» »

Protinapetostna zascita za UTP kabel ?

Protinapetostna zascita za UTP kabel ?

cooly ::

Pozdrav,

imam problem, ki ga sam ne znam razresiti. S sosedom sem povezan v LAN preko UTP kabla (ta gre po zraku - navit po zajli - od mene do njega). Skrbi pa me, da bi ob nevihtah udarila strela in bi njemu in meni skurila mrezno kartico ali celo kaj vec. Ali obstaja kaksna protinapetostna zascita za UTP kabel? Rad bi jo dal na njegovem koncu in na svojem.

Lep pozdrav in hvala za odgovor !

PaJo ::

Kolko je meni znano je Telekom zraven ISDN-ov dajal vcasih prenapetostne zascite, zdaj ce jih se zmeraj ne vem. No in kakor verjetno ves ima ISDN enaki konektor kod UTP mreza in bi zadevo mogoce lahko uporabil v te namene, po mojem bi to lahko funkcioniralo, vem pa ne kolko bi to kaj vpljivalo na motnje in podobne zadeve, tega pa ti ne znam povedat.
Drugace pa se v trgovinah dobijo Smart UPS-i, izmed katerih nekateri ze imajo tudi filtre za UTP mrezo, malo poisci po nasih racunalniskih stacunah.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

AngelOfDeath ::

za direkten udar strele ni zaščite drugač pa mislim da "takšne zaščite" prodavajo tudi pri Rolanu

MadMax ::

PaJo:
Tiste zaščite so za U vodilo-parico, ki pride v stavbo, pred NTjem.
Gre za eno parico (2 žici) in zaščita je praktično enaka kot za analogni telefon. Tudi priključki so takšni. Gre le za višjo prebojno napetost (ISDN ima na vstopnem U vodilu cca. 100V).

DJroky ::

Tista zaščita, ki jo telekom daje zraven ščiti pred udarom samo eno parico in ne dve, kot rabiš za UTP ali ISDN. Prenapetostna zaščita pri ISDNju je pred NT postajo, kjer je samo ena parica in je konektor tak kot pri navadnih analognih telefonih. Tako da to odpade!

Gapi ::

Poglej malo po netu :) Predvsem pa poglej produkte od APC
No person is rich enough,to buy back his past.

PaJo ::

Ok, dobro da vem:D
Pac bil samo hiter predlog glede tiste prenapetostne zascite:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

cooly ::

Ja najdu sm od podjetja APC neki na naslovu http://www.apc.com/resource/include/tec... sam problem je zdj, kako to u Slovenijo dobit. Gledu sm na online prodajalnah ampak povsod kjer majo ta model ne posiljajo v Slovenijo. Pa smo spet tam kjer smo bli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cooly ()

PaJo ::

APC-je mislim da prodaja PowerPlus, tak da malo tam vprasaj.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

cooly ::

Pri PowerPlusu mislm da nimajo ampak verjetno majo kje drugje v Sloveniji kjer zastopajo APC in bom povprasal.

Hvala vam vsem skupaj za informacije !

Blisk ::

U vsakem primeru, če zadeva gre po zraku se nimaš kej bat indirektnih udarov, kjer ti pride v poštev prenapetostna zaščita, indirektni udari se prenašajo po zemlji, kadar u bližini udari strela.
Pri direktnih udarih, pa itak ne pomaga nobena zaščita ker ti bo skurlo vse kar maš u PCju in zraven PCja.

cooly ::

Ok, mam po zraku. Sam nevem pa a je problem, ker mam od bajte do bajte speljano zajlo, po zajli pa navit kabel. Zajla je pa na eni strani zataknjena na kavelj, ki je ze prej bil od telefona. Se prav zajla od telefona pa zajla od mojga LAN-a sta povezani ena na drugo in ce stece tok po telefonski, bo prsla tut po zajli od LAN-a. Je telefonska zajla kdaj izpostavljena udarom al je kj ozemljena al kako je s tem?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strela skurila mi vse naprave

Oddelek: Zvok in slika
4910065 (7407) RC37
»

Kakšno prenapetostno zaščito potrebujem za LAN?

Oddelek: Kaj kupiti
203673 (2836) meacho
»

Prenapetostna zaščita Vs. UPS?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
103236 (2763) Mr.B
»

Zaščita pred strelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638631 (7033) AngelOfDeath
»

ADSL in nevihta

Oddelek: Strojna oprema
463390 (2318) krho

Več podobnih tem