če imaš NAS,nujno rabiš en router v vsakem primeru, upam da se da T-2 modem zrihtat, da je tudi router, da imaš lokalno mrežo, drugače rabiš namesto gigabitnega switcha gigabitni router, oziroma navadni router + giga swith

Vse kar NI odebeljeno te čaka ne glede na to, a se odločiš za PC,NAS ali USB strežnik, in ravno te neodebeljene zadeve, sploh tiste z porti na routerjih, če še nisi tega počel so tatežke stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Jin ::

Lonsarg je izjavil:



Če imaš USB3 diske že doma, potem bo zate najcenejša opcija sigurno USB strežnik z podporo ftp. Moraš se pa zavedati, da vsakič, ko boš USB disk izklopil iz strežnika, da boš iz svojega računalnika prenesel file, takrat se bo prekinilo vse, kar ostali prenašajo iz tvojega ftp-ja, če pa kaj kopirajo gor na tvoj ftp pa raje ne pomislim kaki problemi bojo, se boste mogl poklicat, da se file izbriše, ki je samo napol prenešen, pa potem še enkrat kopira
Tak da poleg USB strežnika si nabavi še gigabitni swith, preko katerega napelji računalnik in USB 2.0 strežnik in boš imel prenos okoli 50MB/s. Ta omejitev hitrosti bo približno enaka tudi v primeru PC-ja kot strežnika, tako da kar se tega tiče je vseeno.


Mislim da ima USB STATION tri usb vhode. Od teh sta dva za diske. Torej imam lahko en disk konstantno priklopljen drugega pa uporabljam za prenos iz mojega PCja. To da pa klienti uploadajo material na en specifičen disk (na tisti, ki je konstantno priključen) je pa samo stvar dogovora in mislim da je potlej to to.

Za bodoče razširitve ipd., pa lahko dobavim nekaj povsem drugega, saj je ta opcija tako poceni (60€) da ne bo škoda te malenkosti. Zdaj moram pa samo še preveriti če je ta zadeva O.K. Sicer pa če izvem da imajo drugi NASi v rangu 200€ tudi opcijo da samo priključim gor USB disk preko zunanjega usb vhoda na ohišju od NASa in ga klienti že vidijo (da ni treba materiala prenašati na vgrajene diske) bom raje dobavil to opcijo. A slučajno kdo ve če se to da? Trenutno se res ne bi rad ukvarjal z dobavo routerja ali switcha. Tale nas bi rad samo priklopil na switch, ki ga že imam od T2ja in je to to.

Lonsarg ::

No, če boš uporabil več USB diskov, potem res rešiš ta problem, ki sem ga opisal.

Na T-2jev switch grejo dve napravi se mi zdi, mogoče je zdaj kaj drugače, za več pa da rabiš router. In vsaka celo dobi svoj IP in ima porte odprte, tak da se ti res ne bo treba z tem nič ubatat, sam priklopil boš gor, pa zvedit boš moral kak IP dobi ta naprava, da se bo dostopalo do nastavitev in do ftp-ja lahko. Zdaj rabiš nekje dobit manual od tega 60€ usb stationa, da vidiš kaj nastavitve omogočajo. Sem pozabil kje si link pripopal, za kak USB serverč z ftp-jem že gre?

Jin ::

Hej, gre za tole zadevco. Sicer pa obstaja že dvojka, vendar je pri nas ni za dobiti... Obe pa uporabljati isti software: od synologija "Disk station manager".

Lonsarg ::

Aha, no to pa je spodobna zadevca. Nastavitev je dovolj za vse potrebe, oziroma jih toliko, da je stvar skoraj istko kompleksna, kot kak PC os, z to razliko, da ti inštalirat ni treba, ker je prednaloženo.

Pomoje boš zadovolen.

Jin ::

Zgleda vredu a ne...

Sicer pa če bi želel direktno prenašati na NAS bi pa moral računalnik in NAS povezati z gigabitnim routerjem in router nato povezati s switchem od T2ja a ne?

Lonsarg ::

Jin je izjavil:

Zgleda vredu a ne...

Sicer pa če bi želel direktno prenašati na NAS bi pa moral računalnik in NAS povezati z gigabitnim routerjem in router nato povezati s switchem od T2ja a ne?


Ja vse to, plus to da morata tako NAS kot PC podpirat gigabitno hitrost, tale USB, ki ga mislis kupit podpira samo 100Mbit in je realna hitrost tam dobrih 5MB/s(teoreticno sicer 12 sam ponavadi je to polovica ali 2/3 tega)

Jin ::

Uf, imaš prav. S tem se omejim na 100Mbs preko etherneta. Heh, mislim da bom nakoncu en NAS za 200€ prava izbira:)

Nekaj me še matra, če mi lahko slučajno odgovoriš... Kaj bi moral storiti če bi temu ftpju želel dodeliti ime namesto IPja?
1. korak je zagotovo statičen IP, drugi je da zakupim domeno in tretji da jo registriram na moj statičen IP?
Vem da obstajajo zastojn opcije da svojemu IPju določiš ime, ampak za poslovne partnerje rabim imeti zadevo korektno zrihtano. Ne smem imeti zraven imena še neko ime ki mi ga vsili ponudnik kot je naprimer "Godady" ali kaj podobnega:)

Trenunto mam zrihtan oz. bom zrihtal zadevo tako da bom na svoj webpage dal link. Oz. bom naredil "redirect" fake podstran, ki bo linkala na moj IP. "mojastran.si/ftp"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jin ()

madmitch ::

Mislm tole je, kot bi kupoval šleper za tri vreče cementa. NAS, namenski strežnik, kot da boš mel nov Megaupload...

Na svojo kišto al pa eno staro daj FileZilla FTP strežnik, nastavi in stvar rešena. 10 minut dela.
Iz lastnih izkušenj ti povem, da dela k strela. Jaz imam tja do 50gb fileje in to v Rusijo, na Nizozemsko in v Španijo in reč dela. Odvisno je samo od tega, kakšne pipe mate. Če je na obeh koncih 20/20 nimaš straha.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Pesimist ::

Nevem kaj mate to neke klump masine da se danes jamrate, da jih nocete poslusati. Te pride ceneje ce si stacionarni pc predelas v pasivno hlajenje.

Lonsarg ::

Jest se cist strinjam z vama, ampak on pac noce PC:)

Kar se domene tice pri ponudniku domene kupis domeno in tut zrihtas na kater IP bo kazala. Lahko sicer dobis pri raznih ponudnikih tut zastonj poddomene, recimo jest sem si rezeviral eu.abuser.eu zastonj pa cist vredu je na izgled, mogoce ne lih za kako firmo sicer:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Jin ::

Lonsarg je izjavil:

Jest se cist strinjam z vama, ampak on pac noce PC:)

Kar se domene tice pri ponudniku domene kupis domeno in tut zrihtas na kater IP bo kazala. Lahko sicer dobis pri raznih ponudnikih tut zastonj poddomene, recimo jest sem si rezeviral eu.abuser.eu zastonj pa cist vredu je na izgled, mogoce ne lih za kako firmo sicer:)


Aha. Jaz imam tudi možnost poddomen. Kaj točno to pomeni? a to nakoncu takole zgleda "mojadomena.si/poddomena"?

Torej če bom želel dostopati do strežnika ga bom moral skupaj z delovno postajo priklopiti na router ali switch? Vse skupaj pa bo priključeno na switch od T2ja...

blackbfm ::

Lonsarg ::

Poddomena je tako: poddomena.mojadomena.si, tisto kar je za .si/ je pa stvar http/ftp/... serverja. Recimo slika.jpg na tvojem ftp serverju bi bila poddomena.mojadoma.si/slika.jpg

Do strežnika boš dostopal bodisi po lokalni mreži, v tem primeru moraš priklopit tako, da sta v isti notranji mreži. Bodisi boš dostopal preko interneta(z geslom seveda), če to strežnik omogoča.

V isto mrežo dat načeloma rabiš router. Da se pa dostopat tudi preko direktne povezave z kablom/switchom, sam nisem še tega počel, ne vem kaj točno moraš narediti, pomoje moraš na PCju DHCP vklopit.

Jin ::

Pozabil odgovoriti...:) hvala za vso pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776550609 (1440) d4vid
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372330328 (30784) ignats
»

Domači strežnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8011778 (9871) Zalachenko
»

WIFI router + disk

Oddelek: Kaj kupiti
384516 (3772) m0LN4r

Več podobnih tem