» »

Prisluhnimo tisini

Prisluhnimo tisini

Plutonij ::

Mene pa zanima naslednje:
-Imam amd 1800+xp in asus a7v266-ex
Zanima pa me kako naj jaz to bolj utišam-z vodnim ali zračnim hlajenjem?
Stvar je taka da jaz procesorja ponavadi ne navijam, če ga, ga pa minimalno saj mi ni ravno do tega. Rad bi imel čim manj ventilatorjev oz. sistem mora biti čim tišji.
Kaj priporočate?


Lp, Plutonij

SkIDiver ::

Za tih sistem pa dobr preformance vodno hlajenje. Lahko pa uporabiš, mislim da so zalmanove "pahljače", ki so zelo tihe pa dobr hladijo ter ventilatorje na čim manjših obratov. Tolko da ti vleče en piš vetr čez ohišje, da se zrak malo meša, da se ti topel ne zadržuje v ohišju.

Plutonij ::

Ma sej jaz mam skatlo vedno odprto. Zadnjic sem slisal enega ki je mel vodno hlajenje tako narejeno da sploh ni mel hladilnika, ampak samo 1 škaf vode, pa vsake tolko je vrgu malo ledu noter. Zdej iscem kasno podobno alternativo temu. Sem razmisljal tudi o zvočni kletki, samo ne vem koliko bi se potem racunalnik segrel...

Lp, Plutonij

IceIceBaby ::

Najprej probi če ti cpu dela stabilno tudi če napetost spustiš za nekaj malga.
Potem ventilator na CPUju dej na 5V in probi če so temperature še normalne.
Ena varjanta je tudi da kupiš kar zalmana ki je v tihem načinu že sam po sebi precej tih.

Drug izvor neprijetnih zvokov je napajalnik, oziroma ventilator v njem. Jaz mam napajalnik odprt (pokrov sem dol vzel, Macase 300W), ventilator pa sem čist izklopil. Sicer ne garantiram da bo to pri tebi delalo, probi na lastno odgovornost.
Lahko pa tudi v napajalniku ventilator daš na 5V, in mislim da pri tem pa nebi smelo bit težav.

Nisi napisal katero grafično imaš, ampak verjetno ma ventilator gor. Te tamali sploh živce žrejo s svojim piskanjem, zato maš spet 2 varjanti na voljo.
Če je grafična dokaj hladna lahko ventilator dol vzameš. Po potrebi lahko zamenjaš rebra in daš večja gor. Jaz mam GF2 MX400 od herculesa in jo pasivno hladim z enim heatsinkom od P1.
Druga varjanta je spet da ventilator daš na 5V, ali mogoče zamenjaš ventilator z večjim na manj obratov.

Velik problem so tudi trdi diski. Sploh če maš 7200rpm se da bol malo nardit.
Dosti pomaga če jih ne pritrdiš direkt na ohišje ampak daš gumjaste podložke vmes. Podložke naj bodo čim debelejše, pa vijakov ne preveč zategnit tko da se tresljaji ne prenašajo na ohišje.
Druga varjanta je malo bol nerodna ampak še bolš dela. Diske preprosto obesiš na gumico. V 5.25 bayu napelješ nekaj gumic čez in disk položiš gor pol pa še navrh z gumico mal pritrdiš. Vpam da si predstavljaš :)
Še ena možnost je, ampak ne pride v poštev če se ti diski grejejo preveč. Jaz mam 5400 disk doma in sem 5.25 bay lepo obložil z 2cm debelo penasto gumo in gor položu disk. Stvar se precej greje, ampak sliši se ga pa čist 0.

Mislim da je to vse. Razen mogoče kak cooler na čipovju, ki ga isto lahko zamenjaš z večjim heatsinkom, če je treba.
Pa še nekaj. Vsi heatsinki naj bodo lepo spolirani in uporabi dobro termalno pasto.

Jaz svojga athlona 1.33 hladim z 1 ventilatorjem na 5V v celem ohišju in comp je praktično neslišen. Res pa je da ne navijam in da so temperature precej visoke. Ampak zaenkrat mi dela že pol leta 24/7 tkole pa ni blo težav.

Plutonij ::

Aha...napetost grem znizevat zdej.
Napajalnik mam ze kar en lep čas odprt, pa tudi mrežico zadaj je odžagana da ne proizvaja raznih šumov.Če bi pa ugasnil ventilator se bojim da bi se vse pregrelo-ne vem morem probat.
-Grafično mam R9000 od ATI-ja, ki na srečo nima ventilatorja-dolgo časa sem iskal kaj takega.
-Trdi disk mi pa visi na elastikah približno 2 meseca. Že takrat sem gruntal kako bi ga utišal, in tako se ga res skoraj ne sliši. Mogoče samo ko se ga vzge.

Hvala za nasvet

Lp, Plutonij

P.S.:ce ma kdo se izkusnje s tihim vodnim hlajenjem bi ga prosu ce lahko deli izkušnje.

Phoebus ::

Sej res, kwa se pa sploh zgodi, ce se PS pregreje? A ima termo izklop, al se sfuka?

Arzen ::

Kako dati v napajalniku ventilator na 5v?:8)

HroSCeK ::

Tuki mas en link.. Po tem sm se jst zgledvou..

..:: Klik ::..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodni blok za HDD (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
655023 (3924) steev
»

Via C3 1 Giga Pro

Oddelek: Strojna oprema
181549 (1325) kuglvinkl
»

gumice + disk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301848 (1127) heft
»

Hlajenje trdih diskov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241944 (1386) jest10

Več podobnih tem