» »

Win ME in 2000

Win ME in 2000

Dalmatinc ::

En probelm....

Kva mislite da ce nalozim gor win 2000 mi bo steknal. k mam 128 rama. a mislite da bodo igre kej pocasnej delale.
please povejte>

ostalo je c2 950, mx, 8.4 disk:\

sasox ::

Počasneje ti bo že delal sam mislim pa da v igrah ne..... drgač je minimalno za win2k pro 64 MB rama

Kekec ::

Čist dovolj je, nič počasneje ti nebo delal!

andrej ::

64 MB je Ms priporoceni minimum. Drugace pa se ga z 32 Mb na 486 tudi da laufat:D

bastadu ::

Priporočeno za Win2k je 128MB rama ali več, tak da boš tudi z 128 lahko zadovoljen...

andrej ::

182 MB?

Ma evo uradno:
Before you install Windows 2000, make sure your computer meets the
following minimum hardware requirements:

* 133 MHz Pentium or higher microprocessor (or equivalent).
Windows 2000 Professional supports up to two processors
on a single computer.
* 64 megabytes (MB) of RAM recommended minimum.
32 MB of RAM is the minimum supported. 4 gigabytes (GB) of
RAM is the maximum.
* A 2 GB hard disk with 650 MB of free space.
If you're installing over a network, more free hard disk
space is required.
* VGA or higher resolution monitor.
* Keyboard.
* Microsoft Mouse or compatible pointing device (optional).
---

Torej ce povzamemo:
MS priporoca kot minimum 64 MB, ceprav dela tudi na 32 MB. Seveda za boljse delovanje priporocajo 128 MB ali vec...

leskovsekg ::

Na 128MB delajo W2K povsem solidno, vprašanje pa je, če si te ne splača dodati še enega 128MB DIMMa notri, ker bo razlika očitna. Igre? Ne bi vedel... Z nekaterimi so pa lahko težave

LP

Dalmatinc ::

A mi lahko mal poveste;

Ali se mi splača naložit win 2000.
Ali mi BODO IGRE KAJ POČASNEJE DELALE.
128 rama ne mislim dokupit ker raje win 2000 nimam. Me samo zanima, če igre kaj počasneje delajo !>:D

cyber ::

ja veš dalmatinka to pa ni sam odvisen od sistema odvisen tud od kartice ena grafična kartica boljše dela z wk2000 gonilniki ena pa boljše z win98me al pa obratno sprobaj oba sistema men osebno recimo igre hitreje delajo v winme,mam pa tud wk2000 gor kjer mi mal za par slikic slabše delajo sam so pa bolj stabilni kakor win me,tko da sprobaj pri istih igrah pa se odloč.

Dalmatinc ::

A lahko pove kdo k ma izkušnje z MX om pa (only) 128 MB rama, kako win 2000 delajo v igrah, al se morjo vsi še zraven neki uglašat. Sprobi, pa on pa tist....če bi hotu sprobat bi že sam zakaj bi brez veze kupoval win 2000 "he he Pir**" sam mi je vsakega dnarja škoda zato me zanima kake so vaše izkušnje.>:D

cyber ::

sorry dalmatinka če sem te užalu,sem mislu da imaš cd od wk2000,zdej vem da ga moreš še prej kupit preden si posnameš,ja to bo pa hudo,probej si od kakega prijatla dobit wk pa pol ne bo blema razen če hočeš vse imet originale.,jaz itak imam vse copy wk, win98, winme ,edino linux je originale

leskovsekg ::

Dalmatinka, dejstvo je, da W2k niso namenjeni igram (prvestveno) pač pa uporabi v poslovnem okolju. Zato je tu večji povdarek na zanesljivosti in varnosti sistema. Zanjo tudi zelo solidno delati z veliko količino spomina (več ko ga je, bolje se počutijo). Win98 ali WinME pa sta sistema namenjena domači uporabi, igranju iger,... Zato sta tudi drugače optimizirana. Dobil boš zelo različne odgovore in poglede, tudi dejstvo, da nekomu delajo na 128MB z MXom igre super, ti ne bo povedalo še nič. Naslednje vprašanje je namreč katere igre? W2k imajo namreč zaradi zaščite pred sesuvanjem precej višje zahteve do gonilnikov in programov kot Win98/WinME in se ti lahko zgodi da z nakupom ne boš zadovoljen...

preveri tudi: tule
LP, pa brez zamere, ker ti nisem dal odgovora, ki bi ga želel....:)

Dalmatinc ::

Leskovseg mi je edini do zdej fer odgovroril ..... THANX:D

bastadu ::

Se oproščam, sem se zatipkal... Ne 182, ampak 128MB ali več je priporočljiva velikost rama za Win2k.
Bom popravil v zgornjem postu.

andrej ::

bastadu: ma ni problema...:D

Kar se tice performans iger v w2k. w2k ni namenjen in ni optimiziran za igre, tako da lahko pricakujes v vecini primerov pocasnejse delovanje. V vecini primerov pa zato ker obstajajo tudi izjeme...

bastadu ::

Tako kot je rekel andrej, obstajajo tudi izjeme. Meni je naprimer Project IGI v Win2k deloval hitreje in bolj dinamično kot v WinME, sem pa mel v Win2k nekaj problemov v zaostajanju signalov tipkovnice v igri, česar v WinME ni bilo...

njok ::

Moje izkusnje so take: so igre, v katerih nisem videl razlike med ME/2k, in so igre, ki v 2k ne delajo. Drugace se pa da z Compatibility mode in patchi pripraviti do delovanja skoraj vse igre.

A je imel ze kdo mogoce tezave z Superbike2001 v win2k?

Binji ::

Zakaj pa meni drgne pol ure da pride v Win 2k, frendu s C333 pa dosti hitreje ko meni? Jst mam pa KT7RAID, Duron700@1000, ATI Turbo PCI, 10gb disk (plata pravi da ATA33 ceprav nisem lih siguren)
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

morphling1 ::

Evo moje izkusnje (Mx + TB), openGL spili vsi po vrsti hitreje delajo v w2k in to opazno, najboljsi driverji so od detonatorji od 12 naprej, d3d spili pa tudi dobro delajo, nisem pa testiral , ker d3d spili obicajno nimajo vgrajenega timedemota, winme sux , ce vse optimalno nastavis je w2k zame najboljsi sistem tako za spile kot za delo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dalmatinc ::

Hmm, jst sem se odloču da bom na ME ustal, delajo hiter, ni problema, vsake kvatre se zrušjo in tako dalje.

Tako kot je že moj predhodnik napisal. 2000 so za resno delo, Me pa za špile in tako naj tudi ustane.:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WinME mi delajo hitreje od WinXP

Oddelek: Operacijski sistemi
221792 (1406) daylight
»

XP in igre

Oddelek: Programska oprema
411477 (1080) andrej
»

Kateri os??

Oddelek: Operacijski sistemi
191496 (1233) andrej
»

Win 98, Win ME ali Win 2k? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
585066 (4208) andrej
»

windows me

Oddelek: Programska oprema
481882 (1405) JLP

Več podobnih tem