» »

Geforce FX

Geforce FX

Hux ::

Se ve ze kaj bol podrobnega kot kdaj, za kolko itd?

Hux ::

Ok slotech je lih postal Novico na prvi strani da se nic ni znano.

pele-on ::

Vse se ubistvu ve razen cena:Preber si test
http://www.computer-trend.biz/tests/xNe...

Zheegec ::

Po moje fake. NV30 za 10K pik več kot R300?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AngelOfDeath ::

Ta grafična še bo zanimiva še posebej če Nvidia res ma že naslednika razvitega.

Mr.B ::

Cean za novega GeForce FX je 700$8-O 8-O :\
Pa go get it>:D
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zheegec ::

D-Sub, DVI-I and TV-Out connectors. It features 256MB DDR-II SDRAM and the GeForce FX 5800 Ultra GPU running probably at 1000/500MHz respectively. The store claims that the product will be available on the 22nd of January 2002, in less than two weeks, it means.

700$ = 161K + Jaz Sem Slovenec = 180K. Noro ej!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Thanatos ::

prvi benchi

mislim da to še ni bilo na slotechu bilo pa je na inquererju nekaj dni nazaj.

Zheegec ::

mislim da to še ni bilo na slotechu bilo pa je na inquererju nekaj dni nazaj.

Ja je bilo! Jaz sem dal novico (okoli 7 vrstic), pa mi je sploh objavili niso :D Sicer so pa to testi z sample kartico, pa še beta driverji, tako da ne moreš biti shure. Sicer bi pa GeforceFX rabil samo še 128bitne RAMe (kot R9700PRO), pa bi bil extra grejt:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zoidberg ::

am radeon9700pro uporablja 256bitne rame

VASkO ::

Sicer bi pa GeforceFX rabil samo še 128bitne RAMe (kot R9700PRO), pa bi bil extra grejt


ha?
9700 nima ne 128bitnih RAMov niti pomnilniskega vodila

ima 256bitno vodilo

planetparty ::

Kako to?
Prej so govorili o cenah 399$ in 499$ za ultra verzijo! Od kod so zdaj vzeli 700$??


Kdaj se bo dalo to kartico dobiti pri nas?:D

Mr.B ::

Sej bo , samo konc februarja , if ...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

morphling1 ::

Kako to?
Prej so govorili o cenah 399$ in 499$ za ultra verzijo! Od kod so zdaj vzeli 700$??


Mogoče še dodatnih 128 MB ultra dragega DDR II pomnilnika na kartici :D
Sicer pa sploh ne vem kaj debatirati kartici, ki sploh še ni zunaj. Vse so čiste špekulacije tisti benchi pa larifari, sploh ene tako neznane strani, še testirni sistem ni definiran. Imam pa občutek da bo ta kartica zelo kratkotrajna vmesna rešitev saj ne bo omogočala konkurenčnega boja s 9700pro pri najvišjih resolucijah in AA in Aniso kar je nekako nujno za kartice tega cenovnega razreda, s tem mislim predvsem cenovno konkurenco v hitrostno ne dvomim, samo vprašanje je kako se bo 128 bitno vodilo kosalo z Atijevim 256, to je ogromen handikap ne glede na dosti višjo hitrost samega spomina. Pa še nekaj glede na to kako dobro se navijajo R300 procesorji bi rekel da Ati v vsakem trenutku lahko naredi neko ultra verzijo 9700 kjer bo razlika še manjša. Ni kaj bo še zelo zanimivo ampak na 700$ kartico pa res ne smeš staviti svojo prihodnjost. Zadeva mora najprej uradno priti ven, potem se bo pa hitro videl kaj je kakšna kartica sposobna.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Senitel ::

Primerjat GeForca FX in Radeona 9700 v današnjih špilih je tko kot primerjat GeForca 3 in Radeona 8500 v Quake 2.
Ena taka realna slika se bo pokazala šele v Doom 3, kjer bo pa dosti bolj pomembno to kolk operacij na sekundo lahko grafična naredi v pixel shaderjih kot pa to koliko bandwidtha ima kartica. V špilih na "shader" osnovi (Doom 3 in prihajajo tudi drugi špili, ki bodo ravno tako zahtevni kar se pixel shaderjev tiče) bo tudi FSAA kar padel z neba (ker ne bo imelo ravno dosti veze, če ga boš vklopil ali ne kar se FPS-ja tiče).
Ura pri kateri bo GPU deloval bo v prihodnje bistveno bolj pomembna kot je bila do sedaj.

morphling1 ::

Se seveda strinjam, samo problem je trenutni software in software v bližnji prihodnosti, ki ne bo tega v popolnosti izkortistil, kar pomeni da je 9700 v bistu bolj optimiziran za te zadeve in glede na to da ima Ati v bližnji prihodnosti tudi namen preiti na 0.13 mikronsko teh. bodo lahko hitro dvignili frekvence gpu-ja. Tukaj nima smisla gledat kaj bom prinesla softwerska prihodnjost, saj je hardwer vedno nekaj korakov pred njo. Nisem niti slučajno privrženec kake znamke, pač gledam realno kaj kdo ponudi za svojo ceno in kaj se da iz tega stisniti in Nvidia s takimi cenami GFX-a ne more biti konkurenčna, sicer pa dokler je ne bo na prodajnih policah je tudi to samo ugibanje, ne glede na to kaj pravijo okvirne cene
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

9700 nima ne 128bitnih RAMov niti pomnilniskega vodila

Sorry, sem zelo čudno napisal, ravno obratno kot bi mogl bit :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mr.B ::

ŽV glavnem ko bo čez kak mesec prišla ven bomo pa videli. JE pa počasi čisti ne smisel recimo testerati v Q3 z osnovnimi nastavitvami ker imaš tudi pri max resolucijah že itak toliko fps-jev da je res relativno uprašanje kaj je hitreje 290fps-jev ali 320 fps-jev.

V glavnem ko bo prišla zadeva ven pa se bo ene par testov na netu s konkretnimi zadevami , bomo pa rekli to je to. Sedaj je uprašanje če bo sploh dobavljiva , ali bo sploh za normalnega uporabnika , ali bo na koncu sploh zaradi cene namenjena le profesionalni uporabi , ampak , kak wildcat jo bo definitivno prekašal v nativ zadevah , ampak le . Če bo cena 128MB variante 150.000 sit pri nas , jo bodo prodajali zgolj tako , češ da jo imamo. Drugače pa sedaj z enim r9500pro modificeran na r9700 , nima konkurence v primerjavi price performance.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Senitel ::

NV30 ni konkurenca R9500 PRO po ceni. NV31 in NV34 bosta poskrbela za to...

morphling1 ::

Mr.B je mislil zmodanega 9500 na 9700 ki pa v tem primeru (predvsem navit) je konurenca NV30. Senitel maš mogoče kakšne podatke kako oskubljen bo NV31 in 34 glede na NV30 in 35 ter mogoče kakšne podatke o NV35 ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Thanatos ::

če že govorimo o novih karticeh si preberte še nekaj o R350

Senitel ::

NV31 naj niti ne bi bil tolk okleščen NV30 (vse kar se tiče shaderjev ostane), NV34 naj bi bil malo bolj okleščen in na 0.15 mikronski. NV35 pa bo verjetno že napol DX10 hardware pri tam 800MHz. Tako NV31 kot tudi NV34 sta že v delujočem stanju, NV35 pa bo kamlu.
R350 pa naj bi bil še vedno 0.15 mikronski, kar dejansko pomeni, da zna priti serijsko z vodnim hlajenjem :\.

TESKAn ::

Serijsko z vodnim? Po moje nikoli. Prezapleteno za average joea. Po moje kvečjemu kaka bakrena pošast ali heatpipe. Vodno pa nikoli.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

morphling1 ::

Ja tisto z vodnim je pomoje čisti trač, lahko da bodo ponudili special verzijo, samo enostavne ne morejo tako prodajat kartice, ker mora imeti uporabnik potem že vse pripravljeno in kot je rekel TESKAn Joe Six Pack tega ne bo znal skupaj dati
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

R350 pa naj bi bil še vedno 0.15 mikronski, kar dejansko pomeni, da zna priti serijsko z vodnim hlajenjem .

Na (mislim da, nisem ziher) Hardwareconnectu in Reactor Criticalu sem prebral, da naj bi bil R350 0,13 mikronski z DDR2, 256 bitno vodilo, okoli 500MHz GPU, verjetno tudi 1 Ghz RAM. To o vodnim pa naj bi nekaj bilo povezano s Herculesom (?!), ki naj bi to načrtoval. R350 naj bi se imenoval Radeon10000, medtem ko se je nekaj neuradno neuradno neuradno govorilo o R9900, ki naj bi bil R9700PRO na stereoidih:D ,torej GPU 350 namesto 325 in pa DDR2.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Soni ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce FX Not a home run... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1096562 (4657) kuglvinkl
»

Prišel je Radeon 9800 Pro (R350)

Oddelek: Novice / Grafične kartice
262332 (2332) Olympus
»

AtaStrumf: Radeon 9800 PRO

Oddelek: Strojna oprema
142386 (1949) Gejmer
»

Bo GeforceFX omejena serija?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
302836 (2836) Senitel
»

Radeon 9900

Oddelek: Novice / Grafične kartice
291938 (1938) NoUse4AName

Več podobnih tem