» »

GeForce FX Not a home run...

GeForce FX Not a home run...

1
2
3

tha_man ::

Pomembna je razlika med njima, ne sama glasnost (ta je seveda odvisna od tega kje je bil mikrofon ko so snemali in še kup drugih dejavnikov).
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Thanatos ::

to še ni splošno znano vendar Hercules ima resno v mislih vodno hlajenje za svojo R350 kartico v mislih. Kako bi stvar zgledala v praksi se lahko samo sprašujemo.

nodes ::

Čist kul, naj standardizirajo spojke, od morphlinga vzameš blok za procesor, par standardnih cevi in vse skup uštekaš na hišno centralno kurjavo. 1…2…3

blabla ::

A pri vas pozimi nič ne kurite?
Ne vem no, kar vsi bi na centralno vodno vklopil.
:D

Fury ::

9700 ni tok glasn... moj 9500 je ful tih pa ma isti vent k 9700...

Fury ::

kul je dat na vodo iz pipe... sam $$$$ pa stran metanje vode tut neki pomen :)

shock ::

študentska soba 2x4 m+3 kompi vpaljeni --> in še pozimi moramo imeti odprto okno, da nam ni prevroče:D.

kuglvinkl ::


GeForce FX Reviews Wrong?


While we are still looking into this, it seems that the in-game screen shots posted on the Net yesterday showing off IQ produced by the GeForceFX 5800 Ultra are "wrong".

There is no doubt that we criticized the GFFX for its AntiAliasing, and now it seems that we may have not had the proper evidence to base our conclusions on. To quote ourselves from this page:

With NoAA you can see the aliasing is quite predominant. 2X AA and Quincunx don’t seem to do much on the GeForceFX visually, but the FPS are affected comparing the shots to the original with no AA enabled.

Of course all of this left us a bit puzzled, and wondering about the AA abilities of the drivers, but the "facts" are the fact correct?

We have been working with NVIDIA on this to get an answer and it seems that now we have the preliminary information to give us a bit more insight on the question.

The GeForceFX's technology applies filters that effect AntiAliasing and Anisotropic filtering before the frame buffer and after the frame has left the frame buffer. In short, this means that all of our screenshots do not accurately represent the true in-game visual quality that the GFFX can and will produce, as the screen shots were pulled from the frame buffer (in the "middle" of the AA process). We have come to conclusions about the GFFX IQ (Image Quality) that may be simply wrong.

While we cannot answer for other reviews of the GeForceFX it is very possible this is an issue with those articles as well, if they were in fact thorough enough to cover IQ.

We are currently working on a way to capture the images properly and will be revisiting the GeForceFX 5800 Preview by covering the IQ portion of our preview with proper screen shot comparison or further information addressing the truth surrounding this situation.

Certainly this is a huge issue it seems that NVIDIA was not even aware of when they issued us the review units. Having 48 hours to preview the card over Superbowl weekend compounded this, and while that is no excuse for improper evaluation on our part, it did certainly impact our ability to do a better evaluation. We are sorry for any incorrect evaluations we have made and are working now to remedy the situation. Any new information will be posted here on our news page.

Kyle, HOCP
Your focus determines your reallity

Fury ::

zanimivo da 4xAA se pa lepo vid..

_Mortal_ ::

kunglvik: a sploh veš kaj si pastal. Rajš še enkrat preber celo besedilo.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Tr0n ::

Pa se quote od John Carmacka :).

The current NV30 cards do have some other disadvantages: They take up two
slots, and when the cooling fan fires up they are VERY LOUD. I'm not usually
one to care about fan noise, but the NV30 does annoy me.

Mr.B ::

xbitlabs To pove na kratko vse.
" All in all, currently the GeForce FX cannot bring you anything special, unless you are a game developer, as I think."
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

nodes ::

In kaj bo prnesu? Če je sam en bog (Carmac) in še ta se obrača…bom kupu Matroxa in nehal brat zgoraj omenjeni ta "svet pisem"

_Mortal_ ::

Če bi biu bog bi spacal doom 3 v 6 dneh ne pa da sm pametuje kere grafično rabš za njegov nedokončan špil
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Tr0n ::

Heh, D3 koda je ze dolgo koncana (optimizacije in dodatni eye-candiji se ne stejejo).

In zakaj so njegovi plani tako pomembni? Zato ker ATI in nVidia veliko dasta na mnenje razvijalcev 3D pogonov, se posebaj podjetju id Software, natancneje John Carmacku. Veliko krat se je zgodilo, da so po priporocilu JCja popravili gonilnike, optimizirali to ali ono rec.

Poslusati cloveka, ki ve o cem govori, je pac zelo zanimivo. Vsaj zame :).

kuglvinkl ::

Ja, mortal, če bi vse prebral... mea culpa.
Your focus determines your reallity

_Mortal_ ::

Tm ne govori o hitrosti ampak da se na screnshotim ne opaz da je vklopljen fsaa oz. neki tazga
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

morphling1 ::

Evo, kot sem govoril, retail GFFX kartice znajo imeti tudi druge hladilne metode. Recimo tole je slikic Quadro FX kartice, z dosti bolj normalnim hlajenjem


Tule pa đe press info nove Gainwardove kartice, ki uporablja nek zelo dodelan hladilni sistem, saj naj bi bil maximalni hrup omejen na samo 7db

Taipei - Hong Kong - Fremont - Munich – London – Malmö - Moscow – Feb. 1st, 2002. Gainward Co., Ltd, the leading manufacturer of high performance 3D graphics and home entertainment accelerators, announces that it will introduce the world’s most powerful series of 128MB 3D graphics processor boards based on NVIDIA’s GeForce FX 5800 technology. The most powerful graphics board of the series; the Gainward FX PowerPack! Model Ultra/1000 Plus “Golden Sample”TM features NVIDIA’s fastest GeForce FX 5800 Ultra and is priced at €649 incl. VAT (approx Ł449 UK SRP). The Gainward FX PowerPack! Model Ultra/800 Plus “Golden Sample”TM is based on the NVIDIA GeForce FX 5800 priced at €549 incl. VAT (approx Ł389 UK SRP). The Gainward FX PowerPack! Model Ultra/1000 Plus “Golden Sample”TM takes the graphics environment to a completely new level. Running at 500 Plus MHz core clock speed and 1 GHz Plus DDR2 memory speed, the Gainward FX PowerPack! Model Ultra/1000 Plus “Golden Sample”TM is powered by pure adrenaline, delivering un-precedented 3D graphics performance to the PC platform. To further improve the versatility and gaming experience the Gainward FX PowerPack! Model Ultra/1000 Plus “Golden Sample”TM is bundled with a digital video-in IEEE 1394 FireWire daughter card, a high quality 5.1 sound card with both stereo output and optical SP/DIF output connectors, plus a variety of hot 3D games. All of Gainward’s FX PowerPack! products feature a radical new design of cooling system delivering maxi-mum performance and incredibly low noise levels. Owing to Gainward’s advanced R&D skills the maximum noise is reduced to only 7db, the same as a human heartbeat. Com-petetive products maximum noise levels can be rated as high as 70db the same level as a domestic vacuum cleaner.


Podobne ređitve bodo našli tudi drugi, samo naivneđ lahko pričakuje da bodo imele retail kartice zvok reaktivca.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Hmm, zakaj ima ta karta na sliki se vedno dva slota? Me zanima, kako zgleda na drugi strani :).

morphling1 ::

Dva slota pomoje zato ker je cooler tako visok da se tako in tako ne bo dalo tlačit kartic v prvi slot (kar itak skoraj noben ne počne)
Še malo slikic:



Zgleda da je cooler tudi ni več bakren (črn anodiziran aluminij) , kot ti testni primerki 5800 ultre, kar pomeni da bo tudi dosti lažji.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Evo pa še sem našel
Quadro FX 2000 :


ter Quadro FX 1000:


So much for extreme, upam da se bodo štosi zdaj počasi polegli.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

No ja, ce bo v praksi tole delovalo dovolj tiho, bo mogoce se kaj s tote FX :).

Mr.B ::

Dejte prosim počakat do marca , takrat bo tudi končna verzija , oblika in gonilniki.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Dami ::

Zgleda hudo, upam da bo v praksi tud. Vedno sem rekel da bom kupo atija pol pa zmer pr nvidiji pristanem>:D
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

morphling1 ::

Jaz pa ne ostanem pri govoricah, ampak tudi kupim, samo na koncu je spet Nvidia.
TNT2, GF2MX, ATI radeon, Hercules 8500, GF4 hehe zgleda da vsake dve generaciji menjam znamko, se pravi zdaj NV30, potem pa R400, R500 :D :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tr0n ::

Uff, skoda gnara, da bi vsako generacijo na novo kupoval. Voodoo1 -> Voodoo3 -> GF4 Ti4200, naslednja bo verjetno kartica cez dve generaciji :).

morphling1 ::

Jaz pa raje nadgrajujem sproti, seveda čakam na optimalno price/performanse razmerje in nikoli ne kupim top modela, ampak ga raje navijem. Samo naslednji nakup pa verjetno ne bo mogoč, tako da doplačam max 10000 sit in to se mi ne zdi velik strošek enkrat na 4-6 mesecev da kvaliteta slike in hitrost ne trpi.. Upam na čimprejšno splavitev kake NV30 ala GF4 4200 variante :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

AngelOfDeath ::

osebno menjavljem grafične kartice pri samo večjih strojnih in kakšnih drugih spremembah pa četudi kupim 1 kartico na slovenskem tržišču.

Ati rage pro --->>creative G1 (ki še vedno odlično deluje razen greje se preveč)

nodes ::

Iz Slo-compa, večina verjetno že vidla, sam vseen. :D

sharp ::

Kaj je spet s to ceno 649 evrov????

morphling1 ::

Ja cena je huda, samo zraven dobiš še 5.1 sound pa FW karto, sicer totalno brezvezno višanje stroškov, ta kartica ima verjetno tudi VIVO pa še kaj drugega, pač najdražji možen paket. Ne smeš pa pozabit da je to cena iz nemške Gainward online trgovine in tam imajo cene zelo navite, recimo GF4 powerpack ultra 750 8x s podobno FW kartico pride 379 € . US variante bodo dosti cenejše, sploh zdaj ko je dolar toliko pod eurom.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

_Tom_ ::

Bi res rad videl hlajenje pri 7 db .....

tha_man ::

Hehe, 7db :D Kere buče...
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

_Mortal_ ::

How Gainward can make the card run as quiet as 7db knowing that heart beat is 10 db and rest of Nvidia partners will be from 60-70db remains mystery for now.

Mene tud zanima kako bojo to nardil oz. kje je "zanka"
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

boštjan ::

pol pa se bo spet ves svet pritoževal da ma gainwardowa kartica serijsko napako,kot jo je mela 4200 golden pack,ki je risala roza črte po ekranu.

_Mortal_ ::

Samo še večji naivnež lahko pričakuje 7db
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

nodes ::

Možno je 7db sam ni to poceni.

morphling1 ::

Točno tako in cena kaže na to da so vzeli neko zelo eksotično zadevo. Mogoče je res celo vodni blok gor (res min možnost), samo še vedno je tu treba imet veliko površino za izmenjavo, druga še bolj verjetna možnost pa seveda heat pipe na dosti večjo površino kot jo ima original hlajenje (ki je btw zelo majhna in prav nič posebna) v tem primeru se pa da tudi tako vročo kartico ohladiti zelo tiho.
In _Mortal_ če je to Gainwardow uradno objavil, imajo verjetno že narejeno, stestirano in delujoče tudi pri omenjenih 7db
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

tha_man ::

Že, sm kaj je za njih 7dB je vprašanje - oz. bolje povedano - kako so merili. Saj že po testih ventilatorjev vidimo kako se rezultati razlikujejo med različnimi testerji, ker vsak drugače meri. 7dB je 100% marketinški trik, čeprav se strinjam da tole hlajenje najbrž v resnici bo tiho, sicer tega ne bi napisali. Ampak 7dB... mogoče so merili v drugi sobi ;) To je namreč tišje kot če glasnost trenutnega primerka GFX-a meriš v drugi sobi (vsaj če gre verjeti besedam testerjev, ki so napisali da se GFX sliši tud v sosednjo sobo :)
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

nodes ::

Šetole paše v cel mozaik.

Klemenn ::

ej, kaj je ta hladilni sistem sploh kej drgačn od otes-a? :\








Zheegec ::

Ja, malo bolj glasen je :D
Ni čudno da ima nVidia take probleme s 3Dmarkom2k3, če pa ne podpira multiteksuringa, potem pa deluje kot 4 pipelines 1MTU. Mogoče bo prišel kakšen patch, vsaj mogel bi, ker bo tudi R9800 imel 8pipelines 2MTU.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

Alien kaj si pa zdej zabluzil s tem multiteksturingom in cevovodi ? Kake lovske ven mečete. GFFX čisto lepo prebavlja 3dmark in je tudi dosti hitrejši od 9700pro. Pa še enkrat tisto je inquier ki z večino novic pretirava ali pa čisto fali.
Tisto o cevovodih in TMU R9800 pa tudi še ni potrjeno, sam mislim da bo samo gpu in mem deloval na višjih hitrostih in nič drugega kar nakazuje tudi oznaka. Če bi imela 8/2 ter še kakšen ddr2 kot so sprva govorili, bi šlo za neprimerno močnejšo kartico, ki bi imelo malo drugačno oznako
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

(sic) ::

morphling1:

Se strinjam z zgoraj omenjenim, samo eno me moti: FX ni spet TOLKO boljši od R300 v 3DMarku 2k3... le za malo ga prehiti..

morphling1 ::

Ja zaenkrat je malo hitrejši, z vsakimi bolj optimiziranimi driverji bo razlika večja. Atijevi driverji verjetno nimajo več veliko prostora za izboljšanje, GFFX pa po drugi strani še precej. Ampak kot prvo mora GFFX v trgovine, če sploh bo v tej obliki. Bomo videli kaj bo iz vsega ratalo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Fury ::

morph kako pa ves da ATI nima prostora za izboljsanje?

Klemenn ::

peesda, 9700pro je že dost cajta vzuni, če do zdej niso pogruntal skorej vsega, potem so pa res loleki :\

če bi pa loleki bili, pa ne bi izdali tolk dobre kartice

Fury ::

persona non grata je spet en hud komentar prbiu...
nejgovi totalno hudi argumenti so moje prejsnje uprasanje popolnoma izniclo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

Klemenn ::

mas kake pripombe? ;((

kuglvinkl ::

Easy!
Your focus determines your reallity
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NV35 ali GeF FX 5900 Ultra (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584625 (3915) Ahiles
»

Bo GeforceFX omejena serija?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
302840 (2840) Senitel
»

Radeon 9900

Oddelek: Novice / Grafične kartice
291941 (1941) NoUse4AName
»

Geforce FX

Oddelek: Strojna oprema
252080 (1571) Soni

Več podobnih tem