» »

Ali se splaca tale PC za server?

Ali se splaca tale PC za server?

Tero ::

Torej en mi ponuja Celeron 450 MHZ 320MB sdrama, matica nimam pojma kaj je firma, ohisje z napajalnikom in TNT2 (maticna ma se onboard zvocno)
za 20kSIT. Za kaki serverček bi bil kar vredi to ne? Kaj vi mislite?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • spremenil: Tero ()

Gh0st ::

1. za server ne rabiš 3d grafike. najboljš je ena cheep 2d grafična (recimo S3, ali ATI charger), ker samo požira resorse, pa tudi iger ne boš igral gor ane...

2. za kaj ga rabiš? za navaden TELNET, mail in local sharing in DNS je še premočan :)

3. za internet strani ali ftp pa malo prešvoh. predvsem RAM in proc. pa še kakšne SCSI RAID diske bi mogu napedenat...

torej?
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Tero ::

ja jaz sem mislo to met za cist taki primitvni server na kablu...
Hmm samo mislim da ftp pa www se bi tud dalo gor dat ker mogoce se bo v enem dnevu kaki user naso ko bo gor zablodo :D (vecinoma bom mel server za sebe pa za kolege)
Pa RAM-a se ti zdi presvoh? :\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

mrTwelveTrees ::

cool je to
vzem...

jaz ma to kar misliš met ti -
mam pa celeron 266
160 rama
8,4 g disk

jah procesor je mal svoh, ampak gre :)

b ::

Ja pa kaj je z vami no...

Jaz poznam ljudi, k majo dejanske strani od podjetij na P166/64M. Brez SCSI, brez nekih RAID-ov ipd.

To seveda ni resno, ampak kaj pa je?

Pri meni doma je bil do nedavnega kucni server Cyrixov P166+, sedaj je p2 233. Cisto dovolj, ce ne poganjas en normalen sistem za serverje, ne pa redmondware-a.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()

DSmidgy ::

Če boš na kablu imu server je to okoli 20KB/s uploada. Za to so pa te komponente čisto dovolj. Jaz imam server na kablu. Rač. je C300, 20GB diska, 128MB RAMa, onboard grafiko. Procesor je ponavadi zaseden pod 5%, rama je pa ene 80MB porablenega (XP). Kolega ma server na P166, 1GB diska, 48MB RAMa (rabu bi ene 96MB saj - mal šteka), ATI 4MB grafično. Za tole kar si napisal bi rabil kakšen 10Mb/s link da bi rabil močnejši računalnik. CDja ne nucaš pa flopija tud ne .. samo priklopiš tistega od svojega računalnika in inštaliraš in vrneš nazaj - man je porabe naj se napajalnik greje. Na procesor lahko daš kakšen AMD cooler in odstraniš ventilator - tako da je računalnik čisto tih.

nojus ::

itak da je ql za tak dnar
ce ti pa ni pa jest vzamem
sovražim Gargamela.

Gh0st ::

No, za primerjavo:
naš local server je pentium MMX 75 MHz z 32 MB rama, na njem pa tečejo bind, dns, nis, lokalni ftp (samba server z /pub imenikom, kjer se uploada in downloada razne file), lokalni mail (iz vseh ISP-jev pobira vsake tri ure majle in jih razvaža po mreži), služi pa tudi kot gateway za ADSL omrežje.

aja na njem pa včasih igramo quake world ali action quake2...8-)

aja, teče na Slackware 3.2...:D
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

R0K ::

Nevem no. Če misliš gor furat XPje in met FTP server bo pomoje premalo. Če misliš naložt kako od MS server edition (2000) bo mal bolje, zakon je pa itak met gor Linux.

Ki pa tut niso več komplicirani za uporabo. ČE si kdaj delal v dosu ti bo šlo. 'Komande' si pač napišeš na list zraven rač. alpa greš enostavno na net in pogledaš..osnovne si itak takoj zapomneš...pa tut grafična okolja so že zdej tok izpopolnjena, da ni več kriza...pa enega Suse - a dej gor..men so kr uredu...

zile ::

GhOsT: lahko poveš koliko paketkov je s strani kernela zavrnjenih na tvoji mašini. S frendom mava podobno mašino (cyric 200mx, slackware, irc boti in podobna šara, gateway za adsl 4Mbit linija), pa droppa okol 40% paketkov.

Loki ::

rok a ti dokazujes samo samemu sebi, da nimas pojma, ali se vsem nam?

(namig: tudi xp-je se da dobro optimizirati glede system resourcev; sicer pa nikjer ne pise, da moras biti prijavljen kot user, da ti zenejo strezniki - ze par mb rama vec frej, kajne?)
meni na celeronu 400@500 zenejo xp pro brez najmanjsega upora (res pa je, da sem disablal nekaj neuporabnih featurov), poleg tega lavfam gor IIS in apache. (localhost)

o tisti o linuxu pa raje nebi, prav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Gandalfar ::

no no Loki.. ne tako ostro.

Sicer pa ne vem, to sicer res minimalne zahteve ampak kako bo to kaj potem laufalo gor pa ne vem (govorim za 133Mhz Pentium1.. ker vem kako tecejo windowsi 98 na eni taki kisti - zdaj ce pa ti gor obesis se en cel kup servisov pa tko ..)

Drugace je pa ql kista. Jaz bi ti predlagal linux, ce zelis raziskovati pa se kaj nauciti, seveda pa ti bo zadeva laufala tudi pod windowsi.

DSmidgy ::

ROK. Zakaj pa na XPjih nebi delal (na win 2k server za zihr počasnej dela kot na XP (pro al home)). In zakaj bi FTP preobremenil računalnik - a mislš da ne more 20KB/s upstrema prebavt - kar z lahkoto zmore tako CPU kot disk.

Loki ::

meni so win 2000 AS delali slabse (na celeronu 400@500, 256mb ram, hiter in velik disk) - pocasneje, z vec pokurjenega rama, kot 2000 pro/ xp pro.

Gh0st ::

zile

nevem natančno, ker ne prebiram logov redno, jih pa zato sosed, ki tudi administrira server.
Lahko ti povem, da so težave, ker so nekateri pomembni paketki zavrnjeni in pride do zastojev...ampak to se zgodi pri bolj obremenjeni povezavi. Drugače ne.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

R0K ::

Kdo je rekel, da se jih ne da optimiziat? Mogoč tvoj šoder u glav?

Nevem kaj si delal ti z Win2k, da ti delajo počasneje kot XP, ker delajo meni hitreje...če je pa pri tebi problem, pa ni moja stvar.

Kaj te motu glede komentarja, ko sem mu predlagal linux? Spet glava peče? Kako pa si ti začel? Si kr slacka naložu in gremo..pametno dečko ni kej..jerk.

Tero ::

He zanimivo pojavla se je prava "vojna" Med zagovorniki OS-sov :)
Drugac jaz bom po verjetnosti dal goe Windows 2000 datacenter (al kak se ze imenujejo) .8-)
Da lahko se na tem kompu laufajo p2p programi...:8)

Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Loki ::

Win 2000 ADVANCED SERVER ti delajo hitreje kot XP Pro?
z isto konfiguracijo - default nastavitve, isti programi, ista (v teoriji - torej nedefragmentirano) fragmentacija diska?

kreten


Tero, ce si bos dal gor Windows .NET Server 64-bit edition, ti bo se hitreje lavfalo.:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Gandalfar ::

ook, sej vredu da maste debato sam brez zaljenja prosim...

drugace se pa cudim zakaj sploh potrebujete datacenter windowse pa advanced server itd.. pa sej vam bo gor laufal ftp, iis pa v najboljsem primeru nek dns streznik..

Win2k + firewall + warftpd + apache + mysql + bind zadeva pomojem veliko manj resourcev pozre pa vse deluje.. pa tudi ni jebe z nastavitvijo, ker te velike streznike je _pomojem_ potrebno optimizirati, ce hoces da delujejo hitro in dobro.. ceprav ne vidim smisla. Zaradi MSSqla ali cesa? Server load balancing ali kaj..?

Gh0st ::

Pa dej , Gandalfar, sej vidš da so navadni razvajeni mulci, ki nimajo pojma o delu, ki naj bi ga opravljali. Začudeni boste, ko boste ugotovili, da na največjih mrežah sploh ne poganjajo Windows, ampak Linux, pa še ta je _okrnjen_!!!

Datacenter server je namenjen za serverje z okoli 8 procesorji in z ogromnimi obremenitvami!

Slackware Linux 3.x se da nastavit da fura ogromno mrežnih aplikacij in to na zelo obširnem omrežju.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Tito ::

Z bratom imava server na katerem guramo internet stran, ftp, mail za familijo in sosede :D, WAR3 server, DC server, SetiQueue in morda še kaj. V mašini pa imam dvoprocesorsko matično plato z dvema ATHLON 2400+ procesorjema, 512 MB rama, eno švoh grafično in 120GB disk! Stvar ves čas poganja seti, ki vzame 98% vseh sredstev ostali procesi vzamejo največ 2%, ram se zapolni največ do 50%! Mislim, da bi za moje potrebe zadostoval kakšen p 200MHz in 128 rama, vendar nebi bil uporaben za seti>:D ...

Tito ::

Aja mam navaden WIN XP, ki mi zadošča. Sem že velikokrat pomislil, da bi prešel na linux a nimam časa in tudi stem nebi nič dosegel... Server je stabilen kljub svoji navitosti. Gor guram 2× 2400+@2725+...

Stvar je zelo stabilna in se mi ni ubesil ž
e celo večnost! Deluje 24/h na dan 7 dni na teden... Ponavadi ga enkrat na teden resetiram, zaradi vseh nadgraden...

mile ::

winsi kak

SasoS ::

7:32pm up 208 days, 10 min, 2 users, load average: 2.14, 2.06, 2.01

talk about uptime...aja, mašinca je P100, 32MB rama :)

Gh0st ::

K smo že pri uptimu:

1:20am up 311 days, 6 min, 3 users, load average: 0.18, 0.91, 1.41

Pentium75, 32MB RAM, Slackware 3.2...
8-)
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svoj server,kako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
718574 (6324) jackorsen88
»

Ali bi z win server 2003 kaj pridobil?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
607114 (5670) krneki0001
»

Hardware za server

Oddelek: Kaj kupiti
231244 (860) Phoebus
»

Linux za Pentium 133

Oddelek: Operacijski sistemi
101107 (996) schurda
»

Server na ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
231193 (843) paper

Več podobnih tem