» »

Abit NF7?

Abit NF7?

||_^_|| ::

Temelji na nForce2. Ma kdo kakšne izkušnje s to plato? priporočate rajš kaj druzga?

Wox ::

Neposrednih izkušenj nimam. Sem pa prebral kar nekaj testov te plate. In zaključki so naslednji:
- ni za ekstremne overclockarje (gre nekje do 190MHZ FSB, nakar postane nestabilna);
- problemi z vhodom za mikrofon (interferenca ali pa sploh ne dela);
- problemi s Serial-ATA (dva diska na S-ATA - pri kopiranju iz enega na drugegega prihaja do CRC errorjev;
- problemi s Serial-ATA RAID (crc errorji)
- sigurno še kaj

Zanimiv članek je tukaj.
Če misliš sistem navijati, ti raje priporočam EPOX 8RDA+, ki baje stabilno daluje na 200MHz FSB in več. S sposobnim ramom seveda, npr. CORSAIR XMS DDR400.

Dr_M ::

NF7 nima lukenj okol socketa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tito ::

EPOX 8RDA+ je zelo dobra plata vendar tudi na njej ne gre fsb več kot 192 - 194 MHz, po voltmodu pa gre do 220 MHz in več...

Plato imam že dober mesec, sedaj je tudi modana!

||_^_|| ::

Torej, kaj bi bla trenutno najboljša izbira? (pa še ceno če date zravn:)

Dr_M ::

najbolsa izbira....da gres na pivce...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tarzan ::

Epox ali Asus, definitivno ne Abit (vsaj ne trenutna različica). Ko se bo splačal Abit kupt, pol boš že vedu, ker se bo govoril o njihovi plati ;) Baje bo mucho v redu in super-duper navijalska zverina. Me res zanima!

||_^_|| ::

Kdaj približno pa bo?

Wox ::

No ja, nekaterim srečnežem uspe spraviti EPOX tudi prek 200FSB. Ker se mi ne mudi, bom kar počakal na ABIT NF-7 Rev. 2.0, pa se bom potem odločil. Baje da bo v kratkem, še ta mesec.

Tito ::

Ali obstaja plata z nForce2 čipovjem in vdelano grafikuljo z tv out-om?:D Bi zelo rabil...:D

morphling1 ::

Tito, Epox 8RGA+

Kar se pa tiče Abit NF7 plate rev1 je beda, rev1.1 (luknje okoli socketa) je še vedno beda.
Folk ima velike probleme z njo, ima nizke voltaže tako da moraš vse mode narediti posebej. Skratka kar se tiče navijanja (predpostavljam da te to zanima ker drugače vzami Leadteka ki je dosti cenejši in pri defaultu enako hiter kot vse n2 plate) je Epox 8RDA+ dosti boljša, oz je najboljša nforce2 plata.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

V Sloveniji kolikor vem še ni nForce2 plat z integrirano grafiko.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Clemento ::

V Mlacomu so vceri dobili Epox 8RGA+ z intergrirano grafiko!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Tito ::

Pa ma zihr gor tv out, ker sem samo zasledil da ima gor grafikuljo GeForce4MX, o video izhodu pa nikjer nič ne piše...

Če ma je pa cool in bom zamenjal moj divx predvajalnik>:D tko da notr nebo nobene kartice... In bo čist tanek recimo 6 centimetrov, ter popolnoma vodno hlajen:D ... Zaradi zvoka seveda!

morphling, kaj mislš a bi se splačal napajalc vodno hladit, da nebi bilo ventilatorja ali bi bilo bolje, da ga samo zamenjam in stem utišam?

Pri radiatorju bi dal pa izredno pačsen vent, da bi bila stvar neslišna!

Sistem MORA biti neslišen...

borchi ::

Clemento: mogoče veš ceno? kr na ceniku je še ni!
l'jga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mamaplata

Oddelek: Kaj kupiti
81395 (1256) SSH
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930623 (17218) Jaffa
»

KT600 ali nForce2

Oddelek: Kaj kupiti
492159 (1285) tac
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73232045 (18872) OwcA
»

Abit NF7-s rev. 1.2 je zunaj!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1335764 (3628) Tradewind

Več podobnih tem