» »

Ali bodo Združene Države napadle Irak?

Ali bodo Združene Države napadle Irak?

««
14 / 44
»»

Pepe ::

E vidiš, takega pa te bolj maram:)

Praviš bedno. Dobro, ampak določene stvari, podatki pa realno odražajo trenutno stanje, vsaj po moje. In to je zaskrblujoče. Pustit nekomu takemu igrati se policaja je malo tako - tako. (nebova zdaj, da nekdo mora itd.) Krivit Mansona itd. se mi zdi absurdno, pa naj bo čudak ali ne. Bedasto se mi zdi iskat odgovor po liniji najmanjšega odpora, pri tem pa zanemarjati resnične vzroke.
Se pa zavedam, da mora najprej vsak pred svojim pragom pomest.

LP
P.S. Amerika se mi zdi, kot poklicni šofer. Dela v tujini, doma se mu pa jebejo:D
Kaj je?
Ti samo pridi, ti mater!

MadMicka ::

Kar se tiče Amerike ter Evrope in njunega položaja v svetu, je stvar zelo preprosta.

Vsi skupaj se moramo truditi, da bo Evropa prva po gospodarski moči in po političnem prestižu!

(seveda bodo tud izjeme, ki živijo v Evropi in pluvajo po Evropi, namesto da bi se preselile v Ameriko).

p.s. Ravno zato npr. bom zdele nabavu AMD proc in ne od Intlov :)

Thomas ::

> p.s. Ravno zato npr. bom zdele nabavu AMD proc in ne od Intlov

Namesto ameriškega Intela, ameriški AMD.

Dobr jim boš posvetu!

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

perci ::

No, vsaj iz Dresdena prihaja, če ne drugega ;). Tako, da bi skor lahko rekel, da gre za nemško robo >:D .

Thomas ::

Hehe ... to Nemci delajo ene "lon posle" za USA. Tolk nemški je AMD, kot je Clio slovenski.

:D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Sej, čigava je kera firma, je itak težko rečt, ker mednarodni kapital je hudo premešan. Važn je, da se tuki proizvaja.

Pa da bi komu s tem posvetu???

Gre se za način razmišljanja, za filozofijo, ne pa da bi komurkoli s tem posvetu..

Upam Thomas, da se ti je posvetl :D

perci ::

>Tolk nemški je AMD, kot je Clio slovenski.

Jasno, da. Tist prej je bil joke - zato tudi smiley stoji zraven.

Thomas ::

Perci - vem. Sem vidu tažlehtnga smajlija koj.

Mici ... LOL ... ti si legendaren! >:D >:D [>:]
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Simko ::

Malo ste že tečni s temi "osebnimi napadi" >:D

MadMicka ::

Očitno Perciju pa Thomasu niso najboj jasne stvari glede podjetij....

Npr. Clio v Sloveniji je seveda naše podjetje (registrirano v Slo oz. sedež podjetja v Slo) in kar je bistveno plačuje davke v Slo, in zato normalno, da je plus za nas, če kupimo avto narejen v Slo podjetju.

Kdo je lastnik? To je manj pomembno. Važno je, kje se plačujejo davki.

Jasno?

p.s.: seveda, še toliko bolje, če bi bil lastnik Slo kapital, ker bi pač potem čisti dobiček bil naš, ampak kot sem že dejal, made in Slo je utopija glede na število prebivalcev........

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

perci ::

Mici: Kaj si tečen? Jst sem samo rekel, da AMD ni nemški, kar je res. Koliko slovencev več bi bilo brezposelnih brez Revoza - to je druga zgodba - jst sem govoril samo o delniški knjigi. Kaj mi zdej ni jasno pri celi stvari?

To z davki pa nisem čist prepričan, kam si ciljal - mar za Intel procesorje Slovenci ne plačujemo davkov v Sloveniji? Če je tako - navali narode...Inteli brez DDV ;)
In še nekaj: večina Cliov gre v izvoz, kar pomeni, da se za njih ne plačuje DDV v Sloveniji - gotovo pa zadeva pripomore k zmanjšanju deficita na uvozno-izvozni bilanci. Torej, ja - za Evropsko gospodarstvo je definitivno bolje kupiti procesor, ki je narejen v Evropi.

Thomas ::

Hehe ...

Štos je predvsem v tem, da razen v ZDA in morda na Japonskem, niso nikjer na svetu sposobni zdizajnati procesorja, ki bi bil na daleč podoben 286.

Več banan zraste na Islandiji, kot proceorske tehnologije v Evropi.

A ne štekate, da je Evropa popolnoma zadaj, kar se (tudi) tega tiče?

Kje maš kakšne evropske procesorje? Angleški transputer iz 1980-tih je bil zadnji, kolikor vem.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Thomas, nedolgo nazaj je bil v eni reviji članek o slovenskem študentu, ki je zdizajniral RISC procesor, delujoč na 90 MHz. Bil je pa narejen na programabilnem vezju, prototip se pravi, ampak - deloval pa je.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Thomas ::

TESKAn

Sej Amerika nima "genetsko boljših ljudi". Samo sistem ma (overall) boljši. Zato tam taki prototipi lahko (zelo dodelani) pridejo tudi na trg. Pri nas v Evropi, očitno ne.

Ključne tehnologije se razvijajo predvsem v ZDA. Bolj so ključne, bolj samo v ZDA.

Atlantik je vsako leto 2cm širši, tehnološki prepad med EU in USA pa "precej metrov" globji.

See?

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Asgard ::

Amerika in Američani so čisto vredi razen par tistih bedakov na vrhu. Sej tud Slovenci nismo slabi mamo pa slabo vlado.

Thomas ::

To, da je ameriški vrh zanič, je medijska fama, ki jo pihajo predvsem levičarji.

Zanič so na vrhu bolj kje drugje, kot Ameriki.

Die hard leftist se bojijo, da bi izginili v totalno margino, če bi se izkazalo, da se Amerika še naprej oddaljuje od Evrope po praktično vseh relevantnih kazalcih - tudi sedaj, ko so republikanci na oblasti. Da so se med vladavino demokratov, je že vsem jasno.

In se.

Da bi se pa nekateri proameričani "preselili tja", kakor nam prijazno svetujejo - pa ne. Vsak po svojih skromnih močeh "amerikanizirano Evropo" in mislimo to početi še naprej.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Heja Thomas, poglej si malo gibanje brezposelnosti in proračunskega presežka/primankljaja v letih 1990 - 2003. Boš videl zanimive spremembe ob prvem nastopu clintona in nastopu busha mlajšega...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

MadMicka ::

Thomas je že amerikaniziran in njemu ni pomoči, se bojim :D

Kar pa se mene in še koga tiče, so nam Evropske vrednote in naš način življenja všeč.

Seveda pa, za ljubo miru na tem svetu, se moramo potruditi in kavbojce malce naučiti ter privzgojiti naše kulture.

Thomas ::

Ni take neposredne in takojšnje kontrole vsakokratnega ameriškega predsednika nad ekonomijo.

Vpliv se pozna šele čez nekaj časa.

Ampak ameriško gospodarstvo je v precej velikem vzponu. Nemško recimo ni. Če bi morali biti že zaskrbljeni za koga, bi morali biti bolj za Nemčijo, kot za USA. S svojimi "zelenimi davki" so se lepo zaklal.

Pa ni samo ta plat. Obstaja še pomembnejša. To je pa tehnološki vzpon.

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

SmartAss ::

Thomas, daj definiraj mi, kaj misliš z levičarji, ki jih stalno omenjaš, da bom lažje razumel tvoje pisanje.

Thomas ::

Levičarji?

Poglej kaj si zgoraj pisal, SmartAss - pa boš dobil "lepo" sliko.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Z Irakom se je treba pogovorit in določit skupne cilje razvoja, ne pa to kar počnejo ZDA.


To je tipičen levičarski pogled. Pogovorit se z Irakom.

Lahko je plod neznanja - ali pa navijanja za Sadama.

Sej je pravzaprav vseeno.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

SmartAss ::

A to je vse kar veš?
Levičar je tisti, ki ima drugačno manenje od tebe?

Pa še jaz sem zaprisežen desničar, če te ravno zanima.

OwcA ::

SmartAss: prosim vzdrži se neumestnih komentarjev!

MadMicka ::

Thomas niti ne loči med levičarji in desničarji, kaj šele, da bi razumel za kaj se gre pri Iraku >:D

SmartAss ::

Owca: Thomas žali ljudi po forumu že precej časa. Ko mu nekdo odgovori ga pa opozorite?
Haloooooo?

asPeteR ::

Hm, sodec po porocilih ki sta jih podala prejle Hans Blix in el Baradej, bi lahko rekel, da zelita hodit po obeh bregovih Amerike in tandema Francije in Nemcije kamor rine se Kitajska (pa se kdo) ...

Nikoli se ni taka hoja izkazala za dobro. Zanima me , kaj se bo iz tega izcimilo ...

Sicer pa je vse to Sizifovo delo. Amerika je odlocena, da napade, to je le se vprasanje casa ...

Kot je rekel Bush, "Game is over!"

Zakaj sta hodila po obeh bregovih?

Oba sta zatjevala, kako Irak lepo sodeluje in blabla, hkrati pa razlagala, kako so menda uvazali, alumiaste cevi, kako z laserjem obogatijo uran ... Saj je jasno ENA dokaz proti resoluciji 1441 in stvar je koncana ... Tukaj pa izgleda, kot da bi se zavlacevali ...

Kaj pa je point vsega tega Sadam, bi rad sprozil 3. svetovno vojno. Evropa je ze razdeljena, vse bolj je cutiti polarijazijo sveta na enakovredna dela ... Ce ne bojo nekateri spredvideli, kaj se kani zgoditi bo hudo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asPeteR ()

Thomas ::

1000 ton VXa je izginilo iz evidenc. Unaccounted for ...

1000 ton VXa so nekam založili?

Verjame samo, kdor je patološko naiven.



Manj kot žlička živčnega plina VX, ubije človeka.



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gandalfar ::

Thomas: lahko das tocen vir te informacije - da je izginilo 1000ton tega.

Zgodovina sprememb…

TESKAn ::

Hm, zanimivo bi bilo tudi izvedet od kod so dobili 1000 ton VXa...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

asPeteR ::

Gandalfar: Hans Blix's report!

Ce se ni bo pa kmal tudi to porocilo na internetu, tako, da si ga bos lahko prebral.

Hans je razlagal, kako so ti plini izginili oz. ce so jih Iracani ze unicili, zaenkrat nimajo nobenega dokaza o le-tem. In zelo verjetno ga tudi ne bodo imeli, saj se vedno zelo verjetno obstaja.



Thomas ::

He noted that "the most important problem we are facing" are the weapons and weapons programmes for which previous inspectors found evidence, but which are still not accounted for. These include as anthrax production, microbial culture medium, possibly 1000 tonnes of chemical agents including the nerve agent VX, and long-range missiles.


Še link do tja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jetam ::

Hm... zanimivo kako hitro v propagandni mašineriji T&Co. 1000 tonnes of chemical agents including the nerve agent VX postane 1000 ton VXa je izginilo iz evidenc....

Type-O anyone? >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jetam ()

Thomas ::

Misliš, da bi bilo med temi 1000 tonami VXa lahko tudi kaj drugega? Recimo kakšen sarin in podobne zadeve?

Da je recimo VXa morda samo 100 ton?

Potem smo pa lahko mirni, vse je v redu. >:D


V resnici je po zalivski vojni vsaj taka količina bojnih strupov na strani Iraka bila ugotovljena. Potem je OZN predpisal Iraku, da se tega iznebi. Do tedaj veljajo sankcije. Tudi pogoj za premirje v prvi zalivski vojni je bila tozadevna razorožitev.

Zdej so pa te bojne strupe nekam založili. Z vsemi tisoči ton embalaže.

Propagandna mašinerija Sadam&Co. je dosti bolj učinkovita.

:))


Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jetam ::

Type-O torej... oziroma ce povzamem nekoga drugega: Prevod in priredba. Tvoja skrb za pravilno interpretacijo podatkov je na zavidljivi ravni Thomas!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jetam ()

Thomas ::

Prav imaš. Moral bi reči "1000 ton bojnih strupov, med katerimi je tudi VX, so Iračani nekam založili".

(Ali pa vsaj dokumentacijo in kemično tovarno, v kateri so ga/jih razgradili. ZDA za razgradnjo svojih zalog VXa uporabljajo kemični kompleks na nekem pacifiškem otoku, 800 kilometrov od Havajev).

Napaka z moje strani, ko sem pretenciozno označil vseh 1000 ton za VX - je neodpustljiva in značilna z vojne hujskače kakršen sem jest.

Da danes demonstranti "proti vojni v Iraku", takih malenkosti, kot je izginotje tistih 1000 ton kemičnih koktajlov (vsega mogočega - nikakor samo plina VX) ne bodo dajali na svoje table, je pa samo prizadevanje za mir.

|O
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tr0n ::

Peace please.

Thomas ::









NameFirst Made(Year)Lethal
DoseBreathing (mg*min/m3)
Lethal DoseSkin
(mg)
Tabun
(GA)
1936150-4001,000-1,700
Sarin
(GB)
193875-1001,000-1,700
Soman (GD)194435-5050-100
VX1952106-10
There are several less common nerve
agents: GE, GF, VE, VG and VM


Glavno da je mir. Tud če Sadam nekoliko skriva tele zadeve.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jetam ::

Reports by the US Senate's committee on banking, housing and urban affairs -- which oversees American exports policy -- reveal that the US, under the successive administrations of Ronald Reagan and George Bush Sr, sold materials including anthrax, VX nerve gas, West Nile fever germs and botulism to Iraq right up until March 1992, as well as germs similar to tuberculosis and pneumonia. Other bacteria sold included brucella melitensis, which damages major organs, and clostridium perfringens, which causes gas gangrene.

Oujea... Mogoce bi pa morali to odpeljati nazaj od kjer je prislo. V tisti kemični kompleks na nekem pacifiškem otoku, 800 kilometrov od Havajev...

ps. ce je ze bilo predebatirano se opravicujem.

Thomas ::

> Mogoce bi pa morali to odpeljati nazaj od kjer je prislo. V tisti kemični kompleks na nekem pacifiškem otoku, 800 kilometrov od Havajev...

Za to gre.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Heh...najprej robo prodajajo ko žemlje iraku, zdej pa hočejo da bi zadevo vrnili...beh.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

jetam ::

Aha... Najprej jim prodamo ('coz they r our friends), nato jih obtozimo da posedujejo ('coz they the enemy now), prestrasimo lastno ljudstvo (they have WMD), potem pa preventivno zbombardiramo vse kar leze in gre (daisy cutter et co.).

In mir je prisel v dezelo...

Thomas ::

Četudi bi bilo tako. Ni prav nič važno.

Robo imajo za dat nazaj, po resoluciji VS št. 637.

Se zavzemate, da naj jo Sadam lepo obdrži?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

TESKAn ::

Jaz sem zato, da naredijo kak kompromis. Recimo rečejo 'vi nam orožje, mi vam zmanjšamo sankcije, ampak šele ko bo orožje v naši bazi'.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

perci ::

TESKAn: mislim, da imajo nekaj takega v mislih - sam Saddam se ne da.

Thomas ::

> Recimo rečejo 'vi nam orožje, mi vam zmanjšamo sankcije, ampak šele ko bo orožje v naši bazi'.

Mišljeno je - vi nam orožje (kemično, biološko, jedrsko in rakete dolgega dosega) - in sankcij ne bo več. Že od aprila 1991, je ta ponudba uradna na mizi. Res. VS 687.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_sas_ ::

torej je v primeru da napadejo irak res najbolj verjetna varianta, da sadam udari s kemicnim, bush pa vrne z jederskim? saj s cim drugim se bo irak bolj tezko boril kot s kemicnim orozjem.

Thomas ::

Naj ga (Irak) raje pustijo pri miru?

Naj dvignejo sankcije da bo še lažje razvijal orožje naprej?

Naj sankcije pustijo, da država propada, njena vladajoča klika pa kljub temu nadaljuje s svojimi namerami?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Dejmo Sadama hitr napast, ker rakete polnjene z bio-kemičnimi strupi lahko iztreli na Izrael vsak čas. Gotovo pa jih bo izstrelil do konca tega meseca. Toliko časa še imamo in niti dan več.

Tako nekako trdijo vojni hujskači.:D

A ni čudno, da Sadam še ni izstrelil rakete polnjene s bio-kemičnimi strupi na Izrael?

Zakaj jih ni izstrelil? Ko bi prva taka poletela na Izrael, bi samemu sebi in svojemu klanu predpisal smrtno obsodbo in to po hitrem postopku.

Enako čaka S.Korejo, če bi kaj takega storila. In še koga drugega tudi.

Imamo torej čas, da čim bolj pospravimo bio-kemično orožje po mirni poti, tj. z diplomacijo, za katero stoji vojaška goržnja.

In to je pravilni način, za katerega se zavzemajo napredne države kot so Nemčija in Francija.

In na koncu ne pozabimo, na morajo bio-kemično orožje in atomsko orožje vsaj v večjem delu uničiti tudi tiste države, ki ga imajo največ.

_sas_ ::

ampak se ti ne zdi, da bodo v zgoraj omenjenem scenariju, glavni krivci (verjetno) ostali nekaznovani? ce se ze mora iraski vrh izognit "kazni", bi se to lahko zgodilo z veliko manj "skode", ne pa da pol "glavni igralec", po vsem sranju, uziva politicni azil (ali pa se mogoce kje skriva) v kaksni sosednji drzavi ...

a nebodo iracani po taksni vojni placali se visjo ceno, kot jo placujejo zdaj?
««
14 / 44
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napad ZDA na IRAN (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27722188 (14784) drvo
»

Vojna v Iraku (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Loža
175348244 (28806) gfighter
»

AMERIČANI mrzlično iščejo IRAŠKO orožje, torej pomagajmo jim! (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
60026284 (18703) MadMicka
»

Washington se zahvaljuje Ljubljani za podporo vojni v Iraku (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1508048 (6892) nevone
»

Napad na Irak (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17610163 (7852) Thomas

Več podobnih tem